Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.03.2017 08:44

krakuscity napisał(a):
słoma79 napisał(a):
amatus1 napisał(a):To jest za rok. Liczą od wartości auta bodajże 2.4 procent...Ale nie wiem co się zalicza do assistance, za bardzo mi nie zależało na assistance bo mam w banku i gwarancję mobilnosci ale jak będę odbierał w czwartek autko to się dokładniej dowiem i dam znać.


.... te pakiety po zakupie zawsze są korzystne, a potem już niekoniecznie :?

Rok temu przy zakupie nowego samochodu miałem pakiet w Allianz za 1990zł , w tym roku już wyszło ponad 2600 mimo, że auto wyceniono o prawie 10 000zł mniej , skorzystałem z polisy PZU (OC,AC,NW + 1000km holowania, ochrona zniżek itd) i wczoraj zapłaciłem 2 300zł , tak więc pakiet w pierwszym towarzystwie wyszedł trochę drożej i miał opcję tylko holowania 150km zagranicą . Oczywiście do 3 lat jest gwarancja na naprawy też w zagranicznym ASO. Z tego co słyszałem do pakietów przy zakupie dopłaca Diler a potem już w tym nie ma interesu.

Jak to nadal jest 1000 km, mnie poinformowano, że już tej opcji za granicą nie ma.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 08.03.2017 09:17

Do 1000 km jest tylko w razie wypadku :?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 08.03.2017 10:43

WojtekKRK napisał(a):Wiecie co jestem na Cro o 9 lat co roku i mam takie przemyślenia ... dysponuje autem z 2016 roku nadaje się na trase jak tralalala ma dużo elektro itd i mam ... Passata z 98 roku zadbany technicznie bardzo benz z gazem klima dobra wersja i konstrukcja którą w połowie rozkręce i naprawie sam a nie jestem mechanikiem specjalnym i wiem że jak padnie to każdy mechanik na trasie naprawi i wiecie co chyba wybiore wersje Passat i nei kupie żadnego ubezpieczenia PZDR ;-)

to jakiś chory paradoks...wypasione suv-y "na miejscu", a sprawdzone konstrukcje w trasę...
Ostatnio edytowano 08.03.2017 10:51 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 08.03.2017 10:48

krakuscity napisał(a):
słoma79 napisał(a):
amatus1 napisał(a):To jest za rok. Liczą od wartości auta bodajże 2.4 procent...Ale nie wiem co się zalicza do assistance, za bardzo mi nie zależało na assistance bo mam w banku i gwarancję mobilnosci ale jak będę odbierał w czwartek autko to się dokładniej dowiem i dam znać.


.... te pakiety po zakupie zawsze są korzystne, a potem już niekoniecznie :?

Rok temu przy zakupie nowego samochodu miałem pakiet w Allianz za 1990zł , w tym roku już wyszło ponad 2600 mimo, że auto wyceniono o prawie 10 000zł mniej , skorzystałem z polisy PZU (OC,AC,NW + 1000km holowania, ochrona zniżek itd) i wczoraj zapłaciłem 2 300zł , tak więc pakiet w pierwszym towarzystwie wyszedł trochę drożej i miał opcję tylko holowania 150km zagranicą . Oczywiście do 3 lat jest gwarancja na naprawy też w zagranicznym ASO. Z tego co słyszałem do pakietów przy zakupie dopłaca Diler a potem już w tym nie ma interesu.

we wrześniu 2015 zakup nowego w salonie / ubezpieczenie w PZU (pakiet OC/AC/ASS);
wznowienie OC/AC/ASS we wrześniu 2016 również w salonie i w PZU + rozszerzenie o holowanie 1.000 km - ta sama cena:p
p.s. oczywiście spadek wartości pojazdu o 15,7 % (na polisie wzmianka: promocja 2016);
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 08.03.2017 11:39

Suzuki niestety już nie ma takich pakietów. :(
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 03.05.2017 13:31

W związku z tym że w Pzu nie ma juz limitu 1000 km na awarie szukam innego assistance i znalazłem w Compensie 1100 km .. Orientujecie się jaka jest cena za takie assistance w pakiecie albo z samym OC ? W Goether jest 700 km- ktoś zna cenę
?
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 04.05.2017 08:41

W Compensie 550zł, razem z OC i AC
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 04.05.2017 21:44

nocad napisał(a):W Compensie 550zł, razem z OC i AC



Niekoniecznie....
Składka za wariant Lux może kształtować się od 425 zł, przez 550 zł, aż do 725 zł, w zalezności od wieku pojazdu.
Nie musi być w pakiecie z Autocasco. ASS można kupić do samego OC.
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 05.05.2017 23:10

Ergo Hestia ma do 1000 km za granicą - assistance Turbo wariant rozszerzony.
Razem z OC płaciłem w kwietniu coś koło 1150 zł, auto powyżej 5 lat.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 05.05.2017 23:35

Czy wie ktoś z autopsji (nie od znajomego, sąsiada czy męża siostry :) ) o sprawdzonym gołym ass w tym roku na auto powyżej 18 lat w jakimś mocnym wariancie (myślę że za jakąś dobrą opcję byłbym skłonny w granicach 500zł zapłacić). W zeszłym roku rzutem na taśmę udało mi się jeszcze ten wariant rozszerzony z PZU wykupić na 1000km tydzień przed wyjazdem za jakieś psie pieniądze, ale tak wyszło że kończy się dokładnie w tym roku przed samym wyjazdem.
ADAC odpada bo chociaż była to naprawdę dobra opcja za granicą to cwaniaki mi wypowiedzieli po drugim skorzystaniu z ich "usług".
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.05.2017 08:07

Ciężko Ci będzie coś powyżej 200km znaleźć (tyle daje Aviva). Jak znajdziesz coś to daj znać bo mi sie też polisa kończy :oczko_usmiech:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.05.2017 13:22

Ubezpieczyłem teraz kolejne auto w RESO bo w porównaniu do innych mieli o kilkaset zł niższe OC i ass mają w najlepszym wariancie do 800km za granicą ale auto do...16 lat maksymalnie więc kolejne pełnoletnie znów nie będzie łatwo ubezpieczyć ale będę ciągle szukał. Napewno jakiś ubezpieczyciel przed wakacjami jakąś kasę będzie chciał dodatkowo zgarnąć za pełnoletnie. :)
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 07.05.2017 09:19

AdamBeata napisał(a):Ubezpieczyłem teraz kolejne auto w RESO bo w porównaniu do innych mieli o kilkaset zł niższe OC i ass mają w najlepszym wariancie do 800km za granicą ale auto do...16 lat maksymalnie więc kolejne pełnoletnie znów nie będzie łatwo ubezpieczyć ale będę ciągle szukał. Napewno jakiś ubezpieczyciel przed wakacjami jakąś kasę będzie chciał dodatkowo zgarnąć za pełnoletnie. :)

Witam. A jaką kwotę zapłaciłeś jak można wiedzieć bo u mnie OC z Ass za 12 latka wyliczyli coś ok 1000 zł. Pozdrawiam.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 07.05.2017 22:43

Zapłaciłem za auto o poj. 2,5l niecałe 900zł OC. Tylko to wszystko jest względne w zależności od miasta zameldowania. Za to samo auto w zależności od kodu pocztowego może być nawet 2 razy tyle. W tych kalkulatorach dodatkowo wszystkie detale typu ilość dzieci, przebieg deklarowany, kolor, kto dodatkowo będzie nim jeździł i nawet miejsce parkowania czy zawód wykonywany mają delikatny wpływ na cenę OC.
Dlatego jak wyszukiwałem sam OC to przez ostanie kilka lat zmieniałem zawód, kolor tego samego auta, stan cywilny, etc... w zależności od ceny jaka mi się wyświetlała :)
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 10.05.2017 10:17

Sprawdzone ubezpieczenie dla starszego auta ma SosPzmot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 82
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone