Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.06.2015 22:22

swider1985 napisał(a):Koledzy ja tylko tak niezamierzam płacić za autostrady tylko je ominąć bo zaoszczędzenie w obie strony ze 300 zł jak słowenie ominę prawda ?chodzi mi o miejscowosc Igrane

Tylko Słowenię czy i całą Chorwację? bo jak tylko Słowenię to zaoszczędzisz 30 eu w obie strony. Ominięcie autostrad w Cro znacznie wydłuży czas dojazdu. Kawałek Jadranką warto zrobić ale w dzień, właśnie dla widoków ale całą :?: Lepiej już moczyć się w Jadranie. W nocy tłuc się poza autostradą to już wogle bez sensu, zmęczysz się tylko i nic nie uświadczysz z widoków.
walp napisał(a):Mamy zatem dobrą wiadomość dla uzytkownika swider1985 :wink:
Z autostrady A1 należy zjechać wcześniejszym zjazdem (Šestanovac).
Zaoszczędzimy w ten sposób 5+20 kun i dodatkowo zyskamy piękne widoki (też tamtędy jechalem), dojeżdżając do Jadranki drogą nr 39.


Jak pierwszy raz jechaliśmy do Cro to właśnie zaliczyliśmy zjazd Šestanovac :hearts: ach co to było za przeżycie :mrgreen: mało mi głowy nie ukręciło 8-O bo przed nami pięknie i za nami.
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 12.06.2015 00:59

Witajcie kochani

Podłączę się pod wątek z opłatami, tyle że mi bardziej chodzi o tunele.
Jadę za tydzień ze Szczecina na Istrię koło Poreca (camping Lanterna - Tar).
Wbiłem więc w viamichelin punkty Szczecin - Tar (zaproponowana trasa to ta przez Monachium, Salzburg, Villach, Lubljanę i Koper) i okazało się że oprócz 23,7E za winietki (15E SLO + 8,7E A) mam do zapłacenia jeszcze 40,9E dodatkowych opłat (i to w jedna stronę). Po oglądnięciu tzw. "marszruty" znalazłem następujące informacje:
Tauerntunnel:Punkt poboru opłat: 11.00 EUR
Katschbergtunnel:Punkt poboru opłat: 11.00 EUR
Karawankentunnel:Punkt poboru opłat: 7.00 EUR
i po stronie Słoweńskiej:
Tunnel Karavanke:Punkt poboru opłat: 7.00 EUR
i w Chorwacji:
Umag:Punkt poboru opłat: 37.00 HRK

Wychodzi więc że za tunele w Alpach trzeba zapłacić 11+11+7+7= 36 euro w jedną stronę.
Stąd moje pytanie do Cromaniaków: czy viamichelin mówi prawdę i rzeczywiście tak jest z tymi opłatami?
A jeśli tak to jeździcie tą trasą czy też jest jakaś alternatywna - tańsza?

Pozdrawiam
M
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2015 06:57

Marmus napisał(a):Witajcie kochani

Podłączę się pod wątek z opłatami, tyle że mi bardziej chodzi o tunele.
Jadę za tydzień ze Szczecina na Istrię koło Poreca (camping Lanterna - Tar).
Wbiłem więc w viamichelin punkty Szczecin - Tar (zaproponowana trasa to ta przez Monachium, Salzburg, Villach, Lubljanę i Koper) i okazało się że oprócz 23,7E za winietki (15E SLO + 8,7E A) mam do zapłacenia jeszcze 40,9E dodatkowych opłat (i to w jedna stronę). Po oglądnięciu tzw. "marszruty" znalazłem następujące informacje:
Tauerntunnel:Punkt poboru opłat: 11.00 EUR
Katschbergtunnel:Punkt poboru opłat: 11.00 EUR
Karawankentunnel:Punkt poboru opłat: 7.00 EUR
i po stronie Słoweńskiej:
Tunnel Karavanke:Punkt poboru opłat: 7.00 EUR
i w Chorwacji:
Umag:Punkt poboru opłat: 37.00 HRK

Wychodzi więc że za tunele w Alpach trzeba zapłacić 11+11+7+7= 36 euro w jedną stronę.
Stąd moje pytanie do Cromaniaków: czy viamichelin mówi prawdę i rzeczywiście tak jest z tymi opłatami?
A jeśli tak to jeździcie tą trasą czy też jest jakaś alternatywna - tańsza?

Pozdrawiam
M



Trzeba zapłacić 7 euro za tunel Karawanken i 11 euro za 2 tunele Tauern i Katschberg :!: :!: :!:
Przejechałem tą trasą :!:
A tu link:
http://www.asfinag.at/maut/sonder-und-videomaut

Powiększyłeś sobie koszt przejazdu o 100% :wink: :wink: :wink:

Alternatywy w zasadzie brak, trzeba by było forsować alpejskie przełęcze tracąc mnóstwo czasu i nabijając mnóstwo dodatkowych kilometrów 8)
To już jest skalkulowane, cena tuneli, żeby żadna alternatywa się nie opłacała :wink:
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 12.06.2015 09:17

Lednice napisał(a):[


Trzeba zapłacić 7 euro za tunel Karawanken i 11 euro za 2 tunele Tauern i Katschberg :!: :!: :!:
Przejechałem tą trasą :!:
A tu link:
http://www.asfinag.at/maut/sonder-und-videomaut

Powiększyłeś sobie koszt przejazdu o 100% :wink: :wink: :wink:
....


To nie ja powiększyłem, to Viamichelin wprowadza ludzi w błąd :)
Teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej bo jednak 18E to nie 36E.
A jak dodać drogę powrotną to różnica się robi w wysokości dodatkowej doby na campingu :)

Wielkie dzięki za informacje.

PS. A po Słoweńskiej stronie nie płaci się za tunel jeszcze raz?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2015 17:32

Nie :D

W Austrii tylko kasuja jadacych do Slowenii przy wjezdzie do tunelu
W Slowemii kasuja jadacych do Aistrii
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 12.06.2015 23:47

No to mnie uspokoiłeś :)

Jeszcze raz wielkie dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2015 23:57

Przygotujcie sobie odliczone drobne :!: :!: :!:

Tak robią Helmuty i płacenie gotówką jest wtedy bardzo szybkie :wink:
ryzka1990
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryzka1990 » 13.06.2015 02:38

Mam pytanie odnośnie płatności za autostradę A4 jak i A2. Na końcowych bramkach mogę płacić kartą czy w grę wchodzi tylko gotówka? Przed Zagrzebiem jest osobny zjazd na ,,no cash", dlatego jestem ciekawy jak to wygląda na innych odcinkach:) pozdro
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 13.06.2015 07:56

Nie ma problemu z płaceniem kartą, tylko na małych zjazdach gdzie jest niewiele kas w tej samej kasie możesz płacić gotówką lub kartą.
miśka2015
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miśka2015 » 21.06.2015 23:18

radzik128 napisał(a):
z okolic Szczecina Niemcy-Austria -Słowenia .... pierwszy raz i to w ciemno



...będziesz miał dwa tunele po drodze ,za dwa wyniesie opłata jakieś 13-14 EU :wink:
...przez ten najdłuższy 10km ... opłata wynosi ponad 8EU :wink:
Przed wjazdem do tuneli są budki i tam pobierają myto :lol:
Ze Szczecina cały czas są autostrady , na niektórych odcinkach są roboty ale i tak się jedzie 80km/h
W niektórych miejscach trzeba być czujnym bo w odległości 1km zmienia się trzy autostrady :wink:
Warto mieć nawigację z asystentem pasa ruchu, bardzo to ułatwia przy dużym ruchu :)

widzę, ze tu sporo doświadczonych kierowców, więc ja z prośbą o pomoc.....jak widać trochę wątek poczytałam :), ale mam jeszcze wątpliwości : jedziemy również ze Szczecina, więc optymalną trasę pokazuje mi przez Niemcy i Austrię, w Austrii nocleg tranzytowy na 3 dni Camping Bella Austria i jak dalej to rozegrać? Chodzi mi głównie o Słowenię, granice będziemy przekraczać 4 lipca, powrót 11 lipca, więc jak nic winieta za 30 euro, czy jest sens stosowac polecany objazd jadąc A9 z Grazu,
na 226 zjeździe w kierunku na Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj ? Docelowo jedziemy do Klek, więc potem to rozumiem najlepiej chorwackimi autostradami? Będę wdzieczna za wszelkie sugestie, zwłaszcza od osób, które tą trasę pokonywały
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2015 23:34

miśka2015 napisał(a):Chodzi mi głównie o Słowenię, granice będziemy przekraczać 4 lipca, powrót 11 lipca, więc jak nic winieta za 30 euro, czy jest sens stosowac polecany objazd jadąc A9 z Grazu,
na 226 zjeździe w kierunku na Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj ? Docelowo jedziemy do Klek, więc potem to rozumiem najlepiej chorwackimi autostradami? Będę wdzieczna za wszelkie sugestie, zwłaszcza od osób, które tą trasę pokonywały

O objeździe jest specjalny wątek.
Do Ciebie należy decyzja czy kupować winietę czy nie :oczko_usmiech:
Do Klek mz. jechać autostradami :idea:
miśka2015
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miśka2015 » 22.06.2015 10:28

wątek o objazdach czytałam, ale liczyłam tutaj na życzliwą podpowiedź od kogoś, kto już podobna trasę pokonywał, dodam, ze jadę z dwójką dzieci i "niestety" pokonujemy odcinek z Austrii do Chorwacji w sobotę, to samo z powrotem, tylko wtedy nocleg jednodniowy w Oekotel koło Graz.....ewentualnie będę wdzieczna za info, w którym miejscu dokladnie kupic winietę na Austrie i Słowenię (nie bijcie - pewnie o tym było, ale przy takiej ilości postów w róznych wątkach dokladnie tego nie wyłapałam :()
miśka2015
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miśka2015 » 22.06.2015 10:35

ps. chciałam wkleić proponowana na google trasę, ale niestety nie mam jeszcze dostępnej tej funkcji...
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 22.06.2015 10:37

jeżeli jedziesz przez Mikulov, to winietę na Austrię kupujesz po przekroczeniu granicy, po prawej stronie jest taki żółty sklepik... (lub na każdej stacji benzynowej np. w Drasenhofen, Poysdorf lub Wielfersdorf) może słoweńską też tam dostaniesz... a jak nie to za Grazem na stacji benzynowej lub na granicy słoweńskiej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2015 11:09

Jak pisał Janusz, czy chcesz jechać objazdem i zaoszczędzić 30 euro cy autostradą, to Twój wybór. Jadąc w sobotę jednak ominąłbym autostradę w Słowenii, co więcej ominąłbym też przejście graniczne w Macelj :wink:
Pojechałbym z Ptuj na Varaždin https://goo.gl/maps/jSJpr lub na Rogatec https://goo.gl/maps/dY9q4
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 130
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone