Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 09.07.2019 22:03

Miałem kiedyś awarię w drodze z CRO do PL za Bratysławą, Pani z ubezpieczalni zadzwoniła po lawetę, przyjechała pomoc wraz z samochodem zastępczym. Mój samochód zapakował na lawetę i w drogę do Polski. Miałem assistans na 250km, do domu wyszło więcej o jakieś 200 km chyba a może i więcej (liczone w obie strony). Pod domem musiałem zapłacić przewoźnikowi za nadwyżkę kilometrów które nie były objęte ubezpieczeniem, zapłaciłem jakieś 500 zł. Ubezpieczenie miałem chyba w AXA.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 26.07.2019 05:47

Blume napisał(a):Jedyny problem, jaki widzieliśmy w holowaniu to rodzaj lawety. Nasz samochód sam w sobie waży 2,165 t, samochód-laweta 2,6 t (w trakcie 14-godzinnej podróży był czas na rozmowy i sprawdzanie), naczepa lawety 0,4 kg. Nasz samochód był miał w baku jeszcze ok. 60 l paliwa i mnóstwo bagaży w środku. A więc samochód-laweta ciągnął więcej niż sam ważył. Do tego naczepa była jednoosiowa (powtarzam słowa kierowcy, ja się nie znam) i podróż była bardzo powolna, max. 80 km/h, powyżej już nami miotało na drodze. Nie wiemy, czy są jakieś przepisy regulujące dostosowanie rodzaju lawety do samochodu, jeżeli są ta na pewno nie była dostosowana, a w trakcie ustalania holowania kilka razy podawaliśmy, jaki to samochód.
I jeszcze jedno: winiety do samochodu zastępczego kupował kierowca lawety, nie my. Samochód zastępczy był zatankowany do pełna, paliwa wystarczyło na całą podróż i jeszcze sporo zostało. Nie musieliśmy tankować po dojechaniu na miejsce (kierowca lawety się upewniał u zleceniodawcy).


Oznacza to ze kierowca lawety musiał mieć odpowiednie prawo jazdy kategorii C oraz skrzynkę via toll.
Na vany,jeepy,i inne powyżej 1650kg potrzeba specjalnej lawety z większym DMC.
W teorii powinno byc 1500kg ale na 200kg patrzą przez palce.
Z twojego opisu wynika ze przekroczono DMC i przewóz był nieprawidłowy z punktu widzenia prawa o przewozach ładunków.
Dzwoniąc na obsługę klienta trzeba wiec podać wagę pojazdu z dowodu rejestracyjnego bo przeciez kobieta co przyjmuje zgłoszenie czy laweciarz nie dysponują info o masie pojazdu.
Ten sam model ale z rożnym silnikiem może posiadać odmienna wagę.
Nieprawidłowy przewóz bezpieczniej realizuje sie w nocy niz w dzień :mrgreen:

PS.W razie zatrzymania takiego nieprawidlowego zestawu przez sluzbe ITD lub zagraniczne trzeba liczyc sie z wielogodzinnym postojem na najblizszym parkingu TIR zwiazanym z oczekiwaniem na przeladunek uszkodzonego pojazdu na odpowiednia lawete z wiekszym DMC :lol:
Na terenie wegier czy austrii mowimy conajmniej o dodatkowych 8-12 godzinach 8)
Wasza sytuacje komplikowala dodatkowo liczba pasazerow ktora jest niestandardowa jesli chodzi o tego typu zdarzenia.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar. - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone