Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.12.2016 17:48

Nie wiem czy było...

Od 2018 wszystkie dotychczas darmowe odcinki autostrad w PL (+ nowo wybudowane i oddane do tego czasu) będą płatne.
(wyjątek obwodnica Łodzi)
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 18.02.2017 12:11

paulr napisał(a):Drogą powrotną z cro jest dużo lepsza.. starczy na Lucko zjechać na płatność kartą i jeszcze nie stałem w korku a wracałem koniec lipca początek sierpnia w sobotę i niedzielę. Wyjazd z kwater rano. (Okolice sibernika)


Tak sobie czytam forum i chcialbym sie upewnic. Czy w Lucko sa bramki calkowicie automatyczne bez inkasenta z platnoscia karta? Czy o takich bramkach jest mowa powyzej?

M.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 18.02.2017 12:44

michalyy napisał(a):
paulr napisał(a):Drogą powrotną z cro jest dużo lepsza.. starczy na Lucko zjechać na płatność kartą i jeszcze nie stałem w korku a wracałem koniec lipca początek sierpnia w sobotę i niedzielę. Wyjazd z kwater rano. (Okolice sibernika)


Tak sobie czytam forum i chcialbym sie upewnic. Czy w Lucko sa bramki calkowicie automatyczne bez inkasenta z platnoscia karta? Czy o takich bramkach jest mowa powyzej?

M.


Tak...
i trzeba na nie zjechać, są ciut wcześniej przed bramkami "cashowymi"
https://www.google.pl/maps/@45.7100828, ... 56!6m1!1e1

się jedzie i patrzy jak ludzie stoją w korku... :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2017 12:52

jackuc napisał(a):
michalyy napisał(a):
paulr napisał(a):Drogą powrotną z cro jest dużo lepsza.. starczy na Lucko zjechać na płatność kartą i jeszcze nie stałem w korku a wracałem koniec lipca początek sierpnia w sobotę i niedzielę. Wyjazd z kwater rano. (Okolice sibernika)


Tak sobie czytam forum i chcialbym sie upewnic. Czy w Lucko sa bramki calkowicie automatyczne bez inkasenta z platnoscia karta? Czy o takich bramkach jest mowa powyzej?

M.


Tak...

Tylko trzeba pamiętać że są one trochę wcześniej https://goo.gl/maps/aroFwKFZznQ2
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 18.02.2017 13:20

Dids tak też pisałem :-) po drobnej edycji :-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2017 14:15

jackuc napisał(a):Dids tak też pisałem :-) po drobnej edycji :-)



Zauważyłem, tylko nie chciało mi się już zmieniać :oczko_usmiech: :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.02.2017 16:02

Nie twierdzę ze droga w sobotę czy niedzielę jest idealna. Tylko tak jak pisałem ja jadę od piątku i by wykorzystać urlop na maxa wracaliśmy w sobotę albo niedziele. Zdarzały się sytuacje że nie dało się jechać szybciej niż np 100 bo było dość gęsto. Ale niegdy nigdzie nie stałem za to w weekend w korku w drodze powrotnej. Mimo iż ludzie stali do bramek na Lucko te no cash były puste. A zawsze jeżdżę przełom lipca sierpnia czyli teoretycznie najgorszy możliwy. Tak więc moja opinia jest tak że nie ma co się bać powrotu w weekend. Choć już jazdy do nie polecam. Bo to co widać w drodze do Cro jak wracam to masakra;)
Zastanawia mnie dlaczego Chorwaci nie wyłącza bramek wjazdowych w Lucko. Przecież i tak jak ktoś tam weźmie bilet to obojętnie gdzie zjedzie płaci maksymalna opłatę za dany odcinek i nie musi udowadniać biletem że jedzie od początku. Po prostu na wyjeździe ci bez biletu byli by liczeni za przejazd z Lucko a ci co wjechali dalej mieli by tylko bilety
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 18.02.2017 16:09

jackuc napisał(a):
michalyy napisał(a):
paulr napisał(a):



się jedzie i patrzy jak ludzie stoją w korku... :D


Czesc. Czy mozesz napisac czy w przypadku zjazdu do bramek na platnosc karta w okienkach jest inkasent czy to sa bramki automatyczne tj. czy system sam nalicza oplate?

M.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.02.2017 17:05

michalyy Bramki te są automatyczne. Podjeżdżasz, wkładasz bilet, pokazuje się kwota płatności i płacisz kartą bez wbijania pinu, bierzesz paragon. W razie problemów. Jest guziczek do przywołania obsługi. Po naciśnięciu czekasz, nie ruszasz się.
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 18.02.2017 17:19

Endryu, kartę przeciągasz, wkładasz do czytnika czy jeszcze jakieś inne kombinacje?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.02.2017 17:29

Na automacie są trzy oznaczone "szparki-okienka" :lol: do wsunięcia całkowitego biletu i karty. Bilet pozostaje w środku, kartę połyka i po chwili-skasowaniu oddaje.
W jedną szparkę bilet, wyświetla ile do zapłaty, w drugą kartę a z trzeciej po naciśnięciu guziczka wydaje paragon.

http://www.youtube.com/watch?v=Jy-jJtwdtRY pomijam "ruchy" szofera :lol: I mądralińskość ciecia z obsługi.
Ostatnio edytowano 18.02.2017 17:44 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 18.02.2017 17:40

endryu napisał(a):michalyy Bramki te są automatyczne. Podjeżdżasz, wkładasz bilet, pokazuje się kwota płatności i płacisz kartą bez wbijania pinu, bierzesz paragon. W razie problemów. Jest guziczek do przywołania obsługi. Po naciśnięciu czekasz, nie ruszasz się.


Dobrze, czyli system sam robi pomiar wysokosci samochodu, bez udzialu inkasenta? Chodzi o kwestie naliczenia oplaty odpowiedniej kategorii. Bede mial troche rzeczy na dachu dlatego chcialbym zaplacic za kat.I a nie za II. W przypadku korzystania z bramek automatycznych przeczytalem, ze moze pojawic sie blad pomiaru. Napisalem do HAC i odpowiedzieli aby decydowac sie na bramke z inkasentem. Oznaczenie o mozliwosci placenia karta nie jest do konca dla mnie jasne. W przypadku platnosci u kasjera rowniez mozna uzyc karty. Jesli przy bramkach automatycznych jest przycisk i moze ktos podejsc, to znajac wczesniej kwote szkoda stac w kolejce do bramek gotowkowych.

Pozdr. M.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2017 17:43

endryu napisał(a):W jedną szparkę bilet, wyświetla ile do zapłaty, w drugą kartę a z trzeciej po naciśnięciu guziczka wydaje paragon.

Obrazek
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.02.2017 17:47

michalyy Tak jak piszesz. Musisz znać parametr auta, koszt przejazdu. Jak źle naliczy guziczek do obsługi. Przecież ty za to płacisz.
O proszę jak walp ładnie pokazał szparki :D
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 18.02.2017 17:52

endryu napisał(a): michalyy Tak jak piszesz. Musisz znać parametr auta, koszt przejazdu. Jak źle naliczy guziczek do obsługi. Przecież ty za to płacisz.


Za autostrady i tak bede placil karta. Jesli jest mozliwosc wezwania kogos aby podszedl to wszystko w porzadku. Dzieki i pozdr. M.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 149
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone