Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 18.09.2017 22:17

DamianM napisał(a):
DamianM napisał(a):Witam. od 2018 Austria wprowadza nowy dodatkowy system opłat.

http://www.asfinag.at/maut/vignette/digitale_vignette

Witam.
Na stronie 152 pisałem już o tym :papa:

O proszę, nie przeczytałem tego co pisałeś, bo dość rzadko zaglądam do tego wątku :D
Mam nadzieję, że nikomu nie zaszkodzi powtórzenie tej informacji :D :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.09.2017 23:37

VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 19.09.2017 07:23

proszę również o aktualizację dla opłat w Słowenii jest zapisane:
"Uwaga: dla samochodów do 3,5 t, ale o siedzeniu kierowcy umieszczonym na wysokości co najmniej 1,3m (np. Fiat Ducato, Ford Transit, VW Transporter) obowiązują stawki 220 euro (roczna), 80 euro (miesięczna), 40 euro (tygodniowa)! "

stan faktyczny: miesięczna 60 tygodniowa 30 .
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015
Re: Lokalizacja bramek

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 24.09.2017 16:48

te kiero napisał(a):
radas napisał(a):...trochę odkopię ,)
Z reguły nie zadaję zbędnych pytań, tym bardziej jeśli mogły już takie paść. Jeśli tak było to sorry.
Do rzeczy.
Do Chorwacji chcę wjechać od Słowenii poprzez Gornji Macelj, dalej autostradą A2 (E59) w kierunku Zagreb. Wiem, że zaraz za granicą bramka - biorę bilet.
Cel mojej podróży to Rogoznica więc w okolicach Zagrzebia w okolicach estakady Ljubljanska Avenija wjeżdżam na fragment A3 (E70), aby następnym zjazdem w okolicach Lucko wjechać na A1 (E65) i do celu do zjazdu w okolicach Sibenik.
Moje pytanie:
Ile razy będę płacił na bramkach ?
Czy wjeżdżając w Gornji Macelj dopiero przy ostatecznym wyjeździe przy Sibenik ?
Jeśli nie, to jak i gdzie ?

A2- Trakoscan (Macelj) - Zapresic (Zagreb) kat I 48kn
A1- Zagreb (Lućko) - Sibenik kat I 167kn


Witam,
natknąłem się na taki kalkulator. Bardzo przejrzysty i przydatny o ile aktualny? Myślę jednak, że wielu osobom pomoże mimo wszystko.
http://htourist.net/info.php

pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2017 17:11

krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.09.2017 22:33

Wczoraj w nocy przyjechali znajomi włosi trasą przez Austrię i Czechy, dziś zapytałem ich na ile dni wykupili sobie winiety na autostrady w Austrii i Czechach. Odpowiedzieli, że płacili tylko na bramkach we Włoszech oraz w Katowicach i Krakowie całkowicie nie wiedząc, że w w/w krajach obowiązują winiety. 8O (rzeczywiście na szybach nic nie mają).
Jak się dowiedzieli to chca już w Polsce je kupować na powrót. :oczko_usmiech:
Ale mieli szczęście bo gdyby jechali już przez Słowację kary by nie uniknęli dostając mandat listem do domu.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 04.01.2018 22:54

Czy ktoś wie jak ustala się wysokość pojazdu z boxem na dachu?
Tutaj cennik i rysunek: http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik?language=hr
Mnie interesuje grupa "I" >Pojazdy silnikowe o dwóch osiach, do 1,90 m wysokości<
Według rysunku liczy się wysokość pojazdu a nie pojazdu wraz z tym co na dachu.
Mój VW Touran nie przekracza 1,9 m., ale jak mu założę małą łódkę na dach, to przekroczy.
Macie jakieś doświadczenie w tym względzie?
bloszek86
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bloszek86 » 11.01.2018 18:44

Moje doświadczenie jest znikome w tej kwestii ale jechałem Skoda Roomster z boxem na dachu przez bramki dwa lata temu. Wysokość pojazdu ustalana jest przez fotki laserowe na bramce.
Mi na wyświetlaczu pokazało że mam samochód klasy II wcisnalem przycisk żeby polaczylo mnie z obsługą wydukalem coś tam ze mój samochód jest klasy I i zmieniło klasę samochodu oraz cenę do zapłaty. Zapłaciłem i w drogę :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.01.2018 21:28

pavlo napisał(a):Czy ktoś wie jak ustala się wysokość pojazdu z boxem na dachu?...
Wysokość pojazdu nad pierwszą osią i tyle.
Faktycznie czasem bramki automatyczne potrafią zaliczyć do wyższej kat. ... jak pisze bloszek86, kilka razy nam się to przytrafiło, wzywasz wtedy obsługę i bez problemu poprawiają błąd. Trzeba tylko pilnować tych kategorii, szczególnie na bramkach przed Zagrzebiem w stronę na południe ... 2x nam tam zaliczyło niesłusznie wyższą kategorię.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 11.01.2018 22:46

gusia-s napisał(a):
pavlo napisał(a):Czy ktoś wie jak ustala się wysokość pojazdu z boxem na dachu?...
Wysokość pojazdu nad pierwszą osią i tyle.
Faktycznie czasem bramki automatyczne potrafią zaliczyć do wyższej kat. ... jak pisze bloszek86, kilka razy nam się to przytrafiło, wzywasz wtedy obsługę i bez problemu poprawiają błąd. Trzeba tylko pilnować tych kategorii, szczególnie na bramkach przed Zagrzebiem w stronę na południe ... 2x nam tam zaliczyło niesłusznie wyższą kategorię.

Chmmm, u mnie to sytuacja złożona. Nad pierwszą osią pojazdu to OK, kat. I, ale jak się weźmie pod uwagę kadłub mojej 5m łódki, to będzie on zwisał nad pierwszą osią i jak nic będzie ponad 1,9m. choć łódka pojazdem już nie jest.
bloszek86
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bloszek86 » 12.01.2018 08:39

pavlo napisał(a):Czy ktoś wie jak ustala się wysokość pojazdu z boxem na dachu?
Mnie interesuje grupa "I" >Pojazdy silnikowe o dwóch osiach, do 1,90 m wysokości<
Według rysunku liczy się wysokość pojazdu a nie pojazdu wraz z tym co na dachu

Sam udzieliles sobie odpowiedzi, zrób tak jak napisałem. Wysokość mierzona jest automatem - czujniki laserowe.
Patrz na kategorie na wyświetlaczu przed zaplaceniem, jeśli bedzie kat II a napewno będzie dzwoń na obsługę i telefonicznie wyjaśnij że Twój pojazd jest klasy I i bez zbędnych tłumaczeń zmienia z automatu kategorie oraz cenę do zapłaty. Mają kamery więc widzą jakim autem jedziesz i jaka to klasa. Tak jak pisałem Skoda Roomster + box po podjechaniu do bramki miałem kl. II po zadzwonieniuuna obsługe klasa I bez zbędnych problemów, ponieważ dużo ludzi jeździ z boxem. Niektórzy nie spojrza na klasę i płacą więcej...
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 12.01.2018 13:46

Pięknie dziękuję za wszystkie informacje :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.01.2018 21:02

Mam pytanie. Jedziemy na urlop w sierpniu, ale okazało się że dostaniemy z żoną jeszcze tydzień urlopu w czerwcu w 1 tydzień wakacji i szkoda go zmarnować:) ale na tydzień można kupić winiety "mniejsze" i tak Czechy 10dni... Austria 10dni i ... no właśnie znalazłem w internecie sprzeczne informacje co do Słowenii. Raczej jestem przekonany że jest 7 dniowa więc na wyjazd od soboty do soboty nie starczy, ale gdzieś czytałem że starczy.... Jadę na tydzień więc raczej nie chce mi się jej omijać. A da radę na jednej?:)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.01.2018 21:42

Niestety nie.
Słoweńska winietka 7-dniowa jest ważna od "soboty do piątku".
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.01.2018 21:51

Nie wiem, gdzie znalazłeś informację, że słoweńska tygodniowa Ci wystarczy. Od soboty do soboty-nie ma siły. Jeśli do Słowenii wjedziecie w sobotę, to musicie z niej wyjechać do północy nocą z piątku na sobotę, jeśli chcecie jechać autostradą.
PS-właśnie spojrzałem na cenę winiety w PZM-"Tylko 154,50" to jakaś kpina. Euro u nich wychodzi po 10zł z groszami...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 168
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone