Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TRSTENIK-Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 16.01.2013 01:02

Dagiesza napisał(a): Mam jeszcze pytanka: czy z parceli dla kamperów jest widok na Jadran, czy są one w głębi lądu jeżeli tak to jak daleko jest do plaży :?: :?: jak z zaopatrzeniem w Żuljanie, ryby, mięso, warzywa, owoce itp :o czy jest jakiś market


Z zakupami jest tak jak napisał Gajus . Dodam od siebie że zawsze jak jadę na Peljesac to większe zakupy ( piwo , miejscowe wędliny i sery czy napoje ) kupuję w Bośni , za Neum są markety przy drodze i ceny sporo tańsze za te same wyroby co w Cro . Miejscowi też sprzedają swoje wyroby , wina oleje rakije , jeśli lubisz degustować różne wina to dla odmiany u "mojego" gospodarza ze wspomnianej wcześniej relacji , p.Filipovica który mieszka wogóle w Mostarze można kupić wina z Hercegowiny ( z jego własnej winiarni)
A widoki na morze i linię brzegową w ogóle w Żuljanie są zacne , a i piękne zachody słońca :D
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 16.01.2013 09:40

Gajus.ems napisał(a):
dagiesza napisał(a):: jak z zaopatrzeniem w Żuljanie, ryby, mięso, warzywa, owoce itp :o czy jest jakiś market czy trzeba zasuwać do KONZUMA k/Orebica :?

Oczywiście jest mały sklep w centrum ( kiedyś były dwa) zaopatrzony we wszystko co potrzeba, ryby codziennie rano oferuję gościu prosto z pojazdu (skrzynek w pojeździe) , sery, warzywa sprzedają uliczni sprzedawcy. Żuljana chociaż mała to oferuje wszystko co potrzeba, jest nawet punkt medyczny. Na większe zakupy zamiast Orebica proponuję pobliski STON w którym jest kilka sklepów, oraz niewielki targ.
GAJUS

:D Dzięki bardzo :lol:
pozdrav
dagiesza :hut: :papa: :boss:
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 16.01.2013 09:49

armar napisał(a):
Dagiesza napisał(a): Mam jeszcze pytanka: czy z parceli dla kamperów jest widok na Jadran, czy są one w głębi lądu jeżeli tak to jak daleko jest do plaży :?: :?: jak z zaopatrzeniem w Żuljanie, ryby, mięso, warzywa, owoce itp :o czy jest jakiś market


Z zakupami jest tak jak napisał Gajus . Dodam od siebie że zawsze jak jadę na Peljesac to większe zakupy ( piwo , miejscowe wędliny i sery czy napoje ) kupuję w Bośni , za Neum są markety przy drodze i ceny sporo tańsze za te same wyroby co w Cro . Miejscowi też sprzedają swoje wyroby , wina oleje rakije , jeśli lubisz degustować różne wina to dla odmiany u "mojego" gospodarza ze wspomnianej wcześniej relacji , p.Filipovica który mieszka wogóle w Mostarze można kupić wina z Hercegowiny ( z jego własnej winiarni)
A widoki na morze i linię brzegową w ogóle w Żuljanie są zacne , a i piękne zachody słońca :D

:D dzięki bardzo :D Już tylko zdobyć plan campa Vucine :wink: ...i w trasę :hut:
pozdrav
dagiesza :boss: :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.01.2013 21:07

Bocian napisał(a):
Ja to będę w sierpniu w Mostarze i w Borku a nie w Orebiću :)

No, ale choć na chwilę tam zajrzysz :)

Poważnie, to zgadzam się z Bocianem, lubię Orebic, ale nie zatrzymałabym się tam, przed, za Orebicem jest kilka fantastycznych miejsce.
Do plaży w Orebicu nikt i nic mnie nie jest stanie przekonać. Pewnie, że można tam spędzić fantastyczne wakacje. Nie twierdzę, że nie. Ale jak już mam prawo wyboru to Orebica na miejscówkę nie wybieram :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 18.01.2013 21:35

Bocian napisał(a):...Ja w samym Borku nie jestem.

I dobrze, bo w centrum to byś się od ludzi nie opędził. Każdy by chciał sobie zrobić z Tobą zdjęcie jak z misiem na Krupówkach :D :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.01.2013 22:38

Spoko, spoko :) Mejla se odbierz :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.01.2013 12:32

Odbierz następnego :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2013 16:57

wrocławianka napisał(a):W ubiegłym roku przez tydzień byłam w Trsteniku, trafiłam tam z Borka /Boraka?/ górna drogą, wzdłuż winnic . Kto tamtędy jechał ten wie jakie wrażenia :mrgreen:


Witajcie, ja nie jechałam, ale mam to w planie :D
Czy ta droga z Trstenika do Boraka od strony wybrzeża jest w pełni przejezdna dla samochodów osobowych? Domyślam się, że szerokość nie jest oszałamiająca :wink: , ale czy to szuter czy asfalt? Na jakie ewentualne problemy mam się nastawić jadąc tamtędy?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 17:22

Mikromir napisał(a):
wrocławianka napisał(a):W ubiegłym roku przez tydzień byłam w Trsteniku, trafiłam tam z Borka /Boraka?/ górna drogą, wzdłuż winnic . Kto tamtędy jechał ten wie jakie wrażenia :mrgreen:


Witajcie, ja nie jechałam, ale mam to w planie :D
Czy ta droga z Trstenika do Boraka od strony wybrzeża jest w pełni przejezdna dla samochodów osobowych? Domyślam się, że szerokość nie jest oszałamiająca :wink: , ale czy to szuter czy asfalt? Na jakie ewentualne problemy mam się nastawić jadąc tamtędy?

Droga jest w pełni asfaltowa, typowa droga na półtora samochodu ;) Nie ma żadnych problemów, chyba, że w nocy szakale lub muflony. W samym Trstenicu skręca się w prawo przy poczcie, tu bardzo wąsko i jedzie do miejsca gdzie można zawrócić, specjalnie wyjeżdżona "pętla". Jedzie się kawałek nazad i ostro pod górę w prawo skos. Przy cmentarzu skręt w prawo, tak jak droga prowadzi i widzimy bezkres morza :) Proponuje pojechać także jeszcze wyższą drogą.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2013 17:26

Serdeczne dzięki!
Ta wyższa droga też przejezdna dla samochodów? I też do Borka?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 17:37

Mikromir napisał(a):Serdeczne dzięki!
Ta wyższa droga też przejezdna dla samochodów? I też do Borka?

Ta wyższa droga to jakby odgałęzienie tej niższej. Po wyjeździe z Trstenica, należy w odpowiednim miejscu skręcić w prawo i pojechać do góry. Jedzie się równolegle, tyle, że wyżej i są lepsze widoki :) Zjeżdża się na tą pierwszą drogę, trochę przed tunelem. Zobacz to sobie na googlach, ma mapie. Ta wyższa droga ma gorszą nawierzchnię.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2013 17:42

Bardzo dziękuję!
Będziemy tylko 1 dzień na Peljescu, bardzo chciałabym te widoki zobaczyć :-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 17:54

Obrazek
Tak na szybko, ta droga do góry to ta oczywiście wyżej, a ta przerywana, to "zwykła". Prześledź sobie na googlach dokładnie.
Pozdrav.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2013 18:07

Serdeczne dzięki! I hvala też ;-)
Już to widzę. Myślę, że się nie zgubimy.
Plan jest taki, żeby zobaczyć Ston rano (przyjeżdżamy z Podacy / Bristu), potem dać się wyszaleć dzieciom gdzieś w cieniu na plaży przy Żuljanie - Kremena albo Vucine. Następnie delektować się w spokoju widokami (maluchy pewnie zasną) jadąc przez Trstenik do Borka, i z powrotem przez tunel i Potomje już "szeroką drogą". Ma szansę działać?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 19:04

Mikromir napisał(a):Serdeczne dzięki! I hvala też ;-)
Już to widzę. Myślę, że się nie zgubimy.
Plan jest taki, żeby zobaczyć Ston rano (przyjeżdżamy z Podacy / Bristu), potem dać się wyszaleć dzieciom gdzieś w cieniu na plaży przy Żuljanie - Kremena albo Vucine. Następnie delektować się w spokoju widokami (maluchy pewnie zasną) jadąc przez Trstenik do Borka, i z powrotem przez tunel i Potomje już "szeroką drogą". Ma szansę działać?

Dobry plan. Dzieciaki się zmęczą trochę na murze w Stonie, pewnie mniej niż starzy :) Potem woda z nich wyciągnie resztkę sił i macie spokój. Ja tego jeszcze nie testowałem ale widziałem, że jest droga nad morzem z Žuljany do Trstenica. Nie główna 414ka tylko lokalna. Jest ze 4km bliżej. W tym roku na pewno przetestuję :)
Obrazek
Uważaj, przed samym Stonem często mierzą prędkość, znam osoby co tam płaciły ;)
Gdybyście chcieli zjeść świeże, przy was wyciągane z wody ostrygi czy mule, to tylko w Drače.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
TRSTENIK-Peljesac - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone