Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 18:29

14.06.2014 – to nie data naszego wyjazdu czy początku planowania czy terminu. Rozpisywał się nie będę :mrgreen:



Kiedy napięcie i stres opadło zabraliśmy się za planowanie wyjazdu. Pomysł na podróż poślubną? Majorka? Egipt? Grecja… Eeee… Wróciliśmy tam, gdzie nam dobrze, czyli nad Jadran. Wyjazd zaplanowany na 12.07. Torby sprawdzone kilkakrotnie, lista rzeczy do zabrania wymięta jak cholera tyle razy przeglądana, trasa wytyczona, auto naszykowane. Naszykowane to trochę przesada bo kupiliśmy je 3 tygodnie wcześniej ale srebrny Asterix dał radę i zapakowani jak Rumuny na targ wspólnie ze znajomymi czekaliśmy do soboty aby w końcu rozpocząć nasz wymarzony urlop… No właśnie do soboty… Tak czekaliśmy, że się doczekać nie mogliśmy i wyjechaliśmy w piątek… ;) Najwyżej się na plaży prześpimy ;)
Cdn. …
Ostatnio edytowano 27.02.2019 11:26 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 18:40

P.S. Trzecia moja relacja… Może tą w końcu uda mi się dokończyć ;)
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 20.11.2014 18:47

Pierwsza! :mrgreen:
GRATULACJE :D !!! (super zdjęcie:)
Czekam na ciąg dalszy, zapowiada się ciekawie...
pozdrawiam
Gośka :papa:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 18:54

Wyjechaliśmy 11.07… Dla pewności, żeby nie stracić słońca 2 godziny szybciej niż zakładaliśmy (taaa nie stracić słońca, się łudziłem głupi). Trasa standardowa. Opole – A4 – Węzeł Sośnica i do granicy z Pepikami. Podróż mijała nam spokojnie… Zrobili nam takie luksusy drogowe, że nawet nie wiemy kiedy a znaleźliśmy się w Czechach i zapomnieliśmy winiety ;) Mieliśmy kupić na ostatniej stacji w Polsce, musieliśmy szukać najbliższej w Czechach.. Znaleźliśmy przed Bohuminem. Trzeba było zjechać z autostrady i chwilę później 2 panie w tym jedna mówiąca płynnie po polsku sprawiły, że mogliśmy w spokoju jechać tymi wertepami.
Wyposażeni w winietę ruszyliśmy tymi czeskimi akweduktami ku naszemu przeznaczeniu. Swoją drogą autostrady w Czechach są tragiczne… Tymi patatajami się jechać nie dało… W końcu jakimś sposobem dojechaliśmy do Austrii… Autostrada cicha ale na postojach ludzi co niemiara… Wszystki naród albo ciągnął do albo z Chorwacji… Było tego tyle, że nie wiedziałem jak się pomieścimy i gdzie to wszystko się upcha… Za parę dni się dowiedziałem gdzie… Wszystko w mojej Podgorze… ;)
Niestety zdjęć z drogi nie mam bo robiłem telefonem a on posmakował przez nieuwagę Jadranu i odszedł w spokoju ;)
cdn. ...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 19:32

gosiak.k napisał(a):Pierwsza! :mrgreen:
GRATULACJE :D !!! (super zdjęcie:)
Czekam na ciąg dalszy, zapowiada się ciekawie...
pozdrawiam
Gośka :papa:


Witam serdecznie...
Zapraszam do lektury, mam nadzieję, że będzie ciekawie...
Sławek
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 20.11.2014 19:39

sviva napisał(a):cdn. ...


No to "przycupnę" i poczytam :lol: :wink:

i oczywiście Gratulacje :D

Pozdravki Sylwia :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 19:53

Gdy widzisz takie niebo to wiedz, że coś się dzieje...
Obrazek
Austria minęła nam szybko i spokojnie chociaż lać zaczęło niemiłosiernie… Wycieraczki nie nadążały odprowadzać deszczu. W sumie oprócz tego jedynym faktem godnym odnotowania było to, że nie tylko Polacy kombinują jak mogą. Wjechaliśmy na jakąś małą stacyjkę benzynową ale firmową bo shellowską. Wyłoniła się Madame o typowo aryjskiej urodzie ;) Spojrzała na rejestrację i na dystrybutor pod jaki podjeżdżam. Jak zobaczyła, że będziemy tankować diesla to mordka jej się ucieszyła i paragonu po uiszczeniu opłaty paragonu nie zobaczyliśmy ;)
Dalej przez Austrię...
Obrazek
Dalsza podróż nocna ku Jeziorom Plitvickim minęła szybko… Trochę się ich naszukaliśmy ale w końcu dotarliśmy.

cdn. ...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 20:01

Sylwetka&Gienuś napisał(a):
sviva napisał(a):cdn. ...


No to "przycupnę" i poczytam :lol: :wink:

i oczywiście Gratulacje :D

Pozdravki Sylwia :D


Dziękujemy...
i witam.. ;) Jutro będą Plitvice...
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 20.11.2014 20:07

ja też poczytam :D

i gratuluję!
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 20:31

jolcix napisał(a):ja też poczytam :D

i gratuluję!


Witam i dziękujemy... ;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.11.2014 20:43

Witam :wink:
Gratulacje!!!! :D
Od razu poczułem się o 15 lat młodszy, u mnie też to wydarzyło się w lipcu , tyle że o Chorwacji to wtedy nawet nie myślałem ,Zakopane to już była podróż w nieznane :mrgreen:
super fotki :boss:
pozdrawiam Krzysiek :papa:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 21:00

lotnikwsk napisał(a):Witam :wink:
Gratulacje!!!! :D
Od razu poczułem się o 15 lat młodszy, u mnie też to wydarzyło się w lipcu , tyle że o Chorwacji to wtedy nawet nie myślałem ,Zakopane to już była podróż w nieznane :mrgreen:
super fotki :boss:
pozdrawiam Krzysiek :papa:

Witam serdecznie i zapraszam... ;)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 20.11.2014 21:31

Słowenia minęła nam szybko, objazdowo. Swoją drogą na nic zdało się studiowanie relacji, drukowanie drogi, uczenie się na pamięć – w nocy droga wygląda zupełnie inaczej. Ale objazd jest tak prosty, że zgubić się nie można…
Do Plitvickich Jezior dojechaliśmy 12.07 o 3 nad ranem… I wiecie co zrobiliśmy? Zabraliśmy się za szukanie noclegu bo pomysł z koczowaniem w aucie nie przeszedł… Najlepsze jest to, że znaleźliśmy fajne pokoje po 15 euro za dobę. Poleciłbym je ale kompletnie nie pamiętam jak się właściciele nazywali. Zresztą nie miałem szans zapamiętać – poczęstowali nas w nocy po kilkunastu godzinach rakiją i winem i nie pamiętam jak usnąłem a co dopiero nazwiska ;)
Rano, wypoczęci, „wyspani” pojechaliśmy zobaczyć to cudo natury. Szum wody słychać było z naszej miejscówki a to co ukazało się naszym oczom przeszło wszelkie wyobrażenia. W Chorwacji byliśmy 3 raz ale tak się złożyło, że w Plitvicach pierwszy i cholera trzeba przyznać, że warto. Tylko ludu jak mrówek a zwłaszcza skośnookich z tymi ichnimi cudami techniki wszelakiej. Tyle się nasłuchałem tego języka, że mógłbym zostać tłumaczem przysięgłym ;)
Poniżej kilka zdjęć, reszta później jak się załaduje….
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn. ...
Ostatnio edytowano 07.12.2014 12:05 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 20.11.2014 21:40

Zaintrygowany tym miodem i wojną :wink:
Będę zaglądał 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.11.2014 21:57

... wykiwani przez ...

Trzeba wyczytać przez kogo :?: :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone