Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FKK Valalta - 2020

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 05.07.2020 21:47

No, było milo ale się skończyło..., jak zwykle pięknie.
w poprzednim poście pisałem że jest jak w" Parku Narodowym", ale to się już skończyło, wszystko wróciło do normy...
Od 27.06 ludzi przybyło i jest w zasadzie normalnie, corony na co dzień nie widać:) , jedynie to obowiązek noszenia maski w sklepie i nie ma wieczorów tanecznych, grają ale nie wolno tańczyć, parkiety są ogrodzone taśmą..., ale można poza nim :).
Natomiast jak ktoś ma pływadełko to na morzu odczuje odosobnienie, mniej jachtów, motorówek a statki z turystami do kanału Limskiego to sporadycznie i tylko w sobotę i niedziele.
ktoś mi zadał pytanie w wiadomości czy im " zmiękła rura"..., niestety nie ma żadnych upustów związanych z pandemią, pięknie i drogo jak zawsze:)
Ogólnie trochę spokojniej, ale są wszyscy jak zawsze..., niemiecko języczni to podstawa ale jest też dużo Czechów, Słoweńców no i oczywiście Włochów (z Bergamo):):)
Zaskoczyła mnie ilość Polaków w ostatnim tygodniu,na basenie dużo, skałki za portem też opanowane...,i dużo młodzieży
to tyle tak na szybko.
KiA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KiA » 06.07.2020 21:08

doportu napisał(a):....
ktoś mi zadał pytanie w wiadomości czy im " zmiękła rura"..., niestety nie ma żadnych upustów związanych z pandemią, pięknie i drogo jak zawsze:)
.



Nie "ktoś" tylko równoprawny user forum posiadający nick :)

Dzięki za info ale trochę martwi mnie to że zrobiło się tam gęsto a tłoków unikam a właściwie unikamy jako para (prawilna -> male/female). Czy ktoś jeszcze udzieli aktualnych informacji co do gęstości turystów na kompleksie. Miło by poczytać recenzje tych co w gości czyli nocujących poza kempingiem. Z góry dzięki.
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 06.07.2020 22:26

KiA napisał(a):
doportu napisał(a):....
ktoś mi zadał pytanie w wiadomości czy im " zmiękła rura"..., niestety nie ma żadnych upustów związanych z pandemią, pięknie i drogo jak zawsze:)
.



Nie "ktoś" tylko równoprawny user forum posiadający nick

Bardzo przepraszam, kajam się :), tłumaczy mnie tylko to że pisałem posta zaraz po 10 godzinnej trasie... :oops:
Blizz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blizz » 10.07.2020 02:06

Hej!
Orientuje sie ktoś czy przy apartamencie swoim mozna robic tradycyjnego grilla (na brykiet), ponoć nie można używać otwartego ognia, tylko pytanie czy chodzi o ogniska czy grille też? Średnio to wyglada zeby isć na wyznaczone miejsce pół km...
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 12.07.2020 23:06

Przyznam że nie widziałem aby ktoś się odważył robić tradycyjnego grilla i okadzać sąsiadów :D , natomiast elektryczne jak najbardziej...
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 24.07.2020 17:34

Witam,

Jesteśmy w Valalcie od Niedzieli,
Generalnie dużo mniej ludzi niż w poprzednich latach. Przed przyjazdem (nawet 2 tyg przed) zmienialiśmy termin przyjazdu - bez problemu co nie było NIGDY możliwe ze względu na obłożenie ośrodka.
Jesteśmy w nowych Mobilehome'ach na samej górze ośrodka. Po przyjeździe z 13 domków zajetych razem z nami były.....3.
2 dni temu byliśmy już tylko we 'dwóch'. Dzisiaj rano zostaliśmy sami...
Na besenach o 11 rano można spokojnie znaleźć wolne leżaki gdzie w poprzednich latach o 9 rano była już kolejka do 'najlepszych' miejscówek.
Restauracje pracują w okrojonych godzinach.
W Markecie ceny...jak zawsze :)

Social distancing na plażach/basenach - taki umowny jak już i u nas w kraju....
Dużo spacerujemy rano po wschodzie słońca - patrząc po tablicach rejestracyjnych jest więcej gości z Polski niż 'zazwyczaj' ale jest też kompletny BRAK gość zza naszej wschodniej granicy.
Zauważalny jest też spadek gości w podeszłym wieku (jednak COVID-19 miał znaczenie dla wielu osób przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe) - choć nie brakuje też 'starych' bywalców

Pozdrawiamy
Marcel/Tina

1112228048731D-D2E6-4B6D-9320-DCA165405DA6.jpeg
Asidar
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asidar » 04.08.2020 10:16

Marcel/Tina mamy bardzo podobne wrażenia do waszych. Basen obłożony chyba poniżej 50 % w stosunku do poprzednich lat. Klucz do apartamentu dostaliśmy o 9.00 , kiedy w poprzednich latach trzeba było czekać do 13.00 , bo wymagał posprzątania. A w tym roku stał pusty. Woda w basenie początkowo była dość chłodna , ale potem podgrzali. Nie wiem czy częściej wymieniają wodę, czy oszczędzają na podgrzewaniu.
Ale większość rzeczy bez zmian. Jest nadal pięknie. Zając biega po trawnikach nadal. Tradycyjna burza była. Ogólnie wspaniały wypoczynek.
Blizz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blizz » 04.08.2020 15:30

Byliśmy w Valalcie 18.07-01.08, pogoda udana - na 14 dni tylko pół dnia deszczowego. Mieliśmy fajny apartament VC. Pierwszy raz tam byliśmy więc porównania nie mam :) Przyjechali byśmy jeszcze raz w lepszych bezwirusowych czasach żeby zobaczyć jak tam jest normalnie :D Już wiem że jak byśmy mieli własne auto to chciałbym tam jeździć tak z 2x w roku :D

Asidar napisał(a):Zając biega po trawnikach nadal.

Tam jest pełno zajęcy :D Jak sie opalalismy spacerujac dookoła Valalty od mariny przez wszystkie 3 punkty widokowe az po ValSaline to ich sporo widzieliśmy :P

Wyjechaliśmy z Krakowa przez Gorzyczki, okazało się że stania w Dragonji było na 1,5h więc zjechaliśmy z autostrady w Słowenii na malutkie przejście w Brezovicy pri Gradinu. Tą samą trasą jechaliśmy wracając do kraju - w Dragonji było stania na 2,5h według google.
Załączniki:
IMG_20200726_133002.jpg
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.08.2020 13:16

Blizz napisał(a): ... okazało się że stania w Dragonji było na 1,5h ... Tą samą trasą jechaliśmy wracając do kraju - w Dragonji było stania na 2,5h według google.


Więc pewnie jechaliście standardowo A9-E751. My wracając z Istrii dojeżdżamy do standardowego przejścia Dragonja drogą 21. Droga dobrej jakości i wjeżdżamy na główną z marszu jakieś 500m przed granicą. Do cro tylko raz wjeżdżaliśmy tym przejściem i to był ostatni raz ;)

Ten Wasz wariant jak dobrze pamiętam to dość wąska, asfaltowa dróżka, gdzie 2 pojazdy nie dadzą rady się minąć bez zjechania na pobocze? Warto o tym napisać, aby przypadkiem ktoś kamperem czy z przyczepą nie pokusił się przetestować ten wariant :)
Blizz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blizz » 08.08.2020 12:37

piotrulex napisał(a):
Blizz napisał(a):Ten Wasz wariant jak dobrze pamiętam to dość wąska, asfaltowa dróżka, gdzie 2 pojazdy nie dadzą rady się minąć bez zjechania na pobocze? Warto o tym napisać, aby przypadkiem ktoś kamperem czy z przyczepą nie pokusił się przetestować ten wariant :)


Racja, nie pomyslalem o tym. Tak jak mówisz jest wąsko i serpentyny z zakrętami 180 stopni ale widoki za to ładne np. z miasteczka Oprtalj
Załączniki:
droga.jpg
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 09.08.2020 22:45

[quote="Blizz"]Byliśmy w Valalcie 18.07-01.08, pogoda udana - na 14 dni tylko pół dnia deszczowego. Mieliśmy fajny apartament VC. Pierwszy raz tam byliśmy więc porównania nie mam :)
Cześć, jaki mieliście nr VC?
Poprzednia strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
FKK Valalta - 2020 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone