Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Orebić

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cagus
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) cagus » 22.01.2019 19:27

mam pytanie,w tym roku pierwszy raz Orebic i polwgsep czy dobrym pomyslem jest zabrac rowery ze soba?
cobramar
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cobramar » 27.02.2019 10:30

Jak ci temperatura nie straszna, to rower jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Dużo ścieżek rowerowych w górach. Można cały półwysep na rowerze zwiedzić.
Jacek_P
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 25.05.2019 12:38

Z Orebicia do Loviste jedzie się bardzo przyjemnie. Czekają Cię dwa ostre podjazdy ale i tyleż zjazdów. Jak już wespniesz się na pasmo wzgórza, widoki są oszałamiające + te figowe gaje..Potem wracając warto już na dole przejechać drugorzędną drogą przez Viganj i Kuciste, dużo cienia i na chwilę można się ochłodzić w jakimś samotnym miejscu, których tam nie brakuje. Wracałbym. :)

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 26.05.2019 11:10 przez Jacek_P, łącznie edytowano 1 raz
daro2008
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 25.05.2019 13:22

Czy w Orebic, Kućiste jest wypożyczalnia dobrych rowerów?
Jacek_P
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 26.05.2019 11:06

daro2008 napisał(a):Czy w Orebic, Kućiste jest wypożyczalnia dobrych rowerów?

W Orebić jest ich kilka. Ten który widzisz na moich zdjęciach jest z wypożyczalni. Można go było wziąć w wersji elektrycznej również.

ps. http://rent-e-bike-orebic.strikingly.com/ - o właśnie! Tam go pożyczałem. :) Pamiętam że współwłaścicielem jest Włoch.
daro2008
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 26.05.2019 12:41

Dziękuję za odpowiedzi i namiary na wypożyczalnie, skorzystamy na pewno. Naszym celem będzie wycieczka do Loviste, ile czasu musimy przeznaczyć, jaka trasa?
Dodam, że wycieczki rowerowe nam nie straszne, w domu oczywiście jeździmy po 30-40 km.
Jacek_P
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 27.05.2019 13:57

Oj trudno powiedzieć.
Gdybym miał liczyć tylko czas efektywnej jazdy to wyszłoby w moim (podkreślam: w moim) wypadku max 2 godziny. Trochę wysiłku i czasu wymagają te dwa podjazdy ale potem zjazdy wyrównują to czasowo. Jednak nie da się tylko jechać skoro co kilkaset metrów jest coś co każde Ci zejść z roweru, zrobić fotkę na platformie widokowej z widokiem na Korćulę (odjazd!), posilić się figą, zagadnąć tubylca, zmoczyć nogi, posączyć kawę :) Moja wycieczka "kosztowała mnie" jakieś 4,5 godziny i pewnie dlatego że w domu na mnie czekali.

ps. Trasa? Zerknij na moją pierwszą fotkę - zrzut z trasy z Endomondo. Główną drogą tam, a z powrotem częściowo przy brzegu. Ja tak jechałem. Trochę nie chciało mi się wjeżdżać w te górskie poboczne chaszcze, Peljesać w takich miejscach ma pełzających gospodarzy nie zawsze wyrozumiałych dla intruzów. Wjechanie na takiego to zawsze konfrontacja. ;)

Miłej zabawy. :)
karoljasinski
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoljasinski » 06.06.2019 08:55

Cześć. W lipcu podróżujemy do Chorwacji i planujemy na kilka dni skoczyć na Orebić. I stąd moje pytanie, czy ktoś z Was płynął promem z busem 9-osobowym (Opel Vivaro). Bo z tego co patrzę na ceny online promów to różną się w zależności od długości auta (do 5 metrów i powyżej 5 metrów). Długość Vivaro waha się w okolicach właśnie 5 metrów. Czy jest możliwość, że mnie będą mierzyć przed wjazdem jak na przykład kupie bilety na prom te tańsze (dla auta poniżej 5 metrów) i przez to będę miał jakieś problemy czy raczej nie czepiają się o te kilka centymetrów ewentualnych? Niestety nie mam możliwość dokładnie zmierzyć auta, ponieważ będę brał je z wypożyczalni.
wolffer
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 06.06.2019 12:02

z danych technicznych dostępnych w necie wynika, że te od 2014 r produkcji mają 5398 cm długości, starcze z przed 2014 r 5182 cm.
karoljasinski
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoljasinski » 06.06.2019 12:52

Dziękuję za informację.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.06.2019 10:50

P.S. Raczej nie będą się czepiali o to przekroczenie, chociaż pewności nie masz.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.06.2019 12:40

Z miarą nikt nie chodzi i nie mierzy, ale...pewności jak Cię potraktują nie ma. Jak trafisz na "dokładnego" to się doczepi, ale równie dobrze może machnąć ręką.
Jednego roku, co prawda nie w Orebicu ale w Ploce przy wjeździe na prom cofnęli przed nami jakiegoś busa. Musiał stanąć z boku i leciał po bilet. Finalnie wjechał na prom więc można przypuszczać, że coś tam nie halo było z biletem.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2019 13:26

Jak kupowałam bilet na Hvar w Drewniku to pani zapytała się mnie o markę i typ samochodu i sprawdzała na jakieś liście.... Kupiłam ten bilet, co zakładałam, no ale...
np. w Słowenii przy kupnie winiety dla osobówek jest wykaz samochodów, które należy zaliczyć do wyższej kategorii czyli wyższej ceny winiety...
Adis
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 07.06.2019 14:00

Mierzyć z miarką nie będą, ale powinni wiedzieć, które z tych popularnych aut 9osobowych są dłuższe niż 5m, chyba że bardzo będziesz sie upierać, to pewnie i miarka się znajdzie :D Z jakiegoś powodu uwzględnili w cenniku dwie długości samochodów, dla świętego spokoju kupiłbym droższy bilet. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne