Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TRSTENIK-Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2013 19:33

Tak, czytałam gdzieś na forum, że z Žuljany do Trstenika jest droga luksusowa z asfaltem już teraz ;-)
Zapowiada się pięknie :-)
Całego Peljesca z dziećmi i tak w jeden dzień nie zobaczymy. To taki rekonesans przed kolejnym sezonem :-)
Dzięki za ostrzeżenie.
Te ostrygi to gdzieś przy głównej drodze, którą będziemy przejeżdżać?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 19:42

Mikromir napisał(a):Tak, czytałam gdzieś na forum, że z Žuljany do Trstenika jest droga luksusowa z asfaltem już teraz ;-)
Zapowiada się pięknie :-)
Całego Peljesca z dziećmi i tak w jeden dzień nie zobaczymy. To taki rekonesans przed kolejnym sezonem :-)
Dzięki za ostrzeżenie.
Te ostrygi to gdzieś przy głównej drodze, którą będziemy przejeżdżać?

Tak, tutaj :
Obrazek
Ale to raczej w powrotnej drodze, bo jak pojedziesz z Žuljany do Trstenica, to ominiesz to miejsce.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2013 19:46

Akurat będzie pora na małą kolacyjkę przed powrotem do Podacy ;-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2013 20:12

Bocian, podejrzewam, że wiesz także gdzie się w Potomje te wina kupuje ;-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 20:28

Mikromir napisał(a):Bocian, podejrzewam, że wiesz także gdzie się w Potomje te wina kupuje ;-)

http://www.matusko-vina.hr/en_about.html Można tu, choć ja nie korzystałem. Można u Indjana, przed tunelem po lewej. Ja, Plavca i Dingača mam u siebie. Mam tam także prawdziwa, dobrą oliwę. Przyjedź do Anadingač i kup, powołaj się na mnie ;) Jeśli chodzi o zajebistą wiśniówkę to musiałbyś odbić lekko do Kuny Peljeskiej, do Antunovica.
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 28.02.2013 20:52

Bocian napisał(a):
Mikromir napisał(a):Tak, czytałam gdzieś na forum, że z Žuljany do Trstenika jest droga luksusowa z asfaltem już teraz ;-)
Zapowiada się pięknie :-)
Całego Peljesca z dziećmi i tak w jeden dzień nie zobaczymy. To taki rekonesans przed kolejnym sezonem :-)
Dzięki za ostrzeżenie.
Te ostrygi to gdzieś przy głównej drodze, którą będziemy przejeżdżać?

Tak, tutaj :
Obrazek
Ale to raczej w powrotnej drodze, bo jak pojedziesz z Žuljany do Trstenica, to ominiesz to miejsce.


Bocian, a dlaczego tak na około? :wink:
Nie chodzi tu o starą droge na wschodnim wybrzeżu półwyspu.
W 2011 wylali asfalt na zachodniej stronie, więc asfaltem od Zuliany do Trstenika juz nie jest kilkanaście a tylko 4 km.
Tym samym kiedyś trudno dostępne mało oblegane plażyczki wzdłuż tej drogi już nie są takie spokojne i kameralne jak kiedyś. :? Niestety Peljesac się zmienia :(
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 22:50

cchhee napisał(a):Bocian, a dlaczego tak na około? :wink:
Nie chodzi tu o starą droge na wschodnim wybrzeżu półwyspu.
W 2011 wylali asfalt na zachodniej stronie, więc asfaltem od Zuliany do Trstenika juz nie jest kilkanaście a tylko 4 km.
Tym samym kiedyś trudno dostępne mało oblegane plażyczki wzdłuż tej drogi już nie są takie spokojne i kameralne jak kiedyś. :? Niestety Peljesac się zmienia :(

Bocian napisał(a):Ja tego jeszcze nie testowałem ale widziałem, że jest droga nad morzem z Žuljany do Trstenica. Nie główna 414ka tylko lokalna. Jest ze 4km bliżej. W tym roku na pewno przetestuję :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.02.2013 23:52

Bocian napisał(a):http://www.matusko-vina.hr/en_about.html Można tu, choć ja nie korzystałem. Można u Indjana, przed tunelem po lewej. Ja, Plavca i Dingača mam u siebie. Mam tam także prawdziwa, dobrą oliwę. Przyjedź do Anadingač i kup, powołaj się na mnie ;) Jeśli chodzi o zajebistą wiśniówkę to musiałbyś odbić lekko do Kuny Peljeskiej, do Antunovica.

u Indijana http://goo.gl/maps/fDfOH :wink:
Bocian napisał(a):Przyjedź do Anadingač i kup, powołaj się na mnie ;)

Inna cena czy flaszka gratis? :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2013 00:06

pasażer napisał(a):Inna cena czy flaszka gratis? :wink:

Wpier..l :mrgreen: :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2013 00:07

Znasz pasażer czasy, jak u Indjana był sklepik samoobsługowy, z warzywami?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.03.2013 00:09

Bocian napisał(a):Wpier..l :mrgreen: :mrgreen:

Zawsze to jakiś gratis.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.03.2013 00:10

Bocian napisał(a):Znasz pasażer czasy, jak u Indjana był sklepik samoobsługowy, z warzywami?

Opowiedz.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2013 00:11

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):Wpier..l :mrgreen: :mrgreen:

Zawsze to jakiś gratis.

Może spuszczą z ceny. Normalnie Dingač jest za 100 a dla gości Anadingač po 80...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.03.2013 00:14

Bocian napisał(a):Może spuszczą z ceny. Normalnie Dingač jest za 100 a dla gości Anadingač po 80...


W jakich butelkach?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2013 00:14

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):Znasz pasażer czasy, jak u Indjana był sklepik samoobsługowy, z warzywami?

Opowiedz.

Tam gdzie zazwyczaj siedzi Indjan z kumplami, było stoisko, takie niewielkie, krumpir, paprika, luk, krastavci... Waga i ceny. Nikogo przy tym. Podjeżdżałeś, ważyłeś i kasę wrzucałeś do takiego wydrążonego pojemnika. To było obok tej wielkiej beki, która też była samoobsługowa. Lałeś i kasę wkładałeś w specjalną szczelinę w beczce... Stare, dobre czasy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
TRSTENIK-Peljesac - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone