Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2008 11:25

Jadąc nad chorwackie wybrzeże większość z nas omija Zagrzeb jadąc obwodnicami

Obrazek

I oto mamy jego "kawałeczek" w relacji :lol: Ładne miasto :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 05.12.2008 14:05

Byliśmy w tym roku w Zagrzebiu 2 pełne dni, ale muszę powiedzeć, że bardziej podobały mi się okolice: Medvednica, Slijemie. Ale sam Zagrzeb nie jest taki ładny jak Wrocław. Porażką jest plac Bana Jelacica, po którym jeżdżą tramwaje a na scenie trwa koncert.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2008 14:14

MWN napisał(a):Byliśmy w tym roku w Zagrzebiu 2 pełne dni, ale muszę powiedzeć, że bardziej podobały mi się okolice: Medvednica, Slijemie. Ale sam Zagrzeb nie jest taki ładny jak Wrocław. Porażką jest plac Bana Jelacica, po którym jeżdżą tramwaje a na scenie trwa koncert.


Każde miasto ma ładniejsze i brzydsze okolice :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.12.2008 14:17

Dla mnie odwrotnie: każde zadupie ma coś pięknego do pokazania.
To takie małe OT na dziś.

Pozdrawiam
Jacek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2008 14:21

JacYamaha napisał(a):Dla mnie odwrotnie: każde zadupie ma coś pięknego do pokazania.
To takie małe OT na dziś.

Pozdrawiam
Jacek


Szczególnie jak się stanie się drugiej strony dupy :wink:

To też takie małe OT na dziś.

Pozdrawiam
Janusz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.12.2008 14:26

Zgadzam się z Tobą MWN, tak jak już pisałem, miasto nie jest jakieś super piękne, to co mnie zaskoczyło to jego spore zaśmiecenie, no ale ja byłem w niedzielę w godzinach przedpołudniowych, może to po sobotnich imprezach :wink: . Wrocław też często w tym czasie najlepiej nie wygląda :?

Sam główny plac Jelacica tak naprawdę rozczarował mnie w Zagrzebiu najbardziej. Do naszego Rynku nie ma porównania :D choć szkoda, że w obu miastach tak mało uwagi poświęca się odnawianiu starych kamienic.

No ale jak każde miasto (prawie każde :wink:) Zagrzeb ma i ładne zaułki, te kilka godzin które w nim spędziłem z pewnością to za mało by je wszystkie odkryć :roll: dlatego trudno mi porównywać oba te miasta.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.12.2008 14:53

kulka53 napisał(a):Sam główny plac Jelacica tak naprawdę rozczarował mnie w Zagrzebiu najbardziej. Do naszego Rynku nie ma porównania :D choć szkoda, że w obu miastach tak mało uwagi poświęca się odnawianiu starych kamienic.


Kulka i MWN,

Sorki, że nie w temacie wątku, ale sami żeście na to zeszli, więc sobie pozwolę małą dygresję popełnić :) ... Wrocław to faktycznie ma rynek i najbliższą okolicę rynku prima sort na poziomie EU, i tyle, ale reszta wkoło, włączając w to stan nawierzchni, to przy całym szacunku, wygląda jakby wojna się tam u Was skończyła parę dni temu :( ... aż wstyd, bo Niemcy przyjeżdżają i śmieją się, że jakby oni tam rządzili, to by takiego syfu tam nie było :( :( .. acz domyślam się, że to nie wasza wina ani zasługa, że tak jest :wink: :) ... i tylko proszę, nie bierzcie tego zbyt osobiście :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 05.12.2008 15:10

PAP napisał(a):
kulka53 napisał(a):Sam główny plac Jelacica tak naprawdę rozczarował mnie w Zagrzebiu najbardziej. Do naszego Rynku nie ma porównania :D choć szkoda, że w obu miastach tak mało uwagi poświęca się odnawianiu starych kamienic.


Kulka i MWN,

Sorki, że nie w temacie wątku, ale sami żeście na to zeszli, więc sobie pozwolę małą dygresję popełnić :) ... Wrocław to faktycznie ma rynek i najbliższą okolicę rynku prima sort na poziomie EU, i tyle, ale reszta wkoło, włączajac w to stan nawierzchni, to przy całym szacunku, wygląda jakby wojna się tam u Was skończyła parę dni temu :( ... aż wstyd, bo Niemcy przyjeżdżają i śmieją się, że jakby oni tam rządzili, to by takiego syfu tam nie było :( :( .. acz domyślam się, że to nie wasza wina ani zasługa, że tak jest :wink: :) ... i tylko proszę, nie bierzcie tego zbyt osobiści :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP


Żebyś wiedział, jakby wojna się skończyła parę miesięcy temu. I gdyby nie fakt, że szkoda mi czasu na pstrykanie brzydoty, wyruszyłabym z aparatem tę jeszcze widoczną wojnę utrwalić. I tak naprawdę to może trzeba się pospieszyć, bo od kilku dni wywożony jest gruz w okolicach byłego dworca PKS. Co do stanu nawierzchni to się jednak trochę poprawia, i trudno jest w kilka lat nadrobić 50 lat nicnierobienia.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.12.2008 15:58

kulka53 napisał(a):końcu nikt nam nie zagwarantuje, że jutro tu będzie piękna pogoda i jeżeli będzie tak jak dziś

W tym czasie gdy Wy decydowaliście się na odwrót spod Dinary, my - oglądając prognozy pogody - byliśmy lekko przerażeni :wink: na samą myśl o tym, co nas czeka na wodzie za dni kilka. Kapitan podjął nawet w związku z tym odpowiednie decyzje, nakazując załodze wymianę zawartości bagaży na cieplejsze odzienie. To był strzał w dziesiatkę, chociaż rzeczystwistość okazała się zdecydowanie mniej koszmarna od prognoz :) . Duga decyzja kapitana, żeby zwiększyć zabierane racje żywieniowe o dodatkowe gorące kubki, już taka słuszna nie była :wink:. Torebki z proszkami wróciły z nami do kraju, na miejscu rozgrzewaliśmy się zupełnie czym innym :lol:


Podoba mi się pokazywanie Waszej w relacji obok siebie zdjęć z wyjazdu wrześniowego i czerwcowego, takie fajne porównanie tych samych miejsc w różnych warunkach pogodowych i porach roku 8) . Coś takiego w mniejszym zakresie już robiliście :) w swojej czarnogórskiej relacji , ostatnio PAP fajnie połączył stare i nowe zdjęcia tatrzańskie, a teraz rumuńskie. Świetny pomysł 8) :idea: :!:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 05.12.2008 23:59

Jejku - mam wejść na Dinarę w 2009 :!: :?:
Lidio, Kulko - czy to prezent mikołajowy od Was ? :wink:
Absolutnie muszę zacząć brać urlopy - bezpłatne - albo pójść na przeszkolenie w tej materii do Sthrigi :)
Udzieliła mi się Wasza radość w Drveniku . Płyniemy na Hvar - "moją" wyspę ...
Ech, jak pięknie 8)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 06.12.2008 12:44

Czytam i ja... i pozdrawiam :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 06.12.2008 18:18

Będę jednak bronił uroków Wrocławia: nawet miejscowi nie zawsze orientują się co się dzieje i jak miasto się zmienia, jeśli mało ruszają się po mieście. Ja - zdarza się - muszę czasem kogoś oprowadzić po Wrocku i sam bywam zaskakiwany nowościami. I warto wyjść czasem dalej poza rynek by to dostrzec. Więc proszę mi tu nie chrzanić! :o :o

Ale Zagrzeb wart jest wizyty; też ma piękne XIX i pocz. XX w. kamienice. No i masa muzeów, to chyba rekord świata jak na takie niewielkie miasto! I z tego względu chętnie tu jeszcze raz przyjadę.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.12.2008 10:15

dangol napisał(a):my - oglądając prognozy pogody - byliśmy lekko przerażeni :wink: na samą myśl o tym, co nas czeka na wodzie za dni kilka

Na szczęście w CRO załamanie było krótkie :D w Polsce za to zdaje się, że wtedy jakaś wczesna zima nastała :lol:
dangol napisał(a):Podoba mi się pokazywanie Waszej w relacji obok siebie zdjęć z wyjazdu wrześniowego i czerwcowego, takie fajne porównanie tych samych miejsc w różnych warunkach pogodowych i porach roku

Tak akurat się złożyło że w tych kilku miejscach byłem 2 razy. Coś podobnego jeszcze będzie :D
plavac napisał(a):Jejku - mam wejść na Dinarę w 2009 :!: :?:

My wchodzimy 8) to postanowione, oby tylko tak nie lało 8O
helen napisał(a):Czytam i ja...

Witam i cieszę się :D
MWN napisał(a):Będę jednak bronił uroków Wrocławia

I słusznie :!: w końcu to wrocławskie cegły po wojnie wywożono by odbudować Stolicę.......
MWN napisał(a):Ale Zagrzeb wart jest wizyty...chętnie tu jeszcze raz przyjadę

My też :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 08.12.2008 10:37

To jeszcze parę uwag. Jak mówiłem najbardziej podobały mi się terytoria okoliczne wokół Zagrzebia ze szczytem Slijemie. Pobliskie schronisko Puntiarka z doskonałym jedzeniem - wyjątek jak na Chorwację a dodatkowo tanim i tradycyjnym.

Obrazek

Spory plac wokoło daje sporo cienia, blisko też jest ogólodostępna woda do ochłody:

Obrazek


Oczywiście picie wody w obliczu beczkowego Ożujsko nie jest wymagane

Obrazek

To są stare chorwacko-bałkańskie potrawy, które moja żona zna od swojej mamy pochodzącej z bośni.

To rodzaj pity - w formie wielowarstwowego ciasta podobnego do francuza, ale nie dokładnie z nadzieniem serowym, makowym mięsnym w środku. Bardzo sycące. oprócz tego groch i inne nieco egzotyczne dla mnie potrawy.

Obrazek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.12.2008 10:52

Dzięki MWN za tę wstawkę :D
Tak naprawdę to w planach mieliśmy również wjazd na Sljeme, chcieliśmy popatrzeć na Zagrzeb z góry, ale m.in z powodu pogody uznaliśmy to za niewykonalne w tym momencie :(

Myślę, że jeszcze to nadrobimy i może nawet skusimy się na zaprezentowane przez Ciebie specjały ? :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone