Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.05.2017 09:53

Od jakiegoś czasu czytam ten wątek, i pomyślałem sobie że wypadałoby się zapisać do klubu. Wszak jestem jednym z miłośników tej wyspy. Może nie zwiedziłem jej całej, bo byłem nastawiony typowo na wypoczynek na plaży, dlatego mój pobyt tam miał miejsce głównie w Pagu, Simuni, Metajnie, i wypadzie do Nin i Zadaru. Dodam tez że wszystko odbywało się 6 lat temu.

Nie zmienia to jednak faktu że ta wyspa coś w sobie ma. Nie wiem, może gdzieś jest podobnie, ale odnoszę wrażenie że wjeżdżając na Pag, wjeżdżam na inny kontynent. Choć w tym roku, kiedy ponownie zamierzam zawitać do Chorwacji, Pagu nie ma w planach, to jednak w przyszłości postanowiłem sobie że muszę tam wrócić i dokładniej poznać zakamarki tej wyspy.

A tymczasem, kilka fotek z tamtego wyjazdu (w ramach wpisowego).

Oczywiście najpierw musi być most...
Obrazek

Widok z Góry ...
Obrazek

No i nie mogło zabraknąć tego widoku...
Obrazek

moja ulubiona plaża...
Obrazek

widok z balkonu,(średni ale nie narzekałem)
Obrazek

Na dzisiaj tyle, zdjęcia od tamtego czasu mam jeszcze nie posegregowane (nie chciało się) więc muszę pogrzebać żeby coś ciekawego wyciągnąć:)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.05.2017 23:04

laskeczap
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.02.2015
Re: Cromaniacy pomagają!

Nieprzeczytany postnapisał(a) laskeczap » 11.05.2017 15:37

Witam wszystkich! Czy ktoś kojarzy czy w Povljanie na Pagu jest organizowana Ribarska Vecer? Jakieś dokładniejsze informacje w jaki dni itd będę wdzięczny. Pozdrawiam :)
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 19.05.2017 08:12

Moi mili, mam do Was pytanie, byliśmy na Pagu w 2009 roku w Mandre,i nie było możliwości zorganizowania w tym czasie z tej miejscowości żadnego rejsu, wycieczki - tzw. fischpicniku, czy ktoś może się orientuje czy coś w tym zakresie się zmieniło? Wybieramy sie do Mandre na początku lipca i chcielibyśmy sobie zrobić jakąś wycieczkę stateczkiem, zwłaszcza, że będziemy mieć dzieciaki i bardzo by się z tego ucieszyły. Czy ktoś coś może polecić, a może z innej niedalekiej miejscowości coś organizują?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.05.2017 08:34

gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Cromaniacy pomagają!

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.05.2017 08:53

laskeczap napisał(a):Witam wszystkich! Czy ktoś kojarzy czy w Povljanie na Pagu jest organizowana Ribarska Vecer? Jakieś dokładniejsze informacje w jaki dni itd będę wdzięczny. Pozdrawiam :)
Nie trafiłam na takowy a byłam od niedzieli do piątku, więc może w sobotę w co jednak wątpię. Povljana to raczej dziura, tam niewiele się dzieje. Po 9 dniach ganiania po Pagu tam zakotwiczyliśmy aby trochę odzipnąć przed powrotem do domu ;) i coby bliżej było do Ninu, Zadaru i nad kanion Zrmanja :)
Na lenistwo dobre miejsce ale na zwiedzanie Pagu lepiej osiąść gdzieś dalej.

Heterka napisał(a):Moi mili, mam do Was pytanie, byliśmy na Pagu w 2009 roku w Mandre,i nie było możliwości zorganizowania w tym czasie z tej miejscowości żadnego rejsu, wycieczki - tzw. fischpicniku, czy ktoś może się orientuje czy coś w tym zakresie się zmieniło? Wybieramy sie do Mandre na początku lipca i chcielibyśmy sobie zrobić jakąś wycieczkę stateczkiem, zwłaszcza, że będziemy mieć dzieciaki i bardzo by się z tego ucieszyły. Czy ktoś coś może polecić, a może z innej niedalekiej miejscowości coś organizują?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje
Fischpicniki spotkałam tylko z Pagu i tylko po Paskim zalewie. Z Pagu kierunek Zrce i Caska tam skoki do wody ze statku, potem obrót i kierunek Metajna - wysiadka, czas na plażowanie i obiad. Następnie kierunek Beritnica bez przybijania do brzegu - skoki do wody ze statku, potem kierunek Paskie Vrata i kąpiel/snurkowanie w jaskini, powrót do Pagu. Rok 2013 może coś się zmieniło w tej kwestii.
Natomiast samemu można sobie popłynąć na wyspę Rab do miasta Rab :) Piękne miasteczko. Taxi wodne startuje z koniuszka Pagu, Lun-Tovarnele - tu masz rozkład kursów. Jak jest potrzeba kursują częściej - np. gdy nie zmieszczą się wszyscy chętni na pokładzie to każą poczekać. Płynie się 20 min. Polecam bardzo :) W 2013 płacilismy chyba 60 kun w obie strony. Za bilecik płaci się już na łajbie. Warto popłynąć najpóźniej o 10 i być nieco wcześniej aby gdzieś zaparkować auto. Jako takiego parkingu tam nie ma, my parkowaliśmy gdzieś na uboczu przy porcie, parę minut po 9 jeszcze był luz. :) Wracaliśmy z Rabu ostatnim kursem o 17 tej. Obeszliśmy spokojnie miasteczko i starczyło też czasu na odpoczynek, plażowanie :)
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 19.05.2017 09:23

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.05.2017 09:41

Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.05.2017 09:51

Witajcie drodzy fani wyspy Pag. Mam do Was serdeczną prośbę o pomoc w organizacji pobytu na Pagu.
08.07. wracając z Sutivanu meldujemy się na Pagu(2+2) w mieście Pag (kwatera niedaleko hotelu Pagus). Będziemy tam 5 dni i nastawieni jesteśmy na plażowanie w różnych miejscach wyspy. Pomimo tego, że plaże wirtualnie zwiedziłem już, czytałem Wasze relacje i opinie, proszę o pomoc i sugestie w zaplanowaniu tych 5 dni ( wiem strasznie krótko :cry: ). Chcielibyśmy te 5 dni (w zasadzie 4, bo pierwszy to Pag i plaża miejska) spędzić tak by poznać najciekawsze miejsca na Pagu ( takie top 5), Pag w pigułce. Z moich typów na te 4 dni wybrałem : 2 dzień Beretnica i może :roll: Novalija, 3 dzień plaża w okolicy Bosany (właśnie, którą wybrać) i co potem ?, 4 dzień plaża Jadra i Stara Novalija (czy to dobry pomysł ?), 5 dzień Lun i taxi na Rab, czytałem, że warto, 6 dzień powrót do Polski, po drodze Nin. Może macie jakieś inne typy, co odpuścić, co koniecznie zobaczyć. Jak Wy byście spędzili 5 dni na Pagu ze znajomymi, którzy jadą tam pierwszy raz. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :papa:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.05.2017 10:00

Habanero napisał(a):3 dzień plaża w okolicy Bosany (właśnie, którą wybrać) i co potem ?

Nie jestem jakimś szczególnym zwolennikiem Bošany, bo tak jak Rysio powiedział najpiękniejszy w niej jest....widok na Metajnę. :oczko_usmiech:
To "potem" na tamtych plażach to się już tak koło 17.00 zaczyna, bo potem masz cień i z opalania nici...
No chyba , że lubisz w cieniu.. :mrgreen:

Ja bym zrobił tak.
Zamiast plaży miejskiej w Pagu- Bošana, a po tej 17-stej śmigacie do miasta i "zwiedzacie".
Cydzysłów rozmyślnie, bo tam naprawdę za wiele do oglądania nie ma... :wink:
Habanero napisał(a):4 dzień plaża Jadra i Stara Novalija (czy to dobry pomysł ?)

To bym sobie odpuścił.
Na plaży co prawda nie byłem, ale do SN nie ma się po co wybierać, a już na pewno na cały dzień.

Zastąpiłbym to np.wyprawą na Sv.Vid (rano), połączoną z plażowaniem np. na Girenicy w Mandre.

A reszta planu jak najbardziej ok.

Cztery dni to strasznie mało czasu, nawet jak na Pag. :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.05.2017 10:18

Habanero napisał(a):Stara Novalija (czy to dobry pomysł ?)
Bardzo dobry, jeśli macie zamiar tam zjeść. Polecam Konobę Porat

Habanero napisał(a):plaża w okolicy Bosany
Zamiast tego wybierzcie się na Mali Zaton
Da się dojść.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.05.2017 10:23

Nie plażuj w samej Bošanie, tylko za nią. Plaża w Dubravie jest ładna, choć może być trochę ludzi. Za nią (i za tabliczką z końcem Bošany) zaczynają się najładniejsze IMO plaże w Sv. Mariji - na początku te trudniej dostępne, ścieżkami po klifie, tam jest szansa na mniej ludzi. W samym przysiółku Sv. Marija zejścia są wygodniejsze, po schodkach, co kusi więcej osób - ale to nie jest jakiś tłok jak w Pagu. :wink: Polecam ze względu na bardzo malownicze skałki przy plaży, widoki i mega przyjazne drobne kamyki. Dla mnie te okolice to must see spośród plaż na Pagu.
Zupełne odludzie masz szansę znaleźć na Filino za Sv. Marko, jeśli pójdziesz plażą dalej od tego zejścia, gdzie wszyscy schodzą. Tam można czasem plażować nie widząc nikogo w promieniu 100m. Podłoże zróżnicowane, żwir, piach, kamienie, skały.
Z pewnością nie marnowałabym czasu na plażowanie w samym Pagu, jeśli takie plaże są w okolicy. :wink:
No i mała sesja zdjęciowa przy 15. południku nie zawadzi, jeśli już będziecie w tej okolicy.

Beritnica jak najbardziej tak, koniecznie nawet. Tylko weź sobie coś grubszego pod pupkę, bo kamienie bywają tam trochę kanciaste. Można nawet powędrować jeszcze dalej do Slanej...

Może skusisz się na wejście na Sv. Vid? :wink:
sv-vid-najwyzszy-szczyt-na-pag-u-t40267.html
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.05.2017 10:39

Dzięki Anakin za sugestie
anakin napisał(a):Ja bym zrobił tak.
Zamiast plaży miejskiej w Pagu- Bošana, a po tej 17-stej śmigacie do miasta i "zwiedzacie".

Rozumiem, że polecasz plażę Bošana, na początku Bošany, czy bez znaczenia, którą wybrać ?
Jeśli bez znaczenia, to poleć, którąś z nich, z możliwie łagodnym zejściem (dzieci w drużynie :wink: ) i taką, żeby miejsce przy drodze do zaparkowania było. Może tu szukać https://www.google.pl/maps/@44.4762327, ... 56!6m1!1e1
anakin napisał(a):Na plaży co prawda nie byłem, ale do SN nie ma się po co wybierać, a już na pewno na cały dzień.

Zastąpiłbym to np.wyprawą na Sv.Vid (rano), połączoną z plażowaniem np. na Girenicy w Mandre.

O właśnie, dzięki Sv. Vid, mi uciekł :wink: . Napisz proszę gdzie auto zostawić ?.
Co do Girenicy, to oglądałem filmy i bardzo podobała mi się ta plaża, ale dojazd jest tam strasznie wąski i mało miejsc do parkowania :cry: No chyba, że coś się zmieniło. :papa:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.05.2017 11:29

Habanero napisał(a):Rozumiem, że polecasz plażę Bošana, na początku Bošany, czy bez znaczenia, którą wybrać ?
Jeśli bez znaczenia, to poleć, którąś z nich, z możliwie łagodnym zejściem (dzieci w drużynie :wink: ) i taką, żeby miejsce przy drodze do zaparkowania było. Może tu szukać https://www.google.pl/maps/@44.4762327, ... 56!6m1!1e1


Kolego jeśli chcesz plażować w Bosanie to ja polecałbym tą którą umieściłem na zdjęciu powyżej pod tytułem "moja ulubiona plaża"
Tam jest o tyle fajnie że jest trochę płycizny i dzieciaki się spokojnie mogą bawić. Schodzi się do niej po schodkach, a u góry jest parking. Postaram się za chwilę znaleźć na googlach gdzie to jest dokładnie.
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 24.05.2017 11:37

Habanero napisał(a):O właśnie, dzięki Sv. Vid, mi uciekł :wink: . Napisz proszę gdzie auto zostawić ?.


miejsc jest kilka, ja wchodziłem od strony Kolan bo jedna fotorelacja nie pozwoliła mi na wchodzenie od strony Bosany bo miałem ochotę na spacerek, a nie na "wspinaczkę" :D jeszcze jedno wejście jest od okolic kempingu w Simuni
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 277
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone