Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sailor-ro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sailor-ro » 31.08.2015 13:29

fhuzbych napisał(a):Płatności kartą i wypłaty z bankomatów PKO BP AURUM bez prowizji, kurs wyszedł ok 0,59 !!!
Kupiłem kuny w Polsce 1000 po 0,57

W sumie strata ok 70 zł na płatnościach i wypłatach niby nie majątek.

Co z tego że bank nie pobiera prowizji skoro przelicznik "złodziejski"


Nie wiem czy odniosłeś się do mojej wypowiedzi, ale mnie wyszło dokładnie tak samo jak Tobie, po 0,57 (w GETIN BANKU) bez różnic czy płaciłem kartą, czy brałem ze ściany.
Plusy są takie,że miałem kasę na bieżąco i nic mi nie zostało.
A należy dodać, że jakbym chciał kupić HRK pzed wyjazdem, to kurs wyjsciowy w kantorze był 0,62.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2015 19:44

Tmobile w $ w Chorwacji. Ale wypłaty z bankomatów przeliczone w zł ! Złożyłem reklamację.
Ogólnie to tmobile to dziadostwo. Kartą z konta euro nie można zapłacić na autostradach, stacjach samooblslugowych, wyplacic gotowki w niektorych bankomatach w strefie euro.[/quote]

T-mobile nie nadaje się do płatności zagranicznych.Bardzo duży spreed .
Zapłaciłem tak dla cielawośc na węgrzech dwoma tartami.Obie rozliczone w tym samym dniu i
ING-przeliczone z forintów na euro i na złotówki-100 forintów-1,38
T-mobile z forintów na dolary i na złotówki -100 forintów-1,42
Ostatnio edytowano 31.08.2015 21:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2015 20:06

Od lat płacę wszędzie w Chorwacji, gdzie się tylko da kartą w PKO BP. Konto bez granic :wink:
Bank przeliczył mi po tyle :P nie wiem czy to dużo, czy to mało :roll:
Obrazek
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2015 22:06

dabecja napisał(a):Tmobile w $ w Chorwacji. Ale wypłaty z bankomatów przeliczone w zł ! Złożyłem reklamację.
Ogólnie to tmobile to dziadostwo. Kartą z konta euro nie można zapłacić na autostradach, stacjach samooblslugowych, wyplacic gotowki w niektorych bankomatach w strefie euro.

T-mobile nie nadaje się do płatności zagranicznych.Bardzo duży spreed .
Zapłaciłem tak dla cielawośc na węgrzech dwoma tartami.Obie rozliczone w tym samym dniu i
ING-przeliczone z forintów na euro i na złotówki-100 forintów-1,38
T-mobile z forintów na dolary i na złotówki -100 forintów-1,42[/quote]

W strefie euro płacę za euro tyle ile mnie kosztowało euro w kantorze internetowym. Ale dupiany tmobile nie jest wszędzie akceptowany. Poza strefą euro płacę z konta w $ i przewalutowanie jest tylko jedno: lokalna-$ , a dolar też z kantoru. Ale tu znów wychodzi dupowatosc tmobile, bo bankomaty nie wiedzą, że to karta w $ :) choć płatności kartą wychodzą w miarę okej. Ale gra nie jest warta świeczki.

Ogólnie porażka jeśli chodzi o tmobile bankowy.
jaskowice1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaskowice1 » 01.09.2015 21:36

Nie zapłacę T-Mobile Bankowe wszędzie dlaczego niby?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2015 22:11

jaskowice1 napisał(a):Nie zapłacę T-Mobile Bankowe wszędzie dlaczego niby?


To już ich pytaj dlaczego.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 02.09.2015 09:50

hej jak juz przy temacie to alior kantor z kartami walutowymi do konta bardzo ładny opishttp://livesmarter.pl/najlepsze-konto-walutowe-bezkosztowe-platnosci-za-granica/?utm_medium=aside_link&utm_campaign=tutorials
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 02.09.2015 10:14

Kolejna reklama? Artykuł z marca, wiec kto chciał to przeczytał. Nie chce mi się po raz kolejny udowadniac ze ten kantor to żadna rewelacja. Wystarczy poczytać wcześniejsze strony....
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.09.2015 10:48

Krótko:
zawsze staram się płacić kartą wszędzie tam gdzie się da, gotówka tylko na opłacenie apartmanu + drobiazgi w podróży + drobne na lody czy wodę na plaży.
W razie "W" wyciągam gotówkę z bankomatu.

Pytanie: czy na dziś jest jakaś karta korzystniejsza niż inne?
Opcje są 3:
płatnicza visa ING
płatnicza visa mbank
kredytowa Visa ING

Czy któraś z podanych wyżej jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna od reszty? Nie chodzi o różnice w czwartej pozycji po przecinku...
Kilka lat temu, o ile dobrze pamiętam w Chorwacji chyba najkorzystniej było używać mbank (z delfinem;) - jak jest teraz?

Czy kantory w Chorwacji bez problemu złotówki skupują?
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 06.09.2015 17:26

Nie uzywałem żadnej z powyższych kart (choć jedna mam) wiec sie nie wypowiem.
Co do złotówek to widziałem kurs w każdym punkcie w którym wymieniałem euro wiec raczej tak.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.09.2015 14:17

wymieniają złotówki w lipcu wychodziła kuna około 55 groszy. płatność kartą master mbanku cena około 54-55 groszy. Najtaniej mbank walutowy z euro (ale euro kupione poniżej 4zł więc trochę inny przelicznik) minus kantoru taki że w niektórych miejscowościach między nie wiem 12 a 17 nie czynny i kantor i bank i nie da rady wymienić np w Tribunj tak jest.
Co do płatności kartą to teraz będzie inaczej bo euro w wakacje było sporo tańsze niż teraz więc przelicznik z karty wyjdzie z grosik drożej pewnie:)
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 07.09.2015 18:55

Visa mBank płatność kartą kurs 0.568
eurobank MC wypłata z bankomatu 0.564
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 08.09.2015 00:15

Oki
czy jest jakaś przewaga karty płatniczej/debetowej (visa) nad kredytową wypukłą (visa) lub na odwrót? - w sensie czy płatności kartą kredytową (w tym samym dniu i godzinie) wychodzą drożej/taniej/inaczej?
Chodzi stricte o płatności, bo wiadomo, że wypłata z bankomatu to tylko zwykłą kartą debetową.
Wolałabym płacić kredytową, no ale nie za wszelką cenę :wink: Ma ktoś takie porównanie?
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 08.09.2015 11:08

Takie porównanie jest ciężkie do wykonania. Karta kredytowa jednego operatora np Visa w każdym z banków może mieć inny plan prowizyjny. Więcej, w ramach tego samego banku różne karty kredytowe mają różne opłaty. Musisz sprawdzić swoją w swoim banku.
Generalnie mając kartę płatniczą i kredytową w tym samym banku masz ten sam kurs dla obydwu kart. No chyba ze jest rozliczana w USD ale to inny temat.
W pozostałych przypadkach różnice powinny być jedynie w ewentualnych prowizjach. Ja płaciłem tylko karta debetowa wiec porównania nie mam. Żadnych prowizji dodatkowych nie miałem, ale też nie sprawdziłem czy nie ma prowizji przy wypłacie z bankomatu. Nie miałem takiej konieczności
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 08.09.2015 12:19

Dobra - wzięłam byka za rogi :? i zadzwoniłam na infolinię ING:)

Dla informacji ogółu - info z pierwszej ręki :D

Bankomaty:
Wypłata z karty debetowej Visa ING - 3%prowizji
Wypłata z karty kredytowej ING - 3% prowizji (min9zł) + odsetki liczą się od dnia wypłaty - oczywista oczywistość :twisted:

Płatności kartą:
Karta debetowa Visa ING i kredytowa Visa ING - bez różnicy.
Walutą rozliczeniową w ING w przypadku obu kart ING jest Euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone