Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 11.07.2017 17:05

Marko66 napisał(a):Ja czuję się oszukany przez PZU, gdyż przy zawieraniu umowy na OC (09-2016) była opcja dokupienia w razie potrzeby (np. wyjazd do CRO) ASS z holowaniem 1000 km. Przepłaciłem więc celowo za OC z uwagi na perspektywę wyjazdu. Teraz agentka PZU poinformowała mnie, że mogę dokupić ASS, ale tylko z holowaniem do 150 km :? Czy Wy też się z czymś takim spotkaliście :?: Wg mnie jest to robienie z ludzi idiotów :evil: Obiecanki - cacanki, a potem ... spadaj ... to już nieaktualne :evil:
W tej sytuacji chyba skorzystam z opisanej wcześniej oferty TUeuropa i na pewno już nie wykupię OC w PZU, bo na pewno znajdzie się tańsza (i to dużo tańsza) opcja.

Gdybyś wtedy wykupił ASS miałbyś te 1000km, z tym że wielu kombinowała tak ( w tym i ja :) ) że dokupię sobie przed wakacjami i zapłacę tylko do końca umowy ASS a nie za cały rok.
OWU się zmieniło i mimo że umowa na OC i AC zawarte w zeszłym roku przed tą zmianą to teraz już dokupić nie można na starych warunkach ASS.
Nikt Ciebie ani mnie w konia nie zrobił, zrobiliśmy się sami.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 11.07.2017 17:40

A czy ktoś sprawdzał w Compensie?
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 11.07.2017 18:15

Ja mam ubezpieczenie w Compensie w wariancie Lux czyli z holowaniem 1100 od granicy. Ale kupowałem w komplecie więc nie wiem czy można dokupić oddzielnie. W każdym razie za rok zapłaciłem 425 zł
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 11.07.2017 18:32

Compensa ma dobre warunki ale tylko do 15 lat.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 11.07.2017 18:38

Marko66 napisał(a):Ja czuję się oszukany przez PZU, gdyż przy zawieraniu umowy na OC (09-2016) była opcja dokupienia w razie potrzeby (np. wyjazd do CRO) ASS z holowaniem 1000 km. Przepłaciłem więc celowo za OC z uwagi na perspektywę wyjazdu. Teraz agentka PZU poinformowała mnie, że mogę dokupić ASS, ale tylko z holowaniem do 150 km :? Czy Wy też się z czymś takim spotkaliście :?: Wg mnie jest to robienie z ludzi idiotów :evil: Obiecanki - cacanki, a potem ... spadaj ... to już nieaktualne :evil:
W tej sytuacji chyba skorzystam z opisanej wcześniej oferty TUeuropa i na pewno już nie wykupię OC w PZU, bo na pewno znajdzie się tańsza (i to dużo tańsza) opcja.


Zmień agenta...też mam umowę od września czy października i agent poinformował mnie w międzyczasie, że zmieniają się warunki i włączył ASS jeszcze na starych zasadach...
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 11.07.2017 18:56

słoma79 napisał(a):Zmień agenta...też mam umowę od września czy października i agent poinformował mnie w międzyczasie, że zmieniają się warunki i włączył ASS jeszcze na starych zasadach...

No moja pani właśnie zapomniała o mnie :(
Ale to moja nowa pani i muszę jej to wybaczyć :)
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 11.07.2017 21:47

W TU Europa sam assistance wyszedł mnie 33zł na 11dni (Standard plus), wątpię że gdziekolwiek w tej cenie znajdziemy coś taniej, w takim wariancie, jednak czy nie jest to aż podejrzane?

ubezpieczenie zdrowotne natomiast + ass dla trzech osób na 11 dni wyszedł 117zł (Standard Plus).

Dodzwoniłem się do TU Europa, rozliczenie mają jednak bezgotówkowe, jednak w OWU jest zapisek że mogą wyrazić zgodę na organizację pomocy samemu, lub jeżeli nie otrzymamy pomocy w ciągu 5h od zgłoszenia, możemy organizować pomoc sami, rozliczenie wtedy jest gotówkowe (my płacimy, dostarczamy fakturę, oni wypłacają), tutaj właśnie moje podejrzenie, czy nie będą wydłużać czasu, zmuszając do rozliczeń gotówkowych, a potem wymigiwać się ze zwrotu :boss:
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 12.07.2017 10:45

Jeśli chodzi o zdrowotne to wolę coś sprawdzonego i pewnego a PZU jest ok.
Tu Europa można kupić ubezpieczenie nawet na jeden dzien np tylko przejazd żeby mieć ASS i to nie jest duży koszy :) :lol:
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 12.07.2017 10:49

Właśnie dowiedziałem się że Compensa nie sprzedaje samego assistance
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.07.2017 17:10

MariuszDG napisał(a):Jeśli chodzi o zdrowotne to wolę coś sprawdzonego i pewnego a PZU jest ok.
Tu Europa można kupić ubezpieczenie nawet na jeden dzien np tylko przejazd żeby mieć ASS i to nie jest duży koszy :) :lol:

jeżeli chodzi o zdrowotne, to słyszałem także pozytywne opinie w zakresie sprawnej likwidacji o Generali...
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 17.07.2017 19:31

Z tego co dowiedziałem się od swojej pani agent faktycznie PZU zmieniło trochę OWU na ASS ale nie wiele na plus dla starszych samochodów się zmieniło, wzrósł limit holowania w razie wypadku do 1200km, niestety w razie awarii pozostało 150km.
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 18.07.2017 12:28

W sumie to na to wychodzi że niezależnie jaki masz pakiet w razie awarii ściągają cię do najbliższego punktu naprawy .... żebyś coś z tym zrobił... miejmy nadzieje że nic nam takiego się nie zdarzy - SZEROKOŚCI PANIE I PANOWIE ŻYCZĘ :papa:
rafio
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafio » 20.07.2017 13:18

Korzystał ktoś z ubezpieczenia assitance auto 24h w mBanku? Koszt to 21zł/mies. Jeśli chodzi o holowanie to jest jedna informacja: "Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie pojazdu: 1000PLN". Na infolinii oczywiście nie są w stanie określić, nawet mniej więcej, czy te 1000zł pozwalana na holowanie 5km czy 500km w Chorwacji lub w innym zagranicznym kraju.
Rozważam to gdyż jest tanio i można zrezygnować w trakcie trwania ubezpieczenia, płacę wtedy proporcjonalnie do liczby dni, czyli na 2tygodnie mam ubezpieczenie za 10zł. Podejrzanie tanio.... Dodatkowo to mój bank, więc dużo papierków mi odpada.

Na stronie mBanku mają pozostałe warunki
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:28

rafio napisał(a):Korzystał ktoś z ubezpieczenia assitance auto 24h w mBanku? Koszt to 21zł/mies. Jeśli chodzi o holowanie to jest jedna informacja: "Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie pojazdu: 1000PLN". Na infolinii oczywiście nie są w stanie określić, nawet mniej więcej, czy te 1000zł pozwalana na holowanie 5km czy 500km w Chorwacji lub w innym zagranicznym kraju.
Rozważam to gdyż jest tanio i można zrezygnować w trakcie trwania ubezpieczenia, płacę wtedy proporcjonalnie do liczby dni, czyli na 2tygodnie mam ubezpieczenie za 10zł. Podejrzanie tanio....

Na stronie mBanku mają pozostałe warunki


Sądzę, że taka kwota wystarczy na max. 200 km holowania. W owu któregoś z TU przeczytałem, że jeśli samodzielnie zholowano samochód to zwracają do 2,3 zł/km i 160 zł za załadunek/wyładunek. Oczywiście jak TU zamówi holownik to kwota będzie oscylować koło 4-5 zł/km.
Ubezpieczenie m-banku może być najwyżej dodatkową opcją.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 21.07.2017 10:03

słoma79 napisał(a):
Marko66 napisał(a):Ja czuję się oszukany przez PZU, gdyż przy zawieraniu umowy na OC (09-2016) była opcja dokupienia w razie potrzeby (np. wyjazd do CRO) ASS z holowaniem 1000 km. Przepłaciłem więc celowo za OC z uwagi na perspektywę wyjazdu. Teraz agentka PZU poinformowała mnie, że mogę dokupić ASS, ale tylko z holowaniem do 150 km :? Czy Wy też się z czymś takim spotkaliście :?: Wg mnie jest to robienie z ludzi idiotów :evil: Obiecanki - cacanki, a potem ... spadaj ... to już nieaktualne :evil:
W tej sytuacji chyba skorzystam z opisanej wcześniej oferty TUeuropa i na pewno już nie wykupię OC w PZU, bo na pewno znajdzie się tańsza (i to dużo tańsza) opcja.


Zmień agenta...też mam umowę od września czy października i agent poinformował mnie w międzyczasie, że zmieniają się warunki i włączył ASS jeszcze na starych zasadach...

Chyba jednak na razie nie zmienię agenta (-tki). Po ostatnim szkoleniu PZU (kilka dni temu) agentka poinformowała mnie, że dla umów zawartych przed zmianą warunków, obowiązują zasady na dzień ich zawarcia. Tak więc wczoraj wykupiłem rozszerzenie polisy o wariant "Super" (Pomoc w drodze) ze zwiększonym limitem holowania do 1000 km. Mam nadzieję, że jednak nie będę musiał z tego korzystać :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 90
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone