Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.03.2018 15:09

sdolas napisał(a):Boboo pokazywał filmiki z których można wnioskować że linia brzegowa między Metajną a Rucicą jest ciekawa.


Moim zdaniem d.. nie urywa szczególnie w porównaniu z linią brzegową między Rucicą a Vratami. Dla mnie daremne machanie wiosłem od Metajny do Rucicy mając na uwadze że masz tam wygodny parking.

sdolas napisał(a):Jeśli by faktycznie wodować na Ruciccy, to daleko trzeba dygać z pływadłem z parkingu ?


Jakieś 150 metrów z parkingu, ale bez problemu dojedziesz do knajpki przy samej plaży, zrzucisz sprzęt i wrócisz z autem na parking.

sdolas napisał(a):Jeszcze jedna opcja to te rejony lub kawałek balej, dokąd się da dojechać i później dalej już do Paskich Vrat kajakiem ...


Jest to pewna alternatywa aczkolwiek machanie od Pagu do Vrat to machanie jak dla mnie niemal stracone. Tam zawsze przelatuję na pełnym gwizdku zwracając tylko uwagę żeby się nie piznąć z kimś na winklu we Vratach. Priorytetem dla Was właśnie powinny być Vrata. Od południowej strony (po prawej jak wypływasz z zalewu) masz skały i plaże. Po lewej, północnej czyli przy Kristoforze to głównie snurkowanie. Skały pod wodą ułożone podobnie jak na Kornatach. Schodzą od 2-3 m niemal pionowo na 70 m. Fajny efekt deep blue sea :)

Przypomnij mi jeszcze gdzie Wy będziecie stacjonować?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 22.03.2018 15:19

Tribunj :wink:
czyli kawałek jest.
Dlatego też objeżdżać cały zalew, przynajmniej na dziś, jakoś mi się nie bardzo uśmiecha, tym bardziej że rejony Pagu tez chcę sprawdzić a właściwie rejon kwatery przy Pagu.

PS. Naszych pływadeł nie porównuj, bo jak ja całkowicie odkręcę manetkę to wiesz :wink: ...... ...... to stoję i tak :oczko_usmiech:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.03.2018 15:43

Do Posedarje autobaną, jadranką do Prizny, promem do Zigljen i masz 20 minut do Metajny i tam szukaj kwater a nie przy Pagu :wink:

Ps. Jakbyś chciał się kajakiem poślizgać to przyjedź do Metajny po 6 sierpnia :wink: :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 22.03.2018 15:57

No właśnie ta droga ... :roll:
Tej drogi co podsunąłeś w ogóle nie brałem pod uwagę, tylko lądem przez most.
Do Prizny wychodzi ok 2h jazdy, trochę jest ...
Muszę to jeszcze przetrawić :wink:

W Metajnie kwatery szukałem, ludzikiem połaziłem po mapie i jakoś mi tamtejsze plaż nie bardzo przypadły :roll:
Te od strony Boszany bardziej :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.03.2018 19:05

sdolas napisał(a):W Metajnie kwatery szukałem, ludzikiem połaziłem po mapie


Z ludzika niewiele się dowiesz, ale fakt w samej Metajnie plaż w zasadzie nie ma. Tyle że najbliżej stamtąd jest do tych najfajniejszych w Cro :wink: Kajak masz a to już daje możliwości

sdolas napisał(a):Te od strony Boszany bardziej :wink:


Hasie, szkło i byleco :mrgreen: No i o 17 nyny albo chlać bo słońce wyłączają :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.03.2018 22:20

Rysio napisał(a):
sdolas napisał(a):Te od strony Boszany bardziej :wink:

No i o 17 nyny albo chlać bo słońce wyłączają :wink:

Patrząc na Metajnę. :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 23.03.2018 08:19

Dzięki wszystkim za uwagi :lol:
Czasu mam jeszcze sporo do namysłu.
Trochę mnie powstrzymuje ten spory kawałek drogi do przebycia :roll:
Tym bardziej że niemal pod nosem będę miał okolice wyspy Murter i takie widoczki lub takie
Czyli jest też gdzie poplażować, pokajaczyć i posnurkować, a woda raczej powinna być bardziej klarowna niż w zalewie paskim :wink:
Idę trawić dalej :oczko_usmiech:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.03.2018 08:37

Rysio napisał(a):(...) Moim zdaniem d.. nie urywa szczególnie w porównaniu z linią brzegową między Rucicą a Vratami.

Zgadzam się, nie urywa.
Ale ma dwa "+punkty":
- zieleń przechodząca wieczorem w złoto
- cykady
No i co parę metrów możesz lądować.
DSC02140.JPG

DSC02149.JPG

Rysiu, weź pod uwagę, że to kajak - no manetka, no rumpel, no benzin, only muskle - który trzeba przynieść i wynieść.
A na Metajna-City-Plaja masz do tego dobre warunki.
https://www.google.de/maps/@44.5071581,15.0104212,3a,75y,210.05h,93.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0AF7mncZaoPjEYxw5b7vQQ!2e0!7i13312!8i6656
Jak staniesz tu na minutkę, żeby zrzucić kajak, nikt głowy nie urwie.
A zaparkować na tę parę godzin można chyba na dworcu autobusowo-portowym
https://www.google.de/maps/@44.5081435,15.0106145,3a,75y,297.11h,86.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5jAa4AV7ytUqMq3WDtDoPA!2e0!7i13312!8i6656
Zawsze coś tam parkowało i nikt się troszczył.

Ostatnio widziałem gdzieś na YT, jak gnali kajakami z Dubrovnika na Mljet :!:
Owszem, nie samotnie a grupą - ale to dobre 30 km (wg google) na otwartym morzu.

Tu na Zalewie, można całość przemachać parę metrów od brzegu (poczucie bezpieczeństwa) i co kilka- set/dziesiąt metrów w potrzebie lądować.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2018 09:12

boboo napisał(a):Zgadzam się, nie urywa.
Ale ma dwa "+punkty":


DSC00494.JPG


17'.JPG


24.JPG


33.JPG


boboo napisał(a):Rysiu, weź pod uwagę, że to kajak - no manetka, no rumpel, no benzin, only muskle - który trzeba przynieść i wynieść.
A na Metajna-City-Plaja masz do tego dobre warunki.
https://www.google.de/maps/@44.5071581,15.0104212,3a,75y,210.05h,93.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0AF7mncZaoPjEYxw5b7vQQ!2e0!7i13312!8i6656
Jak staniesz tu na minutkę, żeby zrzucić kajak, nikt głowy nie urwie.


Boguś jak napisałem w poprzednim poście na Rucicy możesz podjechać do knajpy, zrzucić kajak i odstawić auto na parking. Od knajpy to kajakiem do wody dorzucisz :wink:

No i też jest się gdzie zatrzymać, niekoniecznie mając towarzystwo :wink:
Załączniki:
18.JPG
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.03.2018 09:21

@Rysio,
my tu gadu-gadu, a Sławek (sdolas) tymczasem:
sdolas napisał(a):Trochę mnie powstrzymuje ten spory kawałek drogi do przebycia :roll:
Tym bardziej że niemal pod nosem będę miał okolice wyspy Murter

:mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2018 09:31

Wiesz ... u mnie na mapę od Paskiego mostu do Sibennika kawa się wylała. 18 razy ... :mrgreen: :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.03.2018 10:19

Rysio napisał(a):Do Posedarje autobaną, jadranką do Prizny, promem do Zigljen i masz 20 minut do Metajny i tam szukaj kwater a nie przy Pagu :wink:

Rysio, rozumiem, że propozycja dojazdu autostradą do Posedarje, a następnie Jadranką na północ do Prizny, czyli tak, to ze względu na walory widowiskowe?
Bo chyba szybciej byłoby zjechać z autostrady na węźle Žuta Lokva i do Prizny dojechać od Senj? Czyli tak.

Pytam, bo nie lubię powtarzać trasy i na wyspę chciałbym dostać się promem, a wyjechać przez Paški most, bądź odwrotnie. :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 23.03.2018 10:21

Żeby była jasność, nigdzie nie dezerteruję, przynajmniej na razie :oczko_usmiech:
Do Pagu jak mnie ciągnęło tak mnie cięgnie nadal :wink:
Kiedyś na pewno tam zawitam, ale czy w tym roku ...
Może mnie przekonacie :smo:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.03.2018 10:56

boboo napisał(a):
Rysio napisał(a):(...) Moim zdaniem d.. nie urywa szczególnie w porównaniu z linią brzegową między Rucicą a Vratami.

Zgadzam się, nie urywa.
Ale ma dwa "+punkty":
- zieleń przechodząca wieczorem w złoto
- cykady
No i co parę metrów możesz lądować...
Tylko po co? W ciagu dnia jest tam kupę ludzi a jak już wiosłować to po to by mieć ten swój kawałek podłogi :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.03.2018 10:58

walp napisał(a):(...) Bo chyba szybciej byłoby zjechać z autostrady na węźle Žuta Lokva i do Prizny dojechać od Senj? Czyli tak.(...)
I to jest dobry* wybór. Jechałem tak już i jest OK.

*moje subiektywne zdanie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 323
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone