Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 06.07.2017 19:01

AdamBeata napisał(a):Dla takich wiekowych aut niestety nie ma prawie w ogóle wyboru. Generali ma właśnie maks 100km za granicą. Patrzyłem w "tueuropa" i tam jest limit 500e na holowanie za granicą i auto zastępcze do trzech dni i zakładam, że limit 500e da napewno więcej holowania niż konkretne 100km w generali. Poza tym jest ten cały pakiet zdrowotno wypadkowy. Minus tego jest taki, że to nie działa w PL no i raczej na wyjazdy można wziąć na krótki termin bo oni maja przeliczenia na dniówki. Ja np. sprawdziłem wariant standard plus i za dwie osoby na dwa tygodnie jest to 170zł. Assistance jest takie samo w każdym wariancie.

Chyba mimo wszystko wezmę znowu ADAC tym razem na swoją drugą połowę, bo oni mają najlepsze warunki jeśli mowa o starszych autach.


Wiic nie znalazłem tam, przed chwilą czytałem OWU tueuropa i limit w wersji lux wynosi 1100km za granicą sholowanie z autostrady do 1000E, nie znalazłem nic o wieku auta, tylko pytanie jaki jest koszt tej wersji ubezpieczenia?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.07.2017 20:02

Akc3nt napisał(a):Ja kupiłem w tym roku po raz kolejny ubezpiecznie w TU Europa - ok 200PLN(ja zapłaciłem 140 z 30% upustem) za ubezpieczenie podróżne dla 4 osób/2tygodnie (Koszty leczenia 30.000€+NNW 5000€+OC 50.000€+Car Assistance limit 3000€ w tym holowania do najbliższego warsztatu 500€).


skąd 30 % zniżki ?
na stronie jest miejsce na kod promocyjny, wiem, że w tamtym roku do jakiejś firmy kod zniżkowy był ogólnodostępny na forum a tu jak działa zniżka ?
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 06.07.2017 20:48

skrzys napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Dla takich wiekowych aut niestety nie ma prawie w ogóle wyboru. Generali ma właśnie maks 100km za granicą. Patrzyłem w "tueuropa" i tam jest limit 500e na holowanie za granicą i auto zastępcze do trzech dni i zakładam, że limit 500e da napewno więcej holowania niż konkretne 100km w generali. Poza tym jest ten cały pakiet zdrowotno wypadkowy. Minus tego jest taki, że to nie działa w PL no i raczej na wyjazdy można wziąć na krótki termin bo oni maja przeliczenia na dniówki. Ja np. sprawdziłem wariant standard plus i za dwie osoby na dwa tygodnie jest to 170zł. Assistance jest takie samo w każdym wariancie.

Chyba mimo wszystko wezmę znowu ADAC tym razem na swoją drugą połowę, bo oni mają najlepsze warunki jeśli mowa o starszych autach.


Wiic nie znalazłem tam, przed chwilą czytałem OWU tueuropa i limit w wersji lux wynosi 1100km za granicą sholowanie z autostrady do 1000E, nie znalazłem nic o wieku auta, tylko pytanie jaki jest koszt tej wersji ubezpieczenia?


Kurcze machnąłem się z towarzystwem, nie europa tylko compensa w wersji lux
r6team
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) r6team » 06.07.2017 21:01

wiolek_lp napisał(a):
Akc3nt napisał(a):Ja kupiłem w tym roku po raz kolejny ubezpiecznie w TU Europa - ok 200PLN(ja zapłaciłem 140 z 30% upustem) za ubezpieczenie podróżne dla 4 osób/2tygodnie (Koszty leczenia 30.000€+NNW 5000€+OC 50.000€+Car Assistance limit 3000€ w tym holowania do najbliższego warsztatu 500€).


skąd 30 % zniżki ?
na stronie jest miejsce na kod promocyjny, wiem, że w tamtym roku do jakiejś firmy kod zniżkowy był ogólnodostępny na forum a tu jak działa zniżka ?


Witam wszystkich,

Info z FB Grupy Europa:
OSZCZĘDZAJ I RUSZAJ W PODRÓŻ!
Mamy dla Was aż 30% zniżki na ubezpieczenie turystyczne Travel World. Co trzeba zrobić?
Wejdź na (strona www "tueuropa"), kliknij „Kup online” i w polu „Kod promocyjny” wpisz hasło „LATO2017”.
Promocja obowiązuje do końca sierpnia.
Łap okazję!


Ja chyba również się zdecyduję, jadę po raz drugi do Chorwacji, poprzednio miałem PZU z limitem 1000km, lecz już nie ma takiej opcji :( a dla kilkunastoletniego auta mały mamy wybór.
p.s. musiałem wyciąć adres strony, bo nie mogę wklejać linków :evil:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.07.2017 22:01

dzięki już wszystko wiem ;)
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 10.07.2017 12:31

skrzys napisał(a):
skrzys napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Dla takich wiekowych aut niestety nie ma prawie w ogóle wyboru. Generali ma właśnie maks 100km za granicą. Patrzyłem w "tueuropa" i tam jest limit 500e na holowanie za granicą i auto zastępcze do trzech dni i zakładam, że limit 500e da napewno więcej holowania niż konkretne 100km w generali. Poza tym jest ten cały pakiet zdrowotno wypadkowy. Minus tego jest taki, że to nie działa w PL no i raczej na wyjazdy można wziąć na krótki termin bo oni maja przeliczenia na dniówki. Ja np. sprawdziłem wariant standard plus i za dwie osoby na dwa tygodnie jest to 170zł. Assistance jest takie samo w każdym wariancie.

Chyba mimo wszystko wezmę znowu ADAC tym razem na swoją drugą połowę, bo oni mają najlepsze warunki jeśli mowa o starszych autach.


Wiic nie znalazłem tam, przed chwilą czytałem OWU tueuropa i limit w wersji lux wynosi 1100km za granicą sholowanie z autostrady do 1000E, nie znalazłem nic o wieku auta, tylko pytanie jaki jest koszt tej wersji ubezpieczenia?


Kurcze machnąłem się z towarzystwem, nie europa tylko compensa w wersji lux


potwierdzam - Compensa ma takie Assistance. Ale jak wykupiłem na rok ( razem z OC i AC) to wyszło mnie 425 PLN :(
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 10.07.2017 12:46

Witam. Compensa przynajmniej w moim wypadku drogo wychodzi OC + ASS.
Myślę o wykupieniu AXA pakietu na 15 dni europa ale gdzie nie popatrzę to w zasadzie WSZYSTKIE towarzystwa ubezpieczeń nie mają dobrych opinii.
Też myślę o wykupieniu TU EUROPA zawsze brałem PZU 1000 km i WOJAŻER dla rodzinki w tym roku nie mam opcji ASS więc ... ciężko coś wybrać.

Ma ktoś jakiś sprawdzony ASS krótkoterminowy... albo jakieś doświadczenie z TU Europa ?
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 10.07.2017 15:24

ja zawsze jeździłem z AXA, w tym roku zagłębiłem się trochę bardziej w temat. Z tego co widzę, TU Europa ma rozliczenie gotówkowe, znacie jakieś sprawdzone ubezpieczenie w wersji bezgotówkowej?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 11.07.2017 10:33

Parę lat temu byłem zmuszony skorzystać z assistance i wtedy miałem Elvia .
Nie miałem z nimi problemu , wszystko odbyło się szybko sprawnie ino Chorwat dzwonił na stację gdzie staliśmy czy oby na pewno tam jesteśmy.
A z tego co wiem mieli możliwość wykupienia assistance na konkretne dni .
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 11.07.2017 12:40

Elvia obejmuje auta nie starsze niż 10 lat ale faktycznie można tam wykupić ASS nawet na jeden dzień :)
cyprysiaki
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 10.02.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyprysiaki » 11.07.2017 13:18

Elvia Interesująca propozycja na 12 dni wyszło 140 zł auto zastepcze 3 doby hotel 2 doby holowanie 250 E naprawa 250 E
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 11.07.2017 13:38

W Tueuropa jest taniej i masz holowanie do 500e i wiek auta nie ważny. Jak już kiedyś pisałem ass jest dodatkiem do każdego wariantu ubezpieczenia wyjazdowego. Auto zastepcze też do 3 dni plus cały ten główny pakiet zdrowotny, wypadkowy, hotele, pomoc medyczna, etc...
Z wyliczeń na dwie osoby wersja chyba komfort plus na 15 dni wyszła mi jakieś 170zł. Jakbym wziął tylko wersję najtańszą na 15 dni na samego siebie, tylko i wyłączne ze względu na to właśnie ass na auto to wyszłoby sporo poniżej 100zł.
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 11.07.2017 14:19

Zawsze można wykupić ubezpieczenie tylko na podróż w TU EUROPA żeby mieć ASS dla siebie (około 35zł) i podróżujących, a ubezpieczyć się na te kilkanaście dni w PZU.
Sam rozważam taką opcję ... a wogóle holowanie 500E to jest jaki odcinek drogi ?
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 11.07.2017 14:40

Tego się nie dowiesz dopóki nie staniesz. Każda firma, tutaj podwykonawca ma jakieś stawki za kilometr. Z tego co dzwoniłem do działu likwidacji szkód Tueuropa to oni liczą w Polsce np. 6zł za km. Liczę że nawet jak gdzieś za granicą będzie to 8-10zł to za 500e już jest jakieś 200-250km, czyli gdzieś do warsztatu zaholują. Ja akurat mam auto ponad 18 lat i nigdzie indziej w PL na takie auto nie dostanę nic lepszego.

Nie rozumiem, po co ubezpieczać się dodatkowo w PZU jak to właśnie jest osobowe + ass.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 11.07.2017 14:55

Ja czuję się oszukany przez PZU, gdyż przy zawieraniu umowy na OC (09-2016) była opcja dokupienia w razie potrzeby (np. wyjazd do CRO) ASS z holowaniem 1000 km. Przepłaciłem więc celowo za OC z uwagi na perspektywę wyjazdu. Teraz agentka PZU poinformowała mnie, że mogę dokupić ASS, ale tylko z holowaniem do 150 km :? Czy Wy też się z czymś takim spotkaliście :?: Wg mnie jest to robienie z ludzi idiotów :evil: Obiecanki - cacanki, a potem ... spadaj ... to już nieaktualne :evil:
W tej sytuacji chyba skorzystam z opisanej wcześniej oferty TUeuropa i na pewno już nie wykupię OC w PZU, bo na pewno znajdzie się tańsza (i to dużo tańsza) opcja.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 89
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone