Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 27.01.2018 22:05

paulr napisał(a):Mam pytanie. Jedziemy na urlop w sierpniu, ale okazało się że dostaniemy z żoną jeszcze tydzień urlopu w czerwcu w 1 tydzień wakacji i szkoda go zmarnować:) ale na tydzień można kupić winiety "mniejsze" i tak Czechy 10dni... Austria 10dni i ... no właśnie znalazłem w internecie sprzeczne informacje co do Słowenii. Raczej jestem przekonany że jest 7 dniowa więc na wyjazd od soboty do soboty nie starczy, ale gdzieś czytałem że starczy.... Jadę na tydzień więc raczej nie chce mi się jej omijać. A da radę na jednej?:)


Tydzień to tydzień-7 dni, nie rozciągniesz go o dzień więcej , niezależnie od wpisów w sieci.
Stać mnie na wakacje to i stać mnie na opłaty, jeśli nie to wybieram tańsze drogi nie kombinacje.

Można zaryzykować i pojechać bez, ale w razie wpadki będzie drożej, znacznie drożej. Moim zdaniem to opcja najmniej bezpieczna.
Można pojechać objazdem, godzinkę nadrabiasz ale oszczędzasz kilka złotych.
Ja osobiście wybieram winiety bo mam dość daleko na Bałkany a jak dodam do drogi moje zmęczenie to wolę zapłacić i mieć godzinę jazdy mniej.
Jeśli bym miał ciut bliżej a musiałbym zapłacić za jeden dzień koszt jednej winiety, pewnie wybrałbym przejazd w jedną stronę objazdem, a zaoszczędzone w ten sposób środki wydałbym po drodze na obiad.
To tylko godzinka więcej a obiad wyjdzie praktycznie w cenie winiety.
Moim zdaniem, zamiast kombinować lepiej wybrać odpowiedni dla mnie rodzaj drogi.

Ceny w PZMot faktycznie powalają ale od lat, może mają taki plan na "biznes" nie będę komentował.
Po prostu kupie jak ostatnio na tolltickets.com. szybko, bezpiecznie i nie przepłacę.
Ostatnio edytowano 27.01.2018 22:16 przez dyzio74, łącznie edytowano 2 razy
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.01.2018 22:09

Niektórzy mogli sobie to wykombinować przez analogię z miesięczną winietką,
która to jest ważna miesiąc i 1 dzień (np. od 5. do 5. włącznie).
Że nie wspomnę o rocznej, która jest ważna 14 miesięcy.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.01.2018 22:22

dyzio74 napisał(a):
paulr napisał(a):Mam pytanie. Jedziemy na urlop w sierpniu, ale okazało się że dostaniemy z żoną jeszcze tydzień urlopu w czerwcu w 1 tydzień wakacji i szkoda go zmarnować:) ale na tydzień można kupić winiety "mniejsze" i tak Czechy 10dni... Austria 10dni i ... no właśnie znalazłem w internecie sprzeczne informacje co do Słowenii. Raczej jestem przekonany że jest 7 dniowa więc na wyjazd od soboty do soboty nie starczy, ale gdzieś czytałem że starczy.... Jadę na tydzień więc raczej nie chce mi się jej omijać. A da radę na jednej?:)


Tydzień to tydzień-7 dni, nie rozciągniesz go o dzień więcej , niezależnie od wpisów w sieci.
Stać mnie na wakacje to i stać mnie na opłaty, jeśli nie to wybieram tańsze drogi nie kombinacje.

Można zaryzykować i pojechać bez, ale w razie wpadki będzie drożej, znacznie drożej. Moim zdaniem to opcja najmniej bezpieczna.
Można pojechać objazdem, godzinkę nadrabiasz ale oszczędzasz kilka złotych.
Ja osobiście wybieram winiety bo mam dość daleko na Bałkany a jak dodam do drogi moje zmęczenie to wolę zapłacić i mieć godzinę jazdy mniej.
Jeśli bym miał ciut bliżej a musiałbym zapłacić za jeden dzień koszt jednej winiety, pewnie wybrałbym przejazd w jedną stronę objazdem, a zaoszczędzone w ten sposób środki wydałbym po drodze na obiad.
To tylko godzinka więcej a obiad wyjdzie praktycznie w cenie winiety.
Moim zdaniem, zamiast kombinować lepiej wybrać odpowiedni dla mnie rodzaj drogi.

Ceny w PZMot faktycznie powalają ale od lat, może mają taki plan na "biznes" nie będę komentował.
Po prostu kupie jak ostatnio na tolltickets.com. szybko, bezpiecznie i nie przepłacę.


Też kupuję od dawna na tolltickets i nie chcę kombinować. ( choć z widziałem ich kontrole np zeszlego roku to sprawdzali tylko czy jest naklejona ( przy okolo 40-50 km/h) ale czytałem gdzieś właśnie tak jak jest post wyżej że jest miesiac i dzien.. Rok i 2 miesiace... I u dni liczone tez jak by +1. Do przejechania do baska voda mam ponad 1100km i nie chce mi sie jechać objazdem bo już się najeździłem i mam go już po prostu dosyc;-) a skoro winieta jest tylko do piatku to trzeba zamowic 2 i tyle. Oszczedze w Chorwacji sobie na piwie i w dzien wyjazdu juz z nim koniec to prawie na winete bedzie;-)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.01.2018 22:57

Weź Ty mi nie mów, że z Zabrza masz daleko. A już strach myśleć, jak na Twoje słowa zareagują ludzie z Trójmiasta (chociaż oni mają A1), ale mieszkańcy Suwałk? ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.01.2018 23:33

Nie napisałem że daleko;-) a niecale 1200 km. Jadę tylko na tydzień i szkoda mi nawet tych 2 godzin by krecić się po Ptujskich rondach ;) a z Suwałk na tydzień bym nie jechał... A na 2 z noclegiem;-)
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 28.01.2018 01:06

Może szanowny admin uaktualni "Opłaty za autostrady i drogi ekspresowe" w FAQ ?
simur
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) simur » 02.03.2018 12:39

witam, ile wyniesie mnie opłata za autostrady gdy będę jechał od strony Węgier do Baski Voda ? Z Węgier wyjadę drogą A4/E65/E71 . Nie mogę się doliczyć. Chciałbym kupić kuny i nie wiem ile :(
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.03.2018 13:07

simur napisał(a):witam, ile wyniesie mnie opłata za autostrady gdy będę jechał od strony Węgier do Baski Voda ? Z Węgier wyjadę drogą A4/E65/E71 . Nie mogę się doliczyć. Chciałbym kupić kuny i nie wiem ile :(

248Kn http://go.hak.hr/352913666 44Kn za A4 i 204 za A1
Nie kupuj Kun, płać kartą :papa:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 02.03.2018 14:12

dids76 napisał(a):
simur napisał(a):witam, ile wyniesie mnie opłata za autostrady gdy będę jechał od strony Węgier do Baski Voda ? Z Węgier wyjadę drogą A4/E65/E71 . Nie mogę się doliczyć. Chciałbym kupić kuny i nie wiem ile :(

248Kn http://go.hak.hr/352913666 44Kn za A4 i 204 za A1
Nie kupuj Kun, płać kartą :papa:

Albo euro w Chorwacji.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 02.03.2018 14:29

Czy winiety na Węgry i Słowacje lepiej kupić przez neta czy na stacjach benzynowych? W sensie cenowo czy są róźnice.
Jeśli przez neta to na jakich stronach kupujecie?
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 02.03.2018 15:07

martinb33 napisał(a):Czy winiety na Węgry i Słowacje lepiej kupić przez neta czy na stacjach benzynowych? W sensie cenowo czy są róźnice.
Jeśli przez neta to na jakich stronach kupujecie?

Poczytaj tutaj winiety-online-w-cenie-winiet-portal-tolltickets-com-t31825.html
gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184.html
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 02.03.2018 15:45

Dzięki, że zamiast odpowiedzieć jedny zdaniem np. "Taniej na stacji ale wygodniej przez neta", odsyłasz mnie do dwóch postów na lekture łącznie 204 stron (może do przyszłego wekendu coś z tego wyłowie) ;)
Ps. Jeśli nie znasz odpowiedzić na moje pytanie to sprawa jest inna ;) wtedy dziękuje ci za chociaż taką pomoc ;)
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 02.03.2018 15:49

martinb33 napisał(a):Czy winiety na Węgry i Słowacje lepiej kupić przez neta czy na stacjach benzynowych? W sensie cenowo czy są róźnice.
Jeśli przez neta to na jakich stronach kupujecie?



Ja w zeszłym roku kupowałem tutaj:

Słowacja https://www.eznamka.sk/selfcare/home/
Węgry https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

W tym roku też tu będę kupował.
Na plus jest to ,że nie ma żadnych naklejek i szukania po stacjach. Kupujesz i możesz sobie wydrukować potwierdzenie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.03.2018 15:52

zabekrafal napisał(a):Na plus jest to ,że nie ma żadnych naklejek i szukania po stacjach. Kupujesz i możesz sobie wydrukować potwierdzenie.

Na Węgrzech i na Słowacji od kilku lat nie ma już żadnych naklejek.
Na stacjach benzynowych też dają wydruk potwierdzenia opłaty za przejazd autostradami.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 02.03.2018 15:58

Ale przez neta wychodzi drożej (prowizje i te sprawy) zgadza się?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 169
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone