Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w Chorwacji! Brela wita...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020
Pierwszy raz w Chorwacji! Brela wita...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 02.11.2020 18:39

Jak mocno dziwny był ten wyjazd, zaraz się przekonacie (:

Z racji tego, że mieszkamy w okolicach Poznania, to lubimy czasem wcześnie rano wyjechać na przykład nad Bałtyk lub w Sudety Zachodnie, niestety w tym roku wypad nad polskie morze bardzo mocno wpłynął na wybór Chorwacji na urlop. W Międzyzdrojach było potwornie wietrznie, woda była lodowata, a ceny? Sami wiecie jak to jest.
Tak więc znamy już dokładne terminy swoich urlopów, zaczynamy szukać, przeglądamy największe internetowe bazy noclegowe. I zawsze się tam pojawia jakieś "ale", w międzyczasie zakładam konto na CRO.PL i zaczynam czytać tematy.
Z racji tego, że nigdy nie byliśmy w Chorwacji, to czujemy się jak "Gang Świeżaków". No, ktoś napisał, że "był w Breli i było zajefajnie...", i znowu ktoś tak pisze, rzut hasłem "Brela Chorwacja" do wujka Gogle, i co? Pięknie położona miejscowość wypoczynkowa w Chorwacji.
Czyli wiemy, że jedziemy do Breli na kilka dni. Dobra, ale gdzie będziemy spać? Odpowiedzią jest strona http://www.brela.com
Postanowiłem, że szukamy bardzo blisko morza, bo jak pisaliście na forum "200 metrów w linii prostej w Breli, to może być koszmar po schodach".
Znajduję bardzo fajną lokalizację: https://www.brela.com/bekavac/index.htm
Piszę maila, Pani odpisuje, ale przez pomyłkę wysyłam zadatek na zły numer konta. Całe szczęście, że bank chorwacki bardzo szybko zwrócił pieniądze. Jeśli będzie ktoś z was chciał, tam pojechać, to upewnijcie się, że wysylacie na odpowiednie konto. gospodarze bardzo mili!

No to się szykujemy. Nasza trasa wyglądała tak, jechaliśmy z Poznania do Gliwic, a następnie dopiero w stronę Chorwacji, a dlaczego ta nie przez Boboszów? Przecież to jest 100km dalej i 50 złotych drożej niż przez Boboszów! Byliśmy w okolicach Boboszowa kilka tygodni wcześniej i stwierdziłem, że nie będę jechać tak kręta i obleganą przez dziczyznę drogą - 2 auta wcześniej skasowane przez zwierzątka. Godzina dłużej, ale autostradą! Postanowiłem również, że nie będę na pierwszy raz bawić się w szukanie winietek po stacjach. Winietki na Austrię, Czechy, Słowenię kupiono z PZMOT. Przyszły w ciągu kilku dni.

Kilka dni przed planowaym wyjazdem dzwoni do mnie żona, że miała wypadek samochodem (tym którym mieliśmy jechać). No mówi się trudno, na szczęście Luba ze szpitala wyszła w tym samym dniu. Auto zastępcze na tak długi i daleki wyjazd się nam nie należy, jedynie można pojeździć w koło komina. Opcja naprawy nie wchodzi w grę, bo ruszył proces AC. Wpadamy na pomysł, aby wypożyczyć jakieś małe autko i w drogę! Autko odebrane w dniu wyjazdu i startujemy koło godziny 15.
Podróż minęła nam świetnie i bezproblemowo, na terenie Słowenii zrobiliśmy kilkugodzinną przerwę na spanie i koło godziny 11 jesteśmy blisko Breli!


IMG_20200819_103345.jpg


Przygotowuję się do zanurkowania:
IMG_20200820_125533.jpg


Kilka fotek:
IMG_20200823_200933.jpg

IMG_20200823_181916.jpg

IMG_20200822_201327.jpg

IMG_20200822_112313.jpg

IMG_20200822_111254.jpg

IMG_20200822_111050.jpg

IMG_20200821_194024.jpg

IMG_20200819_103345.jpg

IMG_20200819_135357.jpg

IMG_20200820_090914.jpg


W Breli było pięknie, fajnie i cholernie gorąco (: Woda bardzo przejrzysta, rano spokojna wieczorem z falami.
Zdecydowanie na minus zasługuje u mnie raz zamówiona pizza - była fatalna.
Co do kosztów, to celowo o nich nie wspomina, bo u mnie ze względu na wypożyczenie autko wyszło znacznie więcej niż średnia..

Co do wakacji 2021, to już zacząłem szukać jakiegoś domu na 9 osób (: Macie coś ciekawego?
Załączniki:
IMG_20200824_093619.jpg
Ostatnio edytowano 02.11.2020 18:50 przez Bombolero, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2020 18:42

Czyżby jednopostowa relacja. :?:
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 02.11.2020 18:49

Janusz Bajcer napisał(a):Czyżby jednopostowa relacja. :?:


Z chęcią dodam jeszcze coś więcej(:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.11.2020 19:10

Moja okolica:)
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 02.11.2020 19:43

Widać że gorąc tak jak ma być 8) jaki to miesiąc ?
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 02.11.2020 19:47

lukasq@o2.pl napisał(a):Widać że gorąc tak jak ma być 8) jaki to miesiąc ?


Zawsze jeżdżę w drugiej połowie sierpnia(:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 08.11.2020 14:39

Interesujące miejsce.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.11.2020 18:52

Mam nadzieję, że to nie koniec??? Napisz coś więcej...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.11.2020 15:27

E tam, na pewno nie napisze.
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 26.12.2020 19:43

Ural napisał(a):E tam, na pewno nie napisze.

No pewnie, że nie ;p


zachod.jpg


tutaj odpcozywalismy.jpg
Tutaj odpoczywaliśmy, nasza ulubiona plaża. Jak się później okazało, większe kamienie były lepsze do plażowania niż drobny żwirek. Większość ludzi nie zabierała swoich rzeczy, gdy szli na obiad.


pizza.jpg
Któregoś dnia postanowiliśmy kupić wieczorem sobie pizzę. W menu nie było żadnej wzmianki o jakimś udziwnieniu, więc czekaliśmy głodni na przybycie gościa wieczoru. Ku naszemu zdziwieniu pizza przypominała zwinięte calzone i była raczej średnia. Na pewno drugi raz z knajpy X nie wezmę. Cena: 50 kun. Raz też kupiliśmy tortillę i również była tylko "zjadliwa". Moje wrażenie odnośnie dowoźnego jadła jest takie, że przy następnej okazji całkowicie odpuścimy takie zachcianki na rzecz lepszego obiadu czy zakupów w sklepie.


brzydkie niebo.jpg
Ostatniego dnia pogoda bardzo się pogorszyła, deszcz mocno padał. Całe szczęście, że to był dzień wyjazdu, więc żadna szkoda.


IMG_20200823_131739.jpg


IMG_20200822_111050.jpg


swieze owoce.jpg
Pierwszy raz się spotkałem z morskim handlem obwoźnym. Codziennie o tej samej godzinie do plaży przybijał pewien jegomość, by sprzedać owoce. Raz się skusiłem i było warto!




Ogólnie to bardzo polecam Brelę i jej okolice. W przyszłym roku mamy na oku ten region, chcielibyśmy znów zamieszkać blisko morza i przy okazji pozwiedzać okoliczne wyspy. Póki co jestem na etapie szukania kwatery i z tego co słyszę, to już są rezerwacje na 2021.
Z takich cennych wskazówek, to wiem już, że większość apartamentów dysponuje leżakami itp, co można za free wziąć na plażę, więc nie ma co, zagracać auto. Na sam koniec najważniejsze, w przyszłym roku trasa musi być podzielona na dwa etapy minimum. Nocleg podczas jazdy obowiazkowy.
Załączniki:
na plaze.jpg
Utwardzona droga na plażę, było tak blisko, że śmigałem w samych kąpielówkach.
wieczorem.jpg
Pomimo godziny już późnej, można było spotkać wiele osób czerpiących przyjemność z ochłody(:

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwszy raz w Chorwacji! Brela wita...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone