Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Noclegi w Czarnogórze

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Fang
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fang » 03.08.2011 08:25

@ adikos ja będę jechał (o ile wogóle bo to jeszcze wielki znk zapytania) z Bytomia lub Katowic, niemniej można by się gdzieś spokojnie spotkać.

Ja bym chciał wyjechać 14stego lub 15.
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 04.08.2011 10:11

psdynów napisał(a):witajcie własnie 28 wruciłem z czarnogóry chetnie odpowiem na wasze Pytania, Bylem w okolicy petrovacza i wieliej plazy. Jesli chodzi o kwatery jechalem w ciemno i nie mialem z tym problemów. standard i ceny rożne, w okolicy petrowacza mielismy super apartment za 11 E a w okolicy wielkiej plazy tez super apartament za 7 E, oba z klimatyzacja. Ceny w restauracjach o wiele tansze niz w chorwacji, przykladow za obiad dla 2 osob Duzy filet z kurczaka z frytkami i surowką pseudo grcka i frytki dla dziecka dwa piwa i fanta 20 euro, pizze mozna kupic od 3 E do 5-6 ok pizza dla 2 osob.
Paliwo LPG
Wegry 220 forint
Chorwacja 5 kun
Serbia 60-63 din
MN- 0,75 E
BiH 1,10-1,2
Pozdrawiam i udanych wakacji


witam
wybieramy się w przyszłym roku w te same okolice oczywiście w ciemno. Podane przez Ciebie ceny apartamentów to oczywiście za 1 osobę? Mnie interesują tylko małe mieściny albo nawet wioski - czy coś takiego można znaleźć w Czarnogórze, bo jak czytam na forum to tylko większe miasta z tłumem ludzi. Napisz jeszcze cos ciekawego :lol:
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 07.08.2011 09:12

Fang napisał(a):@ adikos ja będę jechał (o ile wogóle bo to jeszcze wielki znk zapytania) z Bytomia lub Katowic, niemniej można by się gdzieś spokojnie spotkać.

Ja bym chciał wyjechać 14stego lub 15.


ja na pewno wyjezdzam 12 tj w piatek , mysle ze wszystko bedzie zgodnie z planem :)pzdr
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 07.08.2011 09:21

pelkin1971 napisał(a):
adikos napisał(a):Wlasnie mam trase z Sarajewa przez Niksic ,Podgorica do Ulcij a druga z Sarajewa do Foca przez Zabljak , Mojkovac, Podgorica do Ulcinj jak jechac aby byly jak najlepsze widoki :?:


Adikas jak pojedziesz przez Foca, Zabljak, Mojkovac do Podgoricy to zaliczysz 3 kaniony (Pivy, Tary i Moraća) - widoki naprawdę przepiękne.


Pelkin orientujesz sie ile czasu faktycznego zajmuje dojazd z Polski do Ulcinj(przez Sarajevo) ta trasa , mi wg via mischelin podaje niespelna 18 godz ale czy jest to na tyle wiarygodne :?: pzdr
tomag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 401
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomag » 07.08.2011 12:09

Leszek Skupin napisał(a):IMHO bardzo przydatne informacje są tu zawarte w zawiązku z tym pozwoliłem sobie na przyklejenie tematu :!: :idea:

Może ktoś kto był podrzuci jeszcze jak z pozostałymi cenami nie chodzi, mi o to czy piwo kosztuje 2 czy 3 euro tylko generalnie czy jest drogo czy dużo taniej... jak z campingami :?: Bo spotkałem się z opiniami, że sanitariaty to tylko kawałek szmatki zawieszonej między gałęziami drzewa żeby się np wykąpać, a woda kapie z plastikowego baniaka 20l... :?:


Leszku jeżeli chodzi o campingi w Czarnogórze to standard jest w nich b. niski, toalety przypominają mi czasy komuny w Polsce czyli dziura i na narciarza, prysznice na zewnątrz i nie zawsze jest szmatka, woda nagrzewana słońcem, brak w nich barów i sklepów.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 07.08.2011 12:55

adikos jechałem z wybrzeża (Petrovac) --> Podgorica-->Mojkovac-->Zabljak--> Durmitor--> dolina Pivy-->Hum (CG/BiH)-->Sarajevo. Całą trasę pokonałem w 8-9h z postojami, strzelaniem fot itp.
Przy moście na Tarze (połowa drogi) jest knajpka i można coś zjeść i odpocząć.
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 07.08.2011 14:06

adikos napisał(a):
pelkin1971 napisał(a):
adikos napisał(a):Wlasnie mam trase z Sarajewa przez Niksic ,Podgorica do Ulcij a druga z Sarajewa do Foca przez Zabljak , Mojkovac, Podgorica do Ulcinj jak jechac aby byly jak najlepsze widoki :?:


Adikas jak pojedziesz przez Foca, Zabljak, Mojkovac do Podgoricy to zaliczysz 3 kaniony (Pivy, Tary i Moraća) - widoki naprawdę przepiękne.


Pelkin orientujesz sie ile czasu faktycznego zajmuje dojazd z Polski do Ulcinj(przez Sarajevo) ta trasa , mi wg via mischelin podaje niespelna 18 godz ale czy jest to na tyle wiarygodne :?: pzdr


Podróż rozłóż na dwa dni z noclegiem w Sarajewie. Ja nocowałem na polu namiotowym w Sarajewie przy lotniku.
Grex
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 15.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grex » 07.08.2011 15:46

Witam
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym uogólnieniem, na temat kempingów.Trafiłem na kemping przy Wielkiej plaży 5 km za Ulcijn na którym toalety były sprzątane po każdym gościu, w każdej kabinie stała woda w butelce (podejrzewam że dla Muzułmanów).Możliwość skorzystania z pralki. Cena to 5 euro od osoby doba,w cenie prąd.Widok kampingu
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.08.2011 19:26

tomag napisał(a):Leszku jeżeli chodzi o campingi w Czarnogórze to standard jest w nich b. niski, toalety przypominają mi czasy komuny w Polsce czyli dziura i na narciarza, prysznice na zewnątrz i nie zawsze jest szmatka, woda nagrzewana słońcem, brak w nich barów i sklepów.

Pozdrawiam z Czarnogóry ;) Ogólnie jest tak jak piszesz ale standardy idą do góry właśnie piszę z campingu na którym jest wifi w cenie co prawda płacimy 17 E za wszystko razem z prądem (3 osoby (dwie dorosłe i syn) namiot, auto i prąd (prąd to koszt 3E/doba)), ale sanitariaty to full wypas tylko ciepłej wody brak ;) ale przy obecnych temperaturach to idzie przeżyć ;) Miejscowość nazywa się Buljarica a camping Maslina, jest płaskie podejście do morza w odległości 150 m. Ale na plażę jeździmy ok 4 km. Przynajmniej tam jest pusto... no ... w miarę pusto ;)

Zdjęcia po powrocie ;) korzystam z syna netbooka ;)

Jutro w planach Albania ze Szkodrem ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.08.2011 13:51

A myśmy zaczepili o przedsionek Albanii... podejrzewam, że tej ciut bardziej cywilizowanej... bo północnej... 8O że tak powiem 8O k...wa dreszczyk emocji 8O był... miejscowości bez nazw, do Szkodry dojechaliśmy i tylko po wielkości miasta się zorientowałem, że to Szkoder 8O. Generalnie transport trzykółkami, nawet dostawczymi 8O lub na osiołkach 8O ja pierdziu tam się czas zatrzymał jakieś 30-40 lat temu 8O, stare Mercedesy beczki, ale i Zastawy, albo samochody nieznanych mi marek 8O, podejrzewam typowo albańskich, no kosmos jakiś 8O, ale i tak było zajedwabiście :D Ale ludzie mili i uczynni, nawet policjanci się uśmiechali i byli pomocni zatrzymując ruch z naprzeciwka na zwężkach :D jeden człowiek nas na skuterze wyprowadził na właściwą drogę... z folkloru tamtejszego - rondo middle of nowhere dojazd szutrem a nagle pośrodku niczego asfaltowe rondo 8O, albo słupy w środku drogi, a już wszystko przebił dom stojący W ŚRODKU DROGI 8O :lool: 8O Jedyne co przeszkadzało to góry śmieci :!: :? piętrzące się przy drodze. Przejazd przez mostek z drewnianą jezdnią też przyprawił mnie o gęsią skórkę tym bardziej, że był przy nim znak ograniczenia prędkości do 5 km/h

Warto było zobaczyć zjazd na Theth kultową drogę offroadowców.. kiedyś tam z kumplami pojedziemy ;) offroadowców też widzieliśmy z osprzętem takim, że klękajcie narody 8O i na KTMach i Nissanach Patrolach i Ladroverach Defenderch...

Będę pisał na bieżąco jak się coś trafi ;) pod warunkiem, że zostaniemy na tym campie na którym jesteśmy, ale zanosi się na to, że wyjedziemy kapeńkę wcześniej znad morza zaglądając po drodze do N.P. Durmitor i kierując się wreszcie na Sarajevo. Może stamtąd znów trafimy nad morze w Cro...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.08.2011 16:53

Właśnie gadałem z właścicielem campingu (młody człowiek) odnośnie serwisu www w październiku ma uruchomić www.campingmaslina.me, na razie lipa. Ale camp jest naprawdę fajny i co trochę przybywa rodaków, a miejsca zwalniają się z dnia na dzień ;)
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 12.08.2011 15:03

Leszek Skupin napisał(a): Przejazd przez mostek z drewnianą jezdnią też przyprawił mnie o gęsią skórkę tym bardziej, że był przy nim znak ograniczenia prędkości do 5 km/h


Obrazek

Pewnie jechałeś przez ten mostek :D

Słyszałem, że w czerwcu otwarli nowy most
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.08.2011 12:28

Eee to chyba bardziej w głębi Albanii bo takiego nie kojarzę, ale był bardzo podobny ;) ja jechałem na około jeziora Szkoderskiego... na mapie jest zaznaczona czerwona droga, ale jak ktoś nie ma terenówki a przynajmniej suva to nie polecam, chyba, że mu zawieszenie nie miłe ;)
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 18.08.2011 18:00

Stary most jest jak jedzie się ze Szkodry na Ulcinj na przejście graniczne Sukobin/Murican.
Natomiast Leszku jechałeś pewnie od strony Podgoricy.
Na filmiku 1:32-2:58 jest pokazany ten odcinek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 18.08.2011 18:22

Leszek - a ile kosztują kwatery w okolicy Buljaricy ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Noclegi w Czarnogórze - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone