Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukaszk
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.06.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszk » 22.06.2015 19:03

Do lipca jeszcze kilka takich zdarzeń może być ...
czacha001
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czacha001 » 23.06.2015 16:10

Cześć Wszystkim.
Planuję wyjazd z Krosna Odrzańskiego do Stanici przez Niemcy.
Wyjazd ok 16:00.
Realny czas przybycia na miejsce +/- 10:00 - 12:00.
Na dzień dzisiejszy przebieg trasy wygląda następująco:

Krosno Odrz. -> Chemnitz -> Hof -> Regensburg -> Wels -> Graz -> objazdem w SLO -> Karlovac ->autostradą w Cro aż do zjazdu na Split

Czy macie jakieś sugestie co przebiegu trasy? I najważniejsze: gdzie na trasie najlepiej kupić winietę austryjacką ?
Dzięki za podpowiedzi i do zobaczenia na trasie :papa:
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 23.06.2015 16:27

czacha001 napisał(a):Cześć Wszystkim.
Planuję wyjazd z Krosna Odrzańskiego do Stanici przez Niemcy.
Wyjazd ok 16:00.
Realny czas przybycia na miejsce +/- 10:00 - 12:00.
Na dzień dzisiejszy przebieg trasy wygląda następująco:

Krosno Odrz. -> Chemnitz -> Hof -> Regensburg -> Wels -> Graz -> objazdem w SLO -> Karlovac ->autostradą w Cro aż do zjazdu na Split

Czy macie jakieś sugestie co przebiegu trasy? I najważniejsze: gdzie na trasie najlepiej kupić winietę austryjacką ?
Dzięki za podpowiedzi i do zobaczenia na trasie :papa:


Cześć. :D
Przeczytaj ten wątek oraz Takie ułatwienie. :hut:
czacha001
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czacha001 » 23.06.2015 17:11

Za mało czasu zostało to wyjazdu, obawiam się, że zamawiając przez internet winieta nie dojdzie :(

Przeleciałem trasę jeszcze raz i mam nadzieję, że na tej stacji (chyba ostatnia przed granicą) :
OMV Tankstelle
Donautal West A 3
94036 Passau
Niemcy
znajdę winietę na Austrię ;)
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 23.06.2015 21:32

czacha001 napisał(a):Za mało czasu zostało to wyjazdu, obawiam się, że zamawiając przez internet winieta nie dojdzie :(

Przeleciałem trasę jeszcze raz i mam nadzieję, że na tej stacji (chyba ostatnia przed granicą) :
OMV Tankstelle
Donautal West A 3
94036 Passau
Niemcy
znajdę winietę na Austrię ;)

Witam, kiedy sie wybierasz ja jade ta sama trasa tyle, ze od Szczecina w sobote 27,06. Pozdrawiam :papa:
czacha001
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czacha001 » 24.06.2015 03:02

Poszło PW ;)
tomaszcro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.06.2015
Koniec sierpnia Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszcro » 25.06.2015 12:43

Witam,
Pod konie sierpnia chcemy paczką 6 osób wybrać się do Primosten wypożyczonym busem 8O

Proszę ocenić trasę pod kątem kosztów, korków i winet bo ta trase niby ma je omijać.

Ostrow Wielkopolski, Boboszków, Lanskrun, Lenart, Ptuj, Primosten

Jak pogoda początek września w Primosten ? Jak noclegi bo słyszałem, że smiało można jechać w ciemno.

Dzieki za info.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Koniec sierpnia Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2015 13:01

tomaszcro napisał(a):Witam,
Pod konie sierpnia chcemy paczką 6 osób wybrać się do Primosten wypożyczonym busem 8O

Proszę ocenić trasę pod kątem kosztów, korków i winet bo ta trase niby ma je omijać.

Ostrow Wielkopolski, Boboszków, Lanskrun, Lenart, Ptuj, Primosten

Jak pogoda początek września w Primosten ? Jak noclegi bo słyszałem, że smiało można jechać w ciemno.

Dzieki za info.

Witam.
krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
tomaszcro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.06.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszcro » 25.06.2015 13:27

Każdy z tematów w którym mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie ma po 300str, próbowałem je znaleźć i lipa. Także jak ktoś jedzie lub jechał tą trasą lub inna w tym lub podobnym terminie i chce się podzielić spostrzeżeniami to bardzo bym prosił.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 25.06.2015 21:17

tomaszcro napisał(a):Każdy z tematów w którym mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie ma po 300str, próbowałem je znaleźć i lipa. Także jak ktoś jedzie lub jechał tą trasą lub inna w tym lub podobnym terminie i chce się podzielić spostrzeżeniami to bardzo bym prosił.

Trasa jak najbardziej w porządku, jechałem już nią, i w tym roku na początku września również się wybieram.
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2015 21:29

tomaszcro napisał(a):Każdy z tematów w którym mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie ma po 300str, próbowałem je znaleźć i lipa. Także jak ktoś jedzie lub jechał tą trasą lub inna w tym lub podobnym terminie i chce się podzielić spostrzeżeniami to bardzo bym prosił.


Bez przesady, to jest godzina szukania :!: :!: :!:
Wszystko jest :D

To jest wyjazd indywidualny, wy MUSICIE sami szukać, a nie błagać o litość 8)
Dla chcącego nic trudnego :D

PS: rozpoczynamy szukanie od OSTATNICH postów, tych aktualnych :wink:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Koniec sierpnia Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 25.06.2015 21:31

[quote="tomaszcro"]Witam,
Pod konie sierpnia chcemy paczką 6 osób wybrać się do Primosten wypożyczonym busem 8O

Proszę ocenić trasę pod kątem kosztów, korków i winet bo ta trase niby ma je omijać.

Ostrow Wielkopolski, Boboszków, Lanskrun, Lenart, Ptuj, Primosten

Jak pogoda początek września w Primosten ? Jak noclegi bo słyszałem, że smiało można jechać w ciemno.

Dzieki za info.[/quote]
pogoda wrzesień-trzeba obserwować accuweather, pogody nikt wam nie zagwarantuje.
we wrześniu w ciemno można, koszt paliwo ok.900zł, we wrześniu korków brak (chyba, że jakieś zdarzenie drogowe, albo remont drogi). winiety Austria 8,70E-10dni, Chorwacja-ok.200HRK w jedną stronę...
Polecam miejscowość Stupin Celine (Rogoznica) niedaleko Primosten (8 km)do Centrum 2 km... MB Apartaments Bibić, domy przy samej wodzie, gdybyście byli zainteresowani Stupin Celine, mogę podać jeszcze namiary na inne apartmany... jest wiele ciekawych 10m od wody... dobre ceny i standard.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Koniec sierpnia Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 25.06.2015 21:49

tomaszcro napisał(a):Witam,
Pod konie sierpnia chcemy paczką 6 osób wybrać się do Primosten wypożyczonym busem 8O
Proszę ocenić trasę pod kątem kosztów, korków i winet bo ta trase niby ma je omijać.


Jak nie chcesz sobie zawracać głowy winietami, zakup je tutaj:
https://www.tolltickets.com/

tomaszcro napisał(a):Ostrow Wielkopolski, Boboszków, Lanskrun, Lenart, Ptuj, Primosten


Przez Boboszków nigdy nie jechałem, ale przez Boboszów nie raz i trasa jest ok :)

tomaszcro napisał(a):Jak pogoda początek września w Primosten


Coś w ten deseń?

Obrazek
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 25.06.2015 21:57

nie straszcie... tak bywa zimą... ale we wrześniu możliwe silne wiatry, deszcze, podtopienia, burze, powodzie, oberwania chmury (kilka dni temu Dalmacija)... klimat trochę się zmienił ostatnio... nie ma gwarantowanej pogody, nawet w sezonie... tak było np. w 2014 roku.
tomaszcro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.06.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszcro » 26.06.2015 08:39

zartownisie sie znalezli, zebyscie nie wykrakali :evil:

A ostatnie pytanie z tymi winetami- trase układełem o rady jakiegos kolegi z forum i ta trasa niby idzie tak ze mozna ominąc wszystkie czy tam prawie wszystkie platne odcinki :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 13...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone