Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2015 19:41

miśka2015 napisał(a): to sprawdzony objazd? Ja wiem, że wybór należy do mnie, ale w Słoweni akurat ten odcinek jest relatywnie krótki i dlatego się zastanawiam, czy warto wydawać kase na winietę w obie strony, tudzież miesięczną, bo na jedno wychodzi....bo w samej Chorwacji to raczej nastawiamy sie na autostradę do końca, do samego Klek jaka by wyszła kalkulacja ?

Kalkulację podała Ci gusia-s .
Czy objazd sprawdzony :?: Z samych opisów, mapek, filmików itp które są na forum, można by pracę doktorską napisać :oczko_usmiech: :mrgreen:
miśka2015
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miśka2015 » 22.06.2015 19:50

wielkie dzięki za odp, ja wiem, ze niektóre pytania zwłaszcza weteranów forumowych :wink: mogą irytować, ale jak ktoś jedzie pierwszy raz, to ma masę wątpliwości, pewnie z każdym kolejnym wyjazdem jest ich coraz mniej.....co nie zmienia faktu, że ilości przeczytanych stron na tym forum to już nie liczę :D wiec nie przychodzę na gotowe i staram sie tych oczywistych pytań nie powielać...ok z tym przejściem to juz dopatrzyłam, ze lubi się korkować, jeśli ktoś ma na tyle cierpliwości :D i chciałby zerknac na moja prognozowaną trasę, to podeślę na pw....
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.06.2015 20:06

miśka2015 napisał(a):wielkie dzięki za odp, ja wiem, ze niektóre pytania zwłaszcza weteranów forumowych :wink: mogą irytować, ale jak ktoś jedzie pierwszy raz, to ma masę wątpliwości...

Ja rozumiem, że ktoś jedzie pierwszy raz i ma wątpliwości.
Ale jak ktoś zadaje pytanie "jak dokładnie dojechać do Breli" to albo sobie jaja robi albo nie nadaje się do wyjazdu.
Tyle komentarza i przepraszam za OT ale czasem ręce opadają (na klawiaturę).
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 22.06.2015 20:14

Ja wybierając się pierwszy raz do CRO i to w ciemno czytałem bite 3 miesiące forum i dowiedziałem się wszystkiego :)

Także dla chcącego nic trudnego ... niezbędna odrobina zaangażowania :papa:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.06.2015 20:28

golibroda napisał(a):Ja wybierając się pierwszy raz do CRO i to w ciemno czytałem bite 3 miesiące forum i dowiedziałem się wszystkiego :)
Także dla chcącego nic trudnego ... niezbędna odrobina zaangażowania :papa:

O to mi właśnie chodzi.

Jak ja pierwszy raz wybierałem się do Chorwacji to nie było jeszcze tego forum i dostęp do internetu nie był tak powszechny jak teraz. Musiałem informacji szukać gdzie indziej.
A teraz nie dość, że jest internet i nasze forum z niezliczoną ilością informacji to nagle ktoś potrafi zapytać - "jak dojechać do Breli ?" Lenistwo do kwadratu.
:roll:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 22.06.2015 20:43

Dziwi mnie bardzo niefrasobliwość ludzka, która powoduje, że wyjeżdżający kilka dni czy tydzień przed startem szuka nerwowo informacji i oczekuje, że ktoś za niego przygotuje kompendium przejazdowo - pobytowe :oczko_usmiech:

Ale przecież takie kompendia to są już przygotowane i zaplanowane, wystarczy skierować się z kartą bankomatową do dowolnego biura podróży :mrgreen:

I po kłopocie .... :papa:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 22.06.2015 20:48

romuald22 napisał(a): Lenistwo do kwadratu.
:roll:


Oj tam, napisz mi lepiej jak dojechać do Turanj ;) :mrgreen:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.06.2015 20:53

SgwdYrEira napisał(a):
romuald22 napisał(a): Lenistwo do kwadratu.
:roll:


Oj tam, napisz mi lepiej jak dojechać do Turanj ;) :mrgreen:

Wyjeżdżasz z chałupy w prawo. Potem w lewo i jesteś na miejscu. :oczko_usmiech:

PS: Jest jeszcze Turanj obok Karlovača. Ale nad morze możesz mieć dosyć daleko. :smo:
Ostatnio edytowano 22.06.2015 20:57 przez romuald22, łącznie edytowano 1 raz
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 22.06.2015 20:54

A nie odwrotnie ?
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 22.06.2015 20:58

Masz Ci los! A już myślałem, że navi zostawię w chałupie... niedobry cromaniak, niedobry ;)
miśka2015
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miśka2015 » 23.06.2015 16:05

golibroda napisał(a):Dziwi mnie bardzo niefrasobliwość ludzka, która powoduje, że wyjeżdżający kilka dni czy tydzień przed startem szuka nerwowo informacji i oczekuje, że ktoś za niego przygotuje kompendium przejazdowo - pobytowe :oczko_usmiech:

jeśli to do mnie to po pierwsze do wyjazdu przygotowuje się dobre dwa miesiące, bo wtedy finalnie zapadła decyzja, ze jednak Chorwacja, przebrnąć przez wszystkie interesujące wątki, gdzie połowa stron to nota bene słowne przepychanki, to by trzeba było chyba z tydzien siedzieć i non stop czytac....mając na dniach doprecyzowany nocleg tranzytowy liczyłam tylko na zyczliwe podpowiedzi co do trasy, tym bardziej, ze na początku tego wątku takowe pytania spotykały się ze wstawianiem dokładnych mapek itp bez złośliwych uwag....póki co dziękuje dids76 za zainteresowanie tematem i tak a propo podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2015 16:48

To jest wątek o opłatach za autostrady :roll:

O trasie z zachodniej Polski do Chorwacji jest ten wątek:
wydzielone-z-faq-dojazd-z-zachodniej-polski-do-chorwacji-t32834-2010.html

O objeździe autostrady słoweńskiej jest ten wątek:
video-objazd-autostrady-slo-t29291-450.html

O tym jak uniknąć korków na trasie jest ten wątek:
korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802-3975.html

Wszystko jest, istnieje na forum coś takiego jak wyszukiwarka.
Trzeba po prostu szukać :roll:

Jak to ma być samodzielny wyjazd, to MUSICIE wykazać się w 99% własną inicjatywą, umieć znaleźć informacje, a nie liczyć na to, że wszystko będzie podane na tacy 8)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 23.06.2015 17:16

miśka2015 napisał(a):i tak a propo podobno nie ma głupich pytań 8)


Na tym forum niestety sa. Bo ile razy mozna pytac o objazd sloweni i tym podobne.....
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 23.06.2015 18:31

Dokładnie :)
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 25.06.2015 14:37

Może z racji ilości postów, jakie mam na koncie, nie powinienem się wypowiadać, ale zaglądam na to forum od 2009, w Chorwacji byłem trzy razy i jak do tej pory wszystkie odpowiedzi udawało się tu znaleźć. Zarejestrowałem się dopiero wczoraj, bo zgłębiałem temat nocnego zakupu winiety w Czechach i odpowiedzi nie namierzyłem. Teraz już wiem co i jak, dzięki jednemu z forumowiczów. Zmierzam jednak do tego, że jak chce się trochę poszukać, to niemalże wszystkie odpowiedzi można tu samodzielnie znaleźć. I nie dziwię się forumowym weteranom, że ich telepie, jak czytają kolejnego posta typu: "a jak z objazdem Słowenii, bo to różnie piszą", "jak ominąć autostrady w CZ, A, SLO i HR, bo podobno drogie" itp itd. Najlepiej wszystko podać na tacy, zero wysiłku. Czasami zastanawiam się, czy to głupota połączona z lenistwem, czy cwaniactwo w stylu - niech jakiś frajer zrobi to za mnie. I niech nikt nie pisze, że jak się jedzie pierwszy raz, to jest stres, wszystkiego się nie wie itd. Ja tez jechałem pierwszy raz. Tylko nim wsiadłem do auta, poświeciłem nieco czasu, na przejrzenie tego forum i odnalezienie odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie, a nie zadawałem głupie pytania, licząc na to, że ktoś za mnie przygotuje mi wyjazd.

Sorry za OT, ale co roku jest to samo i jak człowiek to czyta, to coś zaczyna pękać.

A w temacie opłat, to w ubiegłym roku przytrafiła mi się taka dziwna historia. Planując trasę, policzyłem również, ile beknę za możliwość przejazdu chorwackimi hajłejami. Wszelkiej maści kalkulatory, mapki, tabelki i inne takie pokazywały mi tą samą kwotę. Na taką się przygotowałem i z wyliczoną kasą w garści podjechałem do bramki. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, ze musimy zapłacić więcej. Różnica była niewielka, w granicach 20Kn, jednak nim namierzyliśmy portfel, wydobyliśmy kasę, chwila minęła. Nie jechałem dalej niż planowałem, zjechałem tym zjazdem, który brałem pod uwagę przy obliczeniach. Więc jakimś cudem musiałem coś namotać, bo chyba nie ma możliwości, by kroili dodatkowo na bramkach :wink:
Wniosek jest jeden. W tym roku płacę kartą i już mnie nie zaskoczą 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone