Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.10.2017 17:21

Mikeee napisał(a):stromo tu jest. Mam wrodzony strach, aby stanąć na samej krawędzi.
Ja też nie stanę na samej krawędzi....

Widoki przepiękne, jak żałuję że nie udało się upolować biletów na jesień w rozsądnej cenie....
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.10.2017 17:44

Mikeee napisał(a):Rewelacyjne miejsce :hearts: . Ale uwaga - wejście może być problemem dla osób z lękami wysokości. Ja się jakoś przemogłem, zwyciężyła ciekawość.

Wyczaiłem to miejsce dopiero, kiedy szukałem atrakcji na El Hierro. Jeśli kiedyś powrócę na Lanzarote, to właśnie z powodu tej dziury...

Pozdrawiam,
Wojtek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.10.2017 18:12

tony montana napisał(a):Ach, jak nabrałem ochoty na jakiego Kanarka ;)

Oj ja też :!: Chociaż wolałabym w bardziej słonecznym wydaniu :? .
Na pewno bardzo atrakcyjna opcja na tygodniowy wypad 8) . Będę sobie zerkać na ceny lotów.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.10.2017 20:29

Mikeee napisał(a):Miasteczko jest senne, jakby opustoszałe, nie próbuje przypodobać się turystom. Zachowuje swój lokalny charakter.


... ale to chyba zaleta ... :oczko_usmiech: ...

Mikeee napisał(a):Teraz już na piechotę idę na krawędź klifu. Stąd widok już zdecydowanie lepszy i szerszy.


... a widoczków to u nich dostatek ... 8) ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.10.2017 21:26

O KU...źwa :) ale widoki... :papa:
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 08.10.2017 12:14

Rewelacyjne miejsce . Ale uwaga - wejście może być problemem dla osób z lękami wysokości. Ja się jakoś przemogłem, zwyciężyła ciekawość.
A MY mamy bardzo ciekawą relacje i piękne foooty .
Brawo za odwagę i kapitalne zdjęcia !!!

Pozdrawiam
Krzysiek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.10.2017 13:23

Mikeee napisał(a):Rewelacyjne miejsce :hearts:

Nie sposób się nie zgodzić... też bym tam pewnie polazł :cool:
Ależ tam pięknie ... :roll:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 08.10.2017 19:16

Mikeee napisał(a):
ajdadi napisał(a):Bardzo fajny TOUR de CANARIA Wam wyszedł... :) :papa:

:lol:
Mogłem tak nazwać ten odcinek 8)
kulka53 napisał(a):Osady takie po części też greckie, zwłaszcza kolorystycznie :cool:

fakt, białe domy z niebieskimi oknami i drzwiami kojarzą się głównie z Grecją 8)
kulka53 napisał(a):Miałem już pytać ile km nakręciliście na rowerkach, ale na koniec jest piękna mapka :) , 20 km na cały dzień to nie tak wiele nawet biorąc pod uwagę wzniesienia i szutrową nawierzchnię - także bardzo fajny sposób na zwiedzenie.

kmichal napisał(a):... super sprawa ta rowerowa wycieczka ... 8) ...

dokładnie tak :) . Wg nas to najlepszy sposób na poznanie wyspy. Jeszcze godzina by się przydała, żeby zobaczyć wszystko co Graciosa oferuje.
Moim zdaniem jednak cena za tą krótką przeprawę na wysepkę (20 EUR/os w obie strony) jest przesadzona, biorąc pod uwagę ogólny poziom cen na Kanarach. :roll:
Gandalf Biały napisał(a):Przepiękne fotki , mam wiele do obejrzenia zabieram się zatem do roboty !!!
Miłego oglądania :)
elfik99 napisał(a):Prześliczne te kolorowe kaktusy!!! :D
a widziałaś te?
marze_na napisał(a):
kulka53 napisał(a):Widoki zachwycające

Bardzo :) :!:

mogliśmy sobie tylko wyobrazić jak to wszystko wygląda są w słońcu :|

pozdrawiam,
M

Tych jeszcze nie widziałam. Dziękuję. Śliczne!!! :) :) :)

:papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.10.2017 22:35

tony montana napisał(a):Ach, jak nabrałem ochoty na jakiego Kanarka ;)

ja mam w planie odwiedzić wszystkie. Nie wiem, czy uda mi się w przyszłym roku polecieć na któregoś, ale będę brał je zawsze pod uwagę w pierwszym rzędzie
piekara114 napisał(a):Widoki przepiękne, jak żałuję że nie udało się upolować biletów na jesień w rozsądnej cenie....

szkoda :? . Choć co jakiś czas pojawiają się bilety na Lanzarote i Teneryfę za 200-300 PLN na Fly4Free
Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Rewelacyjne miejsce :hearts: . Ale uwaga - wejście może być problemem dla osób z lękami wysokości. Ja się jakoś przemogłem, zwyciężyła ciekawość.

Wyczaiłem to miejsce dopiero, kiedy szukałem atrakcji na El Hierro. Jeśli kiedyś powrócę na Lanzarote, to właśnie z powodu tej dziury...

może wtedy odwiedzisz również Graciosę?
marze_na napisał(a):...wolałabym w bardziej słonecznym wydaniu :? .

Sytuacja z pogodą jaka nam się przydarzyła na Lanzarote zdarza się chyba raz na 100 lat :wink: Na 7 dni, słonecznych może w sumie było 1,5 :evil: .
kmichal napisał(a):
Mikeee napisał(a):Miasteczko jest senne, jakby opustoszałe, nie próbuje przypodobać się turystom. Zachowuje swój lokalny charakter.

... ale to chyba zaleta ... :oczko_usmiech: ...

ależ oczywiście :)
ajdadi napisał(a):O KU...źwa :) ale widoki... :papa:

fakt - niezgorsze :oczko_usmiech:
Gandalf Biały napisał(a):Brawo za odwagę i kapitalne zdjęcia !!!

dzięki :D
kulka53 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Rewelacyjne miejsce :hearts:

... też bym tam pewnie polazł :cool:

w to nie wątpię :)
elfik99 napisał(a):Dziękuję. Śliczne!!! :) :) :)

:) :) :)


pozdrawiam,
M
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.10.2017 22:36

Haria

Jadąc dalej na północ trasą LZ-10 docieram do pięknie położonego miasta – Haria. Znajduje się w tzw. Dolinie Tysiąca Palm i jest to najbardziej zielone miejsce na Lanzarote. Rzeczywiście ilość palm rzuca się od razu w oczy, co kontrastuje z resztą wyspy, patrząc na miasto z góry, wygląda jak oaza na pustyni. Podobno tradycją jest, że mieszkańcy sadzą jedną palmę jak urodzi się dziewczynka, dwie jak chłopiec.

DSC_0969.JPG


IMG_3248.JPG


Parkuję za darmo tu po prawej stronie. Tam na dole na zakręcie, gdzie stoi wóz policyjny jest już centrum miasteczka

DSC_0965.JPG



Miasteczko jest zadbane, czyste, skoncentrowane wokół małego centrum gdzie mieści się Ayuntamiento (ratusz) oraz niedaleki Plaza Leon y Castillo. Na placu tym, zacienionym przez eukaliptusy w soboty odbywa się targ lecz w porównaniu z tym w Teguise, można tu kupić autentyczne lokalne rękodzieło i produkty rolnicze.

DSC_0243.JPG


DSC_0244.JPG


DSC_0245.JPG


DSC_0247.JPG


DSC_0248.JPG


Plac targowy z eukaliptusami

DSC_0249.JPG


DSC_0250.JPG


DSC_0251.JPG


Ratusz na rogu i budynek Sądu obok

DSC_0253.JPG


DSC_0254.JPG


DSC_0255.JPG


DSC_0257.JPG


DSC_0258.JPG


DSC_0259.JPG


DSC_0260.JPG


DSC_0261.JPG



Bardzo mi się tu podoba. Ze względu na lokalny klimat, czystość, lokalizację no i te palmy, wg mnie to najładniejsze miasteczko na Lanzarote. Oczywiście to nie ta klasa co Orotava na Teneryfie, ale jest tu naprawdę przyjemnie.


cdn
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.10.2017 23:02

My sobie darowaliśmy zwiedzanie miasteczka. Wobec natłoku innych atrakcji na to zabrakło już czasu.

Mikeee napisał(a):ja mam w planie odwiedzić wszystkie. Nie wiem, czy uda mi się w przyszłym roku polecieć na któregoś, ale będę brał je zawsze pod uwagę w pierwszym rzędzie

Będę trzymał kciuki. Osobiście nadal pozostaję pod wielkim urokiem tych trzech zachodnich Kanarków...

Mikeee napisał(a):może wtedy odwiedzisz również Graciosę?

Nie da się wykluczyć. Twoje zdjęcia z Graciosy potrafią do niej zachęcić.

Pozdrawiam,
Wojtek
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.10.2017 00:29

Oj na Kanarkach jeszcze nie byłem. Trochę się nad zimą zastanawiam.
Przekonujesz mnie strasznie tymi zdjęciami.
Najpiękniejsze jest to, że tłumów nie widać :D .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2017 08:29

Mikeee napisał(a):
piekara114 napisał(a):Widoki przepiękne, jak żałuję że nie udało się upolować biletów na jesień w rozsądnej cenie....

szkoda :? . Choć co jakiś czas pojawiają się bilety na Lanzarote i Teneryfę za 200-300 PLN na Fly4Free
Siedzę i pilnuję, ale tak korzystne ceny to z przesiadką i lot to w sumie 2 dni stracone, przy tygodniowym urlopie to strasznie dużo....


Mikeee napisał(a):Sytuacja z pogodą jaka nam się przydarzyła na Lanzarote zdarza się chyba raz na 100 lat :wink: Na 7 dni, słonecznych może w sumie było 1,5 :evil: .
Mam wrażenie, że w tym roku jest dużo niekorzystnych jakiś frontów, które przynoszą pogorszenie pogody...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.10.2017 08:44

Mikeee napisał(a):Haria


... dolina jak i samo miasteczko prezentują się całkiem okazale, a i mega tłumów nie widać ... 8) ...
Pozdrawiam.
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 09.10.2017 12:05

Ładne te biale domki ale ma Pan rację, że Orotava o wiele ładniejsza. :) :) :)

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017) - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone