Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3425
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 02.03.2018 15:59

Węgry https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
Tu trzeba się rejestrować?
Ostatnio edytowano 20.03.2018 20:40 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 02.03.2018 16:36

"Ale przez neta wychodzi drożej (prowizje i te sprawy) zgadza się?"
Słowacka w cenie, Węgierska kilkanaście centów więcej.
Wystarczy wejść na te strony które podał "zabekrafal" i wszystko jasne.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.03.2018 00:54

gonzo napisał(a):
dids76 napisał(a):
simur napisał(a):witam, ile wyniesie mnie opłata za autostrady gdy będę jechał od strony Węgier do Baski Voda ? Z Węgier wyjadę drogą A4/E65/E71 . Nie mogę się doliczyć. Chciałbym kupić kuny i nie wiem ile :(

248Kn http://go.hak.hr/352913666 44Kn za A4 i 204 za A1
Nie kupuj Kun, płać kartą :papa:

Albo euro w Chorwacji.

Płacenie Euro na bramkach za autostradę to jawne proszenie się o przepłacenie na skutek "pomyłki" przy przeliczaniu na Kuny do wypłacania reszty.
Jak pisał @dids-płać kartą. Szybciej i wygodniej, nie ma problemu z resztą itp.
Poza tym, w drodze powrotnej na Lučko do płacenia kartami jest z reguły "krótsza kolejka" ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.03.2018 15:50

Janusz Bajcer napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Na plus jest to ,że nie ma żadnych naklejek i szukania po stacjach. Kupujesz i możesz sobie wydrukować potwierdzenie.

Na Węgrzech i na Słowacji od kilku lat nie ma już żadnych naklejek.
Na stacjach benzynowych też dają wydruk potwierdzenia opłaty za przejazd autostradami.

eee, chyba nie aż kilka lat...co do Słowacji to "nalepek" na szybę nie ma chyba od 2017...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.03.2018 02:38

Sol-Wagon napisał(a):eee, chyba nie aż kilka lat...co do Słowacji to "nalepek" na szybę nie ma chyba od 2017...

Na pewno w 2016 już nie miałem.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2018 02:39

kojacek napisał(a):
gonzo napisał(a):
dids76 napisał(a):
simur napisał(a):witam, ile wyniesie mnie opłata za autostrady gdy będę jechał od strony Węgier do Baski Voda ? Z Węgier wyjadę drogą A4/E65/E71 . Nie mogę się doliczyć. Chciałbym kupić kuny i nie wiem ile :(

248Kn http://go.hak.hr/352913666 44Kn za A4 i 204 za A1
Nie kupuj Kun, płać kartą :papa:

Albo euro w Chorwacji.

Płacenie Euro na bramkach za autostradę to jawne proszenie się o przepłacenie na skutek "pomyłki" przy przeliczaniu na Kuny do wypłacania reszty.
Jak pisał @dids-płać kartą. Szybciej i wygodniej, nie ma problemu z resztą itp.
Poza tym, w drodze powrotnej na Lučko do płacenia kartami jest z reguły "krótsza kolejka" ;)


nie krótsza a wcale jej nie ma zazwyczaj... ale im więcej ludzi płaci gotówką tym np ja szybciej zapłacę kartą:) więc jak ktoś lub stać to niech stoi:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.03.2018 11:45

romuald22 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):eee, chyba nie aż kilka lat...co do Słowacji to "nalepek" na szybę nie ma chyba od 2017...

Na pewno w 2016 już nie miałem.

masz rację...elektroniczna obowiązuje od roku 2016 włącznie...
ale ten czas "leci"...masakra...:/
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 05.03.2018 10:44

paulr napisał(a):
kojacek napisał(a):
gonzo napisał(a):
dids76 napisał(a):
simur napisał(a):witam, ile wyniesie mnie opłata za autostrady gdy będę jechał od strony Węgier do Baski Voda ? Z Węgier wyjadę drogą A4/E65/E71 . Nie mogę się doliczyć. Chciałbym kupić kuny i nie wiem ile :(

248Kn http://go.hak.hr/352913666 44Kn za A4 i 204 za A1
Nie kupuj Kun, płać kartą :papa:

Albo euro w Chorwacji.

Płacenie Euro na bramkach za autostradę to jawne proszenie się o przepłacenie na skutek "pomyłki" przy przeliczaniu na Kuny do wypłacania reszty.
Jak pisał @dids-płać kartą. Szybciej i wygodniej, nie ma problemu z resztą itp.
Poza tym, w drodze powrotnej na Lučko do płacenia kartami jest z reguły "krótsza kolejka" ;)


nie krótsza a wcale jej nie ma zazwyczaj... ale im więcej ludzi płaci gotówką tym np ja szybciej zapłacę kartą:) więc jak ktoś lub stać to niech stoi:)

Tu się nie zgodzę-gdy na Lučko do gotówkowych było chyba z 1,5km korka to do karcianych stałem w kolejce składającej się z... dwóch albo trzech samochodów :!: :!: :!:
:mrgreen:
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.03.2018 11:07

A od kiedy w Cro drożeją sezonowo autostrady o 10procent? Od czerwca?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.03.2018 11:12

piotrekbeti napisał(a):A od kiedy w Cro drożeją sezonowo autostrady o 10procent? Od czerwca?


Od 1.07 do 30.09.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 15.03.2018 13:27

Właśnie obliczałem sobie ile mniej więcej wyniosą opłaty za przejazd Czechy- Austria -Cro do Zadar w tym roku to w dwie strony 351zl.

Czechy 1 winieta na miesiąc 440 Kč
Austria 2 x winiety na 10 dni 9 eu x2
no i Cro w jedną stronę do Zadaru 101 zł.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.03.2018 14:54

osjann napisał(a):Właśnie obliczałem sobie ile mniej więcej wyniosą opłaty za przejazd Czechy- Austria -Cro do Zadar w tym roku to w dwie strony 351zl.

Czechy 1 winieta na miesiąc 440 Kč
Austria 2 x winiety na 10 dni 9 eu x2
no i Cro w jedną stronę do Zadaru 101 zł.

Ale liczysz trasę do Zadaru i powrotną w Chorwacji?
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 15.03.2018 16:13

kojacek napisał(a):
osjann napisał(a):Właśnie obliczałem sobie ile mniej więcej wyniosą opłaty za przejazd Czechy- Austria -Cro do Zadar w tym roku to w dwie strony 351zl.

Czechy 1 winieta na miesiąc 440 Kč
Austria 2 x winiety na 10 dni 9 eu x2
no i Cro w jedną stronę do Zadaru 101 zł.

Ale liczysz trasę do Zadaru i powrotną w Chorwacji?



tak w dwie strony łącznie 351 zł. W Cro łączny koszt autostrady do Zadaru w jedną stronę 101 zł. w dwie 202 zł. + winiety Czechy i Austria

Wychodzi to tak:

Czechy na miesiąc winieta 440 Kč tj. 73zł.
Austria 2 x10 dni winieta 18 eu 75zł.
Chorwacja bramki 202zł.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 20.03.2018 19:24

zabekrafal napisał(a):
martinb33 napisał(a):Czy winiety na Węgry i Słowacje lepiej kupić przez neta czy na stacjach benzynowych? W sensie cenowo czy są róźnice.
Jeśli przez neta to na jakich stronach kupujecie?



Ja w zeszłym roku kupowałem tutaj:

Słowacja https://www.eznamka.sk/selfcare/home/
Węgry https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

W tym roku też tu będę kupował.
Na plus jest to ,że nie ma żadnych naklejek i szukania po stacjach. Kupujesz i możesz sobie wydrukować potwierdzenie.


Witam,
Korzystając przy zakupie winiet na wyżej podanych stronach, trzeba się zarejestrować ?
Przy zakupie winiety węgierskiej płatność dokonujemy w forintach, a słowackiej w € ?
Pozdrawiam
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.03.2018 23:48

yanek37 napisał(a):
zabekrafal napisał(a):
martinb33 napisał(a):Czy winiety na Węgry i Słowacje lepiej kupić przez neta czy na stacjach benzynowych? W sensie cenowo czy są róźnice.
Jeśli przez neta to na jakich stronach kupujecie?



Ja w zeszłym roku kupowałem tutaj:

Słowacja https://www.eznamka.sk/selfcare/home/
Węgry https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

W tym roku też tu będę kupował.
Na plus jest to ,że nie ma żadnych naklejek i szukania po stacjach. Kupujesz i możesz sobie wydrukować potwierdzenie.


Witam,
Korzystając przy zakupie winiet na wyżej podanych stronach, trzeba się zarejestrować ?
Przy zakupie winiety węgierskiej płatność dokonujemy w forintach, a słowackiej w € ?
Pozdrawiam

A nie myślałeś o karcie płatniczej? Jeśli nie, to może zastanów się nad tym rozwiązaniem ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 170
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone