Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2018 09:47

ik26 napisał(a):Sorry . Nie wiedziałem. Widząc ile razy ty byłeś w Chorwacji to przecież jesteś skarbnicą wiedzy. Ja dopiero zaczynam przygodę. Widząc z skąd jesteś to mieszkasz blisko mnie. Jakby co to będę Cię prosił o pomoc -poradę . Pozdrawiam

Nema problema.
Pozdrav.
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 17.06.2018 12:33

czy ktoś płacił już kartą Revolut na bramkach tylko na kartę w Chorwacji?
jak poszło?
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 17.06.2018 12:55

byq napisał(a):czy ktoś płacił już kartą Revolut na bramkach tylko na kartę w Chorwacji?
jak poszło?


W wątku dot. rzeczonej karty Kolega "dawidbryk" napisał:
"...Mi sie udało zapłacić na wszystkich bramkach w Cro dziś po północy jednak kurs był troszke wyższy bo rozliczyło transakcje Kune po 0,5861zł. Możliwe że przez tą prowizje weekendową...".

Wychodzi więc na to, ze działa. Z czego się bardzo cieszę, gdyż wyjeżdżam w przyszłym tygodniu i również będę, po raz pierwszy, tę kartę testował.
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 27.06.2018 17:30

Pytanie do doświadczonych turystów od świeżaka:
Ile czeka mnie bramek na autostradach na trasie Gornji Macelj - Zagvozd???
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.06.2018 17:54

Marcin1976* napisał(a):Pytanie do doświadczonych turystów od świeżaka:
Ile czeka mnie bramek na autostradach na trasie Gornji Macelj - Zagvozd???

wjazd: Trakošćan; zjazd: Zaprešić
wjazd: Zagreb (Lučko); zjazd: Zagvozd

czyli cztery.
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 27.06.2018 18:27

walp napisał(a):
Marcin1976* napisał(a):Pytanie do doświadczonych turystów od świeżaka:
Ile czeka mnie bramek na autostradach na trasie Gornji Macelj - Zagvozd???

wjazd: Trakošćan; zjazd: Zaprešić
wjazd: Zagreb (Lučko); zjazd: Zagvozd

czyli cztery.

Dzięki.
Rozumiem, że na wjazdach pobieram bilet, na zjazdach dokonuję opłaty (gotówka lub kartą).
Czy na wszystkich bramkach należy spodziewać sie korków w niedzielę (lipiec, granicę przekraczam około 8 - 10 rano)?
Czy może któras z nich jest wyjątkowo uciążliwa???
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.06.2018 19:48

Marcin1976* napisał(a):Rozumiem, że na wjazdach pobieram bilet, na zjazdach dokonuję opłaty (gotówka lub kartą).

Tak.
Marcin1976* napisał(a):Czy na wszystkich bramkach należy spodziewać sie korków w niedzielę (lipiec, granicę przekraczam około 8 - 10 rano)?
Czy może któras z nich jest wyjątkowo uciążliwa???

Różnie może być. :wink:
Polecam wątek korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802-8415.html
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 28.06.2018 10:43

Może się komuś przyda ta informacja, jeżeli kupuje winiety na Słowenię :)
"Przedstawiając dowód zakupu tygodniowej lub miesięcznej winiety otrzymuje się możliwość na zwiedzanie zabytków w Lipicy, Mariborze, Ptuju, a także Zamku Predjama i Jaskini Postojnej. "

https://polskicaravaning.pl/dzial/242-p ... dach,53176
gregor_r
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor_r » 05.07.2018 21:59

Witam

Jaki byłby koszt przejazdu autostradami przez Chorwację? Zamierzam jechać trasą: Słowenia-Węgry-Chorwacja-Czarnogóra.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2018 22:02

gregor_r napisał(a):Witam

Jaki byłby koszt przejazdu autostradami przez Chorwację? Zamierzam jechać trasą: Słowenia-Węgry-Chorwacja-Czarnogóra.

Cennik masz w innym linku.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.07.2018 22:03

t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 05.07.2018 22:05

gregor_r napisał(a):Witam

Jaki byłby koszt przejazdu autostradami przez Chorwację? Zamierzam jechać trasą: Słowenia-Węgry-Chorwacja-Czarnogóra.

Będzie różny, w zależności od miejsca wjazdu / wyjazdu.
tutaj masz cennik:
https://www.hak.hr/info/cestarine/
rudyy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2018
Droga do Chorwacji - oszacowanie kosztów

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudyy » 05.07.2018 22:10

Witam, mam pytanie bo dużo strasznie informacji na tym forum i mam problem pozbierać to wszystko do kupy :) Pierwszy raz wybieramy sie do Chorwacji i to samochodem. Wstępnie w googlemaps wpisałem trase Gdańsk-Zawiercie-Zagrzeb-Zadar-Split-vrazdin-Zawiercie-Człuchów wyszło ok. 3600 km , chciałem zamieścić tu link do googlemaps z trasą ale jestem nowy i mi nie wolno :P , i moje pytanie jest takie ile kosztują winiety i te przejazdy autostradami bo mam problem z oszacowaniem kosztów. Wiem,że wiele osób jeździ objazdami, ale wtedy winiet nie trzeba kupować na lokalnych drogach ? Jaki stan mają tamtejsze drogi lokalne i czy można na nich przekraczać prędkośc czy raczej dużo policji i fotoradarów? Niestety dziewczyna niedawno zdała dopiero prawko więc będzie miała szkołe życia na tym wyjeździe :D ale zastanawiam się czy podoła :) Czy ktoś miałby chwilę by podpowiedzieć jak oszacować te koszty ? Z góry dzięki i pozdrawiam :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Droga do Chorwacji - oszacowanie kosztów

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.07.2018 22:29

Mas płatną A1 do okolic Łodzi , ok 50PLN? Potem od granicy PL winieta Czeska i albo Słowacka Austria Słowenia-objazd? albo Czechy Słowacja Węgry. Winiety z cennika albo 10 albo 14 albo 30 dni. PLus w CRo na bramkach do Splitu +- 200KUn 120PLN w jedną stronę. Można oszczędzić jadąc Jadranką ale czasowo wychodzi kilka h + w plecy. Realnie gdybym ja jechał na 14 dni to z Trójmiasta koszty dojazdu w 2 strony wyniosły by ok 550-600PLN plus koszt paliw a do auta. Przy jeżdzie bez objazdów Autostradami i eskami.
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: Droga do Chorwacji - oszacowanie kosztów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 05.07.2018 22:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 175
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone