Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 16.08.2015 22:40

lukasz43 napisał(a):wszyskto zalezy od losu,szczescia lub pecha itp


Zdrowego rozsądku nie bierzesz pod uwagę? Jeżeli tak jest, to wystarczy szklana kula i w drogę.
begonia75
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) begonia75 » 16.08.2015 22:48

Od dwóch dni podczytujemy wątki na forum dotyczące awarii samochodów w CRO. Mieliśmy awarię samochodu w drodze powrotnej do PL w piątek, na lawetę w ramach assistance czekaliśmy na rozgrzanej autostradzie 2h (2 dorosłych i 3 dzieci). Laweta odholowała nas do autoryzowanego serwisu Renault w Sibeniku 15 minut przed zamknięciem (czynne do 16!!). Powiedziano,że najwcześniej diagnozę i wstępny kosztorys dostaniemy w poniedziałek, ewentualna naprawa we wtorek. Warunki dla nas akceptowalne, z trudem, ale pogodziliśmy się z tak nieoczekiwanym przedłużeniem wakacji. Dzieci zachwycone..
Tymczasem studiując forum CRO z przerażaniem stwierdzamy, że jest mało pochlebnych opinii na temat naprawy samochodów w Chorwacji. W zasadzie nie znalazłam ani jednej, z której wynikałoby, że samochód udało sprawnie naprawić w serwisie w krótkim czasie i wyruszyć w dalszą podróż. Podróżujemy 6-letnim Renault Espace, musimy w nadchodzącym tygodniu wrócić do domu (praca!) W aucie (na pierwszy rzut oka) zerwał się pasek wieloklinowy osprzętu, dodatkowo po kilku km próby dojechania do serwisu pedał sprzęgła został w podłodze. W serwisie po zaglądnięciu pod maskę stwierdzono na szybko, że chyba zatarł się kompresor klimatyzacji a dodatkowo zepsuła pompa sprzęgła. Czy powinniśmy myśleć o transporcie auta na lawecie?Czy tutejszy serwis poradzi sobie z problemem do ustalonego wcześniej terminu? Jeżeli tak - koszt będzie podobny jak w serwisie w PL czy cena kosmiczna? Diagnoza, kosztorys i plan naprawy jutro koło 12.00..
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 16.08.2015 22:58

Ja rok temu robiłem w vodicach klimę. Koszty wyższe niż w Polsce . Mam wrażenie że koszty naprawy będą wyższe niż w Polsce . Ale to tylko moje zdanie .

Ja byłem zdecydowany ze jak mi w tym roku coś się zepsuje w aucie to ciągnę do Polski na lawecie i nic nie naprawiam w Chorwacji oprócz drobnych rzeczy . Miałem w PZU opcje do 1 tys km za granicą .
begonia75
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) begonia75 » 16.08.2015 23:18

Studiujemy teraz z nudów oferty assistance i żadna nie jest satysfakcjonująca. Jeżeli transport lawetą do 1 tys km, to co z całą rodziną? Myslimy o zleceniu komuś zapakowania naszego drugiego auta w PL na lawetę i przyjechaniu do Sibenika. Wrócilibyśmy "zapasowym" samochodem do domu a Espaś na lawecie. Jak inaczej wrócić z dziećmi z CRO? 5,7 i 12 lat?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 16.08.2015 23:30

begonia75 napisał(a):Studiujemy teraz z nudów oferty assistance i żadna nie jest satysfakcjonująca. Jeżeli transport lawetą do 1 tys km, to co z całą rodziną? Myslimy o zleceniu komuś zapakowania naszego drugiego auta w PL na lawetę i przyjechaniu do Sibenika. Wrócilibyśmy "zapasowym" samochodem do domu a Espaś na lawecie. Jak inaczej wrócić z dziećmi z CRO? 5,7 i 12 lat?

Poczekaj na werdykt mechaników.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2015 00:10

Współczuję sytuacji, ale teraz to raczej za późno na studiowanie ofert ubezpieczycieli 8)

Macie assistance w PZU z opcją holowania do 1000 kilometrów :?:
Jak nie macie, to zostaje naprawa na miejscu
albo załatwianie lawety indywidualnie.

Tyle że assistance w PZU moim zdaniem w tym przypadku i tak nic nie da.
Oni tam napisali w warunkach ubezpieczenia, że holują za darmo
ALBO do stacji ASO,
ALBO do kraju :roll:
Tak ja to rozumiem.

Musielibyście mieć wykupione 2 rodzaje assistance, z PZU i z innej firmy ( i oczywiście podwójnie opłacone ).
Z tym assistance od innej firmy was holują do ASO.
Cena naprawy was przeraża, dzwonicie do PZU i was holują do Polski.

Ale podwójne holowanie w cenie jednej składki ubezpieczeniowej :?: :roll: To byłoby zbyt piękne
begonia75
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) begonia75 » 17.08.2015 00:34

W ramach assistance tylko jedno holowanie do jednego zdarzenia. Do serwisu dotarliśmy chwile przed zamknięciem, więc nie mamy pojęcia ile naprawa będzie kosztować i nie mamy gwarancji na kiedy. Jednak tutaj panują inne standardy usług/napraw niż w PL a to nie przyszło nam do głowy w piątek. Różne opcje ubezpieczenia studiujemy z nudów na przyszłość, żeby się zabezpieczyć, ale satysfakcjonującej opcji po prostu nie ma. Pokrycie kosztów podróży do domu też mało nas urządza, bo transport trzeba organizować na własną rękę a z CRO do PL w tym składzie do bardzo trudne!

"Musielibyście mieć wykupione 2 rodzaje assistance, z PZU i z innej firmy ( i oczywiście podwójnie opłacone ).
Z tym assistance od innej firmy was holują do ASO"

Nie wiem czy to możliwe? Czy jedno zdarzenie może obsługiwać jednocześnie dwóch różnych ubezpieczycieli?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2015 00:40

begonia75 napisał(a):Jednak tutaj panują inne standardy usług/napraw niż w PL a to nie przyszło nam do głowy w piątek.


Nie tylko w Chorwacji tak jest. :roll:

Znajomy jest kierowcą autobusu, miał awarię w Austrii, pojechał w piątek do serwisu i powiedzieli mu to samo, co wam: czyli w sobotę mają zamknięte, w poniedziałek mu powiedzą ile to będzie kosztować, we wtorek naprawią.

begonia75 napisał(a): Czy jedno zdarzenie może obsługiwać jednocześnie dwóch różnych ubezpieczycieli?


Ciekawe pytanie :wink:
W ramach składki płaci się za skorzystanie z usług lawety.
Laweta przyjeżdża, holuje do ASO.
Ty się nie zgadzasz z ceną naprawy.
Wywalają cię obrażeni z ASO, bo to nie jest bezpłatny parking :wink:
Dzwonisz do firmy, gdzie jest druga polisa.
Mówisz, że auto się popsuło koło ASO
Żądasz holowania do Polski, bo nie da się naprawić na miejscu :!:
Pokazujesz polisę, mechanicy stwierdzają, że faktycznie na miejscu naprawić nie mogą.

Jak dostaniecie kosztorys naprawy w poniedziałek, to podzwońcie po innych warsztatach, ile oni by skasowali za naprawę :!: :!: :!:
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 17.08.2015 13:03

lulasz 43 nie rób wioski i pisz jak trzeba,a jak masz problem to dzieci zawołaj,ochoczo pomogą..
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 17.08.2015 13:15

Pokrycie kosztów podróży do domu też mało nas urządza, bo transport trzeba organizować na własną rękę a z CRO do PL w tym składzie do bardzo trudne!

A nie jest tak ze PZU daje samochód zastępczy na powrót ?
begonia75
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) begonia75 » 17.08.2015 13:46

Samochód naprawia do czwartku. Jedną część będą sprowadzać z Włoch. Koszt naprawy około 1800 euro.
Zepsuł się docisk sprzęgła i zatarł kompresor klimatyzacji powodując zerwanie paska osprzętu.
Przy okazji wymienią tarczę sprzęgła na nową, bo i tak będą wyjmować skrzynie biegów (ta sama robocizna).

Mam nadzieję, ze termin czwartkowy jest pewny.. :/ I jak tu wybrać się w daleką podróż autem nie mając zaskórniaków...?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 17.08.2015 13:48

Samochody z grupy Vokswagena, ale chyba też inne marki niektóre, jeśli robi się przeglądy serwisowe z gwarancją mobilności, mają tzw Dożywotnia Gwarancja Mobilności. To jest wiele świadczeń właśnie w nagłych wypadkach:
naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia,
holowanie,
samochód zastępczy,
nocleg w hotelu,
dalsza podróż (samolotem lub pociągiem),
zwrot kosztów za przejazd taksówką,
dostawa samochodu po naprawie,
dostawa oryginalnych części zamiennych,
pożyczka gotówkowa nie oprocentowana,
serwis telefoniczny.
waldek72
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek72 » 17.08.2015 14:22

sprawdzaliście ile kosztuje sprzęgło z dociskiem i sprężarka klimy w polsce? może da się kupić w polsce części i ktoś podrzuci je po drodze? to chyba obnizyłoby wydatek i tak znaczny.
tempik14
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 01.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tempik14 » 17.08.2015 19:43

Sprężarki nie musisz natychmiast wymieniać. Wystarczy jej nie włączać. Dopóki nie załączy się sprzęgiełka elektrycznego, kółko pasowe kręci się luźno na łożysku, a sam kompresor nie. Może więc sobie być zatarty aż do Polski.
waldek72
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek72 » 17.08.2015 23:40

no też mi się wydaje że naprawa klimy na miejscu wcale nie musi mieć sensu. wymiana sprzęgła z wysprzęglikiem w polsce to koszt około 2000 zł więc różnica też do przemyślenia czy nie lepiej lawetą do polski i tu naprawa, no chyba że macie wolne 1800 jewro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar. - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone