Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ulcinj-Czarnogóra- kilka pytań i jaką trasą?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 13.07.2011 10:29

A sprawdzają bagaże pod kątem żarełka ?
Czy raczej lajtowo, zbywają pytaniami ?
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 13.07.2011 10:54

sedi napisał(a)::) też są ok. Może ktoś ma doświadczenie z jakąś Navi?


Automapa - raczej słabo wypadła, wiec nie polecam, co do IGO słyszałem, że sobie radzi nieźle, ale nie korzystałem. Tak naprawdę najlepiej zdaje egzamin w MN dobry papierowy atlas.
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 13.07.2011 11:01

Crayfish napisał(a):A sprawdzają bagaże pod kątem żarełka ?
Czy raczej lajtowo, zbywają pytaniami ?


Z własnego doświadczenia wiem, że tak naprawdę nie ma reguły,
bo np. samochody Niemców, którzy stali przed nami na granicy, nie wiem dla czego zostały permanentnie "przetrzepane" nasze po rzuceniu wzrokiem na PL na rejestracji bez słowa puścili. Niemcy za nami też na bok do kontroli.
Kontrolowali głównie w poszukiwaniu jedzenia. Musieli wyjąć arbuzy, pomarańcze i ... butelki.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 14.07.2011 19:36

sedi napisał(a):a gdzie sie teraz kończy autostrada?


Nie wiem czy nie ma już zjazdu z Ravcy do Ploce. W powrotnej drodze jechałem do autostrady p. Vrgorac i widziałem poniżej dwie nitki z ruchem w obie strony. Przed wyjazdem czytałem, że mieli otworzyć ten odcinek początkiem lipca, więc może już zdążyli.

Spożywki rzeczywiście nie ma sensu zabierać, ceny jak u nas. Obiad w knajpie trzeba liczyć od 5E w górę, a junk food - hamburger 2-3E, kawałek pizzy 1.5E (w Budvie - w Ulciniju może być jeszcze taniej).

Pzdr
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 15.07.2011 23:23

A co sądzicie o trasie : Słowacja-Węgry-BiH-Czarnogóra? Jechał ktoś? A może się ktoś orientuje po ile jest paliwo w BiH?
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 16.07.2011 08:26

sedi napisał(a):A co sądzicie o trasie : Słowacja-Węgry-BiH-Czarnogóra? Jechał ktoś? A może się ktoś orientuje po ile jest paliwo w BiH?


Jechałem tą tasom w 2009. Przez Osijek, Doboj, Zenica, Sarajewo (nocleg na fajnym kempingu), Brod, Hum (przejście graniczne), kanion Pivy (przepiękny, najbardziej mi się podoba w CG) Niksić, Podgorica, Ulcinj.
Trasa piękna widokowo. Po stronie BiH przed granicą kilka kilometrów szutru.
Po drodze obowiązkowo zalicz Monastyr Ostrog (sanktuarium prawosławne + majstersztyk budowlany) - podjazd znośny ale nie dla świeżych kierowców :D

Ceny paliw bardzo przystępne;

http://www.pzmtravel.com.pl/paliwa-w-europie.html
forum/viewtopic.php?t=9758&start=105
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 16.07.2011 08:27

sedi napisał(a):A co sądzicie o trasie : Słowacja-Węgry-BiH-Czarnogóra? Jechał ktoś? A może się ktoś orientuje po ile jest paliwo w BiH?


A propos zdjęcie na moim avatorze jest właśnie z tej trasy :lol:
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.07.2011 15:44

Właśnie wróciłam z CG.

Mieszkałam w Petrovac, głownie z uwagi na dzieci.
Jak dla mnie miasteczko dla nich - 2 plaże, promenada, plac zabaw.
Market, sporo knajpek, piekarnia, apteki etc.
W Ulcinij byłam na plaży Miami Beach. Czysta, duża, woda dość płytka, na jeden dzień OK, nawet zaszalałam z leżakami :lol:
Samo miasto na nie, bardzo duże, bez składu, natomiast stare miasto bardzo ładne. Polecam.

Do CG wybrałam trasę - Czechy-Austria-Słowenia (objazd)-Cro - trasa szybka i przyjemna tyle, że to pt i całe tabuny Czechów wyjechały na wakacje :)
Z CG - BiH (dużo ograniczeń, zakrętów, policji trochę i czasami trudno wyminąć coś co się wlecze z prędkością 20-30km na godz ) :twisted: - Węgry - szybko, dobre drogi, zero policji (bez winiety czyli potencjalnie wolniej) i Słowacja też ok.
Reasumując I trasa szybciej pomimo, iż dłuższa, druga tańsza.

Ceny benzyny - u mnie diesel najdrożej w SLO i Węgry, najtaniej w BiH coś ok 4,5zł a potem w CG, tam LPG najdroższy.




Jeśli interesują Was ceny najtaniej w BiH :) jedliśmy obiad identyczny jak w CG za pół ceny.

W samej CG owoce morza dość drogie, ryby I klasa od 30-45E za kg :!:
Restauracje: Pizza od 5E - 8E, makaron ok 5E (bolones itp), sok (200ml) ok 2E.

W barze kawałek pizzy 1,5 (w 1 miejscu widziałam tylko po 2), hamburgery ok 2-2,5E ale .... są przepyszne - nie to co nasze :D Po pierwsze mięsko robione przez nich (jak mielone) z dodatkami sera, papryki itp grubości 4-5X jak w ....(wiemy gdzie), plus sami nakładacie dodatki i sosy.


Poza tym drogi nabiał - mleko karton od 0,9 do 1,3 E, masło kostka od 2,8E
Wędliny od ok. 7E, chleb od 0,7 E.
Lody od 0,6 za kugle do 1E w starym mieście w Budvie.
Piwo od 0,7 za pusze 0,5l.
Ceny soków, wody, coli praktycznie takie same.
Owoce, warzywa, najtaniej w Voli arbuzy po 0,10E ale to cena przed wyjazdem, tak to po 0,30E.
Brzoskwinie ok 1,6E.
Dzieci zazwyczaj nie płacą wstępu do rożnych obiektów.
Ceny w restauracjach dość wysokie jak na naszą 4, szczególnie za ryby, owoce morza.

Apartament 2 pokojowy z tarasem, klimą ok 90m od morza kosztował nas 42E za dobę.


Cena łodzi po Skoderkim jeziorze na godz od 30 do 65E za nasze 4 os (zależy od klasy i szybkości łódki). Nie skorzystałam, za godz łódeczką za 30E nie wiele można zobaczyć.
Cena łodzi w Peraście 10E za naszą 4 w tym postój 40min na wyspie Matki Bożej na skale.


Reasumując, nie jest tak tanio jak niedawno głosili.
Podobnie jak w Polsce, często drożej.
Miała być duża różnica pomiędzy Cro a CG uważam, że jest niewielka.



Nie mniej jednak warto zobaczyć CG, mnie brakło czasu na zobaczenie wszystkiego no ale .... będzie po co wrócić
8)
Ostatnio edytowano 16.07.2011 16:12 przez WIOLAB, łącznie edytowano 4 razy
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 16.07.2011 15:49

To czekamy na wspomnienia i relację. :D
(Za szybko zmieniasz posty - nie nadążam ... :D )
Ostatnio edytowano 16.07.2011 16:12 przez Crayfish, łącznie edytowano 2 razy
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.07.2011 16:09

Crayfish napisał(a):WIOLAB - a jak ceny kwater ? Podobnie jak w CRO ?



tak jak pisałam my płaciliśmy 42E za dobę, z tego co mówili inni podobnie jak w Cro (zależy od standardu i odległości od morza).
Nie ma problemu z ich znalezieniem.


Za Budvą można zjeżdżać i oceniać co Wam się podoba (kilka miejscowości blisko siebie, jak na Makarskiej)

Ty także byłeś w Tucepi, więc powiem Ci, że przypomina mi Petrovac właśnie to miasteczko


Jeszcze dodam, że Boka Kotorska jest piękna pewnie tańsza niż wybrzeże ale nie nadaje się dla rodzin z dziećmi (moje zdanie, mam 2 w wieku 4-7 lat).
Nie ma plaż, są głownie plazyczki kamieniste albo wylane krótkie betony :roll:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 16.07.2011 16:18

W tym roku mam w planach krótki pobyt na wybrzeżu Czarnogóry, szukam czegoś wygodnego na wypady - Petrovac wchodzi w grę.
Widziałem w GoogleEarth że są dwie duże plaże, jedna w mieście druga nieco dalej na południe (Lucice chyba). Orientujesz się czy w rejonie Lucice jest jakiś wybór kwater, czy trzeba szukać raczej w głównym Petrovacu ?
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.07.2011 16:18

Crayfish napisał(a):To czekamy na wspomnienia i relację. :D
(Za szybko zmieniasz posty - nie nadążam ... :D )



hehehe,
czasu mi brakuje na relację ale nie mówię nie :wink:
Zmieniłam post ponieważ chciałam napisać jak najwięcej w krótkim czasie o CG :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.07.2011 16:23

Crayfish napisał(a):W tym roku mam w planach krótki pobyt na wybrzeżu Czarnogóry, szukam czegoś wygodnego na wypady - Petrovac wchodzi w grę.
Widziałem w GoogleEarth że są dwie duże plaże, jedna w mieście druga nieco dalej na południe (Lucice chyba). Orientujesz się czy w rejonie Lucice jest jakiś wybór kwater, czy trzeba szukać raczej w głównym Petrovacu ?


Lucice od centrum to dla mnie kilka minut, nie ma problemu z dojściem ale plaża była także zatłoczona, wszędzie na plażach dużo parasoli, czasem połowę wolnych, jednak rozłożonych.
Zawsze możesz podjechać (b.blisko) na plaże Buljarica, tłoku nie będzie.

Obrazek

tak wygląda Petrovac, za tą 1 górą jest właśnie ta druga plaża, czyli b. blisko

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 16.07.2011 16:37 przez WIOLAB, łącznie edytowano 2 razy
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 16.07.2011 16:26

A przy Buljaricy są kwatery ? Masz fotę tej Buljaricy ?
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.07.2011 16:28

Crayfish napisał(a):A przy Buljaricy są kwatery ? Masz fotę tej Buljaricy ?


jak się orientują jest tam kamp i były jakieś kwaterki ale to spora wioska, mało klimatyczna a plaża dużzzza, foto to 1 które wstawiłam

A to foto z google Lucice, wygląda tak samo:

Obrazek

Polecam na wypad plaże w Sv. Stefan, nie było takiego tłoku a zawsze coś nowego


A to Ulcinj i plaża Miami Beach, z parasolami wiec był porządek

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 17.07.2011 11:19 przez WIOLAB, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Ulcinj-Czarnogóra- kilka pytań i jaką trasą? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone