Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dojazd do orebic - podpowiedź

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grubcioxd73
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.08.2013
dojazd do orebic - podpowiedź

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubcioxd73 » 15.08.2013 13:37

Witam
we wtorek 13.08.2013 wróciłem z orebić . Jęzeli kogoś to interesuje podam kilka istotnych informacji dotyczących dojazdu.
granicę przekraczałem w Zwardoniu dalej na żilinę (sk ) i Bratysławę ( winieta 10 dniowa -10 euro ), z Bratysławy na Gyor (H) i dalej trasą nr 65 ( przez Szombathely - Nagykanizsa ) do Zagrzebia ( winieta 10 dniowa 50,80 zł ), z z Zagrzebia autostradą do samego końca przez całą Chorwację koszt to pierwszy odcinek 41 kun , drugi odcinek 220 kun . Można na peljesać dostać się na dwa sposoby albo promem przez Ploce albo przez Neum ( BiH) ja wybrałem tą drugą opcje , odcinek prawie 140 km górami , serpentynami , strasznie i pięknie , warto skorzystać z tej trasy dla widoków i krajobrazów . Ważna informacje w BiH zielona karta do samochodu , mi akurat nie sprawdzali tylko celnik machnął leniwie ręką jechać :). Od Zwardonia do Orebicia nie notowałem dokładnie to odcinek około 1350-1380 km i pokonałem go ( na trzy samochody wśród nich bus ) w 14 godzin.
Jak ktoś szuka oszczędności można na Wegrzech nie kupować winiety i ominąć autostrady starym przyjściem granicznym od strony Cro z H w Latenye ( wspomiana trasa 65 ) i w SK przez miejscowość Rajka. Ja tak zrobiłem na powrocie w celu sprawdzenia
Jeżeli ma ktoś pytania , czekam jak będę potrafił odpowiedzieć na pytania , chętnie
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 15.08.2013 14:01

fajnie bylo w orebicu? jakies namiary na noclegi, ceny. Wybieram sie za kilkanascie dni
ania85
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania85 » 15.08.2013 14:12

Hej ja po dziesieciu dniach w Basce Vodzie przenioslam sie na peljesac miejscowosc Viganj.Orebic odwiedzam srednio co dwa dni i porownujac zeszly rok to pustki ,pustki z wielkiego bummm jakim jest Baska Voda gdzie jest tlum ludzi w cisze nam
to odpowiada tam poimprezowalismy teraz relaks pozdrawiam z peljesaca :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.08.2013 14:30

grubcioxd73 napisał(a):Witam
we wtorek 13.08.2013 wróciłem z orebić . Jęzeli kogoś to interesuje podam kilka istotnych informacji dotyczących dojazdu.
granicę przekraczałem w Zwardoniu dalej na żilinę (sk ) i Bratysławę ( winieta 10 dniowa -10 euro ), z Bratysławy na Gyor (H) i dalej trasą nr 65 ( przez Szombathely - Nagykanizsa ) do Zagrzebia ( winieta 10 dniowa 50,80 zł ), z z Zagrzebia autostradą do samego końca przez całą Chorwację koszt to pierwszy odcinek 41 kun , drugi odcinek 220 kun . Można na peljesać dostać się na dwa sposoby albo promem przez Ploce albo przez Neum ( BiH) ja wybrałem tą drugą opcje , odcinek prawie 140 km górami , [b]serpentynami , strasznie i pięknie[/b] , warto skorzystać z tej trasy dla widoków i krajobrazów . Ważna informacje w BiH zielona karta do samochodu , mi akurat nie sprawdzali tylko celnik machnął leniwie ręką jechać :). Od Zwardonia do Orebicia nie notowałem dokładnie to odcinek około 1350-1380 km i pokonałem go ( na trzy samochody wśród nich bus ) w 14 godzin.
Jak ktoś szuka oszczędności można na Wegrzech nie kupować winiety i ominąć autostrady starym przyjściem granicznym od strony Cro z H w Latenye ( wspomiana trasa 65 ) i w SK przez miejscowość Rajka. Ja tak zrobiłem na powrocie w celu sprawdzenia
Jeżeli ma ktoś pytania , czekam jak będę potrafił odpowiedzieć na pytania , chętnie

Na wstępie chciałbym Ci podziękować, żeś wszystkich uświadomił tymi niezwykle ważnymi i w sumie chyba nieznanymi informacjami o których jest tak mało na forum... :)
Cieszę się bardzo z tej ściągawki i na pewno skorzystam z tych niezwykle cennych, nowatorskich porad w przyszłości. :) :wink:

Mam pytania...
Pierwszy raz byłeś na Bałkanach?
I pytanie najważniejsze:
Co jest strasznego na tej trasie przez Neum??? :roll: 8O 8O 8O
Bo albo ślepi jesteśmy, albo coś ściemniasz. (Tak jak z tymi rzekomymi "serpentynami", których tam jakoś nie widziałem, natomiast wielu nie odróżnia normalnego zakrętu w górach od prawdziwej serpentyny i się robią głupie opowieści oraz przesadzone i przekłamane opisy, które wprowadzają w błąd nowicjuszy!).
Albo wszystko Ci się przemnożyło przez 3 z tych emocji (jak pierwszy raz jechałeś przez TAAAAKIE góry to nawet możliwe)...
grubcioxd73
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubcioxd73 » 15.08.2013 20:44

Hej ponownie
nie pierwszy raz byłem na Bałkanach , wcześniej była to dalmacja środkowa , Zadar , Privlaka
Serpentyny trochę mnie przeraziły i zaskoczyły bo nikt o tym wcześniej chyba nie wspominał . Strach blady mnie ogarnął jak mi się furmanka zagrzała i temperatura ( silnik diesla ) skoczyła na 120 stopni , wtedy się trochę przestraszyłem :), :) jak stanąłem pod górę na zakręcie bez barierki. Fakt może trochę przesadzam ale wtedy nie było mi do śmiechu. Obwiniam o to właśnie te zakręty , fura pewna sprawdzona , nigdy mnie nie zawiodła ( 2 letni FOCUS ) a tu taki psikus . We wcześniejszych podróżach magistrala w okolicach Zadaru określam jako pikuś i mały zakręt. Ale OK każdy interpretuje po swojemu
grubcioxd73
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubcioxd73 » 15.08.2013 21:11

GREG_G napisał(a):fajnie bylo w orebicu? jakies namiary na noclegi, ceny. Wybieram sie za kilkanascie dni


Czy fajnie było w orebiciu ?? Fajnie, jak zawsze można się przyczepić ale ogólnie fajnie. Ja noclegu szukałem przez www.== reklama == i spałem w apartamencie Karla przy głównej ulicy , trochę jestem zawiedziony właścicielka fajna ale nie elastyczna , przyjechałeś to płać i taryfy ulgowej nie ma, zajęliśmy cały jej budynek i oczekiwaliśmy chociaż bonusa na klimatyzacji ( 11 osób , 3 ap, ) w opisie oczywiście była info ze klima + 5 euro extra za dobę , chcieliśmy na kilka godzin przed snem za 5 euro od wszystkich na co padła odpowiedź prąd kosztuje więc albo płacicie albo nie macie , zostawiliśmy jej prawie 2000 euro za 10 dni i takie skąpstwo o 5 euro :(.
W mieście są dwa KONZUMY maxi na wjeździe , i mniejszy w centrum , dwa Studenac dobrze zaopatrzone , market Tommy i wiele innych , więc spoko , wszędzie można płacić kartą i to się opłaca ( dobry przelicznik 0,58 za kunę , bank PKO BP i WBK )
trudno polecić jakiś apartament , nie interesowało mnie to , szwagier spał w Balladzie ( 64 euro za 4 osoby z klimą ) na końcu Orebicia i miał fajnie , fajna plaża spokojna z małą ilością ludzi , pływały wprawdzie promy ale spoko. Ja chodziłem przez klika dni na miejską plażę Trsenica , momentami brudno , dużo petów , ale do przeżycia . Jak jedziesz z małymi dziećmi które nie pływają to problem , dno bardzo nierówne raz do pasa a za metr ,dwa kryje faceta prawie 1,80 ( mój syn). Widoki przepiękne , pasaż wzdłuż plaży OK , sporo kafejek, Bistro i ogólnie gastronomi. Nie polecam jednej ( nie pamiętam nazwy ) jako jedyna na początku przy plaży miejskiej obrendowana banerami piwa chyba staropromen , taki facet w długimi włosami, przerobił mojego kumpla na obiedzie , dla rodziny 3 osobowej przyniósł 4 porcje ryby po 80 kun i wpierał że tak zamawiał , mało co nie oparło się o policję ze strony kumpla , Chorwat nie ustąpił i się usztywnił że nie rozumie co do niego mówimy a tak to kumał wszystko . Stołowaliśmy się w Bistro NEO przy głównej ulicy , spoko knajpa i z dobrymi cenami ( kalmary grillowane 50 kun, pizza 45-55 kun , lasagne , 45 kun , pierś z kurczaka z pieczarkami i frytkami 45 kun ).
Zbieraj paragony jak kupujesz piwo , nie przyjmą butelek bez paragonu . Coś jeszcze ?? Pytaj
a prom na korculę 12 kun od osoby
Biuro www.== reklama == proponuje wycieczki fakultatywne i takie tam tradycyjne poczęstunki wina , ja nie korzystałem .
Polecam wycieczkę na DIVNA DUBA , fajnie i tylko jakieś 20 km od Orebic w stronę Tripani
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 17.08.2013 16:13

A Korcula
lider
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lider » 17.08.2013 16:28

Sorry ,ale po kiego kupowałeś Matricę jak pomykałeś 65-tką ? 8O reszta się zgadza :smo:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 17.08.2013 17:10

Dzięki za wszelkie informacje, za rok wybieram się do Orebica , w tym roku nie wypaliło przez kontuzję nogi.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 17.08.2013 22:11

A jakiś kontakt noclegowy
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 13.08.2020 10:11

Witam. Mam pytanie. Będę tam co prawda dopiero w drugiej połowie września, mając nadzieję, że nic się nie zmieni, proszę o więcej informacji na temat tranzytu przez Neum. Czy to prawda, że dowód nie wystarczy, że źądają paszportu? Czy bez problemu można w Neum zatankować i zrobić zakupy po drodze? Czy ktoś ma link do rozkładu kursów promów Ploce -Trpanj we wrześniu?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.08.2020 10:12

Kto tam wie co będzie za miesiąc. Sprawdzaj stronę MSZ. Zakładka dla podróżujących.
Ostatnio edytowano 14.08.2020 10:53 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.08.2020 10:17

anbo napisał(a):Witam. Mam pytanie. Będę tam co prawda dopiero w drugiej połowie września, mając nadzieję, że nic się nie zmieni, proszę o więcej informacji na temat tranzytu przez Neum. Czy to prawda, że dowód nie wystarczy, że źądają paszportu? Czy bez problemu można w Neum zatankować i zrobić zakupy po drodze? Czy ktoś ma link do rozkładu kursów promów Ploce -Trpanj we wrześniu?
Na dzień dzisiejszy można na dowód, zatankować i zakupy zrobić też.
Rozkład promów jest na stronie https://www.jadrolinija.hr/red-plovidbe ... nije-2020-
Obecny rozkład obowiązuje do odwołania, trzeba zatem śledzić.
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 14.08.2020 09:45

Bardzo dziękuję. Wiadomość jak dla nas optymistyczna Mamy nadzieję, że nic się nie zmieni do naszego wyjazdu. Pozdrawiam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone