Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat na granicy - jak się wita turystów!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008
Mandat na granicy - jak się wita turystów!

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 31.08.2016 14:11

Na przejściu granicznym słoweńsko-chorwackim spotkała nas bardzo nieprzyjemna sytuacja, kiedy do wlepiono nam karę 2100 Kuna za posiadanie w aucie gazu pieprzowego...
Pani tłumaczyła nawet, że w Polsce i na Słowenii posiadanie takiego gazu jest legalne, ale w Chorwacji już nie. Niestety gaz nam skonfiskowano i żądano zapłaty w gotówce 2100 Kuna lub jako mandat kredytowy ale już 3100 Kuna.
Czy orientuje się ktoś czy w Chorwacji istnieje jakaś izba turystyki czy stowarzyszenie odpowiadające za turystykę? 7 raz jestem z cro, zostawiam co roku tam worek pieniędzy, a na granicy okradziono mnie za posiadanie gazu do obrony siebie i swojej rodziny... :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2016 14:18

I co chcesz osiągnąć ppoprzez izbę turystyczną ? Jeśli nie jest legalne to słusznie skonfiskowano i dano grzywnę.
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 31.08.2016 14:35

bigredone napisał(a):I co chcesz osiągnąć ppoprzez izbę turystyczną ? Jeśli nie jest legalne to słusznie skonfiskowano i dano grzywnę.
Naświetlić i zasygnalizować problem. W tym przypadku mogło w zupełności wystarczyć pouczenie i konfiskata, a nie wysoka kara.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 31.08.2016 14:36

A jak go znaleźli? Mieliście rewizję czy leżał gdzieś na wierzchu?
Wiem, że nie pomagam, ale bardzo mnie to ciekawi, bo w moim niewielkim (jeszcze) doświadczeniu na granicy spotkałem się jedynie z machnięciem ręką lub policzeniem paszportów.
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 31.08.2016 14:41

Koenig, gaz leżał w boczku w drzwiach. Pogranicznik ze Słowenii, jak zobaczył auto, od razu kazał otworzyć drzwi, bo chciał sprawdzić naklejkę z numerem VIN i zobaczył gaz. Natomiast mandat wlepiła już strona chorwacka.
Przy okazji strasznie zaczęli sprawdzać wszystkie miejsca z numerem VIN, jakbym jechał kradzionym autem...
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 31.08.2016 14:43

Swoją drogą ciekawe, ile razy musiałeś wcześniej używać gazu do obrony siebie i swojej rodziny?

Nie lepiej jeździć z ganem?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 31.08.2016 14:48

zmichal napisał(a):
bigredone napisał(a):I co chcesz osiągnąć ppoprzez izbę turystyczną ? Jeśli nie jest legalne to słusznie skonfiskowano i dano grzywnę.
Naświetlić i zasygnalizować problem. W tym przypadku mogło w zupełności wystarczyć pouczenie i konfiskata, a nie wysoka kara.

Dokładnie też jestem takiego samego zdania... skoro wjeżdżałeś dopiero do Cro to co to za problem zabrać ten gaz i pouczyć że nie wolno u nich tego posiadać... a mandat za gaz wartości kilkunastu złotych na ponad tysiaka to ich totalnie popi....
Swoją drogą nawet tutaj na forum nie widziałem nigdy info że to jest zakazane.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2016 14:55

zmichal napisał(a):gaz leżał w boczku w drzwiach. Pogranicznik ze Słowenii, jak zobaczył auto, od razu kazał otworzyć drzwi, bo chciał sprawdzić naklejkę z numerem VIN i zobaczył gaz. Natomiast mandat wlepiła już strona chorwacka.
Przy okazji strasznie zaczęli sprawdzać wszystkie miejsca z numerem VIN, jakbym jechał kradzionym autem...


Po co zabieracie ze sobą gaz pieprzowy do Chorwacji :?:

Czy wcześniej ktoś was pobił, okradł, zwyzywał do najgorszych, itd. :?:
Jak się coś takiego zabiera, to się wcześniej sprawdza, czy jest w danym kraju dozwolone.

Musicie budzić wielką nieufność służb mundurowych, skoro Słoweńcy, którzy w 99 przypadkach na 100 niczego u nikogo nie sprawdzają akurat was zatrzymali, żeby sprawdzić numer VIN 8)
Chorwaci też są bardzo tolerancyjni i jak się do czegoś przyczepią, to jest ostatnia ostateczność.
Może była wielka awantura na granicy z powodu tego gazu, pyskówka ze służbami, itp. :?:
No i skończyło się,jak się skończyło.
Rzuciłem okiem na twoje posty na forum i łączy je jedno: agresja, jeśli rzeczywistość tobie nie pasuje 8)

Na forum jest dużo ludzi dobrodusznych, co każdemu wierzą.
Był tu na forum taki jeden, co twierdził, że dostał mandat za niewinność w Austrii, bo przekroczył prędkość o 11 km/h
na autostradzie przed ograniczeniem i że fotoradar był źle ustawiony :wink:
A potem się okazało, że grzał 62 km/h w centrum wioski
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.08.2016 16:19

Z ciekawości napisz czemu pograniczników zainteresował numer VIN Waszego auta?
Jechałeś ze znajomymi czy rodziną z dziećmi i jakim autem (to już ciekawość)?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.08.2016 16:41

Belvoir napisał(a):Rzuciłem okiem na twoje posty na forum i łączy je jedno: agresja, jeśli rzeczywistość tobie nie pasuje 8)

Rzuciłem okiem na Twoje posty. Oczywiście nie dostrzegam w nich ani odrobiny agresji :wink:, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ...
Tadeusz :roll: powrócił pod nowym nickiem. :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 31.08.2016 16:56 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
xXZENXx
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) xXZENXx » 31.08.2016 16:55

Witam,
wracając w lipcu z cro widziałem sytuację na przejściu Chorwacja -Słowenia: 2-óch funkcjonariuszy zatrzymuje samochód z polskimi blachami Skoda Octavia kombi na numerach WX....... korek jak diabli, a Ci lizak i zjazd na boczny pas. Za Wiedniem podczas postoju przypadkowo spotkaliśmy owych krajanów, okazało się, że zatrzymali ich bo nie wiedzieli co to za rejestracja WX...z polskim logo PL a do tego przypadkiem drugi funkcjonariusz zauważył że maja w złym miejscu przylepioną vinietę co kosztowało ich mandat, ale nie chcieli juz mówić ile. więc chyba Słoweńcy mają do nas jakąś awersje za omijanie ich płatnych autostrad :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.08.2016 17:17

No to teraz wiesz, że przed wycieczką do jakiegoś kraju warto zapoznać się z ichniejszą UoBiA (Ustawa o Broni i Amunicji), jeśli zamierzasz brać jakiś ekwipunek obronny (lub który mogą tak zinterpretować).

Domyślam się (może i błędnie), że zamiast grzecznie powiedzieć iż nie wiedziałeś, albo zapomniałeś przy pakowaniu wyłożyć, chciałeś ich przekonać do swojej racji. Mniemam, iż niezbyt grzecznie.
A w przypadku, gdzie pan w mundurze ma na swoje poparcie taką przykładową UoBiA, to po prostu to on trzyma "dłuższe ramię dźwigni".
A jeśli jeszcze istnieją widełki w wysokości mandatu/kary, to na jego wysokość pracuje sam delikwent.
Zakładam, że ciężko się narobiłeś.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.08.2016 17:20

walp napisał(a):ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ...
Tadeusz :roll: powrócił pod nowym nickiem. :oczko_usmiech:

Bingo! :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2016 17:22

maniust napisał(a):
walp napisał(a):ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ...
Tadeusz :roll: powrócił pod nowym nickiem. :oczko_usmiech:

Bingo! :mrgreen:



:?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.08.2016 17:25

maniust napisał(a):
walp napisał(a):ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ...
Tadeusz :roll: powrócił pod nowym nickiem. :oczko_usmiech:

Bingo! :mrgreen:

Myślę, że chyba nie, bo by udowadniał, że pogranicznicy są w błędzie, a poza tym na forum jest od 2008 r....
No i ma jedno małe dziecko (z innych postów to wynika), a T. miał większe dzieci....
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Mandat na granicy - jak się wita turystów!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone