Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2017 12:59

Pääkäyttäjä napisał(a):
pankufur napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Może nad morze :smo:


Panie Januszu to z tych nerw :D


Ekhm, Pol chciał winiet na wszystkie drogi. Nie przywołuj tego pomysłu ;)

pankufur już się wypłakał. nie drąż tematu Marko Polo :wink: :idea:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.08.2017 16:46

sito_zabrze napisał(a):Ja tez jeżdżę na Olkusz
Jak zle sie trafi na bramkach jednych i drugich to cala oszczędność czasu idzie w pip..... do tego opłata 40zl. Tyle mnie kosztuje gaz tam i z powrotem :oczko_usmiech:

Sprawiedliwa cena jest za Gliwice - Wroclaw
10gr za km

ja o tyle "mam dobrze", że przy długich weekendach jadę w stronę Śląska..."wszyscy" jadą w przeciwną stronę...
później wracają "w niedzielę" odwrotnie...:p
korki zawsze widzę na bramkach po przeciwnej stronie...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.08.2017 16:49

a jak myślicie, czy zdecydowana większość jadących "za 40 zł" to kierowcy "okazjonalni", czy "codzienni"?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 01.08.2017 16:58

walp napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Tak samo jak do Cro tak i nad nasze morze mozna dojechać bez opłat

Oczywiście, można nad morze dojechać bez opłat, ale nie o takie rozwiązania nam kierowcom chodzi, nieprawdaż.


Prawdaż
Mam na myśli tylko to ze autostrad za darmo nie bedzie bo wiadomo ze to nieekonomiczne. Sam nawet jestem przeciwny zeby tak bylo. Lubie płacic otrzymując dobry wyrób, nie lubie za to jak ktos mnie okrada wiedząc ze nie mam wyjścia....

U nas autostrady to absurd, kazde kilkadziesiąt kilometrów ma innego właściciela
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2017 17:33

Jeżdżę często w okolice Katowic i wjeżdżając na A4 przed Gliwicami pobieram bilet i często stoję później kilkanaście minut na głównych bramkach żeby go oddać nic nie płacąc :!: :!: :!: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Kupiłem sobie ostatnio ViaToll żeby w korku nie stać jak i tak mam darmo :oczko_usmiech: :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 01.08.2017 17:58

Sol-Wagon napisał(a):a jak myślicie, czy zdecydowana większość jadących "za 40 zł" to kierowcy "okazjonalni", czy "codzienni"?


Jadą ci co muszą. A4 Katowice - KRK jest tak usytuowana ze jadąc na wschód nie ma sie innego wyjscia. Sam mam rodzine na Podkarpaciu i tez z niej korzystam raz na jakiś czas. Ale typowo do Krakowa jade zawsze przez Olkusz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2017 19:04

Na szczęście od Krakowa na wschód jest za free :oczko_usmiech:
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 02.08.2017 20:54

dids76 napisał(a):Na szczęście od Krakowa na wschód jest za free :oczko_usmiech:


kwestia czasu :twisted:
radas
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2017
Re: Lokalizacja bramek

Nieprzeczytany postnapisał(a) radas » 03.08.2017 19:49

...trochę odkopię ,)
Z reguły nie zadaję zbędnych pytań, tym bardziej jeśli mogły już takie paść. Jeśli tak było to sorry.
Do rzeczy.
Do Chorwacji chcę wjechać od Słowenii poprzez Gornji Macelj, dalej autostradą A2 (E59) w kierunku Zagreb. Wiem, że zaraz za granicą bramka - biorę bilet.
Cel mojej podróży to Rogoznica więc w okolicach Zagrzebia w okolicach estakady Ljubljanska Avenija wjeżdżam na fragment A3 (E70), aby następnym zjazdem w okolicach Lucko wjechać na A1 (E65) i do celu do zjazdu w okolicach Sibenik.
Moje pytanie:
Ile razy będę płacił na bramkach ?
Czy wjeżdżając w Gornji Macelj dopiero przy ostatecznym wyjeździe przy Sibenik ?
Jeśli nie, to jak i gdzie ?
Użytkownik usunięty
Re: Lokalizacja bramek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2017 20:02

2X, przed Zagrzebiem, i przy zjeździe na Sibenik.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Lokalizacja bramek

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.08.2017 20:10

radas napisał(a):...trochę odkopię ,)
Z reguły nie zadaję zbędnych pytań, tym bardziej jeśli mogły już takie paść. Jeśli tak było to sorry.
Do rzeczy.
Do Chorwacji chcę wjechać od Słowenii poprzez Gornji Macelj, dalej autostradą A2 (E59) w kierunku Zagreb. Wiem, że zaraz za granicą bramka - biorę bilet.
Cel mojej podróży to Rogoznica więc w okolicach Zagrzebia w okolicach estakady Ljubljanska Avenija wjeżdżam na fragment A3 (E70), aby następnym zjazdem w okolicach Lucko wjechać na A1 (E65) i do celu do zjazdu w okolicach Sibenik.
Moje pytanie:
Ile razy będę płacił na bramkach ?
Czy wjeżdżając w Gornji Macelj dopiero przy ostatecznym wyjeździe przy Sibenik ?
Jeśli nie, to jak i gdzie ?

A2- Trakoscan (Macelj) - Zapresic (Zagreb) kat I 48kn
A1- Zagreb (Lućko) - Sibenik kat I 167kn
Gregos111
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregos111 » 21.08.2017 06:22

Witam,
właśnie wróciłem z Cro, opiszę swoje doświadczenia w innym wątku. Mam jednak pytanie dotyczące winiety w Słowacji. Przejechałem bez przeszkód z Węgier na Czechy, ale winieta skończyła mi się o 23:59 a jechałem o 20 minut dłużej. Czy teraz w systemie elektronicznym dalej tylko mogą ukarać za brak winiety podczas kontroli czy może jest jakiś system nadzoru kamerami?
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 21.08.2017 07:13

Gregos111 napisał(a):Witam,
właśnie wróciłem z Cro, opiszę swoje doświadczenia w innym wątku. Mam jednak pytanie dotyczące winiety w Słowacji. Przejechałem bez przeszkód z Węgier na Czechy, ale winieta skończyła mi się o 23:59 a jechałem o 20 minut dłużej. Czy teraz w systemie elektronicznym dalej tylko mogą ukarać za brak winiety podczas kontroli czy może jest jakiś system nadzoru kamerami?


Tu poczytaj: nowe-elektroniczne-winiety-slowacja-od-2016-t49533-30.html
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 18.09.2017 18:21

Od przyszłego roku Austria wprowadza winiety elektroniczne:
http://www.asfinag.at/toll/toll-sticker/digital-vignette/
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 18.09.2017 19:22

DamianM napisał(a):Witam. od 2018 Austria wprowadza nowy dodatkowy system opłat.

http://www.asfinag.at/maut/vignette/digitale_vignette

Witam.
Na stronie 152 pisałem już o tym :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone