Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.06.2017 21:17

ludzie czytajcie OWU, rodzinka dowiedziała się wczoraj w nocy w trasie, że ich Ass. obejmuje 1000km tylko w przypadku wypadku; Ktoś nie doczytał...
lukasz1701
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.07.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1701 » 19.06.2017 15:09

Witam potrzebuje pomocy bardziej doświadczonych. Potrzebuje taniego ubezpieczenia moto assistance. Co możecie polecić? Sprawa wygląda tak że mam oc w PZU i chciałbym na czas wyjazdu tj. 10 dni wykupić sobie moto assistance. Gdzie mogę to zrobić? W PZU powiedzieli mi ze nie mam takiej możliwości - w grę wchodzi przedłużenie do końca trwania polisy czyli do lutego przyszłego roku. Ale to wcale mi nie potrzebne. W Link 4 powiedziano mi że jeżeli nie mam u nich polisy OC to czegoś takiego nie mogę uczynić. Poradzicie coś?
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 19.06.2017 15:14

lukasz1701 napisał(a):Witam potrzebuje pomocy bardziej doświadczonych. Potrzebuje taniego ubezpieczenia moto assistance. Co możecie polecić? Sprawa wygląda tak że mam oc w PZU i chciałbym na czas wyjazdu tj. 10 dni wykupić sobie moto assistance. Gdzie mogę to zrobić? W PZU powiedzieli mi ze nie mam takiej możliwości - w grę wchodzi przedłużenie do końca trwania polisy czyli do lutego przyszłego roku. Ale to wcale mi nie potrzebne. W Link 4 powiedziano mi że jeżeli nie mam u nich polisy OC to czegoś takiego nie mogę uczynić. Poradzicie coś?


mam taka samą sytuacje jak Ty i w Link4 nie było problemu żeby to załatwić ( dzwoniłem na infolinię )...
lukasz1701
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.07.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1701 » 19.06.2017 15:39

dodi79 napisał(a):[

mam taka samą sytuacje jak Ty i w Link4 nie było problemu żeby to załatwić ( dzwoniłem na infolinię )...



Dziwne, dzwoniłem przed chwilą drugi raz, rozmawiałem napewno z innym konsultantem i również powiedział mi że nie ma takiej możliwości.:)
adi-zab
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.04.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi-zab » 19.06.2017 20:18

Dziś byłem w agencji ubezpieczeniowej i tam mi powiedzieli że tylko w dwóch towarzystwach Generali i Axa można wykupić ubezpieczenie na wyjazd jeśli nie ma się u nich oc. W Generali wyszło 100zł i zakres holowania to 200km. Natomiast Axa 175zł zakres holowania 350km.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 19.06.2017 20:36

Dziś w hestii zaoferowali mi za 89 zł na 400 km holowania.
No_Name
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.05.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) No_Name » 20.06.2017 14:34

adi-zab napisał(a):Dziś byłem w agencji ubezpieczeniowej i tam mi powiedzieli że tylko w dwóch towarzystwach Generali i Axa można wykupić ubezpieczenie na wyjazd jeśli nie ma się u nich oc. W Generali wyszło 100zł i zakres holowania to 200km. Natomiast Axa 175zł zakres holowania 350km.


Czy orientujesz się czy ubezpieczenie w Generali lub Axa obejmuje też auta starsze niż 10lat?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 20.06.2017 16:58

No_Name napisał(a):
adi-zab napisał(a):Dziś byłem w agencji ubezpieczeniowej i tam mi powiedzieli że tylko w dwóch towarzystwach Generali i Axa można wykupić ubezpieczenie na wyjazd jeśli nie ma się u nich oc. W Generali wyszło 100zł i zakres holowania to 200km. Natomiast Axa 175zł zakres holowania 350km.


Czy orientujesz się czy ubezpieczenie w Generali lub Axa obejmuje też auta starsze niż 10lat?
W Generali tak ale limit 100 km.
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2017 20:23

lukasz1701 napisał(a):Witam potrzebuje pomocy bardziej doświadczonych. Potrzebuje taniego ubezpieczenia moto assistance. Co możecie polecić? Sprawa wygląda tak że mam oc w PZU i chciałbym na czas wyjazdu tj. 10 dni wykupić sobie moto assistance. Gdzie mogę to zrobić? W PZU powiedzieli mi ze nie mam takiej możliwości - w grę wchodzi przedłużenie do końca trwania polisy czyli do lutego przyszłego roku. Ale to wcale mi nie potrzebne. W Link 4 powiedziano mi że jeżeli nie mam u nich polisy OC to czegoś takiego nie mogę uczynić. Poradzicie coś?



W TU EUROPA jest ubezpieczenie Travel World,
W połaczeniu w ubezpieczeniem turystycznym ,mozna kupić car assistance.
Limit holowania jest kwotowy 500 euro.
mozna w internecie przeliczyć
rafalllo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalllo » 22.06.2017 19:44

Witajcie

Może się komuś przyda ta informacja. Też szukałem moto assistance i wygląda to słabo trzeba mieć AC lub OC w towarzystwach ubezpieczeniowych aby wykupić taką polisę ( mówię o takich polisach które były interesujące) ale ostatnio w pewnej wyszukiwarce ubezpieczeń turystycznych wyskoczyła mi AXA z dodatkowym ubezpieczeniem na auto assistance. Przeczytałem dokładnie OWU jak dla mnie jest wystarczające:) nie będę się bił o kilometry bo wszystkie towarzystwa obniżyły limit. Ale koszty naprawy, parkingu (3 doby), hotelu (3 doby), ewentualnego powrotu do kraju - powyżej 8 godzin podróży przysługuje samolot - opłaca AXA i jeszcze kilka innych auto zastępcze na 3 doby itp. I za to wszystko plus ubezpieczenie NNW, medyczne do 200 000 zł na jednego ubezpieczonego, stomatolog 900 zł itp. Oczywiście ubezpieczona jest moja cała rodzinka czyli w sumie 3 osoby i zapłaciłem 194 zł, więc chyba warto. Ubezpieczenie się nazywa "Pakiet wyjazdowy".

Pozdrawiam
Rafał
AniaAn
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaAn » 23.06.2017 11:06

Ja w tym roku kupowałam pakiet w Generali. Ubezpieczenie turystyczne plus pakiet samochodowy. Ważne by się dopytywać jeśli nie kupuje się online bo były 3 opcje w różnicy 5zł/os i Pani w punkcie machnęła ręką że a co za różnica dla mnie duża, bo w najwyższym był kierowca zastępczy i tłumacz, w średnim kontynuowanie podróży a w podstawowym tylko holowanie i jakieś mniej ważne rzeczy. Tak więc u osób które mają standardowe AC to nic specjalnego ale już kierowca zastępczy jeśli nie ma takiego w aucie może się przydać. (Tak jak pisałam ja jestem panikarą i mam wizję jak łamię nogę idąc prosto ulicą i zostawiam auto w CRO.....) To sumując i porównując z całkowitym kosztem wakacji nie są gigantyczne pieniądze a dla panikujących to udane spokojne wakacje :P :hut: :hut:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.06.2017 11:12

AniaAn napisał(a):Tak więc u osób które mają standardowe AC to nic specjalnego ale już kierowca zastępczy jeśli nie ma takiego w aucie może się przydać. (Tak jak pisałam ja jestem panikarą i mam wizję jak łamię nogę idąc prosto ulicą i zostawiam auto w CRO.....)

To nie są tylko wizje, to się zdarza - piszę z autopsji. :D
AniaAn napisał(a):To sumując i porównując z całkowitym kosztem wakacji nie są gigantyczne pieniądze a dla panikujących to udane spokojne wakacje :P :hut: :hut:

Święta racja. :wink:
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 25.06.2017 08:12

rafalllo napisał(a):Witajcie

Może się komuś przyda ta informacja. Też szukałem moto assistance i wygląda to słabo trzeba mieć AC lub OC w towarzystwach ubezpieczeniowych aby wykupić taką polisę ( mówię o takich polisach które były interesujące) ale ostatnio w pewnej wyszukiwarce ubezpieczeń turystycznych wyskoczyła mi AXA z dodatkowym ubezpieczeniem na auto assistance. Przeczytałem dokładnie OWU jak dla mnie jest wystarczające:) nie będę się bił o kilometry bo wszystkie towarzystwa obniżyły limit. Ale koszty naprawy, parkingu (3 doby), hotelu (3 doby), ewentualnego powrotu do kraju - powyżej 8 godzin podróży przysługuje samolot - opłaca AXA i jeszcze kilka innych auto zastępcze na 3 doby itp. I za to wszystko plus ubezpieczenie NNW, medyczne do 200 000 zł na jednego ubezpieczonego, stomatolog 900 zł itp. Oczywiście ubezpieczona jest moja cała rodzinka czyli w sumie 3 osoby i zapłaciłem 194 zł, więc chyba warto. Ubezpieczenie się nazywa "Pakiet wyjazdowy".

Pozdrawiam
Rafał

Sprawdzał ktoś Generali? Mają do 1000km holowanie tylko nie wiem czy trzeba mieć OC u nich?
dziadzia78
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 07.06.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziadzia78 » 25.06.2017 19:37

Wie ktoś czy moge dostac assistance na auto zarejestrowane za granicą dokładnie w Niemczech??
W Generali z tego co czytałem to tylko na polskie??
susto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.02.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) susto » 25.06.2017 21:15

rafal1435 napisał(a):
rafalllo napisał(a):Witajcie

Może się komuś przyda ta informacja. Też szukałem moto assistance i wygląda to słabo trzeba mieć AC lub OC w towarzystwach ubezpieczeniowych aby wykupić taką polisę ( mówię o takich polisach które były interesujące) ale ostatnio w pewnej wyszukiwarce ubezpieczeń turystycznych wyskoczyła mi AXA z dodatkowym ubezpieczeniem na auto assistance. Przeczytałem dokładnie OWU jak dla mnie jest wystarczające:) nie będę się bił o kilometry bo wszystkie towarzystwa obniżyły limit. Ale koszty naprawy, parkingu (3 doby), hotelu (3 doby), ewentualnego powrotu do kraju - powyżej 8 godzin podróży przysługuje samolot - opłaca AXA i jeszcze kilka innych auto zastępcze na 3 doby itp. I za to wszystko plus ubezpieczenie NNW, medyczne do 200 000 zł na jednego ubezpieczonego, stomatolog 900 zł itp. Oczywiście ubezpieczona jest moja cała rodzinka czyli w sumie 3 osoby i zapłaciłem 194 zł, więc chyba warto. Ubezpieczenie się nazywa "Pakiet wyjazdowy".

Pozdrawiam
Rafał

Sprawdzał ktoś Generali? Mają do 1000km holowanie tylko nie wiem czy trzeba mieć OC u nich?


Z OWU Generali:
Przedmiot i zakres ubezpieczenia
1. Przedmiotem ubezpieczenia jest organizacja i pokrycie kosztów Świadczeń Assistance powstałych w związku ze Zdarzeniami Assistance,
zgodnie z zakresem określonym w OWU.
2. Zawarcie Umowy następuje w jednym z trzech następujących wariantów:
1) STANDARD – wraz z jednoczesnym zawarciem umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w Generali;
2) KOMFORT;
3) LUX – wraz z jednoczesnym zawarciem umowy ubezpieczenia AutoCasco w Generali.
3. W wariancie STANDARD i KOMFORT ubezpieczeniem mogą zostać objęte następujące Pojazdy:
1) samochód osobowy;
2) samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 ton;
3) samochód kempingowy;
4) przyczepa kempingowa;
5) przyczepa o dopuszczalnej ładowności nieprzekraczającej 400 kg;
6) motorower;
7) motocykl.
4. W wariancie LUX ubezpieczeniem mogą zostać objęte tylko samochody osobowe, których wiek na dzień zawarcia Umowy nie przekracza 10 lat.
5. Umowę w każdym z wariantów zawiera się na okres 12 miesięcy, jednakże w wariancie KOMFORT możliwe jest zawarcie Umowy również na
okres 15 albo 30 dni.

Czyli bez OC lub AC w Generali zostałby pakiet Komfort, ale dalej:
6) holowanie pojazdu – w sytuacji, gdy naprawa pojazdu w miejscu Zdarzenia Assistance nie jest możliwa lub nie powiedzie się, Centrum
Pomocy Generali zorganizuje jednorazowy transport unieruchomionego Pojazdu z miejsca Zdarzenia Assistance (wraz z jego załadunkiem
i wyładunkiem) we wskazane przez Ubezpieczonego miejsce, jednak nie dalej niż na odległość określoną limitami w Tabeli nr 1 (licząc od
miejsca zdarzenia Assistance);
Tabela nr 1
Wiek pojazdu 1-10 lat Wiek pojazdu 11 lat i więcej
Limit 200 km 100 km
Tyle wyczytałem na szybko, może ktoś wie coś więcej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone