Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 18.07.2018 22:47

gusia-s napisał(a):
t_i_t_o napisał(a):Jechałem Peugeotem Expertem Tepee (9-os.) - katalogowa wysokość - 1,95m, czyli łapie się na kat. II, tak jak wszystkie mini-busy.
Na ostatnim zjeździe przed Ploce (Mali Prolog) gość popatrzył na auto i... policzył kat. I, czyli zamiast zapłacić 396 Kn, zapłaciłem 257 Kn.
A to było przed czy po finałowym meczu :?: :mrgreen:

No jeszcze przed :D sobota rano :D :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2018 11:12

gusia-s napisał(a):
dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):Wygląda na to, że zjeżdżając i wjeżdżając na każdym kolejnym zjeździe przejechalibyście cały odcinek Zagrzeb-granica za 40Kn :mrgreen:

Wystarczy zjechać przedostatnim i płacisz 27Kn zamiast 48Kn :wink:
Następnym razem to ja się przygotuję :mrgreen: Wszystko sobie wyliczę kalkulatorem i będę kręcić bączki na zjazdach :mrgreen:
To może być nowy hitowy temat tuż obok omijania autostrady, euro czy kuny oraz paszport vel dowód :mrgreen:

"Bączków" nie trzeba kręcić, wystarczy zamiast zjazdu Trakošćan zjeżdżasz wcześniej Đurmanec i jedziesz ok 10km wzdłuż autostrady. Zaoszczędza się 21Kn i często sporo czasu, bo korki często są na końcu autostrady. :wink:
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 25.07.2018 07:59

Sorry jeśli nie wszczelam się w temat. Jak jest z opłatami na bramkach w CRO? Czy ceny są tez w €? Czy w każdej budce można płacić kartą?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2018 09:51

szakal36 napisał(a):Sorry jeśli nie wszczelam się w temat. Jak jest z opłatami na bramkach w CRO? Czy ceny są tez w €? Czy w każdej budce można płacić kartą?

Są też w Euro, ale resztę dostaniesz w Kunach. Można w budkach płacić kartą.
Ostatnio edytowano 25.07.2018 10:44 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 25.07.2018 10:38

Dz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2018 16:50

decek_1984 napisał(a):cześć.
Winiety na Slowację i Węgry planuje kupić na stacji (chyba , że polecacie jakieś strony , gdzie można kupić - co na tych co widziałem, to 2x droższe ). Dalej zastanawia się nad autostradami w Chorwacji, czy je omijać (opcje unikaj opłat w google), czy jednak jechać płatnymi. Jadę pierwszy raz, więc totalnie nie znam tej drogi. Zastanawiam się też, że skoro jadę z północno-wchodniej Polski, to czemu google nie prowadzi mnie przez wschodnią stronę (czyli Koszyce itd) - czy ta droga jest w dużo gorszym stanie ? Wtedy na upartego możnaby ominąć autostradę w Słowacji, bo jest tam jej tylko kawałek.
dzięki za pomoc!

Cześć.
Winiety elektroniczne:
https://eznamka.sk/pl
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

Autostrady w Chorwacji (nie omijać)
http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik

Trasa (mapki zjadła awaria serwera)
trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-t20577.html
decek_1984
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.08.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) decek_1984 » 14.08.2018 08:11

Janusz Bajcer napisał(a):Cześć.
Winiety elektroniczne:
--
--

Autostrady w Chorwacji (nie omijać)
--

Trasa (mapki zjadła awaria serwera)
--


dzięki za szybką odpowiedź :)

Aby kupić winietę Węgierską trzeba się zalogować. Zanim to zrobię, czy możecie powiedzieć mi w jakiej cenie jest winieta ? W sensie czy cena jest standardowa, czy z jakimiś dodatkowymi opłatami? Z tego co widzę dla Słowacji ceny są takie jakby kupować na miejscy, czyli 14 Euro (dla miesięcznej winiety).

Jeżeli chodzi o autostrady w Chorwacji, patrząc na stronę, którą poleciłeś wydaje mi się że powinienem się łapać do kat II. Jadę Renault Traffic III, ale on ma wysokości 1971cm wg specyfikacji technicznej, nie mierzyłem jego wysokości osobiście. Czyli niby przekraczam 1,90 m, czyli będę traktowany jak autobus (kat. IV )?
decek_1984
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.08.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) decek_1984 » 14.08.2018 09:49

widzę w wątku o opłatach, że w Chorwacji brami automatycznie kwalifikują auto na daną kategorię, ale zdarzają się problemy, że Renault Traffic zakwalifikowało do kategorii III. Jak wtedy wygląda procedura zgłaszania niewłaściwej kwalifikacji ? Naciskamy dzwonek i przychodzi ktoś z obsługi i ręcznie zmienia na kategorie II ? Dużo jest tych bramek na drodze do KRK ? Czy długo to trwa (już widzę wkurzonych turystów z tyłu, którzy muszą czekać aż wyjaśnię temat)?

przepraszam za lakoniczne pytania, ale (o dziwo) jeszcze nigdy na bramce nie płaciłem na autostradzie :oops:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2018 10:00

decek_1984 napisał(a):widzę w wątku o opłatach, że w Chorwacji brami automatycznie kwalifikują auto na daną kategorię, ale zdarzają się problemy, że Renault Traffic zakwalifikowało do kategorii III. Jak wtedy wygląda procedura zgłaszania niewłaściwej kwalifikacji ? Naciskamy dzwonek i przychodzi ktoś z obsługi i ręcznie zmienia na kategorie II ? Dużo jest tych bramek na drodze do KRK ? Czy długo to trwa (już widzę wkurzonych turystów z tyłu, którzy muszą czekać aż wyjaśnię temat)?

przepraszam za lakoniczne pytania, ale (o dziwo) jeszcze nigdy na bramce nie płaciłem na autostradzie :oops:

Nie jechałem dużym autem, więc nie wiem jak wygląda procedura reklamacji kategorii pojazdu.
Bramek w drodze do Krk nie ma dużo.
Dwie do poboru bileciku, dwie do zapłaty przy zjeździe.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2018 10:05

Janusz Bajcer napisał(a):Bramek w drodze do Krk nie ma dużo.
Dwie do poboru bileciku, dwie do zapłaty przy zjeździe.


Jechałem przez SLO i przejście Rupa - szczerze polecam

Raz bramka właśnie przy Rupa, kolejna i zarazem ostatnia to wjazd na wyspę Krk
decek_1984
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.08.2018
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) decek_1984 » 14.08.2018 12:16

Janusz Bajcer napisał(a):
decek_1984 napisał(a):widzę w wątku o opłatach, że w Chorwacji brami automatycznie kwalifikują auto na daną kategorię, ale zdarzają się problemy, że Renault Traffic zakwalifikowało do kategorii III. Jak wtedy wygląda procedura zgłaszania niewłaściwej kwalifikacji ? Naciskamy dzwonek i przychodzi ktoś z obsługi i ręcznie zmienia na kategorie II ? Dużo jest tych bramek na drodze do KRK ? Czy długo to trwa (już widzę wkurzonych turystów z tyłu, którzy muszą czekać aż wyjaśnię temat)?

przepraszam za lakoniczne pytania, ale (o dziwo) jeszcze nigdy na bramce nie płaciłem na autostradzie :oops:

Nie jechałem dużym autem, więc nie wiem jak wygląda procedura reklamacji kategorii pojazdu.
Bramek w drodze do Krk nie ma dużo.
Dwie do poboru bileciku, dwie do zapłaty przy zjeździe.



ok, czyli na początku autostrady bilecik, a na zjeździe zapłata, jeżeli dobrze rozumiem.

Czy ktoś może podpowiedzieć jak wygląda ewentualnie procedura reklamacji, przy błędnym rozpoznaniu auta ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2018 12:25

decek_1984 napisał(a):ok, czyli na początku autostrady bilecik, a na zjeździe zapłata, jeżeli dobrze rozumiem.

Tak.
Jeśli pojedziesz przez Węgry, to na pierwszej wjazdowej bramce na autostradę pobierasz bilet.
Płacisz na bramce przed Zagrzebiem
Zagrzeb mijasz bezpłatną obwodnicą.
Następny bilet pobierasz na bramkach w Lučko, płacisz przy zjeździe z autostrady na wyskę Krk.
Za przejazd na wyspę Krk mostem płacisz raz przy wjeździe, wyjeżdżasz bezpłatnie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2018 12:26

decek_1984 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
decek_1984 napisał(a):widzę w wątku o opłatach, że w Chorwacji brami automatycznie kwalifikują auto na daną kategorię, ale zdarzają się problemy, że Renault Traffic zakwalifikowało do kategorii III. Jak wtedy wygląda procedura zgłaszania niewłaściwej kwalifikacji ? Naciskamy dzwonek i przychodzi ktoś z obsługi i ręcznie zmienia na kategorie II ? Dużo jest tych bramek na drodze do KRK ? Czy długo to trwa (już widzę wkurzonych turystów z tyłu, którzy muszą czekać aż wyjaśnię temat)?

przepraszam za lakoniczne pytania, ale (o dziwo) jeszcze nigdy na bramce nie płaciłem na autostradzie :oops:

Nie jechałem dużym autem, więc nie wiem jak wygląda procedura reklamacji kategorii pojazdu.
Bramek w drodze do Krk nie ma dużo.
Dwie do poboru bileciku, dwie do zapłaty przy zjeździe.



ok, czyli na początku autostrady bilecik, a na zjeździe zapłata, jeżeli dobrze rozumiem.

Czy ktoś może podpowiedzieć jak wygląda ewentualnie procedura reklamacji, przy błędnym rozpoznaniu auta ?


Zwykle ale niekoniecznie

Rupa. Płacisz od razu za odcinek na jaki wjeżdżasz gdyż jest krótki. Most na Krk też płatny raz, przed wjazdem. Wyjazd darmowy
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 16.08.2018 08:58

Witam.
Ponawiam przestrogę z zeszłych sezonów.
Jeśli poruszacie się autem z I kategorii, ale na dachu macie jakikolwiek sprzęt (deskę, żagle, box) unikajcie bramek automatycznych, gdyż pomiar wysokości, a co za tym idzie opłata będzie kategorię wyżej. W szczególności dotyczy to vanów.
Przerabiałem. Co prawda, z reklamacją emailową nie było problemu, zwrócili na konto, ale trzeba było pisać w dwa miejsca, gdyż na trasie na Peljesac autostrady mają dwóch operatorów.
Dużo słońca życzę !
miszelos
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 16.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) miszelos » 18.08.2018 18:32

Mam pytanie:
Czy na bramkach wjazdowych gdzie pobieramy bilet można podjechać do bramek elektronicznych z ichniejszym "VIATOLLEM" i też wydadzą bilet?

Tak jest u nas np. na A2 ale nie wiem jak to u Chorwatów zrobili.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 178
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone