Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Cres czy Krk?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006
Wyspa Cres czy Krk?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 02.01.2012 17:23

Istria, Trogir, Dubrovnik, Makarska - to juz było :D . Teraz chodzi mi po głowie Cres albo Krk. Czy ktoś może doradzić gdzie jest ciekawiej pod kątem plaż, fajnych zabytkowych miejscowości, przyrody? Cały czas też myślę o Peljesacu ale to trochę daleko, może na następne lata. No i czy po Dalmacji nie będzie rozczarowania :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2012 17:49

Daniellos76 napisał(a):Istria, Trogir, Dubrovnik, Makarska - to juz było :D . Teraz chodzi mi po głowie Cres albo Krk. Czy ktoś może doradzić gdzie jest ciekawiej pod kątem plaż, fajnych zabytkowych miejscowości, przyrody? Cały czas też myślę o Peljesacu ale to trochę daleko, może na następne lata. No i czy po Dalmacji nie będzie rozczarowania :D


Przygoda, plaża, fajna zabawa :lol:


Jakie lody są smaczniejsze pistacjowe czy waniliowe? Ciepła bryza czy rozgrzany kamień? Istria ze swoją włoską urodą czy Dalmacja z wpływami Greków i Turków? A może Pag z jednym złotym a drugim szafirowym okiem?


Tymi krajami nigdy się nie znudzisz, za każdym razem będziesz odkrywała swoją własną nową Ojczyznę przepięknej urody, zapachu miodu, lawendy o głosie cykad i piany bijącej o przybrzeżne skały.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.01.2012 18:05

Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 04.01.2012 17:09

Dzięki za linki, zawierają wiele ciekawych informacji. Szukamy miejsca, które nie jest całkowitym zadupiem i wieczorkiem jest gdzie pójść i co zobaczyć. Spodobała mi się na zdjęciach Baśka, lecz podejrzewam, że w szczycie sezonu (a tylko wtedy możemy jechać ) może być tam bardzo tłoczno. Zastanawiam się czy bardziej niż na Makarskiej??. Czy są w pobliżu jakieś inne plaże (oprócz tej głównej)? Choć prawdę mówiąc byliśmy na Makarskiej Riwierze w ubiegłym roku na przełomie lipca i sierpnia i pomimo, że turystów dużo to przesadzone są stwierdzenia, że nie ma gdzie się rozłożyć na plaży i tłok na każdym miejscu. Zmotoryzowany bez problemów mógł znaleść niezatłoczone plaże i spokojne miejsca. Wystarczył przwodnik i dobre rady godpodarzy :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.01.2012 22:48

Daniellos76

Witam. Mam takie same odczucia odnośnie Makarskiej co ty. Również byłem tam w lipcu i też nie dowierzałęm komentarzom z forum, jak to trzeba o 7 rano miejsce na plaży rezerwować. No i okazało się, że miałem rację, bo miejsce zawsze się znalazło!

Na 2012 r. miałem podobny dylemat do twojego i mniej więcej te same priorytety (lubimy miejscowości, w których jest życie i sporo się dzieje). Wybór padł na Baskę. Planowany termin to lipiec. Liczę że będzie podobnie jak w Makarskiej.

Pozdrawiam
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 05.01.2012 13:28

witam byłem w Baśce 2 lata temu ostatni tydzień sierpnia.Było dużo ludu ale bez przesady zeby na 7 rano rezerwacje robić :P wiadomo że jeżeli chce sie wybierać miejsce to warto wcześniej,ale my chodziliśmy po śniadaniu koło 11 i bez problemu znajdowaliśmy miejsce dla 6 osób.pozdro
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 17.01.2012 16:20

Wyczytałem gdzieś w jakiejś relacji, ze generalnie Baska nie jest najlepszą opcją jesli ma się na uwadze zwiedzanie wyspy z racji, ze jest ona mocna wysunięta na południe. Chociaż z drugiej strony wyspa nie jest duża, z Baski do Krk, Vrbnika czy Malinskiej jest 20-30 km. Czy może ktoś napisac gdzie są najładniejsze plaże na wyspie Krk? Może to kryterium pomoże w podjęciu decyzji :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.01.2012 18:43

Daniellos76 napisał(a): Chociaż z drugiej strony wyspa nie jest duża, z Baski do Krk, Vrbnika czy Malinskiej jest 20-30 km.


Dokładnie!!

Grunt żeby przez most za często nie machać, bo to kosztuje, a sama wyspa to pikuś!
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 17.01.2012 19:47

Daniellos76 napisał(a):Czy może ktoś napisac gdzie są najładniejsze plaże na wyspie Krk? Może to kryterium pomoże w podjęciu decyzji :D

Może napisać. :lol:
Jak wjedziesz na KRK i zapytasz o plażę to każdy odpowie ..... Baska.
To plaża największa, najbardziej popularna, z deptakiem i całym zapleczem gastronomicznym.

Reszta plaż - są w każdej miejscowości jak również na tzw. bezludziu. Lepsze-gorsze zależy co się komu podoba.
Ja mam swoje trzy plaże. Jedna to Baska, druga to Cizici , trzecia to moja "tajemnicza" plaża. Dojazd łatwy ale kto nie wie- nie dojedzie. :lol: ( już ją niektórzy odkryli ale nie ma na niej więcej jak .. 5-10 osób)

Oczywiście najbardziej oprócz Baski popularne/znane plaże to: Stara Baska, Punat, Vrbnik, Malińska.
Zwróć jednak uwagę, że to wyspa i w zasadzie można wszędzie coś znaleźć. Samochód i jeździć.
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 19.01.2012 11:26

Raul73, a wiesz może ile kosztuje przejazd mostem? Z tego co wiem to płaci się za wjazd, wyjazd jest darmowy.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.01.2012 14:23

Daniellos76 napisał(a):Raul73, a wiesz może ile kosztuje przejazd mostem? Z tego co wiem to płaci się za wjazd, wyjazd jest darmowy.



Wiem. :D

30 kun za wjazd. Wyjazd gratis. Oczywiście dla osobówki.
peter_pieper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) peter_pieper » 19.01.2012 16:06

Widze ,ze kilka rodzin planuje pobyt w Basce w tym samym czasie co ja.Moze ktos z was korzystal wczesniej z tej strony odnosnie rezerwacji apartamentu:
http://www.baska-krk.at/index_en.htm
Raczej w "ciemno" tam sie nie wybieram z uwagi na popularnosc osrodka,rozwazam pobyt w miejscu zwanym Zarok,spokojniej i mniej tloczno ,z tego co wyczytalem na forum..jesli ktos ma jakies sugestie odnosnie tego miejsca ew.apartamentow,bede wdzieczny..
Raul73-jesli bedziesz tam w lipcu to byc moze sie spotkamy "przypadkiem"

aha- smigam przez slowenie -przejscie Jelsane Rupa.08-18.07

Pozdrawiam :D
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 19.01.2012 16:16

Zobacz jeszcze na stronie siloturist.com sprawdzałem i godna polecenia.pozdro
peter_pieper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) peter_pieper » 19.01.2012 16:21

anubis2423 napisał(a):Zobacz jeszcze na stronie siloturist.com sprawdzałem i godna polecenia.pozdro


Przegladalem,Dzieki wielkie:)
Effa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Effa » 19.01.2012 21:19

Baśka jak najbardziej polecam:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone