Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - co polecicie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 02.03.2012 12:53

Witam, czy tam dalej blisko Orebica można kupić gdzieś prosto z wody "fruty z morza"? :wink:

tak jak koło Stonu i chyba widziałem w Brijesta

pozdrav.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 02.03.2012 15:17

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 02.03.2012 15:26

Chciałam dobrze ,wyszło żle,więc jeszcze raz od początku,bo kawał posta gdzieś mi zniknął,zostało zdjęcie.To,które obejrzeliście to przejrzystość wody w Zivogosce-Mala Duba,a to kolejne to właśnie w Orebicu,na tej "najpiękniejszej " plaży,gdzie dno jest jednak zamulone i jak już ktoś wspominał leży żwir,a nie piasek jak to niektórzy opisują.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 02.03.2012 15:33

Byliśmy tam 4 lata temu i to własnie jak dla nas był minus Orebica.Poza tym chłodna woda,w porównaniu właśnie z Riwierą Makarską.
Okolica bardzo ładna,robiliśmy sobie wycieczki na koniec półwyspu i na Korculę,"tańczone" imprezy były w porcie (byliśmy końcem lipca) kilka razy w tygodniu,duży i ładny apartament wynajęłiśmy przez agencję za 50 euro (2+2),gospodarza widzieliśmy raz gdy przyszedł po pieniądze.
Wątek prześledzę z zainteresowaniem,bo marzę o powrocie na Peljesac,tylko w inne miejsce.(czyt.z ładniejszą-jak dla nas,bo o gustach się nie dyskutuje-, plażą).
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 02.03.2012 16:08

daw2309 napisał(a):Witam... Byliśmy w Orebic w 2010 r. Mieszkaliśmy w kwaterze znajdującej się 50 m. od plaży. Dom położony jest po lewej stronie (jak wjeżdża się do Orebic), zaraz za apteką, na przeciwko znajduje się restauracja... Dom z typu bliźniaków, jedna część należy do brata, a druga (wtedy jeszcze nie ukończona) do siostry... Właściciele bardzo mili i przyjaźni. Niestety nie pamiętam nazwy, ale spróbuję poszperać w dokumentach i jak coś znajdę to dopiszę...;)
Ale przyznam, że pomimo dalekiej jazdy....okolica jest wspaniała...:)
My w tym roku wybieramy Komarna...


Iwona75 napisał(a):ładny apartament wynajęłiśmy przez agencję za 50 euro (2+2),gospodarza widzieliśmy raz gdy przyszedł po pieniądze.
Wątek prześledzę z zainteresowaniem,bo marzę o powrocie na Peljesac,tylko w inne miejsce.(czyt.z ładniejszą-jak dla nas,bo o gustach się nie dyskutuje-, plażą).


Czy mogę prosić o namiary?
daw2309 - jeśli coś znajdziesz ( a pamiętasz może cenę?)
Iwona75 - może link ze strony agencji? Mój e-mail powinien być w profilu. Z góry dziękuję.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 02.03.2012 16:31

Magda,niestety nie mam namiarów,my zawsze "w ciemno" jeżdzimy,w różne miejsca,więc nie biorę nawet wizytówek,bo wiem że rezerwacji robić nie będziemy.
Agencja była po lewej stronie głównej ulicy w Orebicu,czy jest tam nadal,niestety nie wiem.....
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 11.03.2012 18:37

Tak, podtrzymuję, wypadło na Orebic, decyzja rodzinna jest, teraz tylko poszukujemy fajnej kwatery. Przeglądam Internet i nadal liczę na WASZE podpowiedzi odnośnie polecanych apartamentów. Man nadzieje na taki ciekawy i zasobny targ jaki widzieliśmy w Makarskiej. Tu wychodzi moja dusza poszukiwacza kulinarnych przygód...



Obrazek

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 11.03.2012 20:39

Takiego targu to tam nie zobaczysz,chyba że się coś zmieniło.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 11.03.2012 21:11

Namiary na parę kwater masz tutaj.

Jest tam m.in. oferta fantastycznej willi Rezidence (niestety, baaaaardzo drogo). Są też oczywiście oferty tańsze.

Co do straganów, to w Orebiću oferta dość ograniczona. Ale jadąc na półwysep, będziesz przejeżdżał przez deltę Neretwy - tam straganów nie brakuje. Wzdłuż drogi jest ich masa.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 12.03.2012 10:41

Tak jest w dolinie neretwy zakupy należy zrobić :D
Na Peljesacu proponuje zahaczyć o o budki z ostrygami ( okolice Stonu ) , stajesz i zamiast hamburgera bierzesz na szybko świeżą ostrygę z cytrynką .
Są tez miejsca gdzie stajesz posilić się świeżymi mulami - zamawiasz , facet je wyławia przy Tobie i przyrządza
tak zrobił nam m.in. ten pan
Obrazek

Oczywiście alternatywą są restauracje i platie mul wszelakich rodzajów :wink: a wybór jest w okolicach Stonu naprawdę duży .

A jeśli idzie o podniebienie - polecam tez zajrzeć do konoby w Kunie Peljesackiej
Obrazek

Żaden produkt który tam nam podano nie był wyprodukowany na zewnątrz , wszystko wyrób gospodarzy , począwszy od chleba, serów , nalewek , wina , wędlin , a skończywszy na pece wielomięsnej ( mięso wieprzowe , drobiowe , z osła i kozy - wszystko z ich fermy - w warzywach ) Notabene właściciel ma spore stadko osłów .
Z reguły jednak w sezonie należy rezerwacje robic z parodniowym wyprzedzeniem
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2012 18:11

Kuna Peljeska. Obitelj Antunovic.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 12.03.2012 18:25

mireks napisał(a):Takiego targu to tam nie zobaczysz,chyba że się coś zmieniło.


W Stonie dwa lata temu widziałem podobny asortyment :D

Ale ceny dla swoich i dla turystów inne :?
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008
orebic ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 14.03.2012 21:11

Hmm ja bym się zastanowił ... Fajnie tam wpaść co 3 dni na kolację, lody, zakupy ale czy to miejsce do wypoczynku ? Poszukałbym raczej mikro miejscowości na południowej stronie płw., ale to oczywiście subiektywna ocena - w mieście mieszkam 11/12 roku, więc szukam dziury do wypoczynku :)
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 21.03.2012 18:32

Przypatruję sie bacznie, bo to chyba trzeci raz jak przymierzmy się z rodzinką odwiedzic Peliesac, jak dotąd nie wyszło. Wydaje sie, że to zbyt daleko i drogę trzeba rozłożyć chyba nawet na 3 dni. Ponadto szukamy dobrych plaż, szczególnie dla dzieci, bez kolczastych żyjątek.
Tez zapytam, co na Peliesacu polecicie, to nie musi być nawet spore miasteczko.
Bernard. :roll: :roll: :roll:
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 22.03.2012 10:25

Bernadr C napisał(a):Wydaje sie, że to zbyt daleko i drogę trzeba rozłożyć chyba nawet na 3 dni.

Chyba trochę przesadzasz z tym 3 dni :?:
Przeanalizuj jeszcze raz mapę :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - co polecicie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone