Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ploce - Orebic

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 26.03.2010 16:40

pklimczak71 napisał(a):witam
powiem tak
autostrada sie konczy przed makarska ok 50-30 km dokladnie nie pamietam


Na pewno :roll: a nie za Makarską :?:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=26924&highlight=
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2010 16:51

jorgus111 napisał(a):
pklimczak71 napisał(a):witam
powiem tak
autostrada sie konczy przed makarska ok 50-30 km dokladnie nie pamietam


Na pewno :roll: a nie za Makarską :?:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=26924&highlight=

Czepiasz się... :)
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 26.03.2010 16:53

pklimczak71 napisał(a):...kilka beledów popełnic...

Co to są beledy?
jorgus111 napisał(a):
pklimczak71 napisał(a):witam
powiem tak
autostrada sie konczy przed makarska ok 50-30 km dokladnie nie pamietam


Na pewno :roll: a nie za Makarską :?:

Dokładnie 31 km przed Ploče (wg Google Map). Ale to już było wałkowane na tym forum.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 26.03.2010 16:55

dasuch napisał(a):Co to są beledy?


A to... :lol: :lol: :lol:

dasuch napisał(a):Dokładnie 31 km przed Ploče (wg Google Map). Ale to już było wałkowane na tym forum.


Obrazek

:smo:
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 26.03.2010 17:09

jorgus111 napisał(a):
dasuch napisał(a):Co to są beledy?


A to... :lol: :lol: :lol:

Super, teraz już wiem. :lol: :lol: :lol:
lukas774
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 26.03.2010 20:49

Jadąc do Orebića polecam prom, z którym jest jednak mały problem bo zabiera tylko ok 20 samochodów a kursuje co 2 godz. Jak się człowiek nie załapie, to pare godzin czekania niestety. Prom nie jest też przelotowy i wjeżdża się na niego tyłem. Natomiast z powrotem, kiedy jest to dopiero początek drogi i człowiek nie jest jeszcze zmęczony, warto jednak pojechać lądem i podziwiać uroki półwyspu, szczególnie Ston robi wrażenie. Ja tak jechałem w 2008 roku.


PS... zakręty na drodze do Orebića mocno przereklamowane i jaką opcje by się nie wybrało to i tak trzeba je pokonać :)
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 26.03.2010 21:12

Witam. Zjeździłem cały płw. Peljesac kilkadziesiąt razy tam i z powrotem i mogę powiedzieć, że jest to droga trudna, ale spokojnie do przejechania nawet dla niezbyt wprawnego kierowcy. Najgorszy odcinek jest bezpośrednio przed Orebicem (około 8 do 10 km). Droga jest trudna, ale niesamowicie urokliwa (przecudne widoki), po drodze w Dingacu lub w Potomje można zrobić zapas wina. Uważam, że korzystanie z promu z Ploce to strata czasu. Jeszcze jedna korzyść jazdy samochodem to taka, że po drodze mamy Neum w Bośni, gdzie jest zdecydowanie tańsze paliwo i można sobie dotankować auto. Stanowczo za to odradzam tankowanie w Orebicu, bo tam jest najdroższe paliwo. Pozdrawiam i byle do sierpnia.
darabont
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 01.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) darabont » 28.03.2010 13:24

"Droga trudna" odnosi się do większości dróg w Polsce.Drogą do Orebica jadąc tyle ile jest ograniczenie w danym miejscu to jedzie się z przyjemnością.Naszymi drogami przy ograniczeniu 30 i tak koło można urwać,to jest właśnie trudna droga.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.03.2010 22:12

Popieram w całości :D
jarku007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarku007 » 01.04.2010 15:22

No tak ,jak zjedziemy z autostrady po kilkuset kilometrach to każda droga może się wydawać kręta i wąska . Kwestia przyzwyczajenia ,ale faktycznie jakby jakiś kamikaze jechał z kraju "na raz" na Peljesac to byłoby nieciekawie ( zmęczenie+ brak czasu=nieszczęście ) .Generalnie droga jak droga . W Polsce też takie odcinki znajdziemy .
wajzy
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajzy » 04.04.2010 06:40

Jadę w lipcu do Orebić ( z podlaskiego). jaka nejlepsza taktyka, tzn o której wyjechać i gdzie nocleg ?
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 04.04.2010 12:56

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy jak się lepiej czujesz, czy wolisz jechać w dzień, czy w nocy.
Jak wielokrotnie już mówiono na forum, urlop ma się zaczynać już po wyjechaniu z domu. Ja wolę jeździć w dzień, wyjeżdżam wcześnie rano (3-4), po drodze przerwy na obiad, kawa, może coś do zwiedzania. Noclegi w okolicach Ptuja.
W tym roku może tylko krótki nocleg w samochodzie, ale to też zależy od samopoczucia, pogody na trasie, okolicy gdzie będziemy wieczorem. Pełen luz i banan na twarzy. To JUŻ jest urlop :D .
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 05.04.2010 10:32

witam!!!!
boki zrywam jak czytam co niektórych posty że droga z Ploče do Orebica jest trudna. Widać że mieszkacie gdzieś w Polsce gdzie drogi prowadzą między polami (3kilometry prosto i lekki łuk i dalej 3 km prosto), takie drogi szczególnie zauważalne w centralnej Polsce. Mieszkam w górach i krew mnie zalewa jak jadę za autem z początkiem rejestracji E...,C...,P... i co chwilę hamulec-gaz-hamulec, nie potrafią się odnaleźć na krętych drogach, a zimą ruszanie z hamulca ręcznego pod górę to już szkoda gadać. Wiem że zaraz posypie się w kierunku do mnie garść krytyki jakimi to jesteście wspaniałymi kierowcami, ale według mnie ktoś kto piszę że droga Ploče-Orebić jest za trudna i lepiej płynąć zapchanym promem na którym śmierdzi spalinami pozostawię... bez komentarza
wajzy
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajzy » 05.04.2010 11:18

No wlaśnie rok temu wybrałem sie na wycieczke z Tucepi do Dubrownika i wiadomo ,że nie jest to trasa szybkiego ruchu ale jak ktoś nie jest na kacu albo swieżo 2 promile to droga spoko. Nie wiele jest miejsc w ktorych da się przyspieszyć lub wyprzedzić ale średnia 75 na takiej drodze uważam , że nie jest zła.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 05.04.2010 11:35

Mam tylko nadzieję, że w tym roku nie będą kładli w sezonie nowego dywanika z asfaltu.
W zeszłym roku uciekając przed chorwacką ciężarówką, która za nic miała czerwone światło na mijance, musiałem wjechać na nie do końca zastygły asfalt i po powrocie do Orebica zużyłem pół paczki "Smakowitej" na czyszczenie lakieru ze smoły :twisted: .
Ale sama droga jest spokojna, pomijając wyczyny chorwackich kierowców :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone