Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.06.2018 14:21

tomekkulach
Swoją drogą,gdybyśmy w Waszym tempie zwiedzali wyspę,
to może udałoby się nam zobaczyć (w 9 dni) wszystkie miasteczka :arrow:
a nawet pewno 78 plaż tam występujących :roll: :mrgreen:
(http://www.beachrex.com/en/croatia/dalmatia/island-brac).
Tylko,czy o to chodzi? :?
Co nie znaczy,że nie podziwiam oczywiście :D
:papa:

:D Tak ,jestem zadowolona z tych 4-ech dni - zobaczyłam główne "must - sees", teraz we wrześniu będę mogła oddać się bardziej dogłębnym eksploracjom, lub po prostu robieniu tego na co ma się ochotę - bez ciśnienia.
Dziękuję Ci bardzo za link z plażami. Może uda mi się je obskoczyć w tydzień :?: :lol:

CROnikiCROpka
A ja chyba sobie w tym roku pójdę na Zlatni Rat, tak mnie naszło przy oglądaniu zdjęć Kateriny. Siądę w knajpce i wezmę koktajl z palemką, poczuję się dystyngowana przez chwilę

Ja mam zamiar zrobić to samo w hotelu Lemongarden w Sutivanie, który opisałam kilka odcinków temu, a może nawet w tych boskich ogrodach :coool: :roll: :lol: Tzn., nie to,żebym się nie czuła dystyngowana na co dzień :wink: , ale poczuć odrobinę luksusu? - Why not? :papa:

tomekkulach
DSCF1194.JPG
Palemki nie dali ;-

:D Mina Twojej Żony może mówić, że zamówiła szałowy drink, a przynieśli jej to plebejskie piwo, i to bez palemki :evil: :mrgreen:

Marsallah
Szkoda, że nie dojechaliście do Farskiej, ale rozumiem, że na Slatine się podobało? :)

Tak, podobało się, ale wiesz co? Myślę, że wiele takich podobnych znajdziesz nawet na Makarskiej Rivierze, żeby podać za przykład tę koło Podgory, zawsze zapominam nazwy tej plaży...

podgora.JPG


A do plaż Peljeszczaka nawet nie porównuję :roll: Ale mam link do plaż od Tomka :wink: do plaż na Braču, więc dam im drugą szansę :)

Magda O.
Uważam, że Zlatni Rat jest ładny, najlepiej wygląda oczywiście z góry ale i tak zasługuje na miano jednej z najładnieszych plaż. Jednak plażowanie tam to już inna rzecz. My spędziliśmy tam kilka godzin i już raczej nie wrócimy.
Nie zdążę już przeczytać Twojej relacji do końca - jutro startujemy :D przyda się na pourlopowy dół :wink:
Pozdrowię od Ciebie Pelješac


ZR ładny, ale przecież nie tak ładny jak plaże pelješkie, prawda? :lol:
Fajnie,że już jedziecie, ja nie wiem czy w tym roku P. wypali - to byłyby pierwsze wakacje w Cro bez Półwyspu 8O :roll:
Udanego pobytu i zapraszam po powrocie, choć nie wiem czy mój odcinek pożegnalny, który pewnie wtedy wypadnie, zaleczy Twój pourlopowy dół :roll: :papa:

mchrob
A co do naszego krajowego ZR to byliśmy na nim w zimie w tym roku i w wersji BR jest równie fajny ;)



Super zimowa fotka z Bijeli Rat :) Ja nigdy nie byłam tam w zimie, chociaż to rzut beretem ode mnie :)
Miejsce naprawdę ładne, ale jechać należy przed lub po sezonie - zdecydowanie :wink:
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 21.06.2018 15:11

Straszne przeżycia :( Jak wiesz, jestem bardzo zwierzo-lubna i aż miałam łzy w oczach jak to czytałam :( Sama co roku zostawiam moje ukochane dwa psy z najlepszymi opiekunami, czyli z moimi rodzicami, ale nie mia dnia żebym nie dzwoniła i nie pytała jak się czują i czy wszystko OK! Przykro mi bardzo :(
Miejsce (okolice BOLU) już pewnie zawsze będzie się Wam tak kojarzyło, więc musicie je odczarować! Na ZR tylko popatrzyłam z góry i podziękowałam... , Murvica mi się podobała na szybką kąpiel. Bol lubię bardzo, bardzo ... Dobrze, że chociaż torba się znalazła, bo Bol byłby skreślony u Ciebie :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.06.2018 22:04

Moja ciocia miała kanarki. W dzieciństwie lubiłam u niej nocować i lubiłam bardzo te ptaszki. Współczuję... :(

Mam nadzieję, że Bol nie będzie się Wam źle kojarzył. Znając Was już trochę ;), myślę, że się Wam spodobał :)

Co do zgubienia i znalezienia torby, też mam takie doświadczenia (Zagrzeb i Sarajewo). Zresztą kiedyś w Cro na słynnym campingu Pod maslinom w Orašacu na całą noc zostawiliśmy na stoliku obok namiotu aparat fotograficzny. Rano oczywiście był :)
Dzięki tym doświadczeniom czuję się w Chorwacji (w Bośni chyba też, bo Sarajewo) bezpieczna :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.06.2018 23:06

Biedne ptaszątko :( Współczuję straty pupila. Ja po wszystkich moich pieskach domowych płakałam z rozrzewnieniem :( więc rozumiem.

2 razy byliśmy na Złotym Rogu podczas rejsów oczywiście i zawsze plażowaliśmy po tej drugiej stronie - u Ciebie niemal pustej, a u nas początkiem września, lub w zeszłym roku w końcówce sierpnia, to była jakaś masakra. Niby spoko, że to naturalna plaża (czy się mylę?), która przy różnych wiatrach układa się w inną stronę, ale żeby to był aż taki fenomen, to nie wiem... :/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2018 23:10

Katerina napisał(a):we wrześniu będę mogła oddać się bardziej dogłębnym eksploracjom

Będę dyskretnie kibicował :D

Katerina napisał(a): :D Mina Twojej Żony może mówić, że zamówiła szałowy drink, a przynieśli jej to plebejskie piwo, i to bez palemki :evil: :mrgreen:

:roll:
Ostatnio edytowano 22.06.2018 21:29 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 22.06.2018 08:11

Katerina napisał(a): Gdzie w tym roku będziecie urlopować i kiedy? Są już plany?

Plany oczywiście są, tradycyjnie wrzesień i tradycyjnie Chorwacja :D
Gdzie dokładnie 8O jeszcze nie wiemy, zawsze jeździmy w ciemno i dopiero podczas drogi decydujemy jaki kierunek obrać.
W drodze do CRO może odwiedzimy BiH.... i Jajce ???
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.06.2018 09:02

Katerina napisał(a):Marsallah
Szkoda, że nie dojechaliście do Farskiej, ale rozumiem, że na Slatine się podobało? :)

Tak, podobało się, ale wiesz co? Myślę, że wiele takich podobnych znajdziesz nawet na Makarskiej Rivierze, żeby podać za przykład tę koło Podgory, zawsze zapominam nazwy tej plaży...


Moja ulubiona plaża Bola to jednak ta na zachód od klasztoru. A bolskie (i okołobolskie) plaże? Wg mnie najlepsze na Braču (jako zespół plaż), ale ta wyspa plażami nie stoi, umówmy się. Miasteczkami ładnymi też zresztą nie... Brač ogólnie lubię i dobrze wspominam, ale jakby go tak rozebrač ;) na części pierwsze, to zostaje nam Dol + Škrip na 1 dzień i Bol + okolice na dni 2, do tego Vidova Gora na 1/4 dnia (rano) i Tri Luke na resztę dnia. Łącznie 4 dni, a w ch*j jeżdżenia :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.06.2018 10:52

Też zawsze przeżywam stratę zwierzaka dlatego wolałabym nie dowiedzieć się na urlopie o czymś takim skoro już i tak nic nie da się zrobić :(

Z tą torbą to mieliście jednak farta, że nikt sobie jej nie przywłaszczył 8O Mi zdarzyło się tylko czapeczkę posiać w Omisaj na Krku - oczywiście odnalazłam ją :D

Na ZR i tak mieliście jakieś 3x mniej ludzi niż podczas mojej wizyty w lipcu :mrgreen: Macie go już głowy :mrgreen:
Nasz rodzimy ZR bardzo ładny szkoda tylko, że nie opływają go tak ciepłe wody jak w Cro :( w scenerii zimowej zapodanej przez mchrob to nawet bardzo ładny :hearts:

Mi brackie miasteczka podobają się, są do siebie w zasadzie bardzo podobne ale jednak klimatyczne, niektóre bardziej inne mniej ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.06.2018 23:58

gusia-s napisał(a):
Z tą torbą to mieliście jednak farta, że nikt sobie jej nie przywłaszczył 8O Mi zdarzyło się tylko czapeczkę posiać w Omisaj na Krku - oczywiście odnalazłam ją :D

Gusia ja również już 2 razy po czapki wracałam. W 2016 na campie Belvedere czapka mojego syna 3 dni leżała przy basenie i na szczęście nikt się nią nie zainteresował ;) W zeszłym roku córki kapelusz został na placu zabaw. Oczywiście tam gdzie go zostawiliśmy, tam leżał.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 23.06.2018 12:26

Malvka
Miejsce (okolice BOLU) już pewnie zawsze będzie się Wam tak kojarzyło, więc musicie je odczarować

maslinka
Mam nadzieję, że Bol nie będzie się Wam źle kojarzył. Znając Was już trochę ;), myślę, że się Wam spodobał :)

Marsallah
Moja ulubiona plaża Bola to jednak ta na zachód od klasztoru. A bolskie (i okołobolskie) plaże? Wg mnie najlepsze na Braču (jako zespół plaż

Moje dość pobieżne oględziny Bolka :wink: pozwoliły mi stwierdzić, że miejsce ma potencjał :oczko_usmiech:
Niestety, czas nie pozwolił powłóczyć się dłużej i zapoznać się z plażami wokół, ale to właśnie mam w planie na wrzesień. Myślę, że tym razem wybiorę się do tego miasteczka dość wcześnie z rana, aby uniknąć tłumów, które wysypały się podczas naszej krótkiej popołudniowej wizyty z Makarskiego Jadrana 8O i innych tego typu jednostek :roll:

Malvka
Jak wiesz, jestem bardzo zwierzo-lubna i aż miałam łzy w oczach jak to czytałam

maslinka
Moja ciocia miała kanarki. W dzieciństwie lubiłam u niej nocować i lubiłam bardzo te ptaszki. Współczuję

agata26061
Biedne ptaszątko :( Współczuję straty pupila. Ja po wszystkich moich pieskach domowych płakałam z rozrzewnieniem :( więc rozumiem.

gusia-s
Też zawsze przeżywam stratę zwierzaka dlatego wolałabym nie dowiedzieć się na urlopie o czymś takim skoro już i tak nic nie da się zrobić :(

Dzięki, dobre duszyczki, za zrozumienie :)


agata26061
gusia-s napisał(a):

Z tą torbą to mieliście jednak farta, że nikt sobie jej nie przywłaszczył 8O Mi zdarzyło się tylko czapeczkę posiać w Omisaj na Krku - oczywiście odnalazłam ją :D


Gusia ja również już 2 razy po czapki wracałam. W 2016 na campie Belvedere czapka mojego syna 3 dni leżała przy basenie i na szczęście nikt się nią nie zainteresował ;) W zeszłym roku córki kapelusz został na placu zabaw. Oczywiście tam gdzie go zostawiliśmy, tam leżał.

maslinka
zostawiliśmy na stoliku obok namiotu aparat fotograficzny. Rano oczywiście był :)
Dzięki tym doświadczeniom czuję się w Chorwacji (w Bośni chyba też, bo Sarajewo) bezpieczna :)


Niektórzy nasi rodacy czują się tak bezpiecznie i pewnie, że leżaki i ręczniki zostawiają na noc na plażach - w pierwszej brzegowej, lub w cieniu :wink: :mrgreen:
Ale na poważnie - my też często zostawiamy na plaży nasze rzeczy - maty, ubrania, sprzęt do pływania i idziemy eksplorować okolice, lub do pobliskich barów ,czy konob, żeby nie dźwigać..Raz na Visie na plaży Tepluš zostawiliśmy cały majdan i ruszyliśmy po skałkach zwiedzić inne plaże - nie było nas kilka godzin, a nasze rzeczy leżały nietknięte :)

krakusowa
Plany oczywiście są, tradycyjnie wrzesień i tradycyjnie Chorwacja :D
Gdzie dokładnie 8O jeszcze nie wiemy, zawsze jeździmy w ciemno i dopiero podczas drogi decydujemy jaki kierunek obrać.

My też zawsze - tradycyjnie - ten sam kierunek i pora, ale etap decydowania o celu w drodze jest jeszcze przed nami :lol: 8) Ale za to miejscówek często szukamy w ciemno :roll:

Marsallah
ta wyspa plażami nie stoi, umówmy się. Miasteczkami ładnymi też zresztą nie... :

gusia-s
Mi brackie miasteczka podobają się, są do siebie w zasadzie bardzo podobne ale jednak klimatyczne, niektóre bardziej inne mniej

Brač chyba ma najwięcej miasteczek z prawdziwego zdarzenia( bo nie biorę pod uwagę letniskowych wiosek) ze wszystkich wysp, za to najładniejsze ma zdecydowanie Hvar : :coool: :hearts: :boss:

tomekkulach
Katerina napisał(a):
we wrześniu będę mogła oddać się bardziej dogłębnym eksploracjom


Będę dyskretnie kibicował :D

:mrgreen: Eksplorować będę z zapałem, aby - chyba możemy to już zdradzić? :wink: - znaleźć zakopany przez Ciebie skarb :nice: :nice:
A z tym "plebejskim" piwem , to oczywiście był żart - sama uwielbiam zimne kufelki opróżniać w upale :P :P
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.06.2018 10:18

Katerina napisał(a):Brač chyba ma najwięcej miasteczek z prawdziwego zdarzenia( bo nie biorę pod uwagę letniskowych wiosek) ze wszystkich wysp, za to najładniejsze ma zdecydowanie Hvar


No, największa wyspa Dalmacji, w dodatku o w miarę sensownym kształcie :lol: , to i miasteczek sporo. Ale czy o ilość chodzi?

Chociaż jak teraz zerkam na mapę Brača, to może i się trochę pospieszyłem - jest przecież Selca, Pučišća, jest też Nerežišća, no i na tym bym zakończył. Nie biorę pod uwagę maleństw typu Dračevica czy Pražnica. Jednak i te powyższe to malutkie miasteczka, a już o Supetarze, Sutivanie, czy Bolu (czyli najludniejszych miejscowościach) nie mogę powiedzieć, że są ładne. Mają swoje "momenty", ale nie mają startu do Visu, Komižy, czy nawet Blato.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.06.2018 11:21

Nadrobiłam, ufff.....
Przykre z kanarkiem. Jedyne pocieszenie że torba się odnalazła.....
I ta szyszka...wiesz, jak ona mogła sie tak bezczelnie wpakować do Waszej lampy???? :roll: :mrgreen: Niewychowana jakaś :mrgreen:
Widok z góry na Bol bardzo zacny, miałaś doskonałą widoczność, to ten pozytywny efekt wcześniejszych wichrów :oczko_usmiech:
Za to sam róg nigdy mnie nie przekona. Nigdy nie zrozumiem osób jeżdżacych tam i spędzajacych całe dnie :roll: Co innego ten Bałtycki, miodzio :hearts:

Agatko, my cyce kupujemy w okolicach Brezić w Słowenii. Tam gdzie nie staniesz to winnica :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.06.2018 19:18

Marsallah
o Supetarze, Sutivanie, czy Bolu (czyli najludniejszych miejscowościach) nie mogę powiedzieć, że są ładne. Mają swoje "momenty", ale nie mają startu do Visu, Komižy, czy nawet Blato.

Bartku, Komiża jest poza wszelką konkurencją, to oczywista oczywistość :P :wink:
A o Bolu i jego "momentach" już za chwileczkę :)

beatabm
Za to sam róg nigdy mnie nie przekona. Nigdy nie zrozumiem osób jeżdżacych tam i spędzajacych całe dnie :roll: Co innego ten Bałtycki, miodzio :hearts:

Święte słowa :D
Fajnie, że znowu jesteś :papa:

To może i ja powinnam się "gibnąć" na kolejną stronę? :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2018 19:28

Katerina napisał(a):
To może i ja powinnam się "gibnąć" na kolejną stronę? :P


Chętnie pomogę 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.06.2018 19:30

Pudło :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 114
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone