Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

1500 km z małymi dziećmi - wyjazd rano czy na noc ??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotr.H
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 11.09.2011 21:49

My wyjechaliśmy na noc z Krakowa na Istrię z 3 latkiem około 17.00. Syn się przespał 2 godziny a późnij grasował do 23.00. Dobrze ze miałem laptopa to mu puściłem Bajki (ale i tak marudził). W nocy jak przekroczyłem 130 na godzinę to się budził. W Rovinj byliśmy 0 6.30. Natomiast w drogę powrotną wyjechaliśmy o 11.00 syn spał 3 godziny razem ze mną, a małżonka gnała autostradą. Na Węgrzech się zamieniliśmy i o 0.30 byliśmy w domku. Oczywiście w dwie strony po trzy przystanki około 30 minutowe.
Według mnie lepiej było jechać w dzień.
zoork
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoork » 12.09.2011 21:58

A według mnie dzieci są różne to raz i jednym nie przeszkadza kompletnie jazda samochodem czyli znoszą to jak dorośli - mój syn (2,5 roku) cud dzieciak jeżeli chodzi o jazdy samochodem. A po drugie nie ważny wiek uważam, że postój tranzytowy i nocleg to obowiązek dla naszego i ich bezpieczeństwa, ale to już moja prywatna opinia. To są wakacje więc wypoczywajmy a nie jedźmy na zabój. :!:
Figo
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo » 13.09.2011 23:39

Ja bym z innej strony. Jak bardzo jazda z małymi dziećmi wpływa na zmęczenie i koncentrację kierowcy w dzień i w nocy? ;-) Te 1500km z dziećmi było dla mnie mordęgą jako kierowcy,choć podzieloną na 2 etapy. Nie jeżdżę w nocy ,bo boję się zasnąć za kierownicą.
new1984
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 15.09.2011 23:39

Figo napisał(a):Ja bym z innej strony. Jak bardzo jazda z małymi dziećmi wpływa na zmęczenie i koncentrację kierowcy w dzień i w nocy? ;-) Te 1500km z dziećmi było dla mnie mordęgą jako kierowcy,choć podzieloną na 2 etapy. Nie jeżdżę w nocy ,bo boję się zasnąć za kierownicą.

Dlatego ilu kierowców i ich rodzinek na tylnych fotelach, tyle opinii. Każdy zna siebie. Ja uwielbiam jeździć w nocy, a moja córka (3,5 roku w tej chwili) super znosi wszystkie podróże. Rok temu pojechaliśmy do Breli na raz, w tym roku z powodu awarii autka z noclegiem w Austrii.

Więc każdy musi to rozwiązać znając swoje warunki. Pierwsza zasada jest taka: jedziemy na wakacje - to nie wyścigi, mamy się dobrze i bezpiecznie bawić.

pozdrowienia ze słonecznej Podgory.
Bercikrsl
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 21.09.2011 17:37

zawsze osobiscie jezdze noca wyjazd 17:30 dzieci cała noc spia
tomlolo
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlolo » 22.09.2011 08:10

Jako założycielowi wątku wypada mi napisać co nie co o podróży.
Pojechałem, wróciłem i jestem bardzo zadowolony bo synek doskonale zniósł podróż i praktycznie nie stworzył najmniejszych problemów. Wyjechaliśmy po 18 i po 17 godzinach byliśmy w Podgorze. Było przebudzenie w Budapeszcie na oglądanie miasta nocą i dalej spanie. Obudził się przed Pakostane, w innym świecie i dobrym humorze więc postanowiliśmy jechać dalej. Ostatnią godzinę już dokuczał ale z odsieczą przybyły teletubisie i daliśmy radę. Droga powrotna była krótsza bo start z Pakostane i również sprawdzony wariant nocny, czas przejazdu ten sam ponieważ w nocy na autoceste już troszkę wolniej i Polska przypadła na dzień, w dodatku był to piątek i tiry.
Podsumowując za rok będzie czwarty raz w Cro i na pewno wyspy, bo po pobycie na Hvar'ze w 2008 cały czas mamy jakiś niedosyt ;)
tomcioooo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 13.05.2012 15:14

Witam, ja także polecam jazdę w nocy :) oczywiście warto zrobić przerwę na mały sen na jakimś parkingu.
Zaletami jazdy w nocy są :
- mniejszy ruch na drogach
- niższa temperatura
- zaopatrzenie nie nagrzewa się tak w bagażniku
- no i po przyjeździe mamy jeszcze trochę dnia

Pozdrawiam :)
MEGGI
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 14.05.2012 14:55

w zeszłym roku wyjeżdżaliśmy ok 20.00 z Poznania, o 15.00 byliśmy na Ciovo . Było ok, dzieciaki bez problemu (zresztą moje chłopaki 7 i 12 już samą drogę traktują jako atrakcję), ale znajomi mieli dużo młodsze dzieci i też nie było problemów.
w tym roku chyba wyjedziemy wcześniej ok 13.00, na rano powinniśmy być na miejscu JUŻ SIĘ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ !!!
romman
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) romman » 17.05.2012 10:33

Moje 3 grosze odnośnie jazdy w nocy z dziećmi.

Właśnie w powodu dzieci uważam, że nie powinno się jeździć w nocy. Jakiekolwiek zdarzenie losowe lub potrzeba fizjologiczna mocno komplikują sprawę. W ciągu dnia dzieci także przecież śpią jak się znudzą. W w razie konieczności zatrzymania się jest znacznie łatwiej. Przecież można puścić dzieciakom audiobook, film na tablecie, rozmawiać etc. Po nocy rodzice są wykończeni a przecież trzeba zająć się dziećmi! Nie wspomnę o chorobie lokomocyjnej. Jak Ci dzieciak (nie życzę) zarzyga samochód, to w środku nocy dokładne umycie jest problematyczne.

Ja zawsze na wakacje startuję wcześnie rano (4-5). Człowiek jest w miarę wyspany, dzieci dosypiają w drodze, a na miejscu nie trzeba od razu szukać łóżka.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.05.2012 10:57

Zawsze jeździliśmy na noc, w tym roku pierwszy raz wybywamy z Poznania z samego rana, nocleg w Graz. Zważywszy na zamiłowanie Juli do spania w samochodzie to nie przewiduję żadnych komplikacji :)
Tika
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 17.05.2012 11:04

Dobrym rozwiązaniem (przetestowanym) jest samochodowe DVD , z osobnymi słuchawkami dla każdego dziecko ( żeby w drodze nie zwariować) u mnie się to sprawdza.
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.05.2012 11:47

romman napisał(a):Moje 3 grosze odnośnie jazdy w nocy z dziećmi.

Właśnie w powodu dzieci uważam, że nie powinno się jeździć w nocy. Jakiekolwiek zdarzenie losowe lub potrzeba fizjologiczna mocno komplikują sprawę. W ciągu dnia dzieci także przecież śpią jak się znudzą. W w razie konieczności zatrzymania się jest znacznie łatwiej. Przecież można puścić dzieciakom audiobook, film na tablecie, rozmawiać etc. Po nocy rodzice są wykończeni a przecież trzeba zająć się dziećmi! Nie wspomnę o chorobie lokomocyjnej. Jak Ci dzieciak (nie życzę) zarzyga samochód, to w środku nocy dokładne umycie jest problematyczne.

Ja zawsze na wakacje startuję wcześnie rano (4-5). Człowiek jest w miarę wyspany, dzieci dosypiają w drodze, a na miejscu nie trzeba od razu szukać łóżka.

zgadzam się w całej rozciągłości z romman'em. jazda nocą wydaje się być tylko pozornie mniej uciążliwa. ja z moją obecnie 3 - latką jadę 3 raz do chorwacji, i startuję 3 raz wcześnie rano. część drogi dziecko oczywiście śpi, a przez część trzeba nim się zająć. ale w dzień można mu chociaż widoki pokazać;-)
-Katka-
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 17.05.2012 13:04

Jeździmy zawsze w dzień. Wyjeżdżamy ok 4 rano i jedziemy do późnego wieczora.
Mamy dvd z dwoma ekranami co bardzo ułatwia podróż :wink:
Również pomagają znieść długą podróż płyty do słuchania i książeczki.
Nasz synek często zasypia też w dzień,
przeważnie po dłuższym postoju, na który wybieramy parking z placem zabaw :wink:
kropi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 17.05.2012 17:40

To wiele zależy od indywidualnych właściwości kierowcy.

Ja już wiem, że godziny między 3 a 6 rano są dla mnie strefą snu i zarówno wczesne wyjeżdżanie, jak i "ciągnięcie" ponad miarę mogą mieć fatalne skutki, albo kończą się "dosypiankami" na każdej stacji po drodze.

Tak więc nasz patent na drogę do CRO to wyjazd kulturalnie przed południem - rano zawsze jest 100,000 rzeczy do dopakowania, znalezienia, wyjęcia i ponownego włożenia... a zatem wyjeżdżamy o ludzkiej porze po obfitym sniadanku, obiad wypada gdzieś przed granicą albo już w Czechach/Słowacji, nocleg - w wersji przez Węgry w okolicach Mosonmagyarovaru, a przez Austrię - w Oekotelu Graz. Rano śniadanko, te sprawy, wyjazd ok. 9 i na 16-18 jesteśmy na miejscu, jest jeszcze chwila na obejrzenie kempingów i wybranie godnego locum.

Powrót już łykamy na raz - jeśli wyjedziemy o tej 11, spokojnie na 2-3 w nocy jesteśmy w Łodzi i wtedy obowiązkowy obiadek na Węgrzech w Csornej, wcześniej jakaś przekąska jeszcze w CRO.

Dodam, że trochę ogranicza nas zasięg auta - zbiornik LPG wystarcza na przejechanie ok. 300 km i co tyleż robimy pauzy na fajkę, siusiu i tankowanie.

Dzieci (11 i 6 lat) są umiarkowanie marudne, generalnie przy regularnym wypasaniu dają radę, tylko raz starszy zrobił nam koncert na orkiestrę dętą w drodze do Rumunii, ale miał wtedy 3 lata i był niewyspany po jakimś tam weselu.
Casian
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 17.05.2012 20:34

Podróż to już indywidualna sprawa. Ja mam dziecko 2 latka które podróż w dzień zniesie max 1 h, czyli przejadę jakieś 70 km i mam koncert w aucie. Dlatego jazda nocą jest git, po pierwsze mała śpi, po drugie lubię jeździć nocą, po trzecie temp w aucie są znośne. Planuje małą drzemkę nad ranę co by nie przeholować z jazdą a jak zacznie się dzień to już częste postoje mnie czekają z ww. przyczyn.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

1500 km z małymi dziećmi - wyjazd rano czy na noc ?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019