Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 06.02.2018 18:23

m@rek napisał(a):
agata26061 napisał(a):M@rek napisz do Pawła Silesia tu jest jego relacja https://www.cro.pl/hvar-2017-odkrywajac-lawendowa-wyspe-t52842.html
Wydaje mi się, że pisał w niej ostatnio coś o tej restauracji

dzięki, widziałem i nie omieszkam zapytać :)

Bratwojciech napisał(a):Papu bardzo smaczne,a ceny przystępne.Jedyne do czego mogę się przyczepić,to obsługa z takim dość widocznym parciem na kasę.No ale może to syndrom takich czasów :D

mam zamiar w tym roku przekonać się osobiście
byłeś może w Konobie Vrisnik, można porównać te dwa miejsca?


Niestety nie byłem tam,więc nie mam porównania.Powyżej kościoła w Zavali jest jeszcze jedna konoba. Jedzonko było naprawdę wyśmienite,a cudny widok był w gratisie :D
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 10.02.2018 18:31

piekara114 napisał(a):Myślałam, że w Jelisie na coś takiego trafię, ale nie było... Był wieczór z winem pod kościółkiem: 4 stoiska (jak nasze z wyrobami tradycyjnymi na środku marketów), wypożyczasz kieliszek i za chyba 30 kn możesz spróbować 5 win....i tyle...

Jelsa jest za duża na Rybackie wieczory. Polecam jednak Święto Wina, które odbywa się w Jelsie w ostatni weekend sierpnia albo Święto pieczonej kozy, które odbywa się również w sierpniu w Dolu.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.02.2018 10:29

Widzę w kalendarzu na 2018, że wtedy gdy my będziemy odbędzie się w Jelsie parę "imprez" :wink:
Np. 3 lipca klapa festival, 5 lipca degustacja wina czy różne zajęcia dla dzieciaków. Uczestniczył ktoś w czymś takim ? Jak wygląda taka degustacja wina ?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.02.2018 12:08

wiolek_lp napisał(a):Widzę w kalendarzu na 2018, że wtedy gdy my będziemy odbędzie się w Jelsie parę "imprez" :wink:
Np. 3 lipca klapa festival, 5 lipca degustacja wina czy różne zajęcia dla dzieciaków. Uczestniczył ktoś w czymś takim ? Jak wygląda taka degustacja wina ?

Wiolek a gdzie znajdę jakieś kalendarium kiedy te wszystkie imprezy są, również będziemy w tym okresie w okolicy... żonę zainteresowała ta degustacja win :D
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 11.02.2018 12:13

yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.02.2018 12:20

kokos0 napisał(a):http://www.tzjelsa.hr/hr/dogadanja/aktualna/dogadanja-u-jelsi/

Dzięki! link już zanotowany :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.02.2018 19:55

kokos0 napisał(a):http://www.tzjelsa.hr/hr/dogadanja/aktualna/dogadanja-u-jelsi/


:wink: O tym właśnie mówiłam
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 11.02.2018 20:52

Przydatne info :) ...jeszcze pod koniec czerwca załapie się na degustacje win :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.02.2018 20:54

wiolek_lp napisał(a): 5 lipca degustacja wina czy różne zajęcia dla dzieciaków. Uczestniczył ktoś w czymś takim ? Jak wygląda taka degustacja wina ?
Byłam, nic ciekawego. Pisałam o tym 2 strony temu: post1948778.html#p1948778
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.02.2018 22:04

Sorki, faktycznie przeczytałam i wyparłam :lool: Czyli nic ciekawego, zresztą patrząc po częstotliwości nie ma się co spodziewać niewiadomo czego ;)
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 18.02.2018 22:21

Witam Miłośników Wyspy :)

Z przyjemnością przeczytane 241 stron.
W tym roku padło na Hvar, dokładniej Zatoka Pokrivenik. Wiem, odludzie, ale właśnie tego szukaliśmy - miejsca do odpoczynku, bez tłumów i hałasu. Już nie wrzesień ( jak zawsze) a czerwiec/lipiec.
Z resztą po zeszłorocznym pobycie w Podobuce, spodobały nam się takie klimaty.
Mam kilka pytań do osób, które odwiedziły Zatokę Pokrivenik ( Kaeres, Rafał78, Mervik, Tytusdj) ;)
Poniżej zamieszczam foto Zatoki z zakreślonym, naszym domkiem.
Czy z plaży można dojść pieszo do restauracji Timun nie robiąc wielkiego koła, tzn iść jak najbliżej linii brzegowej?
Czy na plaży przy domku w okresie czerwiec/lipiec przebywa dużo osób? ( wg zapewnień właściciela jest to znikoma ilość)
Najbliższe sklepy to Jelsa, czy jest coś bliżej ?
Zabieramy ze sobą rowery, z chęcią przeczytam wszelkie wskazówki.

Jeżeli ktoś z forumowiczów będzie w tym okresie w pobliżu zapraszamy na kawę lub piwko ;)
Załączniki:
dalmatia-hvar-uvala-pokrivenik-croatia-1-lu —1111111111 kopia.jpg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2018 01:57

artbas napisał(a):... Poniżej zamieszczam foto Zatoki z zakreślonym, naszym domkiem.
Czy z plaży można dojść pieszo do restauracji Timun nie robiąc wielkiego koła, tzn iść jak najbliżej linii brzegowej?...

... Zabieramy ze sobą rowery, z chęcią przeczytam wszelkie wskazówki...
Od razu zaznczam, że nie byłam więc tylko gdybam na podstawie kilku zdjęć i mapy.
Czy to ten domek widoczny tutaj na wprost? Bo jeśli tak to jak Wy tam dotrzecie autem?

Na tym zdjęciu widać ponad domem jedynie szutrówkę o nachyleniu skoczni narciarskiej 8O chyba, że coś się zmieniło do tej pory, bo jeśli nie to rowerki raczej zbędne no chyba że wodne ;) gdyż od strony Gdinj też nie widać żadnej drogi łączącej domek z cywilizacją.

Tutaj widać spory fragment nabrzeża po prawej stronie zatoczki ale niestety nie do końca :?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.02.2018 10:42

Po pierwsze byłem 3x jedynie w zatoczce CAMP Pokrivenik więc totalnie inną drogą jechaliśmy.
Tam gdzie Wy będziecie to niestety osobiście nie byłem.
Z tego domku chyba, powtarzam chyba, nie ma normalnej ścieżki brzegiem do restauracji Timun.
Ale suchą stopą na pewno da się przejść lasem po krzaczorach.
Rowerami tam będziecie mieli w ogóle przerąbane.
Zanim wrócicie na główną drogę to ze zmęczenia trzeba będzie wracać.

gusia - tam jest dróżka szutrowa. Dojechać dojadą ale dogadałbym się z właścicielem czy normalnym samochodem tam można dotrzeć bo wydaje się ekstremalnie stromo.

PS. taki domek jest cudowny na wakacje ale traktowałbym go raczej jako robinsonadę, której przez 2 tygodnie bym nie opuszczał.
Zaopatrzenie na całe wakacje i totalnie "nicnierobienie".
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2018 11:25

kaeres napisał(a): ... gusia - tam jest dróżka szutrowa. Dojechać dojadą ale dogadałbym się z właścicielem czy normalnym samochodem tam można dotrzeć bo wydaje się ekstremalnie stromo...
Że jest to widzę, ale jeśli w takim stanie jak na zdjęciu to nie jest to trasa dla normalnego auta 8O

kaeres napisał(a): ...PS. taki domek jest cudowny na wakacje ale traktowałbym go raczej jako robinsonadę, której przez 2 tygodnie bym nie opuszczał.
Zaopatrzenie na całe wakacje i totalnie "nicnierobienie".
Taki domek bym wzięła ostatecznie z łódką i silniczkiem na wyposażeniu :mrgreen:, bo w innym razie to raczej więzienie, tym bardziej, że jakoś super ładnie nie wygląda (taki bajzelek mały dookoła, widać jakieś rozwalające się chałupy) i chyba dość szybko kryje się w cieniu ta zatoczka.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.02.2018 12:13

Wprowadziliście Pokrivenik na tapetę i chciałem pooglądać zdjęcia google (street view), którego z plaży nie ma ale ktoś wykonał zdjęcie i umieścił w google.
SZOK bo jesteśmy na tym zdjęciu :)

Ten różowo-pomarańczowy namiocik to właśnie my - https://goo.gl/maps/s1ZvWX99DYC2
A tutaj nasz samochód za tą beemką (Lancia) - https://goo.gl/maps/y18wJTY6DFR2

Ktoś zrobił panoramę 360` iPhonem w lipcu 2015 roku
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 241
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone