Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamil1973
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 28.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1973 » 16.12.2016 12:48

route666 napisał(a):Ludziska witam was i prosze o namiary na apartman w miescie PAG adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl dziękuję

:oops:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.12.2016 16:32

kamil1973 napisał(a):
route666 napisał(a):Ludziska witam was i prosze o namiary na apartman w miescie PAG adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl dziękuję

:oops:

:lool:

Voilà:
http://www.tzgpag.hr/en/zanima-me-2/pri ... mjestaj-en
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 25.01.2017 15:48

Kochani !!!
Gdzie w tym roku na wakacje ?
Jest z tym problem gdyż nie lubię dwa razy w to samo miejsce a w zasadzie byłem prawie wszędzie: Istria Poreć, Rovinj, Pula, Fazana , Krk Baska, Vrbnik, Zadar, Biograd, Szybenik, Trogir Split, Omis, Makarska, Dubrovnik. Zaliczone też specjalne miejsca jak wodospady Krka , Plitwice Kornati, Kamjenjak, Mostar, i w Słowenii jaskinie Postojna itp itd. To gdzie teraz ??????

Pomyślałem może PAG???
Jest zupełnie inny od poznanych miejsc, czy mi (nam) się spodoba tego nie wiem ale może warto poznać i się przekonać.

Mam kilka pytań ale wcześniej moje priorytety: Lubię ciepło ale też przydałby się cień gdyż prażyć się cały dzień nie lubię czysta woda no to podstawa. Nie lubię tzw. efektu jeziora więc raczej bardziej ciekawymi miejscówkami będą te od południowej strony. Wyjazd planuję ok 15 lipca na 2 tyg.

1 Jaka miejscowość na nocleg ? żeby był widok na powiedzmy pełne morze, jednocześnie z w miarę fajnymi plażami i choć trochę cienia dla mojej drugiej połowy. W miarę blisko do ciekawych miejsc na wyspie Pag. Jakieś pomysły ja myślałem o Mandre ?

2 Co zobaczyć gdzie jechać poza miejscem powiedzmy noclegu ?
3 Które plaże warte zobaczenia i plażowania.
4 Czy lepiej promem czy mostem dostać się na Pag

Pozdrawiam

Jakby ktoś miał jakieś namiary na apartamenty dla 3 osób może być 2+1 w umiarkowanej cenie najlepiej ok 40- 50 góra 60 E to proszę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2017 15:51

fhuzbych napisał(a):1 Jaka miejscowość na nocleg ? żeby był widok na powiedzmy pełne morze, jednocześnie z w miarę fajnymi plażami i choć trochę cienia dla mojej drugiej połowy. W miarę blisko do ciekawych miejsc na wyspie Pag. Jakieś pomysły ja myślałem o Mandre ?

2 Co zobaczyć gdzie jechać poza miejscem powiedzmy noclegu ?
3 Które plaże warte zobaczenia i plażowania.
4 Czy lepiej promem czy mostem dostać się na Pag

Na wszystkie pytana są odpowiedzi w tym wątku. :smo:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 25.01.2017 22:22

Janusz Bajcer napisał(a):Na wszystkie pytana są odpowiedzi w tym wątku. :smo:


Janusz - kolejna Pan-da się obudziła :lool: a to dopiero początek :)
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 25.01.2017 22:33

Wielkie dzięki.
Pozdr.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.01.2017 15:52

Bea.ta napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Na wszystkie pytana są odpowiedzi w tym wątku. :smo:

Janusz - kolejna Pan-da się obudziła :lool: a to dopiero początek :)

:mrgreen:
1252562251_by_xDEMONx_600.jpg

2 w jednym
BR46_02.jpg


fhuzbych napisał(a):... Pomyślałem może PAG???...

Nie trzeba się przebijać przez cały wątek, wystarczy wejść na 1 stronę i wybrać najważniejsze info + przeczytać kilka relacji a potem dopytać o szczegóły.

:papa:
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 27.01.2017 00:06

Jak to mówią winni się tłumaczą, ale może jednak. Wątek jest spory jak na taką wysepkę. Przebrnąłem przez sporą część i mam większy mętlik, niż po pobieżnym przeglądnięciu fotek przez wujka google. Fakt, każdemu się podoba co innego i o gustach się nie dyskutuje. Po wielokrotnym spędzaniu wakacji w Cro , z naciskiem na zwiedzanie, gdyż zwykle po 3-4 dniach już nas nosi, mam spory dylemat, generalnie rejon Zadaru mam mocno spenetrowany, sam Pag jest na tyle inny od innych miejsc iż obawiam się aby te wakacje nie okazały się niewypałem. Dlaczego niewypałem, bo jak się okaże, iż po paru dniach wysepka okazała się za "mała" to wymuszone wycieczki do miejsc w których wielokrotnie byliśmy staną się tak zwanym spędzeniem czasu z naciskiem na spędzenie i padnie pytanie: kiedy wracamy, długo jeszcze?
Dodatkowo nie przepadam za tzw. efektem jeziora a cały urok tej wyspy jest od zatoki. Zewnętrzna "otwarta" zachodnia strona jest nieciekawa i przypomina z fotek rejon Kvarner czyli taki sobie.
Ktoś powie nie spróbujesz to nie będziesz znał odpowiedzi.
Na tym forum jest sporo tematów wielokrotnie wałkowanych wystarczy zerknąć na temat np. omijania autostrady w Słowenii czy co robić w Makarskiej itp itd i z tego powodu nikt nikomu nie robi śmiesznych uwag. A może coś się zmieniło bo nie zaglądałem na forum od kilku miesięcy?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.01.2017 07:21

fhuzbych napisał(a):Wątek jest spory jak na taką wysepkę
No cóż, chorwacka wyspa z najdłuższą linią brzegową.

fhuzbych napisał(a):(...) i padnie pytanie: kiedy wracamy, długo jeszcze?
Dodatkowo nie przepadam za tzw. efektem jeziora a cały urok tej wyspy jest od zatoki. Zewnętrzna "otwarta" zachodnia strona jest nieciekawa i przypomina z fotek rejon Kvarner czyli taki sobie (...)
Daruj sobie (Wam) Pag, bo to będzie tylko strata czasu i humoru.

Jako posiadacz dwóch środków lokomocji (lądowy i wodny) mogę napisać, że Pag należy do tych miejsc, które są lepsze od strony wody.
To takie moje prywatne zdanie - człowieka, który nie lubi spacerować w spiekocie, nienawidzi wylegiwać się na plaży i o 20:00 idzie spać.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.01.2017 10:05

Nie bądźmy takimi a) prześmiewcami, b) hipokrytami.

PAG - super wyspa ze swoim jakże odmiennym klimatem.

Jeżeli jedziesz na pół roku to może się zaczniesz nudzić. Na standardowe wakacje 2 tygodnie...nie starczy Ci czasu na ogarnięcie.
Zanim odwiedzisz wszystkie ciekawe plaże to zejdzie Ci tydzień, a na wycieczki polecam:
- pobliski Rab,
- Nin
- Paklenica
- Zavratnica - http://www.jacekantonik.pl/zatoka-zavra ... wacja-2012

Noclegi na otwarte morze to oczywiście Mandre, Novalija, Šimuni, Povljana - sam ogarniesz.
Na wyspę dostajemy się mostem chyba, że w drodze na wakacje chcesz zwiedzić Zavratnicę ale komu by się chciało po 12h nocnej jazdy coś zwiedzać bez odpoczynku.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.01.2017 10:34

fhuzbych napisał(a):Po wielokrotnym spędzaniu wakacji w Cro , z naciskiem na zwiedzanie, gdyż zwykle po 3-4 dniach już nas nosi, mam spory dylemat, generalnie rejon Zadaru mam mocno spenetrowany, sam Pag jest na tyle inny od innych miejsc iż obawiam się aby te wakacje nie okazały się niewypałem.

Jak radzi bobo odpuść sobie ten Pag.
Będziesz się męczył, rodzina będzie niezadowolona.
Tam naprawdę nie ma nic ciekawego oprócz plaż.
Skoro rejon Zadaru masz opanowany to tak naprawdę nie ma gdzie jechać.

Co prawda jeden dzień można poświęcić na Rab (taksówką wodną z Tovarnele), drugi na Kanion Zrmanja, trzeci ewentualnie na wycieczkę do Zavratnicy, możesz zerknąć jak się robi paški sir w Kolan, pojechać na (zachwalany tu) zachód słońca w Mandre, odwiedzić sam Pag (miasto) i zerknąć na solanki, możesz się przejechać na Severinie (to taki osiołek w Casce) :oczko_usmiech: , ale ciągle pozostaje nierozwiązany "problem" dni pozostałych. :smo:


Pag to pot, łzy i barany. :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.01.2017 10:39

gusia-s napisał(a):bo jak się okaże, iż po paru dniach wysepka okazała się za "mała"

Bez obaw, chyba że lubisz zwiedzać miasta :)
kaeres napisał(a):Jeżeli jedziesz na pół roku to może się zaczniesz nudzić. Na standardowe wakacje 2 tygodnie...nie starczy Ci czasu na ogarnięcie.

Zgadzam się w zupełności. Mieszkaliśmy na wyspie 15 dni i to mało.
Poza wyspę wypuściliśmy się 3 x (1x Zadar, Nin, 2) kanion Zrmanja, 3) Rab na Rabie :). Reszta na Pagu w tym 1 dzień rejsu po zalewie. Nie zdążyliśmy wejść na najwyższy szczyt wyspy, nie dotarliśmy na Paski trójkąt, nie przeszliśmy całej trasy w gaju oliwnym, nie byliśmy w starej części miasta Pag :oops:, Novalja - tylko postawiliśmy stopę w zasadzie, nie pojechaliśmy do Paklenicy. Każdego dnia byliśmy na innej plaży, najczęściej na min. 2 różnych. Fakt, że na Pagu nie ma zbyt wiele do zwiedzania w sensie urbanistycznym ale natura nadrabia i to wolę.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.01.2017 14:25

anakin napisał(a):......... ale ciągle pozostaje nierozwiązany "problem" dni pozostałych. :smo:

Nikt o Zrce nie napisał .... a tam tyle możliwości spędzenia czasu :)

anakin napisał(a):Pag to pot, łzy i barany. :mrgreen:

I nuda Panie .... nuuuudaaaaaaaa ... ;)
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 28.01.2017 00:07

Bardzo dziękuję szczególnie kaeres i .
Pominę inne .......... "miłe" osoby.
Jakby ktoś coś to chętne służę pomocą i radą ( Istria, Kvarner, Trogir, Makarska).
Pozdrawiam i życzę udanych urlopów.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.01.2017 00:39

fhuzbych napisał(a):Bardzo dziękuję szczególnie kaeres i .
Pominę inne .......... "miłe" osoby.
Jakby ktoś coś to chętne służę pomocą i radą ( Istria, Kvarner, Trogir, Makarska).
Pozdrawiam i życzę udanych urlopów.


Sam jesteś "miły"
4 osoby dały Ci parę uwag. Skoro nie potrafisz tego przeczytać - trudno.
Janusz podpowiedział, ze wszystko jest w wątku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 268
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone