Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat na granicy - jak się wita turystów!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 01.09.2016 12:11

nowotarżanin napisał(a):Tak czytam Twoje posty i niestety muszę to stwierdzić, prezentujesz takie typowo polskie pieniactwo. Zostałeś ukarany bo złamałeś prawo więc jakie potraktowanie "nie fair". Zastanów się bez emocji co da pisanie do izby turystyki, przecież takie instytucje nie maja żadnego wpływu na służby swojego kraju, to tak jakbyś w Polsce pisał skargę na policjanta do PTTK, jaki to ma sens? Nawet jeżeli napiszesz otrzymasz uprzejmą odpowiedź typu: funkcjonariusz postąpił zgodnie z obowiązującymi przepisami, a Ty jako turysta masz obowiązek do tych przepisów się stosować. Tak na marginesie, jeżeli posiadanie przy sobie gazu pieprzowego daje ci poczucie złudnego bezpieczeństwa to przecież przekraczając granicę mogłeś pojemnik z gazem włożyć do bagażu lub kieszeni spodni, nie byłoby problemu na granicy, czy wsiadając do samolotu masz przy sobie ten pojemnik - oczywiście, że nie bo nie zostałbyś wpuszczony na pokład. Przykre, że poniosłeś dość dotkliwe finansowe konsekwencje swojego postępowania, jak sam napisałeś "masz nauczkę", ale pisanie teraz jakiś elaboratów do izb turystyki czy innych instytucji to bezsens. Mam nadzieję, że nie poczujesz się obrażony moim postem, nie jest moim zamiarem krytykowanie Twojego postępowania, czy obrażanie Cię, było naruszenie prawa - była kara i tyle w temacie.
Masz może i trochę racji, ale to nie Ty musiałeś wyjąć z kieszeni 2100Kn na granicy, a gazu nie chowałem bo nawet o nim nie pamiętałem, po prostu leżał sobie w boczku. Prawo prawem, ale czasami lepiej być po prostu człowiekiem, i w sumie o to mam głównie żal.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.09.2016 12:25

bluesman napisał(a): co ciekawe szkolono mnie ...

0:53-0:56 :mrgreen:

Venom555 napisał(a):..........

Jeszcze dziś muszę wyjąć pałkę teleskopową z auta, bo chyba nikogo nie przekonam, że służy mi to do sprawdzania ciśnienia w oponach.... :?
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 01.09.2016 12:27

zmichal napisał(a): Masz może i trochę racji, ale to nie Ty musiałeś wyjąć z kieszeni 2100Kn na granicy, a gazu nie chowałem bo nawet o nim nie pamiętałem, po prostu leżał sobie w boczku. Prawo prawem, ale czasami lepiej być po prostu człowiekiem, i w sumie o to mam głównie żal.

Rozumiem, bo sam gdybym miał zapłacić 2100Kn to trochę bym się wk...ł, uważam tylko, że pisanie teraz pism jest bezsensowne, bo nawet jeżeli otrzymasz jakąś odpowiedź to w stylu jak napisałem we wcześniejszym poście, co i tak Cię nie usatysfakcjonuje. Nie znam tamtejszych przepisów i nie wiem, czy f-sz mógł zastosować pouczenie czy nie mógł, ale to zawsze jest jego wybór, niezależnie czy w Chorwacji czy w Polsce. Pozdrawiam :papa:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 01.09.2016 12:28

zmichal napisał(a): pani z chorwackiej strony by nas puściła, ale to właśnie gość ze strony słoweńskiej był naburmuszony i bardzo nieprzyjemny.

To był jakiś łączony patrol? Bo stanowiska pograniczników dzieli jednak spora odległość.
Miałeś pecha, ale nie ma co się szarpać, jak już sam napisałeś nie ma żadnych szans wygrać. Jasnym jest, że zrobiłeś to nieświadomie, tylko że nic to już nie pomoże.
Swoją drogą kilka dni temu ktoś pytał czy może przewieźć stary telefon komórkowy, ubawił mnie wtedy ten post, autorowi też się sporo dostało. Dziś mnie już nie śmieszy. Jak się okazuje czasem lepiej zadać śmieszne pytanie niż poczuć problem na własnej kieszeni.
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 01.09.2016 12:35

Wiem, że nic nie ugram, ale sprawę spróbuję nagłośnić.
Mam też nadzieję, że pomogłem paru osobom na tym forum uniknąć być może podobnych niespodzianek na granicy, a to już coś :wink:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 01.09.2016 12:54

zmichal napisał(a):ale sprawę spróbuję nagłośnić.


Wpierw zapytaj co i jak. Proponowałbym konsulat tylko nie wiem czy podejmą dialog. Ale odpowiedź musisz dostać.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Mandat na granicy - jak się wita turystów! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone