Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.10.2017 17:21

Mikeee napisał(a):stromo tu jest. Mam wrodzony strach, aby stanąć na samej krawędzi.
Ja też nie stanę na samej krawędzi....

Widoki przepiękne, jak żałuję że nie udało się upolować biletów na jesień w rozsądnej cenie....
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.10.2017 17:44

Mikeee napisał(a):Rewelacyjne miejsce :hearts: . Ale uwaga - wejście może być problemem dla osób z lękami wysokości. Ja się jakoś przemogłem, zwyciężyła ciekawość.

Wyczaiłem to miejsce dopiero, kiedy szukałem atrakcji na El Hierro. Jeśli kiedyś powrócę na Lanzarote, to właśnie z powodu tej dziury...

Pozdrawiam,
Wojtek
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.10.2017 18:12

tony montana napisał(a):Ach, jak nabrałem ochoty na jakiego Kanarka ;)

Oj ja też :!: Chociaż wolałabym w bardziej słonecznym wydaniu :? .
Na pewno bardzo atrakcyjna opcja na tygodniowy wypad 8) . Będę sobie zerkać na ceny lotów.
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.10.2017 20:29

Mikeee napisał(a):Miasteczko jest senne, jakby opustoszałe, nie próbuje przypodobać się turystom. Zachowuje swój lokalny charakter.

... ale to chyba zaleta ... :oczko_usmiech: ...

Mikeee napisał(a):Teraz już na piechotę idę na krawędź klifu. Stąd widok już zdecydowanie lepszy i szerszy.

... a widoczków to u nich dostatek ... 8) ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.10.2017 21:26

O KU...źwa :) ale widoki... :papa:
Gandalf Biały
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 08.10.2017 12:14

Rewelacyjne miejsce . Ale uwaga - wejście może być problemem dla osób z lękami wysokości. Ja się jakoś przemogłem, zwyciężyła ciekawość.
A MY mamy bardzo ciekawą relacje i piękne foooty .
Brawo za odwagę i kapitalne zdjęcia !!!

Pozdrawiam
Krzysiek
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.10.2017 13:23

Mikeee napisał(a):Rewelacyjne miejsce :hearts:

Nie sposób się nie zgodzić... też bym tam pewnie polazł :cool:
Ależ tam pięknie ... :roll:
elfik99
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 08.10.2017 19:16

Mikeee napisał(a):
ajdadi napisał(a):Bardzo fajny TOUR de CANARIA Wam wyszedł... :) :papa:

:lol:
Mogłem tak nazwać ten odcinek 8)
kulka53 napisał(a):Osady takie po części też greckie, zwłaszcza kolorystycznie :cool:

fakt, białe domy z niebieskimi oknami i drzwiami kojarzą się głównie z Grecją 8)
kulka53 napisał(a):Miałem już pytać ile km nakręciliście na rowerkach, ale na koniec jest piękna mapka :) , 20 km na cały dzień to nie tak wiele nawet biorąc pod uwagę wzniesienia i szutrową nawierzchnię - także bardzo fajny sposób na zwiedzenie.

kmichal napisał(a):... super sprawa ta rowerowa wycieczka ... 8) ...

dokładnie tak :) . Wg nas to najlepszy sposób na poznanie wyspy. Jeszcze godzina by się przydała, żeby zobaczyć wszystko co Graciosa oferuje.
Moim zdaniem jednak cena za tą krótką przeprawę na wysepkę (20 EUR/os w obie strony) jest przesadzona, biorąc pod uwagę ogólny poziom cen na Kanarach. :roll:
Gandalf Biały napisał(a):Przepiękne fotki , mam wiele do obejrzenia zabieram się zatem do roboty !!!
Miłego oglądania :)
elfik99 napisał(a):Prześliczne te kolorowe kaktusy!!! :D
a widziałaś te?
marze_na napisał(a):
kulka53 napisał(a):Widoki zachwycające

Bardzo :) :!:

mogliśmy sobie tylko wyobrazić jak to wszystko wygląda są w słońcu :|

pozdrawiam,
M

Tych jeszcze nie widziałam. Dziękuję. Śliczne!!! :) :) :)

:papa:
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.10.2017 22:35

tony montana napisał(a):Ach, jak nabrałem ochoty na jakiego Kanarka ;)

ja mam w planie odwiedzić wszystkie. Nie wiem, czy uda mi się w przyszłym roku polecieć na któregoś, ale będę brał je zawsze pod uwagę w pierwszym rzędzie
piekara114 napisał(a):Widoki przepiękne, jak żałuję że nie udało się upolować biletów na jesień w rozsądnej cenie....

szkoda :? . Choć co jakiś czas pojawiają się bilety na Lanzarote i Teneryfę za 200-300 PLN na Fly4Free
Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Rewelacyjne miejsce :hearts: . Ale uwaga - wejście może być problemem dla osób z lękami wysokości. Ja się jakoś przemogłem, zwyciężyła ciekawość.

Wyczaiłem to miejsce dopiero, kiedy szukałem atrakcji na El Hierro. Jeśli kiedyś powrócę na Lanzarote, to właśnie z powodu tej dziury...

może wtedy odwiedzisz również Graciosę?
marze_na napisał(a):...wolałabym w bardziej słonecznym wydaniu :? .

Sytuacja z pogodą jaka nam się przydarzyła na Lanzarote zdarza się chyba raz na 100 lat :wink: Na 7 dni, słonecznych może w sumie było 1,5 :evil: .
kmichal napisał(a):
Mikeee napisał(a):Miasteczko jest senne, jakby opustoszałe, nie próbuje przypodobać się turystom. Zachowuje swój lokalny charakter.

... ale to chyba zaleta ... :oczko_usmiech: ...

ależ oczywiście :)
ajdadi napisał(a):O KU...źwa :) ale widoki... :papa:

fakt - niezgorsze :oczko_usmiech:
Gandalf Biały napisał(a):Brawo za odwagę i kapitalne zdjęcia !!!

dzięki :D
kulka53 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Rewelacyjne miejsce :hearts:

... też bym tam pewnie polazł :cool:

w to nie wątpię :)
elfik99 napisał(a):Dziękuję. Śliczne!!! :) :) :)

:) :) :)

pozdrawiam,
M
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.10.2017 22:36

Haria

Jadąc dalej na północ trasą LZ-10 docieram do pięknie położonego miasta – Haria. Znajduje się w tzw. Dolinie Tysiąca Palm i jest to najbardziej zielone miejsce na Lanzarote. Rzeczywiście ilość palm rzuca się od razu w oczy, co kontrastuje z resztą wyspy, patrząc na miasto z góry, wygląda jak oaza na pustyni. Podobno tradycją jest, że mieszkańcy sadzą jedną palmę jak urodzi się dziewczynka, dwie jak chłopiec.

DSC_0969.JPG

IMG_3248.JPG

Parkuję za darmo tu po prawej stronie. Tam na dole na zakręcie, gdzie stoi wóz policyjny jest już centrum miasteczka

DSC_0965.JPG

Miasteczko jest zadbane, czyste, skoncentrowane wokół małego centrum gdzie mieści się Ayuntamiento (ratusz) oraz niedaleki Plaza Leon y Castillo. Na placu tym, zacienionym przez eukaliptusy w soboty odbywa się targ lecz w porównaniu z tym w Teguise, można tu kupić autentyczne lokalne rękodzieło i produkty rolnicze.

DSC_0243.JPG

DSC_0244.JPG

DSC_0245.JPG

DSC_0247.JPG

DSC_0248.JPG

Plac targowy z eukaliptusami

DSC_0249.JPG

DSC_0250.JPG

DSC_0251.JPG

Ratusz na rogu i budynek Sądu obok

DSC_0253.JPG

DSC_0254.JPG

DSC_0255.JPG

DSC_0257.JPG

DSC_0258.JPG

DSC_0259.JPG

DSC_0260.JPG

DSC_0261.JPG

Bardzo mi się tu podoba. Ze względu na lokalny klimat, czystość, lokalizację no i te palmy, wg mnie to najładniejsze miasteczko na Lanzarote. Oczywiście to nie ta klasa co Orotava na Teneryfie, ale jest tu naprawdę przyjemnie.

cdn
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.10.2017 23:02

My sobie darowaliśmy zwiedzanie miasteczka. Wobec natłoku innych atrakcji na to zabrakło już czasu.

Mikeee napisał(a):ja mam w planie odwiedzić wszystkie. Nie wiem, czy uda mi się w przyszłym roku polecieć na któregoś, ale będę brał je zawsze pod uwagę w pierwszym rzędzie

Będę trzymał kciuki. Osobiście nadal pozostaję pod wielkim urokiem tych trzech zachodnich Kanarków...

Mikeee napisał(a):może wtedy odwiedzisz również Graciosę?

Nie da się wykluczyć. Twoje zdjęcia z Graciosy potrafią do niej zachęcić.

Pozdrawiam,
Wojtek
Buber
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.10.2017 00:29

Oj na Kanarkach jeszcze nie byłem. Trochę się nad zimą zastanawiam.
Przekonujesz mnie strasznie tymi zdjęciami.
Najpiękniejsze jest to, że tłumów nie widać :D .
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2017 08:29

Mikeee napisał(a):
piekara114 napisał(a):Widoki przepiękne, jak żałuję że nie udało się upolować biletów na jesień w rozsądnej cenie....

szkoda :? . Choć co jakiś czas pojawiają się bilety na Lanzarote i Teneryfę za 200-300 PLN na Fly4Free
Siedzę i pilnuję, ale tak korzystne ceny to z przesiadką i lot to w sumie 2 dni stracone, przy tygodniowym urlopie to strasznie dużo....

Mikeee napisał(a):Sytuacja z pogodą jaka nam się przydarzyła na Lanzarote zdarza się chyba raz na 100 lat :wink: Na 7 dni, słonecznych może w sumie było 1,5 :evil: .
Mam wrażenie, że w tym roku jest dużo niekorzystnych jakiś frontów, które przynoszą pogorszenie pogody...
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.10.2017 08:44

Mikeee napisał(a):Haria

... dolina jak i samo miasteczko prezentują się całkiem okazale, a i mega tłumów nie widać ... 8) ...
Pozdrawiam.
elfik99
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 09.10.2017 12:05

Ładne te biale domki ale ma Pan rację, że Orotava o wiele ładniejsza. :) :) :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???