Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tadet
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tadet » 12.05.2018 22:18

dziekuje panie Januszu ale oba watki i tak nie udzielaja mi odpowiedzi na moje pytanie, chcialem je kupic na stacji ale dla swietego spokoju zakupe chyba je sobie przez internet
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 12.05.2018 22:23

Tadet napisał(a):dziekuje panie Januszu ale oba watki i tak nie udzielaja mi odpowiedzi na moje pytanie, chcialem je kupic na stacji ale dla swietego spokoju zakupe chyba je sobie przez internet

To jeszcze zależy jaką trasą chcesz jechać bo to ma związek z ewentualnym miejscem zakupu winiety po drodze.
Poświęć troszkę czasu i znajdziesz odpowiedzi na Twoje wątpliwości. W jednej chwili to trudne. Jest troszkę treści do przejrzenia. Jak to na forum. :)
Ostatnio edytowano 12.05.2018 22:25 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.05.2018 22:24

Tadet napisał(a):... oba watki i tak nie udzielaja mi odpowiedzi na moje pytanie, chcialem je kupic na stacji ale dla swietego spokoju zakupe chyba je sobie przez internet

Obydwa wątki wskazane przez Pana Janusza zawierają odpowiedzi na Twoje pytanie. Jeśli jednak nie chce Ci się czytać, kup winiety w internecie, będziesz miał święty spokój. :D
Tadet
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tadet » 12.05.2018 22:37

wydawalo mi sie ze sa to dwa te same watki, drugi jest inny co daje mi do przekonania ze jednak zakupie je przez internet, dziekuje i przepraszam za zamieszanie
olatola
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) olatola » 10.06.2018 19:53

Witam pytanko gdzie na granicach w Austri i Sloweni kupuje sie winiety czy daleko od granicy sa stacje i punkty sprzedazy winiet
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.06.2018 21:25

jakie przejścia? trasa?
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 11.06.2018 05:58

Kolego powiedz mi czy jadąc na Lendave muszę mieć jakąś winiete? czy droga jest bezpłatna ? Czy lepiej jechać na Lenetye ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2018 07:36

olatola napisał(a):Witam pytanko gdzie na granicach w Austri i Sloweni kupuje sie winiety czy daleko od granicy sa stacje i punkty sprzedazy winiet


Prawie wszędzie... w zasadzie na granicy. W Austrii to mogą być prywatne sklepy, w Słowenii np. sieć Kompas.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.06.2018 20:10

tre_k napisał(a):Kolego powiedz mi czy jadąc na Lendave muszę mieć jakąś winiete? czy droga jest bezpłatna ? Czy lepiej jechać na Lenetye ?

Na Lenetye nie jedź, zmarnujesz dużo czasu, za nim ją znajdziesz :wink: :oczko_usmiech:
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 11.06.2018 21:56

olatola napisał(a):Witam pytanko gdzie na granicach w Austri i Sloweni kupuje sie winiety czy daleko od granicy sa stacje i punkty sprzedazy winiet

Ja kupuję zawsze jak przekroczę granicę danego kraju na pierwszej stacji paliw
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.06.2018 18:01

coolibeer napisał(a):Ja kupuję zawsze jak przekroczę granicę danego kraju na pierwszej stacji paliw

Może być tylko mały zonk jak płatna droga zaczyna się natychmiast po przekroczeniu granicy, a najbliższa stacja jest np: za 20 km.
A są takie przypadki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 18:24

Wjeżdżając do Słowenii (autostradą od Austrii) stacja jest od razu za granicą, aż można ją przejechać i tuż za nią jest już płatny odcinek i może być zonk... (a na tej stacji parę razy zdarzyło się w weekend w sezonie, że nie było krótkich winiet i ludzie narzekali....)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 18:33

zabekrafal napisał(a):Ja w zeszłym roku kupowałem tutaj:
Węgry https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

Szukałam właśnie tego linku w necie, a wskoczył mi taki: https://www.virpay.hu/index.html?setlang=en_uk ale kolor strony mi nie pasował i tu trafiłam. Orientujecie się, która z tych stron jest oficjalna?
Z ciekawości na ematrica chciałam kupić winietę i wychodzi, że muszę założyć konto... Też tak macie, czy coś źle robię? W 2016 r kupowałam winietę i jakoś nie pamiętam, że trzeba było mieć konto... a może jednak i teraz muszę je odtworzyć....
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.06.2018 18:43

Na podanej virpay. nie potrzeba się rejestrować. W tym roku po raz kolejny tu zrobiłem zakupy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2018 18:47

Strona oficjalna >>> http://toll-charge.hu/sales_points/index/eng
Strona internetowa do zakupu >>> https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 173
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone