Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 09.08.2017 19:32

krzygaj napisał(a):
walp napisał(a):Lepiej pożegnać się z PZU odpowiednio wcześnie (mowa o staruszkach) i skorzystać z innego TU, który oferuje holowanie w przypadku awarii na odległość dalszą niż 150 km. :wink:


Co byś polecił? :D
Oczywiście takie, gdzie w ciągu 30 dni można zrezygnować :twisted:

Z każdego wykupionego na rok możesz zrezygnować przed upływem 30 dni...
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2017 16:47

emilloo napisał(a):Auta niezależnie od rocznika można ubezpieczyć w Concordia, jednak hol tylko do 200km (awaria), no i niezbyt pochlebne opinie w sieci...
14 dni 197zł
1 rok około 220zł
przy pakiecie PREMIUM z limitem 20000zł w usłudze.

TU Europa
z kodem LATO2017
2 plus 2 plus asistance samochodu na 12 dni 130 zł,przez internet.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.08.2017 17:09

dabecja napisał(a):TU Europa
z kodem LATO2017
2 plus 2 plus asistance samochodu na 12 dni 130 zł,przez internet.

Jaki jest zakres albo wysokość ubezpieczenia i jaki limit holowania?
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 16.08.2017 17:52

My właśnie po powrocie i jak patrzyłem na drogę przez cała podróż to wyjątkowo mało aut widziałem zepsutych, na poboczu czy na lawetach w te wakacje. Raptem kilka sztuk - większość niestety z PL i to raczej wypasione auta wyglądające na kilkuletnie, często w dieslu jak zdążyłem zobaczyć na tylnych klapach - takich unikać i prawdopodobieństwo potrzeby pomocy w drodze ograniczymy do minimum :)
maryjusz71
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.12.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) maryjusz71 » 24.08.2017 12:49

No i miałem okazję sprawdzić działanie ADAC PLUS. :lol:
W drodze powrotnej z urlopu, przy wyjeździe z jednego z tuneli czarny dym, brak mocy. Skrzynia wypluła olej :x .
Telefon do ADAC - 1 godz. 15 min. laweta + osobówka zabierają nas do warsztatu. Tam mechanik stwierdza, że nawet za tydzień nie naprawi auta. Załatwia nam apartament na 1 noc - z rachunkiem dla ADAC, ja organizuję transport do domu rodziny i bagaży "( 1kkm). Tylko dlatego, że chorwackie ADAC nie potrafiło określić na kiedy mogą podstawić samochód zastępczy. Biorąc pod uwagę, że w takim przypadku ADAC pokrywa koszt na podst. faktury do 500 ojro chyba najlepsze rozwiązanie. Po przespanej nocce pakujemy się do podstawionego auta i wio do domu. Popsute auto po siedmiu dniach wylądowało we wskazanym prze zemnie warsztacie.
Jeżeli reszta opcji członkostwa w ADAC działa tak samo, to w Polsce nie ma za 109 ojro/rok :) dla całej rodziny tak wypasionego zabezpieczenia. Można narzekać, że dzień stracony ale można też się cieszyć, że urlop o 1 dzień dłuższy.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 24.08.2017 13:07

Mam nadzieję że Pan Janusz nie potraktuje tego jako OT ale... problem sensownego assistance w tym roku był dla mnie argumentem, który skłonił mnie do skorzystania z propozycji naszych znajomych wspólnego wypożyczenia większego auta z wypożyczalni na 2 rodziny - problem ubezpieczenia zniknął, do tego pojawiły się oszczędności i super atmosfera w aucie :D - POLECAM
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.08.2017 12:32

jednak pozostałem z OC + ... w PZU, a dziś sfinalizowałem - z uwagi na planowane weekendy poza krajem - zakup Assistance:
PZU Pomoc w Drodze wariant Super: Polska (bez ograniczeń km z miejsca zamieszkania) + Europa (standard 150km z uwagi na wiek auta),
ogółem 267zł do czerwca 2017r.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.08.2017 12:38

te kiero napisał(a):jednak pozostałem z OC + ... w PZU, a dziś sfinalizowałem - z uwagi na planowane weekendy poza krajem - zakup Assistance:
PZU Pomoc w Drodze wariant Super: Polska (bez ograniczeń km z miejsca zamieszkania) + Europa (standard 150km z uwagi na wiek auta),
ogółem 267zł do czerwca 2017r.

Myślałem, że w takim razie argumentem będzie znalezienie TU, które da większy limit dla starszego samochodu?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.08.2017 12:51

szczerze przyznam im więcej czytałem na forum w zakresie tematu + im więcej obejrzałem ofert tym trudniej było się zdecydować;
wiele bardzo podobnych lub rozmijających się w poszczególnych opcjach, a pierwszy wyjazd już za tydzień;
jak będę miał jechać do Cro to bardziej do tego przysiądę i wykupię ewent. coś gdzie indziej krótkoterminowego, ale i tak na auto 15letnie szału nie ma z kilometrami
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.08.2017 12:54

te kiero napisał(a): ... ale i tak na auto 15letnie szału nie ma z kilometrami

To prawda.
Życzę bezawaryjnej jazdy. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.08.2017 12:58

walp napisał(a):
te kiero napisał(a): ... ale i tak na auto 15letnie szału nie ma z kilometrami

To prawda.
Życzę bezawaryjnej jazdy. :wink:


dzięki, liczę na to że się nie przyda
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.09.2017 19:30

w Warcie jest holowanie 1.200 km za granicą i bez ograniczeń w Polsce...
trzeba mieć u nich autocasco...no i kosztuje to na rok 300 zł...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.09.2017 19:37

Sol-Wagon napisał(a):w Warcie jest holowanie 1.200 km za granicą i bez ograniczeń w Polsce...
trzeba mieć u nich autocasco...no i kosztuje to na rok 300 zł...

Holowanie 1200 km w przypadku awarii, czy wypadku?
Wiek samochodu bez ograniczenia? Jeśli tak, to może skorzystam w następnym roku. :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.09.2017 07:38

I awaria i wypadek...
Co do wieku nie znalazłem ograniczeń...chyba, że ogranicza je AC...zerknę jeszcze...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2017 07:51

Sol-Wagon napisał(a):I awaria i wypadek...
Co do wieku nie znalazłem ograniczeń...chyba, że ogranicza je AC...zerknę jeszcze...

OWU Moto-Assistance
§1 pkt.6 W wariancie Platynowym WARTA ubezpiecza pojazdy, których wiek nie przekracza 10 lat

A tylko wariant Platynowy daje 1200km za granicą, było o tym na forum,
sam bym to wziął i pewnie tu opisał, ale mam auto powyżej 10lat, więc lipa; poza tym Warta zaproponowała mi OC droższe o 350zł, więc zrezygnowałem nawet mimo że w wariancie Złotym+ jest 400km
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 93
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone