Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2018 00:01

Masz fotkę latarni?
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.03.2018 00:08

Post przed twoim - 2 górne zdjęcia ...
Wiem - efektownie nie wygląda :roll: :D .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2018 00:11

Przedtem zdjęcia przed opisem mi się nie wgrały 8O teraz już są i ta latarnia nie taka zła... Trochę z tą w Makarskiej mi się skojarzyła...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.03.2018 00:14

piekara114 napisał(a):Przedtem zdjęcia przed opisem mi się nie wgrały 8O teraz już są i ta latarnia nie taka zła... Trochę z tą w Makarskiej mi się skojarzyła...

Coś w tym typie, taka budżetowa. Myślałem, że będzie ciekawsza.
Ogólnie trochę więcej się spodziewałem po tym miejscu.
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 15.03.2018 07:15

No pięknie tu jest......, zwlaszcza gdy patrzę
za okno a nad Tarnowkiem ponury dzien wstaje
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 15.03.2018 10:41

Tak ... TAM nadal jest pięknie ... tylko czemu tak wieje ? :? :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.03.2018 11:38

O tej porze TAM zawsze tak wieje :D .
Moi znajomi byli 2 lata temu pod koniec lutego i niekiedy mieli autentyczny problem z wyjściem z samochodu. Wiatr był tak silny, że nie pozwalał na otwarcie drzwi :mrgreen: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 15.03.2018 15:44

Trzeba szukac pozytywów ...
Może to dobry sezon dla lotniarzy, albo tych drevnych kocurów :mrgreen: .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.03.2018 16:01

Buber napisał(a):Tak ... TAM nadal jest pięknie ... tylko czemu tak wieje ? :? :wink:
Przysłowiowo pi...i jak w kieleckiem :mrgreen:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.03.2018 18:29

Począwszy od "agrafek" ,a na widokach :wink: kończąc fotki to czysty skandal :)


Nie wiem nic o obróbkach fotek...u siebie nigdy nic nie majstrowałem... :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.03.2018 12:08

gusia-s napisał(a):
Buber napisał(a):Tak ... TAM nadal jest pięknie ... tylko czemu tak wieje ? :? :wink:
Przysłowiowo pi...i jak w kieleckiem :mrgreen:

Dawno nie byłem w kieleckim, muszę się wybrać :D . Ale nic dziwnego - stamtąd zima właśnie do nas przyszła.


ajdadi napisał(a):Począwszy od "agrafek" ,a na widokach :wink: kończąc fotki to czysty skandal :)
Nie wiem nic o obróbkach fotek...u siebie nigdy nic nie majstrowałem... :papa:

Obróbka naprawdę jest niewielka ... taka tylko, żeby zachęcić innych do odwiedzenia wyspy.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.03.2018 17:03

...
No to jedziemy dalej.
Niestety radio w Micrze, nadaje tylko smutne greckie ballady, wiec trzeba sobie ponucić stare hity :D.


Obrazek


Zgodnie z planem mamy się wrócić tą samą trasą, gd ale moją uwagę przykuwa zameczek położony w centrum wsi Akrotiri .
Skręcam w pierwszą dróżkę w prawo, szukając dogodnego postoju. Rezygnuje z kilku miejsc, bo za daleko od tej warowni i ...jest to błąd.
Blisko centrum nie ma jak zaparkować, a dróżka okazuje się jednokierunkowa.
Więc jeśli tam będziecie w sezonie - zostawcie auto, przy pierwszej nadażającej się okazji.
Stawiam samochód od południowej strony wsi, niestety w słońcu i próbuję go atakować wzgórze od południa wąskimi ścieżkami, miedzy domkami. Między domkami grasują psy ... duże psy ... Grecy raczej nie trzymają małych piesków. Muszę wrócić się dróżką, którą przyjechaliśmy ... ech gdybym miał chociaż statyw :wink: .
Przed zameczkiem stoi nowoczesna panagia ... dla dobrych widoków, można pospacerować po okolicznych dachach.
....

Obrazek


Sam zamek to zrujnowana wenecka warownia, ponoć z XIII wieku. Nie taka mała.
Mieści się tam centrum kulturalne LA Ponta, urządzające co jakiś czas jakieś eventy - po rozpisce zorientowałem się że głownie koncerty (zwłaszcza na dudach).
Niestety obiekt jest otwarty, tylko w czasie trwania tych eventów, a nie wczesnym popołudniem :? ...ale i tak jest tu malowniczo.
Kilka dni temu zrobiłem mały research sieciowy - i wygląda na to, że centrum La Ponta przeniosło się na amen do Megalochorii - https://www.symposionsantorini.com/. Ciekawe co teraz będzie na zameczku...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W sumie fajne miejsce, chociaż nie unikalne ...
Schodzę w dół do wsi.
Tutaj jest większa cerkiew, kilka sklepików, trochę ludzi (wszystkich można było policzyć na palcach) i też pieski, ale grzeczniejsze.


Obrazek

Obrazek

Cóż ...zjeżdżamy. Trochę nie wyszła ta wizyta.
Z drugiej strony przekonaliśmy się, że są w sezonie, na wyspie całkiem puste miejsca.

Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.03.2018 23:53

Buber napisał(a):...
No to jedziemy dalej.
Niestety radio w Micrze, nadaje tylko smutne greckie ballady, wiec trzeba sobie ponucić stare hity :D...
O kurcze :) miło było sobie przypomnieć te bity i kilka innych przy okazji :mrgreen:

Buber napisał(a):... Sam zamek to zrujnowana wenecka warownia, ponoć z XIII wieku. Nie taka mała.
Mieści się tam centrum kulturalne LA Ponta, urządzające co jakiś czas jakieś eventy - po rozpisce zorientowałem się że głownie koncerty (zwłaszcza na dudach)...
Nazwa brzmi trochę hiszpańsko/włosko :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.03.2018 10:40

Buber napisał(a):centrum La Ponta przeniosło się na amen do Megalochorii

Aż sprawdziłem w naszym wątku czy gdy byliśmy w Akrotiri też Kastro zajmowała La Ponta :roll: , trudno mi powiedzieć, na pewno było to coś związanego z muzyką bo wewnątrz była wystawa dawnych instrumentów. Ale można było wejść i darmowo sobie pooglądać, całość Kastro była dostępna bez ograniczeń. Pamiętam że podobało mi się tam mimo znacznego stopnia zrujnowania całości, a z góry były dość rozległe widoki :) .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.03.2018 11:24

gusia-s napisał(a):
Buber napisał(a):...
No to jedziemy dalej.
Niestety radio w Micrze, nadaje tylko smutne greckie ballady, wiec trzeba sobie ponucić stare hity :D...
O kurcze :) miło było sobie przypomnieć te bity i kilka innych przy okazji :mrgreen:

Na codzień się tego nie słucha, a gdzieś tam jest sentyment do muzyki z czasów własnej młodości.


gusia-s napisał(a):
Buber napisał(a): ...centrum kulturalne LA Ponta, urządzające co jakiś czas jakieś eventy - po rozpisce zorientowałem się że głownie koncerty (zwłaszcza na dudach)...
Nazwa brzmi trochę hiszpańsko/włosko :wink:

Pont/us/e to z łaciny i z włoskiego most ...ale może po grecku coś innego to znaczy.
Całość to jakaś lokalna inicjatywa, chyba bez kapitału obcego.


kulka53 napisał(a):Aż sprawdziłem w naszym wątku czy gdy byliśmy w Akrotiri też Kastro zajmowała La Ponta :roll: , trudno mi powiedzieć, na pewno było to coś związanego z muzyką bo wewnątrz była wystawa dawnych instrumentów. Ale można było wejść i darmowo sobie pooglądać, całość Kastro była dostępna bez ograniczeń. Pamiętam że podobało mi się tam mimo znacznego stopnia zrujnowania całości, a z góry były dość rozległe widoki :) .

Tak, twierdza, mimo pewnego stopnia destrukcji pełna uroku, może ją kiedyś bardziej odnowią.
Widoki jakieś tam były, ale wiesz, jak na Santoryn ... takie sobie :D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone