Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
xxxkamilxxx18
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxxkamilxxx18 » 14.04.2018 19:04

Pivko napisał(a):
Poszukaj moich postów z tamtego roku. Tez z Częstochowy jeździmy i najlepsza trasa jaką jechałem to Zwardoń - D3 na Słowacji - Bratysława - Gyor i później M86 na Letenye. M86 mimo że nie jest autostradą oficjalnie jest śliczną nową dwupasmówka. Makarska - Częstochowa zrobiona w 14 godzin z dwójką dzieci i przystankami. A jechałem chyba wszystkimi możliwymi kombinacjami i ta wg mnie najfajniejsza


Pivko, dokładnie tak:
https://goo.gl/maps/Qy3WXPZ5Zgs ???
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 14.04.2018 19:44

chwileulotne85 napisał(a):Prosiłbym o ocenę trasy do Tucepi z Dąbrowy Górniczej.
O której najlepiej wyjechać by na miejscu być maks o 12.00.

Myśleć o noclegu? Jak tak to już w CRO czy na Węgrzech?
Jedzie dwójka dorosłych i dziecko 4 lata. Autko małe bo Focus. Mimo, ze szybkie to raczej 130 max będę jechał autostradą, bo box na dachu.

https://goo.gl/maps/qzWxDzhMi4N2

Witaj :)
Jeżeli chodzi o trasę to możesz jechać tak jak ja https://www.google.pl/maps/dir/50.42025 ... 05!1m0!3e0
Jak wyjedziesz o godz 17 to spokojnie dojedziesz na 12 .
Ja robię pierwszy większy postój na parkingu po minięciu granicy Słowacja/Węgry na drodze M-1 https://www.google.pl/maps/dir/50.42025 ... 05!1m0!3e0
Następny postój na dłuższy odpoczynek z noclegiem robię na 1 lub 2 parkingu autostrady w Chorwacji.
W dalszą drogę ruszam koło godziny 6 i mam do przejechania ok 550 km :)
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 14.04.2018 19:50

dzięki.

Zastanawiam sie nad dwoma odcinkami. Jak najlepiej pokonać.

Słowacja: skłaniam się ku tej drodze dłuższej przez Świerczynowiec 28 km

Obrazek

Węgry: Skłaniam się ku tej drodze prez Vasvar i potem Nagykanizisa (119 km). Tutaj jednak nei mam pomysłu. Może te dwie alternatywne są ok? Dla mnei to najtrudniejszy odcinek trasy (godzina 3-5 w nocy pewnie), a chyba drogi najgorsze. Wolę zatem jechać najlepszą jakościowo drogą, nawet jeśłi kawałek dalej.



Obrazek
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 14.04.2018 21:05

chwileulotne85 napisał(a):dzięki.

Zastanawiam sie nad dwoma odcinkami. Jak najlepiej pokonać.

Słowacja: skłaniam się ku tej drodze dłuższej przez Świerczynowiec 28 km

Dokładnie tak jedz
Węgry: Skłaniam się ku tej drodze prez Vasvar i potem Nagykanizisa (119 km). Tutaj jednak nei mam pomysłu. Może te dwie alternatywne są ok? Dla mnei to najtrudniejszy odcinek trasy (godzina 3-5 w nocy pewnie), a chyba drogi najgorsze. Wolę zatem jechać najlepszą jakościowo drogą, nawet jeśłi kawałek dalej.

Jedz tak jak masz na mapie czyli M-86 a później 86 i to jest najlepszy wybór.
Drogą 74 też jechałem parę lat temu ale nie ma porównania z wariantem wyżej.
Jest wyżej bardzo dobry fimiki z mapą trasy przez Słowację i Węgry.
O godzinie 3 w nocy to już będziesz w Chorwacji na autostradowym parkingu :)
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 15.04.2018 11:53

Ok, czyli to moja prawie ostateczna trasa :) https://goo.gl/maps/n6CrdnMqL322

Waham się tylko miedzy dwoma rzeczami:

1. O której najlepiej wyjechać by na miejscu być ok 11 w sobotę 2 czerwca. Trasa dwoje dorosły i córka 3 lata 8 miesięcy.
Waham się czy warto jechać dzień wcześniej i gdzieś załatwić sobie nocleg - nawet w krótkiego celu zwiedzania.
Jeśłi warto gdzieś po drodze sie zatrzymać proszę o wskazówki.


2. Czy korzystać z nowego przejścia w Letenye, czy ze starego? Będziemy je przekraczać rano w sobotę 2 czerwca.
proszę o zerknięcie:)

Opcja nr 1.- nowe przejscie LETENYE
Obrazek


Opcja nr 2- stare przejscie LETENYE
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2018 12:08

1 - Żeby być na godz. 11 na miejscu, to granicę MUSISZ przekroczyć najpóźniej o 5 rano, każda godzina później powoduje że możesz trafić na korki w Lucko (chociaż 2.06 nie powinno być tak tłoczno) , czy nocować wybór należy do ciebie.
2 - To zależy czy chcesz robisz postój czy nie, jak bez postoju to lepiej jechać autostradą, po to masz winietę.
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 15.04.2018 12:32

szaki17 napisał(a):1 - Żeby być na godz. 11 na miejscu, to granicę MUSISZ przekroczyć najpóźniej o 5 rano, każda godzina później powoduje że możesz trafić na korki w Lucko (chociaż 2.06 nie powinno być tak tłoczno) , czy nocować wybór należy do ciebie.
2 - To zależy czy chcesz robisz postój czy nie, jak bez postoju to lepiej jechać autostradą, po to masz winietę.



ad2. tak mam winiety już kupione. Bardziej chodziło mi o ew. korki na tyc przejściach.
Różnica kilometrowa to niecałe 2 km, wiec chodzi mi gdzie lepiej przekroczyć granicę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2018 12:49

Żadnych korków nie będzie.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 16.04.2018 12:59

chwileulotne85 napisał(a):Ok, czyli to moja prawie ostateczna trasa :) https://goo.gl/maps/n6CrdnMqL322


Bardzo dobry wybór, spokojna jazda bez większych tłoków - polecam. Zwracam uwagę tylko na jeden odcinek w SK pomiędzy SK Czadca (Slobody) a SK Krasno nad Kysucou - nie wiem czy to zamierzone czy przez przypadek google wytyczyło Ci wioskami zamiast obok krajową 11stką [E75].
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 17.04.2018 11:01

xxxkamilxxx18 napisał(a):
Pivko napisał(a):
Poszukaj moich postów z tamtego roku. Tez z Częstochowy jeździmy i najlepsza trasa jaką jechałem to Zwardoń - D3 na Słowacji - Bratysława - Gyor i później M86 na Letenye. M86 mimo że nie jest autostradą oficjalnie jest śliczną nową dwupasmówka. Makarska - Częstochowa zrobiona w 14 godzin z dwójką dzieci i przystankami. A jechałem chyba wszystkimi możliwymi kombinacjami i ta wg mnie najfajniejsza


Pivko, dokładnie tak:
https://goo.gl/maps/Qy3WXPZ5Zgs ???

Dokładnie tak :-)
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 17.04.2018 19:51

el_grego napisał(a):
chwileulotne85 napisał(a):Ok, czyli to moja prawie ostateczna trasa :) https://goo.gl/maps/n6CrdnMqL322


Bardzo dobry wybór, spokojna jazda bez większych tłoków - polecam. Zwracam uwagę tylko na jeden odcinek w SK pomiędzy SK Czadca (Slobody) a SK Krasno nad Kysucou - nie wiem czy to zamierzone czy przez przypadek google wytyczyło Ci wioskami zamiast obok krajową 11stką [E75].


z tego co widzę to właśnei 11 mi wytyczyło trasę na tym odcinku
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 18.04.2018 15:30

chwileulotne85 napisał(a):
el_grego napisał(a):
chwileulotne85 napisał(a):Ok, czyli to moja prawie ostateczna trasa :) https://goo.gl/maps/n6CrdnMqL322


Bardzo dobry wybór, spokojna jazda bez większych tłoków - polecam. Zwracam uwagę tylko na jeden odcinek w SK pomiędzy SK Czadca (Slobody) a SK Krasno nad Kysucou - nie wiem czy to zamierzone czy przez przypadek google wytyczyło Ci wioskami zamiast obok krajową 11stką [E75].


z tego co widzę to właśnei 11 mi wytyczyło trasę na tym odcinku


heh aktywne algorytmy google jeden i ten sam link a klikany w różnym czasie pokazuje różne trasy - pewnie było jakieś utrudnienie na tym odcinku w momencie gdy przeglądałem trasę i google puścił drogą obok.
xxxkamilxxx18
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxxkamilxxx18 » 18.04.2018 18:41

Pivko napisał(a):
xxxkamilxxx18 napisał(a):
Pivko napisał(a):
Poszukaj moich postów z tamtego roku. Tez z Częstochowy jeździmy i najlepsza trasa jaką jechałem to Zwardoń - D3 na Słowacji - Bratysława - Gyor i później M86 na Letenye. M86 mimo że nie jest autostradą oficjalnie jest śliczną nową dwupasmówka. Makarska - Częstochowa zrobiona w 14 godzin z dwójką dzieci i przystankami. A jechałem chyba wszystkimi możliwymi kombinacjami i ta wg mnie najfajniejsza


Pivko, dokładnie tak:
https://goo.gl/maps/Qy3WXPZ5Zgs ???

Dokładnie tak :-)


Więc tak jadę w tym roku ;)
Trasa wyznaczona ;)
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 19.04.2018 09:34

xxxkamilxxx18 napisał(a):
Pivko napisał(a):
xxxkamilxxx18 napisał(a):
Pivko napisał(a):
Poszukaj moich postów z tamtego roku. Tez z Częstochowy jeździmy i najlepsza trasa jaką jechałem to Zwardoń - D3 na Słowacji - Bratysława - Gyor i później M86 na Letenye. M86 mimo że nie jest autostradą oficjalnie jest śliczną nową dwupasmówka. Makarska - Częstochowa zrobiona w 14 godzin z dwójką dzieci i przystankami. A jechałem chyba wszystkimi możliwymi kombinacjami i ta wg mnie najfajniejsza


Pivko, dokładnie tak:
https://goo.gl/maps/Qy3WXPZ5Zgs ???

Dokładnie tak :-)


Więc tak jadę w tym roku ;)
Trasa wyznaczona ;)

Szerokości i pozdrów Cro z Częstochowy. My w tym roku siedzimy w domu bo w sierpniu się kolejny potomek rodzi :-)
PS.
Uważaj na radary na nowej M86 - trasa zachęca do wciskania w podłogę a tam jednak ponoć są jakieś fotoradary. Mnie nic nie przyszło na szczęście :-)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 19.04.2018 11:15

Pivko napisał(a):Uważaj na radary na nowej M86 - trasa zachęca do wciskania w podłogę a tam jednak ponoć są jakieś fotoradary. Mnie nic nie przyszło na szczęście :-)


A na tej trasie nie jest czasem odcinkowy pomiar prędkości ?

Co do kolegi, który wyjść nie może z podziwu, że w pl na autostradzie wyprzedza oznakowany radiowóz przy prędkości 160 a oni zero reakcji 8O A co mogą Ci zrobić skoro zapewne na wyposażeniu w oznakowanym nie mają wideorejestratora ? gwarantuje Ci, że nieoznakowany by Cie ustrzelił i poleciałoby ze 200-300 zł :wink: druga sprawa, nie licz, że mandat Ci się "przeterminuje", uwierz mi oni mają sposoby jak ściągnąć z Ciebie tą kasę i prędzej czy później będziesz musiał zapłacić pokutę. Z doświadczenia wiem i polecam jadąc przez Węgry i Słowację, jechać przepisowo bo tam na tolerancję nie ma za bardzo co liczyć :papa: a zaoszczędzone na mandatach pieniądze lepiej przeznaczyć choćby na karlovaćko, bądź kilkanaście skrzynek tego trunku :twisted: I najważniejsze, lepiej stracić godzinę w trasie niż całe życie. Szerokości :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 94
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone