Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
prezesxxll
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesxxll » 09.07.2018 13:11

ok czyli tak do 25.08 do północy wszystko jasne ,dzieki za odpowidzi:)
GrzegorzGłogów
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzegorzGłogów » 17.07.2018 12:25

witam
ile mogę zapłacic za autostradę wjeżdzajac do CHorwacji od Słowenii a lecąc az do Dubrownika.
jutro wyjezdzam i mniej więcej chciałem sobie policzyć koszt całej autostradyw Chorwacji
dominikzw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 17.07.2018 12:26

GrzegorzGłogów napisał(a):witam
ile mogę zapłacic za autostradę wjeżdzajac do CHorwacji od Słowenii a lecąc az do Dubrownika.
jutro wyjezdzam i mniej więcej chciałem sobie policzyć koszt całej autostradyw Chorwacji

http://hac.hr/hr/interaktivna-karta-autocesta-
na samym dole masz zakładke - IZRAČUN CESTARINE
GrzegorzGłogów
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzegorzGłogów » 17.07.2018 12:32

rozumiemiem ze ta najwyzsza kwota
benito5
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 17.07.2018 12:39

GrzegorzGłogów napisał(a):witam

Masz jeszcze tu

http://www.azm.hr/cestarine.asp?pageID=37

http://hac.hr/hr/naplata-cestarine/cjenik/prices?id=723

https://www.hak.hr/info/cestarine/
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2018 13:18

GrzegorzGłogów napisał(a):rozumiemiem ze ta najwyzsza kwota

Autobusem chyba nie jedziesz.
Kwota zależna od kategorii auta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2018 13:35

GrzegorzGłogów napisał(a):rozumiemiem ze ta najwyzsza kwota

Kalkulator podpowiedział 278 Kn - A2 Krapina-A10 Čarapine.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.07.2018 15:41

Odnośnie opłaty zdziwił nas jeden manewr w tym roku 8O .
Otóż odcinek autostrady od Zagrzebia do Trakošćan kosztuje normalnie w II kat. 72 kuny. Potrzebowaliśmy zatankować LPG więc zjechaliśmy z autostrady na węźle Začretje Sv. Kriż i zapłaciliśmy do tego miejsca 28 kun. Zatankowaliśmy na pobliskim tifonie i zaraz wróciliśmy spowrotem na autostradę na ten sam węzeł w ten sposób (w sumie 1,7 km ta pętelka) i za kolejny odcinek autostrady już do końca do Trakošćan policzyło nam tylko 21 kun też w kat. II, więc w sumie za cały odcinek wyszło 49 kun 8O Gdybyśmy nie zjeżdżali zapłacilibyśmy normalnie 72 kuny a przecież przebyliśmy normalnie całą autostradę.
Po powrocie spr. w cenniku i rzeczywiście tak to wychodzi:
:arrow: A2 - Mokrice do A2 - Začretje 28 kun
:arrow: A2 - Začretje do A2 - Trakošćan 21 kun.

Może opłaca się tak co raz zjechać na tym długim odcinku za Zagrzebiem w kierunku na Dubrownik to i na jakąś pizze się uklepie zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie dość, że taniej te parę kun na autostradzie to LPG na tym Tifonie też tańszy o 20 lip na litrze w porównaniu do autostrady :)
numenius
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 17.07.2018 15:51

gusia-s napisał(a):Odnośnie opłaty zdziwił nas jeden manewr w tym roku 8O .
Otóż odcinek autostrady od Zagrzebia do Trakošćan kosztuje normalnie w II kat. 72 kuny. Potrzebowaliśmy zatankować LPG więc zjechaliśmy z autostrady na węźle Začretje Sv. Kriż i zapłaciliśmy do tego miejsca 28 kun. Zatankowaliśmy na pobliskim tifonie i zaraz wróciliśmy spowrotem na autostradę na ten sam węzeł w ten sposób (w sumie 1,7 km ta pętelka) i za kolejny odcinek autostrady już do końca do Trakošćan policzyło nam tylko 21 kun też w kat. II, więc w sumie za cały odcinek wyszło 49 kun 8O Gdybyśmy nie zjeżdżali zapłacilibyśmy normalnie 72 kuny a przecież przebyliśmy normalnie całą autostradę.

Może opłaca się tak co raz zjechać na tym długim odcinku za Zagrzebiem w kierunku na Dubrownik to i na jakąś pizze się uklepie zwierzaków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie dość, że taniej te parę kun na autostradzie to LPG na tym Tifonie też tańszy o 20 lip na litrze w porównaniu do autostrady :)

W tranzycie mało kto zjeżdża na tym odcinku, zatem może zarządca drogi ustalił takie ceny, aby ruch lokalny (miejscowi) był trochę tańszy?
AdamBeata
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 17.07.2018 15:55

Ciekawe spostrzeżenie. Jak ten system by działał tak na odcinku do Dubrovnika to ja jadąc dodatkowo z przyczepą miałbym pewnie sporo kasy w kieszeni robiąc kilka zjazdów z autostrady bo akurat jadę zawsze na samo południe. :)

Dojeżdżający pracownicy stacji benzynowych mają duże zniżki na autostradę bo jak wracałem któregoś roku od Zagrzebia właśnie do zjazdu Sveti Kriż i tankowałem na stacji przy autostradzie to jakoś po rozmowie z kasjerem o cenach autostrady powiedział mi żebym dał mu swój bilecik, on mi dał w zamian jakiś swój pracowniczy i zamiast pełnej kwoty zapłaciłem jakąś śmieszną kwotę - mniej niż 10kn. Teraz co roku tak robię :)
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.07.2018 12:42

gusia-s napisał(a):Odnośnie opłaty zdziwił nas jeden manewr w tym roku 8O .

Wygląda na to, że zjeżdżając i wjeżdżając na każdym kolejnym zjeździe przejechalibyście cały odcinek Zagrzeb-granica za 40Kn :mrgreen:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2018 13:14

kojacek napisał(a):Wygląda na to, że zjeżdżając i wjeżdżając na każdym kolejnym zjeździe przejechalibyście cały odcinek Zagrzeb-granica za 40Kn :mrgreen:

Wystarczy zjechać przedostatnim i płacisz 27Kn zamiast 48Kn :wink:
t_i_t_o
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 18.07.2018 22:14

Jechałem Peugeotem Expertem Tepee (9-os.) - katalogowa wysokość - 1,95m, czyli łapie się na kat. II, tak jak wszystkie mini-busy.
Na ostatnim zjeździe przed Ploce (Mali Prolog) gość popatrzył na auto i... policzył kat. I, czyli zamiast zapłacić 396 Kn, zapłaciłem 257 Kn.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2018 22:29

t_i_t_o napisał(a):Jechałem Peugeotem Expertem Tepee (9-os.) - katalogowa wysokość - 1,95m, czyli łapie się na kat. II, tak jak wszystkie mini-busy.
Na ostatnim zjeździe przed Ploce (Mali Prolog) gość popatrzył na auto i... policzył kat. I, czyli zamiast zapłacić 396 Kn, zapłaciłem 257 Kn.
A to było przed czy po finałowym meczu :?: :mrgreen:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2018 22:33

dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):Wygląda na to, że zjeżdżając i wjeżdżając na każdym kolejnym zjeździe przejechalibyście cały odcinek Zagrzeb-granica za 40Kn :mrgreen:

Wystarczy zjechać przedostatnim i płacisz 27Kn zamiast 48Kn :wink:
Następnym razem to ja się przygotuję :mrgreen: Wszystko sobie wyliczę kalkulatorem i będę kręcić bączki na zjazdach :mrgreen:
To może być nowy hitowy temat tuż obok omijania autostrady, euro czy kuny oraz paszport vel dowód :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 177
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019