Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mandat na granicy - jak się wita turystów!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.08.2016 17:27

piekara114 napisał(a):
maniust napisał(a):
walp napisał(a):ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ...
Tadeusz :roll: powrócił pod nowym nickiem. :oczko_usmiech:

Bingo! :mrgreen:

Myślę, że chyba nie, bo by udowadniał, że pogranicznicy są w błędzie, a poza tym na forum jest od 2008 r....
No i ma jedno małe dziecko (z innych postów to wynika), a T. miał większe dzieci....

Od lipca 2016.
Co do ilości dzieci to nie pamiętam.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.08.2016 17:39

Belvoir napisał(a):Po co zabieracie ze sobą gaz pieprzowy do Chorwacji :?:

Czy wcześniej ktoś was pobił, okradł, zwyzywał do najgorszych, itd. :?:
Jak się coś takiego zabiera, to się wcześniej sprawdza, czy jest w danym kraju dozwolone.

Musicie budzić wielką nieufność służb mundurowych, skoro Słoweńcy, którzy w 99 przypadkach na 100 niczego u nikogo nie sprawdzają akurat was zatrzymali, żeby sprawdzić numer VIN 8)
Chorwaci też są bardzo tolerancyjni i jak się do czegoś przyczepią, to jest ostatnia ostateczność.
Może była wielka awantura na granicy z powodu tego gazu, pyskówka ze służbami, itp. :?:
No i skończyło się,jak się skończyło.
Rzuciłem okiem na twoje posty na forum i łączy je jedno: agresja, jeśli rzeczywistość tobie nie pasuje 8)

Na forum jest dużo ludzi dobrodusznych, co każdemu wierzą.
Był tu na forum taki jeden, co twierdził, że dostał mandat za niewinność w Austrii, bo przekroczył prędkość o 11 km/h
na autostradzie przed ograniczeniem i że fotoradar był źle ustawiony :wink:
A potem się okazało, że grzał 62 km/h w centrum wioski

Nie wiem kim jesteś ale wiesz, kto to był Piekarski ?
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.08.2016 17:40

maniust napisał(a):
piekara114 napisał(a):
maniust napisał(a):
walp napisał(a):ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ...
Tadeusz :roll: powrócił pod nowym nickiem. :oczko_usmiech:

Bingo! :mrgreen:

Myślę, że chyba nie, bo by udowadniał, że pogranicznicy są w błędzie, a poza tym na forum jest od 2008 r....
No i ma jedno małe dziecko (z innych postów to wynika), a T. miał większe dzieci....

Od lipca 2016.
Co do ilości dzieci to nie pamiętam.

Ty pomyślałeś o Belvoir , a ja o autorze wątku :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2016 17:42

Nie znam Tadeusza Piekarskiego 8)
Arek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 31.08.2016 18:15

valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 31.08.2016 18:20

Arek napisał(a):voilà !
Ustawa o broni

No super, teraz będę czytał kilkadziesiąt artykułów ustawy w serbochorwackim :))))
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.08.2016 19:20

zmichal napisał(a):Na przejściu granicznym słoweńsko-chorwackim spotkała nas bardzo nieprzyjemna sytuacja, kiedy do wlepiono nam karę 2100 Kuna za posiadanie w aucie gazu pieprzowego...
Pani tłumaczyła nawet, że w Polsce i na Słowenii posiadanie takiego gazu jest legalne, ale w Chorwacji już nie. Niestety gaz nam skonfiskowano i żądano zapłaty w gotówce 2100 Kuna lub jako mandat kredytowy ale już 3100 Kuna.

Rozumiem rozgoryczenie, bo portfel boli.
Nie rozumiem zdziwienia, że wyegzekwowano w stosunku do Ciebie przepisy prawa.
Generalnie potraktuj to jak Twój osobisty wkład w nasze wyjazdy do Cro, bo generalnie mało kto słyszał, że takich przedmiotów nie wolno tam wwozić.
Dzięki Tobie kilka osób uniknie pewnie takiego drenażu kieszeni.
Winkelried.cro.pl. :wink:
Dziękujemy.... :D
zmichal napisał(a):Czy orientuje się ktoś czy w Chorwacji istnieje jakaś izba turystyki czy stowarzyszenie odpowiadające za turystykę? 7 raz jestem z cro, zostawiam co roku tam worek pieniędzy, a na granicy okradziono mnie za posiadanie gazu do obrony siebie i swojej rodziny... :(

A po co Ci ona?
Ta izba, znaczy się?
Twoje worki pieniędzy zostawiane tam co roku nie są na pewno żadnym argumentem w rozmowie z nikim, a już na pewno z Izbą Turystyki.
Mam przeczucie (graniczące z pewnością), że tamtejszej Służby Celnej czy Policji to też nie wzruszy...
Weź na klatę i tyle w temacie.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.08.2016 19:35

Belvoir napisał(a):Nie znam Tadeusza Piekarskiego 8)

Czy wspomniałem o imieniu Tadeusz ? :mrgreen:
aquavita
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 31.08.2016 20:02

W nawiązaniu do mandatów.
Wczoraj chcąc usprawnić sobie pakowanie auta w okolicach Novali ,podjechałem bliżej apartamentu ,i zaparkowałem już za zakazem zatrzymywania , Nie było już żadnej drogi ,poprostu dwa schodzące się chodniki, zaparkowałem między nimi, nie zastawiając ani cm. Po 20 minutach podjeżdża starsza czerwona panda bez oznaczeń , i dwóch mundurowych zaczyna robić zdjęcia, jestem obok ale o nic nie pytają . podszedłem grzecznie , (bagażnik otwarty , walizy obok) i tłumaczę że ciężko dźwigać aby zrozumieli sytuację , praktycznie w naszym rodzimym języku ,coś w stylu tak, tak, akurat, parkujesz tu długo i koniec ...mandat kredytowy na 250 kun do ręki ,,bez mojego podpisu . Mam pytanie , ściągają to zza granicy ? czy do kosza z nim ?
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.08.2016 20:23

aquavita napisał(a):dwóch mundurowych zaczyna robić zdjęcia..

Ale kto?
Policja, Straż Miejska czy Leśna?
SOK-istów tam raczej nie było...
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 31.08.2016 20:34

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 2100x0.64=======1344 zł :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.08.2016 20:35

anakin napisał(a):
aquavita napisał(a):dwóch mundurowych zaczyna robić zdjęcia..

Ale kto?
Policja, Straż Miejska czy Leśna?
SOK-istów tam raczej nie było...

Czerwona Panda...
Może strażacy?
:oczko_usmiech:
wajheczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 31.08.2016 20:38

na pewno ta
Przechwytywanie.PNG
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 31.08.2016 20:55

Na Bałkanach dość ostro traktują wszelkie akcesoria militarne, pamiętam jak na granicy z BiH przy kontroli paszportu dziecka i dowodów dorosłych, pogranicznik zauważył tuż przy moim siedzeniu drewnianą rączkę zakończoną takim owalem żeby się np. nie wyślizgnął z ręki, rączkę od szczotki do odśnieżania samochodu w zimie :D , leżała tam bo mi nie przeszkadzała i była pod ręką, w lato nieprzydatna a pogranicznik z ręką na kaburze od pistoletu kazał pokazać co to jest, dopiero jak zobaczył szczotkę to zdziwiony pyta po co mi to :?: no to tłumaczę że w Polsce jest zima ze śniegiem i odśnieżam tym samochód uśmiechnął się i po sprawie. pewnie myślał że to jakiś "bejsbol" hehe lub jakieś inne niebezpieczne narzędzie. myślę że to po wojnie takie przeczulenie na te sprawy
aquavita
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 31.08.2016 21:01

wajheczka napisał(a):na pewno ta
Przechwytywanie.PNG

Chyba ta sama :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Mandat na granicy - jak się wita turystów! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019