Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekzur
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekzur » 02.07.2014 14:11

Spokojnie kupisz na granicy.

Jeśli chodzi o przejście w Rajce, to lepiej nie kupować po stronie słowackiej (takie zielone budki), bo jest drożej - kilkadziesiąt metrów dalej, po stronie węgierskiej, na zajeździe można kupić po cenie nominalnej.

A jeśli chodzi o winiety węgierskie, to jest przepis, że ten wydruk trzeba przechowywać przez rok od daty ważności. Nie wiem, po jaką cholerę i czy ktoś to sprawdza, ale przepis jest!

Zresztą na winiecie jest napisane.[/quote]


Jadę przez Koszyce. Dobra, jak tak mówicie to kupię gdzieś na Węgrzech już.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 02.07.2014 15:46

mervik napisał(a):
Raul73 napisał(a):Na słowackiej na 100% wpisujesz numer rejestracyjny na odcinku kontrolnym, co do austriackiej i słoweńskiej nie pamiętam dokładnie, ale bodajże też.


...na słoweńskiej i austriackiej nic nie wpisujesz tylko naklejasz :wink:

kodens79 napisał(a):Winietę na Austrię możesz też przykleić na środku szyby oczywiście pod paskiem przeciw słonecznym.

...no tak na środku , żeby była ograniczona widoczność :roll:
...pomyśl zanim coś napiszesz :wink:

No właśnie ja pomyślałem , robię tak co roku i niema problemu.
Może zobacz sobie następnym razem na winietę Austryjacką to się sam przekonasz .
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 02.07.2014 16:07

slawekzur napisał(a):

Jadę przez Koszyce. Dobra, jak tak mówicie to kupię gdzieś na Węgrzech już.

Dokładnie pierwsza miejscowość po granicy, nazywa się Encs, https://www.google.pl/maps/@48.334138,2 ... 5_Jwiw!2e0 stacja po prawej. Pamiętaj że odcinek R4 za Koszycami do granicy płatny...to równoległa do 68.
slawekzur
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekzur » 02.07.2014 20:36

Wiem,że jest płatny. Ale chyba jest tam oznakowanie, gdzie wjechać na 68. Czy jest tak do kitu oznakowane,że mogę nie zauważyc i wjechać na płatną?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.07.2014 20:40

jadąc powoli i uważnie nie da się źle pojechać...najważniejsze nie spieszyć się od wjazdu do Preszowa...
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 02.07.2014 20:48

..jechałem z winietą, więc nie za bardzo zwracałem uwagę...ale z tego co pamiętam to R4 wyraźnie "odchodzi
" w prawo. (piszę o odcinku tuz przed granicą)
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 03.07.2014 11:13

garbowski napisał(a):
slawekzur napisał(a):A jeszcze pytanie odnośnie winiety węgierskiej-lepiej kupić przez internet z tej strony węgierskiej, co drukuje się wydruk komputerowy czy jak wjadę ze Słowacji kupić na jakiejś stacji benzynowej? Od granicy Słowackiej jest kawałek bez autostrady, wiec wydaje mi się,że nie będzie problemu z zakupem winiety na stacji.

Jak jedziesz przez Koszyce na Słowacji to po przejechaniu granicy pierwsza stacja paliwowa, węgierska po prawej stronie, jakieś..hmmmmm20-25 km od granicy


Ta stacja to MOL w miejscowości Forro - można płacić kartą, nie trzeba mieć forintów.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.07.2014 11:30

A winietę na rower masz? :devil:
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 03.07.2014 16:31

Niooo - naklejam na ramę i śmigam po autostradzie :oczko_usmiech:
oczywiście z prędkością powyżej 50km/h :devil:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.07.2014 17:21

meeg napisał(a):Niooo - naklejam na ramę i śmigam po autostradzie :oczko_usmiech:
oczywiście z prędkością powyżej 50km/h :devil:

Styknie chyba 40 :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.07.2014 07:53

Czy w Chorwacji na zjazdach z autostrady gdzie są tylko napisy "CASH" można płacić kartą czy tylko gotówka ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.07.2014 11:49

Lechoo napisał(a):Czy w Chorwacji na zjazdach z autostrady gdzie są tylko napisy "CASH" można płacić kartą czy tylko gotówka ?


wszędzie kartą da się, na zjazdach only cash - jak nie masz gotówki a masz kartę to wezmą z karty wedle powiedzenia "lepszy rydz niż nic" :D przecież cię nie zawrócą do bankomatu po kasę :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.07.2014 15:30

Ok dzięki, pytam bo jadąc do Chorwacji widziałem kilka aut robiących "dziwne manewry" przed bramkami dlatego wolałem się upewnić ;)
tomeq77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 07.07.2014 22:29

jarzol napisał(a):dla wszystkich zainteresowanych kosztami podróży, opłatami i tym podobnymi ,,kalkulator podróży,, wpisane w google lub wklej to ( iggy.mypage.pl i tutaj jest wszystko łącznie z profilem wysokości trasy


Pytanie o kalkulator: czy ceny paliw, opłaty za autostrady i winiety itp. są w tym kalkulatorze aktualne?
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 08.07.2014 08:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 113
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone