Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 09.05.2012 11:44

Franz napisał(a):
Torac napisał(a):Jak byś mi doradził, co muszę (koniecznie) uzupełnić w 2013 roku, to będę zobowiązany. Lucca - zdaję sobie sprawę :!:

Doradzać jest ciężko, bo i gusta bywają różne, i odebrane wrażenia potrafię się z czasem zmieniać. ;)

Wrzucę po kilka fotek z każdego miejsca - wyrobisz sobie zdanie.

Pozdrawiam,
Wojtek


Dodam, że małe miasteczka na wzgórzach typy Pitigliano i Montepulciano mi najbardziej pasowały.

Kąpałeś się w "Saturniach" :?:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 11:54

Torac napisał(a):Dodam, że małe miasteczka na wzgórzach typy Pitigliano i Montepulciano mi najbardziej pasowały.

Dla mnie każda mała mieścina czy wręcz totalne zadupie już ma dodatkowy plus w porównaniu z wielkim miastem.

Torac napisał(a):Kąpałeś się w "Saturniach" :?:

Jestem zdecydowanym szczurem lądowym o kociej naturze. Jeśli mi się przpadkiem łapa zanurzy, to szybko otrząsam z niej wodę. :lol:

Bea weszła, ale tylko do kolan - ona jest kotem o odrobinę większej wodnej tolerancji. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.05.2012 12:16

Taka awaria nie straszna, bo przecież leci z nami pilot. :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 13:04

jan_s1 napisał(a):Taka awaria nie straszna, bo przecież leci z nami pilot. :)

Ba! Moim pilotem doskonałym jest Bea. 8)

Chociaż były miejsca, gdzie włoskie mylące oznaczenia na rozjazdach i ją wpędzały w konsternację.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 15:13

Chciałem przedstawić całościową mapkę przejazdów w Toskanii, wykorzystując standardowo googlemaps. Niestety, dotarł do litery "Q" i odmówił dalszej współpracy, więc musiałem końcówkę zamieścić na kolejnej mapce.
Nie wiem, co on chciał mi dać do zrozumienia, zatrzymując się na Q...

Obrazek

Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 15:14

Franz napisał(a):Chciałem przedstawić całościową mapkę przejazdów w Toskanii, wykorzystując standardowo googlemaps. Niestety, dotarł do litery "Q" i odmówił dalszej współpracy, więc musiałem końcówkę zamieścić na kolejnej mapce.
Nie wiem, co on chciał mi dać do zrozumienia, zatrzymując się na Q...


pewnie ograniczenie na ilość zapytań założone na serwerze tras :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 16:32

tony montana napisał(a):
Nie wiem, co on chciał mi dać do zrozumienia, zatrzymując się na Q...


pewnie ograniczenie na ilość zapytań założone na serwerze tras :)

Kiedy sporządzałem mapę z objazdu Turcji, też zabrakło mu liter, ale dotarł do "Y".
Myślałem, że to kwestia alfabetu, więc tym razem zamiast dokładania kolejnych celów podróży, próbowałem kółeczkami przeciągnąć go na właściwą trasę. Ale on chyba te kółeczka zlicza wspólnie z literkami i ma ograniczenie na 25 sztuk wszystkiego razem...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 23:02

W największym skrócie.

Sobota: dojazd do Fiesole i nocleg pod zamkiem.
Niedziela: widok na Florencję koło miejsca naszego noclegu.

Obrazek

Zjazd do Florencji i spacer wzdłuż rzeki Arno.
Zaglądamy do kościoła Ognissanti (Wszystkich Świętych)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do Ponte Vecchio i dalej aż do Uffizi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.05.2012 23:31

Franz napisał(a): Obrazek


Pięknie 8) ten most ująłeś...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 23:59

dangol napisał(a):Pięknie 8) ten most ująłeś...

Któryś konkretny? Czy wszystkie trzy? ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2012 08:32

Torac napisał(a):Denerwowała mnie 200m kolejka do katedry , 300m kolejka do galerii Uffizich (byłeś :?: ) Ja spasowałem.

Pozwolę sobie jeszcze dopowiedzieć w tym miejscu, jako że właśnie przechodzimy pod galerią Uffizich.

Nie rzuca się w oczy, ale w tych podcieniach uformowała się juz spora kolejka do kasy. Nawet nie wiem, czy już była czynna. My udaliśmy się dalej, by odstać swoje w innych kolejkach. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.05.2012 08:38

Franz napisał(a):
Torac napisał(a):Denerwowała mnie 200m kolejka do katedry , 300m kolejka do galerii Uffizich (byłeś :?: ) Ja spasowałem.

Nie rzuca się w oczy, ale w tych podcieniach uformowała się juz spora kolejka do kasy. Nawet nie wiem, czy już była czynna. My udaliśmy się dalej, by odstać swoje w innych kolejkach. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek

... coś mi to przypomina ! ;) 8)

Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.05.2012 09:03

Wnętrze kościoła Ognissanti piękne (mosty też :wink: )


Pozdrawiam
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.05.2012 09:13

Franz napisał(a):
Torac napisał(a):Denerwowała mnie 200m kolejka do katedry , 300m kolejka do galerii Uffizich (byłeś :?: ) Ja spasowałem.

Pozwolę sobie jeszcze dopowiedzieć w tym miejscu, jako że właśnie przechodzimy pod galerią Uffizich.

Nie rzuca się w oczy, ale w tych podcieniach uformowała się juz spora kolejka do kasy. Nawet nie wiem, czy już była czynna. My udaliśmy się dalej, by odstać swoje w innych kolejkach. ;)


Na jakieś 5 minut przystanąłem w tej długiej kolejce i zaczął się proceder sprzedawania komercyjnie miejscówek rezerwacyjnych (jeśli dobrze zrozumiałem)
Zamiast to ukrócić a.zlikwidować lub b.walnąć napis wejście VIP to organizują jakieś podchody. :twisted:

ps. dodam, że kolejka nie poruszyła się o metr w ciągu tych wspomnianych 5min!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2012 09:42

mariusz-w napisał(a):... coś mi to przypomina ! ;) 8)

Tiaa...
Zapewne, gdybym był sam, to bym do żadnej kolejki nie pasował. ;)
Ale byliśmy we dwoje...

Jacek S napisał(a):Wnętrze kościoła Ognissanti piękne (mosty też :wink: )

Z zewnątrz zupełnie niepozorny. A wewnątrz - mimo że barok - to jednak mi się spodobał.

Torac napisał(a):Na jakieś 5 minut przystanąłem w tej długiej kolejce i zaczął się proceder sprzedawania komercyjnie miejscówek rezerwacyjnych (jeśli dobrze zrozumiałem)
Zamiast to ukrócić a.zlikwidować lub b.walnąć napis wejście VIP to organizują jakieś podchody. :twisted:

ps. dodam, że kolejka nie poruszyła się o metr w ciągu tych wspomnianych 5min!

W Sienie kolejka do kasy biletowej katedry formowała się na ponad godzinę przed otwarciem.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone