Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
urban2
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) urban2 » 24.01.2014 16:27

Dobrze,nie szukam madrali co beda mi zadawac pytanie "po co"wiec prosze o sensowne odpowiedzii.Nie podlega to dyskusji jak wspomnialem ze ludzie jada do Chorwacji bo mysla ze jest taniej niz np w Hiszpanii,ja tez tak myslalem.Nie mowie tu o podrozy samochodem oczywiscie a ceny uwierz mi nizsze i hotelii i zarcia picia w sklepach i knajpach.Bylem w zeszlym roku i doswiadczylem.
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2014 18:21

Trudno dyskutować z argumentem typu:
uwierz mi 8)

Samolotem do Hiszpanii jest drożej niż do Chorwcji autem, oba kraje są ładne, ceny sklepowo- noclegowo- knajpiane zbliżone,
o co tu się spierać :?:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 24.01.2014 20:53

Lednice napisał(a):
Samolotem do Hiszpanii jest drożej niż do Chorwcji autem


Zależy skąd się tym autem jedzie, no i jakim autem ;)
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2014 21:07

Robi się już dyskusja filozoficzna 8) , tylko co to ma wspólnego z tematem wątku :?: :roll:
urban2
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) urban2 » 24.01.2014 22:09

No zalezy skad sie jedzie wiec niekoniecznie drozej.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 24.01.2014 22:33

urban2 napisał(a):Nie podlega to dyskusji jak wspomnialem ze ludzie jada do Chorwacji bo mysla ze jest taniej niz np w Hiszpanii,


8O 8O
Niesamowite stwierdzenie :) .....a do Norwegii bo myślą, że tam gorąco :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2014 22:56

urban2 napisał(a):Witam
Jak mowi temat mysle o wakacjach w Chorwacji w tym roku i mam mały dylemat.Licze ze pomozecie rozwiazac moje watpliwosci.Rozumiem ze wiekszosc jedzie tam bo im sie podoba i konkretnie chca sobie tam pozwiedzac,ale mysle iz spory procent ze wzgledu na pewna pogode i tzw niskie koszty,ale własnie tu rodzi sie moje pytanie bo moze kiedys było i taniej lecz teraz przegladajac forum dochodze do wniosku ze wakacje w Chorwacji sa drozsze niz np Hiszpania.Kwatery drozej jedzenie tez.Jakie oni maja zarobki?no chyba nie wieksze niz ci z iberyjskiego.Moze ktos mnie przekona i uswiadomi ze bedzie mnie to mniej kosztowac.

W ubiegłym roku robiłem podchody do wyjazdu do miejscowości Llanca, kilkanaście kilometrów od francuskiej granicy. Z domu mam do tego miejsca 2115 km, na Pelješac jechałem ponad 1800 km, czyli porównywalnie. Gdybym jednak chciał pojechać do Andaluzji, musiałbym dołożyć kolejny 1000 km. Do tego dochodzą bardzo drogie francuskie autostrady + nocleg na trasie). Sam przejazd wychodzi dużo drożej w tym przypadku.

Koleżanka jeździ do Hiszpanii regularnie. Ceny zakwaterowania porównywalne, może nawet trochę wyższe, koszty pobytu podobne.
Podsumowując, wakacje w na Płw. Iberyjskim nie będą tańsze niż na Bałkanach. :wink:
ekoelk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.12.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) ekoelk » 26.01.2014 15:18

rudi2891 napisał(a):Witam.W tamtym roku mieliśmy ten sam problem.Pierwszy raz jechaliśmy do Chorwacji i dużo czasu spędziłem przed komputerem w poszukiwaniu miejscowości i tego czy jechać w ciemno.Na temat miejscowości mi to nie pomogło,ile osób tyle opinii na temat miejsc.Ale czy jechać w ciemno to tak.Posłuchałem się opinii i pojechaliśmy.Nocleg bez problemu znaleźliśmy,40 euro za dwie osoby dorosłe i 6 letnie dziecko.Pokój,łazienka,balkon,aneks kuchenny,internet,do morza jakieś 200m.A miejscowość to Omiš.Szukałem na mapie,po zdjęciach i super trafiliśmy.A teraz zaczyna się dylemat na ten rok,GDZIE JECHAĆ??? :) :!:
I z czystym sumieniem mogę polecić tą miejscowość i kwaterę. :D


Mam ten sam problem jadę pierwszy raz jeżeli można to na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl proszę o namiar na kwaterę jadę albo w czerwcu albo sierpniu
druh77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) druh77 » 26.01.2014 22:10

Gdzie wypoczywać w Cro? Zależy kto co lubi. Według mnie na Istrię jeśli zabytki, między Sibenikiem a Splitem jeśli jednodniowe zwiedzanie okolicy, Makarska Riwiera jeśli pełen odpoczynek (stoisz po kolana w morzu i patrzysz na wielkie góry). Po wybraniu regionu siadasz na street view i spacerujerz. Znajdziesz coś konkretnego to już masz z górki. Ogólne opinie na forum, potem szczegółowe dopytania, następnie email do gospodarza (ja pisałem za pomocą tłumacza z google po chorwacku i odpowiedz była w tym samym dniu a jak po angielsku to czekałem czasem tydzień)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.01.2014 01:12

druh77 napisał(a):Gdzie wypoczywać w Cro? Zależy kto co lubi. Według mnie na Istrię jeśli zabytki, między Sibenikiem a Splitem jeśli jednodniowe zwiedzanie okolicy, Makarska Riwiera jeśli pełen odpoczynek (stoisz po kolana w morzu i patrzysz na wielkie góry).


A cóż to??? tylko na Istrii są zabytki??? dobre :lol:
urban2
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) urban2 » 27.01.2014 10:12

Tez poprosze o namiary na kwatery adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
druh77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) druh77 » 27.01.2014 11:23

gusia-s napisał(a):
druh77 napisał(a):Gdzie wypoczywać w Cro? Zależy kto co lubi. Według mnie na Istrię jeśli zabytki, między Sibenikiem a Splitem jeśli jednodniowe zwiedzanie okolicy, Makarska Riwiera jeśli pełen odpoczynek (stoisz po kolana w morzu i patrzysz na wielkie góry).


A cóż to??? tylko na Istrii są zabytki??? dobre :lol:


Sorki, trochę przesadziłem :oops: . Subiektywnie tylko i wyłącznie, najważniejsze zabytki to Dubrownik jako miasto oraz koloseum w Puli. Pula zaliczona a Dubrownik czeka, bo postawiłem warunek -musi być autostrada do końca (zresztą są szanse, bo splitskie firmy drogowe zaczęły brać od nas asfalt).
rodaivuk
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 27.01.2014 11:24

druh77 napisał(a): Subiektywnie tylko i wyłącznie, najważniejsze zabytki to Dubrownik jako miasto oraz koloseum w Puli.

Ubogo pojechałeś... :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2014 11:44

Rzeczywiście ubogo.
Tych ważnych (np. wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturalnego) jest jeszcze kilka, ale tych nie objętych patronatem UNESCO, a wartych zwiedzenia jeszcze więcej. :wink:
druh77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) druh77 » 27.01.2014 11:50

rodaivuk napisał(a):
druh77 napisał(a): Subiektywnie tylko i wyłącznie, najważniejsze zabytki to Dubrownik jako miasto oraz koloseum w Puli.

Ubogo pojechałeś... :roll:


Ja raczej leniuch jestem, jak muszę to też i pooglądam. Tylko często mi coś nie pasuje, a to w Splicie hotel z plastikowymi oknami umieszczony w zabytkowym murze, a to przelatujące nad głową samoloty w Trogirze
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone