Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2017 11:25

mendoza1973 napisał(a):Sprawdzone ubezpieczenie dla starszego auta ma SosPzmot


75 kilometrów holowania to chyba nie jest dobra oferta.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.05.2017 11:47

Niestety, w przypadku wielu propozycji, które tutaj są podawane, po sprawdzeniu okazuję się, że albo holowanie za granicą to tylko 100-200 km
albo wiek samochodu ograniczony do 5-7 lat albo jeszcze inne warunki muszą być spełnione.

Poszedłem w poniedziałek do CUK. Mają coś wybrać z ok. 20 różnych agencji, czekam na ofertę.
No_Name
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.05.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) No_Name » 11.05.2017 13:56

Widziałem, że kilka postów wstecz zadał już ktoś pytanie odnośnie ubezpieczenia krótkoterminowego w Starter24.
Z tego co się orientowałem to obecnie zmieniły się warunki tego ubezpieczenia - chyba główna zmiana to holowanie za granicą do 100km.
Cena jest bardzo konkurencyjna, a dodatkowo można też u nich wykupić ubezpieczenie na osobę/osoby.
Czy ktoś z Was może korzystał już z ich usług?
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 16.05.2017 11:47

Mój kolega ma naście aut w firmie, wszystkie wraz ze swoim ubezpiecza chyba w Hestii, na dzisiaj nie jestem pewien on zresztą też ;)
W długi weekend byli w Cro na jachcie i walnęła mu poduszka pneumatyczna w BMW 525, to coś chyba zamiast sprężyny. Nie wiem jakim cudem ale ubezpieczyciel przywiózł mu do Trogiru Suzuki Vitarę na lawecie i zabrał jego BMW do PL 8O Wszystko w ramach assistance
Rozmawiałem z nim przy piwku więc muszę na spokojnie wgłębić się w temat :D
Ktoś się orientuje czy takie ubezpieczenie w ogóle jest?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.05.2017 21:08

Dużo się tu pisze o holowaniu, ja natomiast nie rozumiem tego:
Holowanie w razie awarii, braku paliwa i innych zdarzeń losowych - do 400 km za granicą.

Ja to rozumiem na 2 sposoby: albo te 400km to liczymy od miejsca zdarzenia (włącznie z dojazdem pojazdu holującego) albo te 400km to liczymy od granicy polskiej. To drugie wykluczam na 99% ale w razie co liczę, że ktoś to potwierdzi :oops:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2017 21:51

Trajgul napisał(a):Dużo się tu pisze o holowaniu, ja natomiast nie rozumiem tego:
Holowanie w razie awarii, braku paliwa i innych zdarzeń losowych - do 400 km za granicą.

Ja to rozumiem na 2 sposoby: albo te 400km to liczymy od miejsca zdarzenia (włącznie z dojazdem pojazdu holującego) albo te 400km to liczymy od granicy polskiej. To drugie wykluczam na 99% ale w razie co liczę, że ktoś to potwierdzi :oops:

Jest to holowanie z miejsca zdarzenia w miejsce wskazane przez Ciebie. Nie dalej jednak niż 400km. Dojazd pojazdu holującego się oczywiscie nie wlicza,
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.05.2017 08:13

dids76 napisał(a):Dojazd pojazdu holującego się oczywiscie nie wlicza,

Tak wczoraj przeczytałem w warunkach w Warcie i też mnie to zdziwiło. Ale ok, dzięki.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.05.2017 21:29

dzień ubezieczeniowy za mną...
zagadnąłem agentkę PZU nt. zapisu:
PZU - Pomoc w Drodze napisał(a):Holowanie bez limitu
Standardowo w wariancie Super holujemy pojazd do 150 km. Jeśli masz pojazd osobowy lub ciężarowy do 3,5 t DMC, możesz wykupić opcję holowania w Polsce bez limitu. Możesz także rozszerzyć swoje ubezpieczenie o opcję holowania za granicą do 1000 km w razie wypadku dla pojazdów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5 tony oraz holowania za granicą do 500 km w razie awarii dla samochodów osobowych do 7 roku eksploatacji i do 7 miejsc w dowodzie rej.

w odpowiedzi usłyszałem, że w rzeczywistości i praktyce program, którym posługuje się PZU do obsługi i zawierania umów, nie ma blokady na wystawianie umów Assistance z roszerzoną ilością km przy awarii, na samochody powyżej wieku 7 lat, więc umowę taką może zawrzeć; zaprezentowała mi jak przy innych opcjach program nie przepuszcza, a w wypadku mojego 14letniego samochodu przepuścił Assistance 1000km;
trochę mmi to zaburzyło system... odwiedziny w innym punkcie PZU, potwierdziły powyższe, ale do trzech razy sztuka, i w trzeciej agencji, Pani była tym zdziwiona; na infolinii potwierdzili oficjalne zapisy ze strony, więc jak to jest do końca;
na kolejny rok nie przewiduję za częstych wyjazdów zagranicznych, może jeden, więc nie wykupię rocznego Ass., jedynie na wyjazd, ale jeszcze mocno się zastanowię;
może jest tu na forum jakiś agent, który się odniesie...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.05.2017 21:46

te kiero napisał(a):może jest tu na forum jakiś agent, który się odniesie...

Może się odniesie ... ja byłem w agencji PZU w Bydgoszczy, u swojego agenta PZU, u którego ubezpieczam od lat mieszkanie, samochód, itd. oraz dzwoniłem na infolinię i wszędzie usłyszałem, że w przypadku awarii za granicą, nie ma możliwości holowania do 1000 km samochodu starszego niż 7 lat.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.05.2017 21:58

tak dokładnie chodzi o awarię za granicą, z agentką współpracuję kilka lat w zakresie podobnym co Ty
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 04.06.2017 19:36

AdamBeata napisał(a):ADAC odpada bo chociaż była to naprawdę dobra opcja za granicą to cwaniaki mi wypowiedzieli po drugim skorzystaniu z ich "usług".


Ale w ADAC podpisujesz umowę na osobę a nie na samochód, podpisz teraz na żonę i w drogę. Sam się zastanawiam nad ADAC , bo ofertę mają bardzo dobrą w cenie chyba 100 Euro za cały rok . Chcę kupić po niemieckiej stronie , tylko zastanawiam się jak się dogadam po niemiecku w razie awarii?? Adam jak już korzystałeś z ich usług to napisz jak to wygląda w praktyce.
Pozdro
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 04.06.2017 19:43

awaq napisał(a):
AdamBeata napisał(a):ADAC odpada bo chociaż była to naprawdę dobra opcja za granicą to cwaniaki mi wypowiedzieli po drugim skorzystaniu z ich "usług".


Ale w ADAC podpisujesz umowę na osobę a nie na samochód, podpisz teraz na żonę i w drogę. Sam się zastanawiam nad ADAC , bo ofertę mają bardzo dobrą w cenie chyba 100 Euro za cały rok . Chcę kupić po niemieckiej stronie , tylko zastanawiam się jak się dogadam po niemiecku w razie awarii?? Adam jak już korzystałeś z ich usług to napisz jak to wygląda w praktyce.
Pozdro


Po niemiecku nie musisz nic gadać. W razie awarii dzwonisz na podany numer w zależności od kraju w którym jesteś i po angielsku każdy tam gada. Ja akurat korzystałem z ich usług w PL i oczywiście po naszemu rozmawiałem. Tylko jak w nocy się zdarzy potrzeba to trzeba dzwonić na centralę do Monachium i prosić o osobę mówiącą po angielsku.
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 04.06.2017 19:56

OK dzięki za odpowiedź , w taki razie ta oferta jest najkorzystniejsza obecnie na rynku. Dowiadywałem się w AXA i tam za 100 zł holowanie tylko 200km :?
zawikatie
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawikatie » 04.06.2017 19:57

ja wlasnie wzialem assistance na 17 letnie auto - duzo ubezpieczalni nie chce ubezpieczac staruszków.
Assistance w compensie wyszlo mnie 200 zl na rok. Mam auto zastępcze na czas naprawy lub hotel. drobne naprawy na drodze jesli sie da.
moge w rok wykorzystac maks 3000 euro

mam pakiet komfort i w nim holowanie do 200 km w kraju i za granicą , ale są lepsze pakiety do 1100 km za granicą i bez limitu w polsce
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2017 20:04

zawikatie napisał(a):ja wlasnie wzialem assistance na 17 letnie auto - duzo ubezpieczalni nie chce ubezpieczac staruszków.
Assistance w compensie wyszlo mnie 200 zl na rok.

To jak za darmo. W jakiej opcji ubezpieczenia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone