Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kučište - proszę o opinię

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kruszyn
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kruszyn » 12.04.2016 20:57

Pierwszy raz się wybieram do Cro ,post lekko "zakurzony " ...mam nadzieję że dużo się nie zmieniło w Kuciste :D Był ktos może ostatnio ?
kaktussio
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 25.01.2013
Kuciste - wiatr?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaktussio » 04.07.2016 12:18

Witam.
Pytanie kieruję szczególnie do osób, które były w Kuciste niedaleko Orebicia.
Dokładnie chodzi mi o sławne wiatry w tym rejonie. Czy faktycznie wieje tam mocno praktycznie cały dzień? Zakochałem się w Chorwacji podczas pierwszego pobytu w Igrane - cisza, spokój, dużo zieleni dookoła... tego samego chciałbym doświadczyć jadąc kolejny raz.
Czy Kuciste to dobry wybór czy raczej sobie darować biorąc pod uwagę to czego szukam na urlopie? Pytam, gdyż mam ofertę wczasów i tylko dlatego rozważam to miejsce.
Przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie mam nadal pewności.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 04.07.2016 12:27

Znajomi tam jeżdżą i do Viganj właśnie po wiatr, bo w żadnym miejscu Chorwacji nie pływa im się tak dobrze.
Szukając ciszy i spokoju, możesz źle trafić, bo tam lata po wodzie i nad wodą :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.07.2016 18:48

Bea.ta napisał(a):Szukając ciszy i spokoju, możesz źle trafić, bo tam lata po wodzie i nad wodą :)

A ja nie do końca się z tym zgodzę, choć to, że tam lata, to prawda. :wink:
Mam kolegę - zapalony windsurfer i kitesurfer. Mówi (zresztą nie tylko on), że dwa są w Europie miejsca wymarzone dla niego: chorwackie Kućište i nasz Hel. Tam wieje najlepiej. Czy to oznacza, że na Helu nie ma zwykłych turystów? Sami wiecie jak jest.

Podobnie jest w Kućište. Baza tych, co surfują jest w pobliżu kempingu Perna. W samym Kućište można znaleźć miejsca spokojne.

Rano mieliśmy tak:
IMG_4897.JPG

Po południu tak:
IMG_6165.jpg

W ciągu dnia inni sobie latali, pływali ...
IMG_6522.jpg


Podsumowując, bardzo polecam tę miejscowość. Spokojnie, jeden sklep z koszykami, 2-3 knajpki. Na przeciwko Korčula, spacerkiem do Orebić.
I te widoki na Kanal Peljeski.
IMG_5757.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Kučište - proszę o opinię - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone